ZHODNOTITEL

Václav je víc dramatem, než komedií. Komedií je to spíš pro ty, co jsou škodolibější :D Ale nevidím důvod to vidět znovu. Asi jo, asi se takové filmy čas od času musí natočit, ale nedělal bych z toho takovou parádu. ()

megajalec

Na jednej strane chce od nás film, aby sme hlavného hrdinu ľutovali a súcitili s ním (ako jeho mama), kvôli tomu, aký je. Na strane druhej ho vykresľuje ako "idiota", ktorý si robí čo chce a prakticky je nebezpečný pre svoje okolie. Osobne som inklinoval k druhej verzii a musím povedať, že mi Vašek dosť liezol na nervy a nečudujem sa jeho okoliu. Aj keď mám pochopenie aj pre jeho mamu. ()

hrumsrt

Jak bych i chtěl věřit, že film, kde hraje Ivan Trojan, točí ho jeden z předních tuzemských režisérů a především stojící na poutavém tématu, jež je je navíc podpořeno skutečnými událostmi, bude přinejmenším obstojný. Ale v případě Vejdělkova Václava se to nepovedlo.. Někdo by se mohl ptát, jak to, že má Jiří Vejdělek takové jméno, když za sebou nemá prakticky žádný lepší film a v posledních deseti letech už jen padá... Bohužel jeho kousky jsou pokaždé finančně docela úspěšné a diváci asi pořád doufají, že by se mohlo vrátit něco v podobě kultovních Účastníků zájezdu. Tohle už je ale dávno pryč a to spíš přijde druhá Aristokratka.. Václav mě dokázal na papíře zaujmout. Ano, v Ivanovi Trojanovi je jakási jistota a navíc ho obecně pokaždé rád vidím na scéně, ale tady mě upoutala i synopse, která slibovala poněkud hlubší a drsnější provedení ve spojitosti s vězením a prezidentskou amnestií.. Jenže o tohle tvůrcům nejde a jen to tak zakomponují do finálního aktu, aby divák odcházel s hlubším přemítavým pocitem.. Místo toho celou dobu sledujeme vesnické kulisy, které poetičností poutají tak možná v záběru, ale jinak jde zase jen o sérii příhod, kde dementní kluk fňuká proč ho holky nechtějí a střílí po lidech ze vzduchovky. Ivan Trojan uvězněný v úzké škatulce své postavy bez šance na zapamatovatelný herecký projev.. Příliš suchý film, kterému zoufale chybí něco kromě hereckých pokusů. Novinka, že lidi jsou zlí a bezsoucitní opravdu nepřekvapí, ani kdyby to byl vůbec první filmový kousek vůbec. A tak nějak v součtu není skoro o čem mluvit. Tohle je podvod, který někdo sliboval propojit s politikou, ale natočil cosi o vesnickém balíkovi, které se ani ve své střízlivé stopáži nevyhne nudě.. 35% ()

old salt

To se musí promyslet. Tak mysli ! Za plných 5 to není, ale s Tajnostmi rozhodně film roku 2007. Skvělí herci. Jeden vedle druhého. ()

COLOR

K piatim hviezdičkám tomu stále trochu chýbalo, ale inak ide zrejme o Trojanovu životnú rolu. Postavy blbečkov a debilov v rôznych filmoch ho perfektne "vytrénovali" a počas filmu nebola sekunda, keby som mu jeho výkon neveril. A možno je taký aj naozaj... ()

BigBrother

Všechno je na první pohled správně - dobře natočené, věrohodně zahrané bez zbytečných hvězdných exibicí, pěkná hudba, slušný scénář, který nechává hodně zajímavých motivů plout pod hladinou hlavního příběhu. Ale kdybych měl film někomu doporučit, těžko bych hledal důvod. Snad jedině možnost vidět Lábuse v pro něj poměrně nezvyklé poloze. ()

JHappy

Netradiční český film ve kterém exceluje Ivan Trojan. Bohužel kromě něho je to jen slabý průměr u které ho se občas zasmějete, ale převážně budete nudit. ()

Bohatýr

Mne to teda prislo super. Trojan je bajecnej, kazdou chvili jsem cekal, co udela. A vubec vsechny role mi prisly vyborne zahrany. Ta scena z vezeni byla sice dost odlisna od predchoziho prubehu filmu, ale byla tam dost zajimava. Hudba, ta byla dokonala. ()

david666

Kontroverzní téma - dát za tohle milost? Sám nevím. Takových příběhů by se mohlo najít plno. Každopádně film zas nějaký zázrak není. Trojan podává klasicky dobrý výkon. Nemůžu si pomoci ale jde vidět, že dnes na českého lva stačí málo. ()

vlada-xxx

.....Ivan Trojan je bezpochyby kvalitni herec a panove Vejdelek a Epstein jsou bezpochyby velice podprumerne duo neschopne zrezirovat resp. napsat cokoliv nad 10 minut..... ()

esmoke

Jiří Vejdělek točí neuvěřitelným tempem jeden film za druhým a prozatím to vypadá na vzestupnou kvalitu. Takže uvidíme jak to bude pokračovat dále. Všecko bude, není problém. ()

Mystix

Takže vážení, konečně jsem po dlouhé době viděl český film,který mě potěšil. Je to vtipné, je to melancholické a občas tragické. Zkloubení těchto vlastností není tak jednoduché a jsem rád,že to zase docela vyšlo. Panu Trojanovi role padla jak ulitá a je i tak zahraná. Škoda,že pan Budař v tomto filmu nedostal větší prostor pro humor jeho osobě vlastní. Ale jinak jsem byl tímto filmem opravdu potěšen a je to taková jiskřička v uvadající čeké kinematografii. ()

damdamh

Scénář se mi nelíbil, kamera se mi nelíbila (kýč, kýč a kýč a když ne kýč, tak nuda), režie se mi nelíbila...co se mi vlastně líbilo? Jo, možná ten Trojan tam přece jenom něco hraje. ()

Riker

Trojan a Vášáryová zaslouží za své výkony tradičně absolutorium, ale jinak mi přišel film strašně zmatený, pořád jsem musel přemýšlet nad nesourodostí rekvizit a dialogů a to odvádělo mojí pozornost. Díky tomu jsem odcházel z kina s velmi rozporuplnými pocity. Škoda, scénář slušný, režie o řády níže. ()

Lusije

Ivan Trojan v roli Václava, Emília Vašáryová coby jeho matka a silý příběh - vyvolávají rozporuplné pocity. Komické scény se střídají s pokusy dokázat to, co se zdá býti správné, i když tomu tak není. Ani nevím jaký pocit ve mě film vyvolává, u některých scén se chcete smát, ale náhle si uvědomíte, že ve své podstatě ani nemají být směšné. Václav je zvláštní a lidé z okolí jeho lumpárny - s dobrým úmyslem - nepřímají a berou ho jako padoucha a největšího rebela ze vsi. Také jeho brat (František) s ním neustále soupeří - o přízeň matky a později i milenky. Za vším hledej ženu: proto i vztah obou bratrů se vyhrotí, když Václava odveze domů Lída... Václav nechce nikomu ublížit, ale stejně vezme proti Františkovi zbraň, nezastřelí ho ani nezraní, protože kdyby ublížit chtěl neminul by! Ale stejně se dostává do vězení, kde se mu neustále vybavují vzpomínky na otce. Konec je hodně silný a závěrečná scéna s matkou ve vězení je hodně dojemná. Závěr je prostě povedený. A hláška, která se Vám z filmu vybaví? "...všechno bude..." ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017