Dvaja profesionálni zlodeji, Porter a Resnick, naplánujú jednorazovú akciu priamo v uliciach mesta, pri ktorej by mohli zinkasovať až pol milióna dolárov. Úspešne olúpia čínsku mafiu o 140 tisíc, no keď má prísť k deleniu peňazí, všetko sa zvrhne. Resnick kvôli finančným pohľadávkam syndikátu svojho parťáka podrazí a tým ho pripraví nielen o polovicu peňazí, ale aj o život... aspoň to si všetci mysleli. Porter sa však vracia – drsnejší a neústupnejší ako kedykoľvek predtým. A chce svoj podiel.

Dlhých sedem rokov museli diváci čakať na pôvodnu verziu temnej kriminálky ODPLATA, ktorá bola v roku 1999 prestrihaná na požiadavku producentov, ktorí považovali Helgelandov režijný debut za príliš brutálny. Scenárista oscarového L.A. CONFIDENTIAL bol z pozície režiséra vyhodený a nahradený Johnom Myhrem, ktorý znova natočil tretinu filmu. Nová a vylepšená ODPLATA je výsledkom niekoľkoročnej práce Briana Helgelanda, ktorý chcel divákom predstaviť svoj film – v takej podobe, akú mali zhliadnuť už pred rokmi. (Visáč)

Stanix

O něco temnější než původní verze, tu a tam něco vystřižené a naopak něco přilepené a hlavně úplně jiný konec. Ve výsledku bezpochyby lepší verze než ta původní. Tohle laborování s různými verzemi střihu bych uvítal i u jiných snímků. ()

Taffey

Začínám si stále víc a víc uvědomovat, kolik je tady těch, kteří mnohé filmy vůbec neviděli a jen svými slovy papouškují, co tady četli a vydávají to za svůj názor. Například zcela dementní názor, že tento film je brutálnější než původní verze. Není vůbec brutálnější, dokonce bych řekl, že je měkčí. V podstatě 85% filmu je zcela totožný a jen závěr je jiný ale zase ne tolik, abych dal oběma rozdílné procento. Třeba názor identity Kitano absolutně nechápu. Mám vážné podezření, že oba filmy viděl, pokud je, tedy, viděl, tak je viděl v naproasto rozdílném duševním rozpoložení. Větší počet mrtvol? To snad nemyslíš vážně? ()

kosoj

Po opětovném shlédnutí jsem zjistil, že jsem před třemi lety verze zaměnil. Teď mi snaha Briana Helgelanda natočit svou verzi dává větší smysl. Straight Up je čistší, naléhavější. Zvedám hodnocení na smutných 5 hvězdiček. ()

J.McClane

Nemůžu si pomoci, ale původní (vlastně nepůvodní) Odplata byla o trochu dotaženější a tedy lepší. Nicméně Helgeand si zaslouží poklonu.... ()

ratpile

"Původní" namodralá verze byla super a Porter se stal jedním z mých nejoblíbenějších (anti)hrdinů. Nedokážu po letech posoudit, která z verzí je o ten kousíček lepší. Obě verze stojí za to a dohromady tvoří opravdu unikátní kombo. Tenhle chlápek snad ani žádný křestní jméno nemá.. ()

RafaKrakal

Absolutní špička ve svém žánru, Mel Gibson si svoji roli Portera neskutečně užívá a naprosto v ní exceluje. Film je prost jakéhokoliv patosu a divák si tak užije 90 minut nefalšované akční jízdy bez jakýchkoliv zbytečných příkras. Jasných 90%. ()

JosefTomas

Přestože je tento film jen režisérská verze, neznamená, že se jen retušovali scény a přidalo pět minut navíc. Tady se jede drsnější styl. Modrý filtr zmizel ale místo toho nabídl jiný konec a jiného záporaka. Takže jsem spokojen a nedat 90 %, to by si mě Parker našel a já mu musel dát 70 táců. :D ()

Plastík

To je drasťáckej filmo drsňáckým týpkovi, který se vyzná. Je to významné, osvěžující film, který je plný napětí a zajímavých dějových sekvencí. To znamená, že je to drsný. Kdyby ten film šel po ulici, tak bych se za nim určtě otočil. Chtě nechtě. ()

0verseer

"All this time, you don't even pretend to ask how I've been." "You need any cash or anything?" "Get yourself killed, prick. I ought to tell him you're coming" Payback: Straight Up je zvláštny fenomén, s akým som sa ešte osobne nikdy pri sledovaní filmov nestretol. Nie je to žiaden tradičný Director's cut či predĺžená verzia. Ide o úplne odlišný film (posledných 30 minút) a zároveň v prvej hodine takmer na vlas identický ako pôvodná verzia, až na chýbajúce monológy hlavnej postavy a upravený soundtrack. Podľa môjho skromného názoru obe verzie vychádzajú vo vzájomnom porovnaní rovnako, čo je v podstate pri plnom hodnotení kompliment pre oba snímky. ()

liquuid

Nebudu davat na silu 4 hvezdy, protoze to tam zkratka necitim. Libi se mi originalni pojeti, primocarost, drsnactvi a vtipne momenty. Na druhou stranu ale musim zminit, ze ta nesmirna jednoduchost me trapi. Rad u filmu premyslim, mam rad vysvetlene postavy, jejich predstaveni, kazdy kousek sveho prostoru. Urcite bych ocenil +20 minut a vice informaci. Uprimne mi bylo i celkem jedno, jak to pro koho dopadne. Trochu lepsi trojka. U me to opravdu vic nedostane. ()

Weirdman

9/10... Parádna vecička. Nekompromisná, cynická, čiernohumorná, skvelo napísaná, zrežírovaná, zahraná a v hustom tempe valiaca sa vpred... ()

LolaDiablo

Super - nevim jestli lepsi nez original - brutalita, krew, story bez prikras na ukor akce, figlu, prekvapeni. Kazdemu co jeho jest ()

Zoltar78

Mimořádně kvalitní gangsterka, která si nebere žádné servítky, zrovna tak jako Mel chtějící pouze zpátky své peníze. Měl jsem možnost shlédnout jak kinoverzi z roku 1999, tak tento režisérský sestřih a jednoznačně doporučuji tento. Má přímočarejší tah na branku, je striktnější a černý humor lépe vypointovaný, což si myslím filmu jenom prospívá. A i posledních 30 minut filmu, které jsou v obou verzích poměrně dosti odlišné, se mi u toho filmu líbily více (přestože že kladivo v původní verzi jako donucovací prostředek nebylo vůbec špatné :-)). Nenudil jsem se ani minutu a rád si tuhle jízdu kdykoliv zopáknu. A něco tomu vytknout? Není co. Výborné!!! ()

wallax

Pôvodná verzia Odplaty od Helgelanda. Temnejšia, drsnejšia s niečím naviac a niečím menej ako známejšia verzia od Myhrema. Priznám sa, viac sa mi páčila prave tá Myhremova verzia, ale možno len preto, že som ju videl skôr ako túto. No neznamená to, že by táto bola o moc horšia...bola skôr iná. Treba vidieť obe a porovnať si to. Každý z režisérov poňal film trošku inak a to je len dobre, máme možnosť vidieť veľmi zaujímavý výsledok a pri oboch filmoch i skvelý filmový zážitok. ()

JuveIt

Je to barevnější a přímočařejší. Musím sice říct, že původní verze se mi líbí víc (možná je to tím, že jsem na ní odkojenej a už prostě zvyklej), ale i tohle je vynikající snímek. Sice chybí pan Bronson, ale paní Bronsonová mi přišla jako lepší nápad. Slyšíme jen hlas, je to takové tajemnější. Film má uplně odlišné finále, které bylo sice excelentní, ale v původní verzi jsem byl z toho konce nadšenější víc. Ale řekl bych, že to už je zapříčeněno tím, že jsem první viděl verzi z roku 1999 a už jsem ji viděl milionkrát. Každopádně dost srovnání, tento snímek je vynikající a výjimečný. Mel Gibson v mojí nejoblíbenější roli a byl jsem rád, že jsem poprvé po deseti letech nevěděl, jak to skončí. ()

zerk0

Po veľmi dlhej dobe som sa konečne dostal aj k tejto verzii a musím konštatovať, že nejakých veľkých zmien som sa nedočkal. Tých zopár scén navyše, či scény, ktoré tu chýbali, nejaký zásadný rozdiel nespravili. Na "pôvodnú" verziu z roku 99' som predsalen asi viac zvyknutý a preto hodnotím trochu nižšie... ()