Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

Pepinec

Kdyby tak šlo zařídit, aby některá poprvé mohla být poprvé víckrát. První polibek v seně za kravínem, první (a jediná) jízda na nových bobech s volantem, první výhra v loterii, první milování se všemi dívkami, první rande s tímhle filmem… Je přirozené, že každá další projekce snižuje kouzlo prvochvíle, stejně tak je ovšem jasné i to, že se tu bavíme o filmu, který v kategorii moderní romantický film patří bezpochyby na stupně vítězů. Gerard ani Hilary sice nepatří mezi nejromantičtější tipy, přesto – a dost možná právě proto – jsem na ně čučel, jak tele na nový vrata. (Filmfest Hurghada 2012, 1/67) ()

petaspur

Gerry si vždycky uměl užívat života. Zpíval, řádil po barech a neustále se kočkoval se svou ženou Holly. Gerryho si však zamilovala zákeřná potvůrka zvaná rakovina a čerstvá vdova Holly najednou neví, jestli má ještě smysl žít. Jenže Gerry jako správný chlap smířený se smrtí včas pochopil, že netrpí ten, který zemře, nýbrž ten, který musí najednou žít sám. Připraví tedy pro zmatenou Holly návod pro nastartování nového života a jako grafoman ze záhrobí řídí pečlivě promyšlenými dopisy její kroky směrem k novému štěstí. ()

Pilda17

Pro mě jeden z nejlepších romantických filmů, co jsem kdy viděl. Emoční zážitek, který vás dostane do kolen.. 10/10 = 100% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +kvalitní herecké výkony i dobré obsazení, mnohokrát dokáže dojmout, film má hezký plakát -zvláštně poskládaný děj, některé pasáže a dialogy jsou průměrné/// Dojemné, smutné, někdy až moc. Ale pořád lepší než kdyby se nic nedělo a film byl nuda od začátku do konce. Právě díky způsobu vyprávění (za pomocí dopisů), které hlavní hrdinka čte má film nějaký náboj, dokáže upoutat a ohromit. Samotný příběh je hezký, přestože víc dramatický a romantický, než nějakým způsobem komediální. Je to trošku delší než by bylo potřeba, ale díky závěru, který mě rozplakal na tento film hned tak nezapomenu./// Celkem 66%/// ()

Rosaviva

Přišlo mi trošku zvláštní, že nikomu nepřišlo ani trochu divný, že někdo kdo je mrtvej posílá svojí ženě dopisy, je pravda, že se to teda na konci vysvětlilo, ale stejně mi přišlo divný, že se těma jeho pokynama všichni řídili a nikdo neprotestoval. Trochu zvláštní film, nejlepší byla scéna na lodi. P.S. Co teď všichni na tom Butlerovi vidí nechápu, neni ani trochu sexy. 3* ()

k212

Ronit slzy ... ani náhodou, pro mě je "PS Miluji Tě" lehce specifickou, nicméně předvídatelnou komedií, ale sic ... já jsem si to užívala. Dvě hodinky v modifikovaně kašírované a rádoby depkoidní filmové fantazii, která se snažila vykřesat jiskru autentičnosti, byť se ji to nedařilo, mě nezklamalaa ani nenadchla. Říkám si: vždyť je o tolik horších filmů a tenhle je natočen a oherečtěn docela obstojně. No a k tomu dezertík v podobě totálně nehereckého a lehce obloustlého buránka Harry Connicka Jr, mi vystačí k tomu, abych přidala navrch o půl star. Ale dobrovolně přiznávám, že ta první polovina, která to zvyšovala, byla za "Irčana jak poleno" Butlera. Nebýt těchto dvou mužisek (povrchě ženské, já vím) a zajímavého námětu, který mimochodem připomíná knížku Dívka s pomeranči od Josteina Gaardera (ne děj, ale princip komunikace se záhrobím, jinak nic samozřejmě), bylo by to za dvě. Takto mě to probavilo až na 65%. ()

kingik

Tenhle film mě nijak nezaujal, a hlavně pekelně mě nudil. Nulová možnost identifikovat se s manželským párem, který brzy rozdělí smrt, si vybrala svou dan, a pokud jsem si všiml, soužití páru na mě nepůsobilo zrovna harmonickou idylkou a za tu chvilku, co byl Butler naživu se stačil se Swankovou pohádat a pak nesmyslně usmiřovat a nesmyslně, a místy až nelogicky, se chovala i hlavní představitelka Hilary Swank, která věrnou lásku až za hrob dokazovala sexem s prvním mužem, který se nachomítl. Dialogy byly otřesné, režie střídala styly bez ladu a skladu, romantická linie se pozvolna vypařila, až tu zbyla pouze jedna romantická scéna, zvolené postupy moc nefungovaly, Swanková se scénářem bojovala statečně a Butler moc prostoru nedostal a konec byl z rodu těch zoufalých. P.S. Nebavilo mě to, bylo to zdlouhavé a podruhé už si to nepustím. 40% ()

dr.horrible

Úvodná hádka + to jak Hilary hovorí: "Mala som perfektného chlapa, a potom mi umrel..." sú najlepšie na celom filme. Inak v podstate klasický romantický doják, spomedzi žánrových filmov vytŕčajúci vďaka scenáru a nadpriemerným hereckým výkonom. 70% ()

Šakal

Napoprvé to na mě zafungovalo 100 % a příjemně předčilo moje očekávání, teď napodruhé s delším časovým odstupem již ( bohužel ) nikoliv. Ona originalita se vytratila s prvním shlédnutím a věci, které mě napoprvé potěšily, mě teď naopak otravovaly život. Čekal jsem, kdy už se dostaví ta pohodová atmosféra, která mě " prostoupila " kdysi, ale s každou další minutou a záběrem jsem ztrácel naději a chuť dále čekat..... Butler a Hilary skvělí, ale ten scénář má příliš děr a chvílemi se točí v kruhu. Ubírám hodnocení, ale z nostalgie k prvnímu shlédnutí pod 3 * hvězdy nepůjdu.... ()

gilmore_girl

Krasne, romanticke tryzneni, u ktereho si cenim hlavne napadu. Jedine, co mi az tak nesedlo, byla Hilary Swank, na tenhle zanr se proste nehodi. ()

Sobis87

Pokud se chcete společně s přítelkyní podívat na nějaký film a nechcete, aby se vedle vás nudila, zatímco vy si budete vychutnávat zpomalené kamerové oblety okolo Megan Fox a souboje obrovských robotů, a pokud se na druhou stranu zase nechcete vy nudit u jejího oblíbeného Hříšného tance, udělejte kompromis a sáhněte po P.S. Miluji Tě. Přemíra cukru obsaženého v tomto slaďáku udělá vaší drahé polovičce zajisté dobře, přiměje ji promočit několik kapesníků a vám to film na oplátku vynahradí celkem nápaditým scénářem (víceméně...) a humorem, který některé scény mnohdy zachraňuje od přemíry patosu a většinou v poslední chvíli utne právě začínající citové vydírání páchané na divákovi. Nebudeme si nic nalhávat, P.S. Miluji Tě je film určený hlavně pro ženy, takže spousta mužů asi těžko rozdýchá přetvoření Geralda Butlera a čistě ženské nahlížení na něho jako na "pana dokonalého" a hezouna až za hrob (doslova), ještě že je tady Butler skoro stejný sympaťák, jakým byl v testosteronovém bijáku 300, takže se to dá přežít. Zato postava Hilary Swank, která půlku filmu prakticky probrečela, mi byla naprosto ukradená a o nějakém soucítění nemůže být ani řeč, ale jak jsem už psal výše, tohle je spíše ženská záležitost. Mě film emocionálně celkem minul, ale věřím, že pro něžnější pohlaví by mohl být film P.S. Miluji Tě událostí roku. Sice jsem se nenudil, párkrát jsem se dokonce i zasmál, ale i tak dám příště přednost takovému Pokání nebo nějakému z korejských majstrštyků, pokud dostanu chuť na nějakou romanci. Solidní film, nic víc. 60% ()

HoneyBunny

Tenhle film (i kniha, pánové, doporučuju ji jako dárek pro drahé polovičky) je v jádru romantická komedie, ale skrz Hollyino vyrovnávání se se smrtí manžela přináší i opravdové emoce. Pravda, to spojení romantiky a dramatu občas skřípe, ale díky suveréní režii a skvélému castingu (snad jen Lisa Kudrow je na tyhle filmy moc stará) mu to odpustíte. Když Hillary Swanková plakala před svojí starostlivou maminkou (skvělá Kathy Bates), opravdu jsem měla slzy v očích. Když Gerry v dopise vyprávěl o prvním setkání s Holly, nebyla jsem jediná v kinosále, kdo se jen přihloulě usmívat. Tohle dopisové dílko prostě funguje a nanejvýš uspokojí v rámci žánru. PS: Miluji Gerarda Butlera, jeho irský přízvuk a obvod hrudníku. ()

Tsuki

Konečně romantické drama jak má být :) Originální, chvílemi vtipné, chvílemi hodně smutné, ale dojemné s nepřehnaností. Zkrátka vyrovnaná filmová strava pro milovníky romantiky. ~(4,7)~ ()

Anderton

Návštevu kina na P.S. I Love you som vybral ako destináciu pre rande na slepo cez internet. Chcel som vybrať niečo vkusné, čo by bolo primárne pre ženy a pričom by som nemusel trpieť. Tento účel film splnil, dokonca som sa pri ňom aj zabavil. Za obzvlášť vydarenú považujem scénu, kde hlavní herci hrajú svoje postavy zpred rokov, pričom vtip spočíva v tom, že sú to pred kamerou stále Butler a Swank. P.S.: rande nevyšlo, takže žiadne I love you z toho nebolo. ()

Frajer42 odpad!

No to tedy byla zkurvená kokotina. Taková sračka se vážně někomu může líbit? Takového člověka by měli podrobit zkoumání. Hlavní postava - Hilary Swank je naprosto hnusná kedra, na kterou se člověk musí bohužel dívat 2 hodiny, protože tahle kriplovská sračka je mimo jiné strašně dlouhá. Gerard Butler mě tedy neskutečně nasral. Nevím jaký stupeň zoufalství ho dohnal k takovému omylu, jako bylo upsání se takové sračce. Jinak celkové herecké osazenstvo je totálně debilní. Je to tam samý hovnoksicht, kuřbuřt, koňomrd, zoofil a kdoví kdo ještě. Raději úplně pomlčím o všech herečkách, protože pro ně zatím nemá náš mateřský jazyk vhodné vulgarismy, které by je dokázaly charakterizovat v plném rozsahu jejich ošklivost. Jediné emoce, které u mě zvládl film vyvolat byly nuda a vztek. EDIT: Jelikož se jedná o jeden z nejoblíbenějších spolusledovatelčiných filmů, tak jsem to utrpení musel podstoupit znovu, abych se ujistil, že jsem se poprvé v hodnocení nezmýlil. Nezmýlil jsem se. I podruhé jsem vydatně trpěl. Ne tolik jako poprvé, neboť za pět let moje romantická duše přeci jen trošku změkla, ale i tak jsem prostě trpěl. Tentokrát jsem ovšem odhalil příčinu. Scénář nebyl vyloženě průser. Průser byl obsadit do hlavní role někoho tak strašně odporného. Hilary Swank je opravdu pomyslným vrškem herecké šerednosti. Není divu, že si Gerard nechal voperovat do mozku tumor. Její předkus byl po moje oči nesnesitelně iritující. Člověk nejdříve slyšel klapat zuby, poté kilometr nikdo nikde a až kdesi v dáli šel za zuby zbytek hereččina těla. Obávám se, že je tento snímek čistě ženskou záležitostí. Přeci jenom jsem od zhlédnutí tohoto snímku viděl obrovskou spoustu sraček, tudíž už tento snímek nevnímám až tak negativně. U odpadu zůstanu, ale už je takový mírnější. V některých momentech se člověk v hrdinech dokonce malinko pozná. ()

boshke

Řečeno slovy mého oblíbence Kniggeho - langweilig. Jedna velká, sladká, uslzená nuda. Nuda, nuda, nuda. Příběh nudný a nezajímavý, postavy jakbysmet. A ještě jednou nuda... 20% ()

Mia...

Hroší čtyři hvězdy....... Moc pěkný příběh s krásnou atmosférou a sympatickými herci. Hollyin úsměv je okouzlující. Ten konec byl na filmu nejhezčí a to bez ironie. Naprosto mě potěšilo, že to skončilo jinak než podle předem vypočítaných očekávání. Jednoduše, konec to vyzdvihl o laťku výše. Plný počet nedávám kvůli čistě subjektivnímu pocitu, že si tento film hraje na velice smutný emotivní příběh, který vás chytne za srdce a donutí brečet. Inu nestalo se a to brečím i u reklam. Nevím, kde byla chyba, protože celkově se mi film vážně líbil. Na druhou stranu mi to ten závěr vynahradil přitroublým šťastným úsměvem. ()

Sašenka165

Jak začít? Asi tím "nejméně" podstatným - hudbou Johna Powella. Ta mě dokonale odrovnala a okouzlila. Ať už hlavní hrdinové sami zpívali, nebo "jen" podkreslovala příběh, vždy byla perfektní. Tahle hudba by prostě nenechala chladným ani kus ledu. Ale dost o hudbě, teď k příběhu. Není úplně originální, za to krásně zpracovaný a zvládnutý. Tvůrci z něho vytěžili maximum. Nelogický? Řekla bych, že nelogických filmů je dost a dost a tenhle rozhodně nemá šanci obsadit první příčky. Co se týká hereckých výkonů, nemám jedinou výtku či připomínku. S Hilary Swank alias Holly jsem soucítila, plakala i smála se. Tak moc uvěřitelný mi její herecký projev přišel. Prostě je to paní Herečka a zaslouží si můj upřímný obdiv. Gerard Butler je zase ohromně charizmatický a krásný chlap, stejně jako Jeffrey Dean Morgan a Harry Connick Jr. (fanynkou G.B. jsem se stala přesně 20.1. ve 20:33 a H.C. ve 20:45 - film začínal v půl :) ). Prostě úžasných mužských postav je tam habaděj a já osobně bych vážně nevěděla, kterého si vybrat. Lisa Kudrow a Gina Gershon v rolích trochu potrhlých Holliných kamarádek a Kathy Bates jako její matka byly také výjimečné. Docela jsem se nasmála. Obzvlášť vtipné byly scéna na loďce a ta s "divokým irským psem". --- No řekněte sami? Který film vás dokáže rozbrečet a rozesmát zároveň? Já jiný takový neznám (upozorňuji, že to zároveň myslím skutečně jako zároveň :) ). Dlouho jsem váhala, který film pro sebe určím jako nejlepší film zimy 2007/2008, ale takový ne a ne se dostavit. Ještě než přijde na větu: a vítězem se stává..., musím říct, že je to bez pochyby jeden z nejlepších romantických filmů, jaký jsem kdy viděla. A teď už zbývá říct jen: A vítězem se stává P.S.: I Love You! ()

swamp

P.S. I love you je vlastne úplně obyčejný romantický film..jenomže dobře zmáknutý. Gerard Butler je chlápek, kterého si prostě musí každý zamilovat, Hilary Swank se do role na první pohled (co si budeme povídat..vždyť hrála už i kluka) ne úplně hodí, ale to vše zas oplácí svým hereckým výkonem + další vedlejší role jsou zkrátka příjemné. Škoda, že režisér tlačí romantiku a něžnost do každého volného políčka, protože film v mnoha okamžicích dokazuje, že by toho nebylo takhle nuceně potřeba. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)