Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

vlk++

Po první čtvrthodině jsem pojal podezření, které se pak potvrdilo, ač mi to připadalo neuvěřitelné. V tom filmu vystupují opravdu pouze ženy! Takovýho štebetání hned od začátku filmu... ale pak jsem si zvykl, herecké obsazení v čele s Meg Ryan bylo slušné, bylo to ze života... dávám 3*. A mužský element se tam přece jenom objeví - v poslední minutě :). ()

Poutnice

film jsem tu měla dlouho, předlouho, ale pořád na něj nějak nezbýval čas - udělala jsem si ho včera a vůbec jsem nelitovala. Možná by si zasloužil jen tři hvězdičky, tu čtvrtou má za to, že je to film o ženách, kde nehraje jedinej chlap - a já si toho všimla až za půlkou! Tak dobře je to natočený, prostě si toho nemusíte vůbec všimnout :) Na konci se sice jeden objeví, ale ten se vlastně ani nemůže počítat ()

JJaannee

Klasický průměrný film o lásce, manželství, rozvodu, milence, zklamání atd, je tam vše co se týká romantických filmů...Celkem pobavil,ale je to taková dívčí klasika...jinak opravdu žádný chlap jen spousta žen :-) Taková pohodička na neděli... ()

aulikd

Na to že v celém filmu nebyl jediný chlap tak to nebylo špatné. Taková menší sonda do newyorské smetánky. Mě se to celkem líbilo. Ještě by to chtělo trochu víc štávy. ()

Lordgeorge

Pokud bychom hodnotili film dle hereckého obsazení, měl by tento snímek dopadnout mnohem lépe, než si ve skutečnosti stojí. Pro mě je to oddechovka, kdy hlavní hrdinka je mužem podvedená, ale nakonec se za pomoci přítelkyň dá dohromady, zvedne se z prachu a konečně docílí toho, co si celou dobu přála, ale nedokázala to naplnit. Těhle filmů je hodně a končí relativně stejně. Rozdíl je tedy v tom, co je cílem a jak se k němu hlavní postava dobere. ()

matilda33

Film o ženách pre... no tažko povedať, pre koho, pretože niektoré ženy sa môžu cítiť urazene, naštvane a tak podobne. Mňa to ani neurazilo, ani nenadchlo. Dve hviezdičky za Meg. ()

ashlei

Slabej odvar ze Sexu ve městě... Zlatá dvojka filmu "Sex ve městě"... Vážně blondýna, co chce chlapy jen využít a odkopnou, vážně?..... Vážně se ani jednou nezasměju?... To je výcuc z toho, co mě napadalo, při koukání na Ženy, vřele nedoporučuji! ()

Agora

I přes hvězdné obsazení je to příšerný film, který předvádí ženy jako hejno uječených hysterických slepic. A závěrečná porodní scéna je vrchol hrůzy! ()

jardel24

Ohromné zklamání. Film, ve kterém hrají pouze ženy, které nemluví téměř o ničem jiném než o mužích. Vzhledem k absenci jakéhokoliv příběhu a nadbytku úmorně nudných dialogů je délka filmu naprosto vražedná. Ještě jednou... obrovské zklamání! ()

missteeque

Dobrý film o ženách pro ženy pouze s ženami :) Fakt jsem si tam nevšimla žádného chlapa. Příběh je dobrý, najde se pár scén, které byste si klidně pustili znovu, ale ten konec nemá žádné vygradování a je o ničem. ()

Montmorency

Rádoby Sex and the City šmrncnuté Klubem odložených žen, ale tohle je unylá povrchní slátanina, bez vtipu a jiskry.....Dobré herecké obsazení a sexy E.Mendes - toť vše ()

mzop

Dvě a čtvrt hvězdičky (ta čtvrtka je za charismatickou Meg Ryan, nebejt jí, asi bych tenhle film ignorovala). Párkrát jsem se zasmála (například Alex vs. navigace v autě), ale opravdu jen párkrát. Začátek byl slibnější než zbytek filmu, který se táhnul jako žvejkačka. Velké zklamání. ()

SugarVenom

Tři za Anette Bening a mou oblíbenou Candice Bergen. Sice je děj předvídatelnej a film plnej "pipinování", ale já jsem se i zasmála :) . ()