Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

josieaddms

Přiznávám, že když mám špatný den sáhnu i po špatném filmu. Většinou je to něco romantického, nebo něco o ženách jaké nejsou. Dneska jsem byla klišé já, v hrozném domácím oblečení které k sobě ani neladí, s rozcuchanými vlasy a balíčkem M&M's, tak jsem si nezasloužila nic než klišé film Ženy. Přehrávající herečky, časopisové názory, co dialog to oné neskutečné klišé, co záběr to Amerika. Snažím se svět tohoto filmu neodsuzovat, a brát to takové, jaké to je. Nemám dnes chuť se do toho opírat, ačkoli se mi to nelíbilo, přece jenom je to něco co jsem dnes opravdu potřebovala. Alespoň tam nebyli moc žádné zlé názory (I když některým myšlenkovým pochodům milých autorů doopravdy nerozumím) nebo debilní vtipy na děti, nebo někoho kdo má o pár kilo navíc, či zlé narážky na ženy a těhotné. Sice by se jakákoli trochu inteligentní žena mohla po zhlédnutí tohoto filmu urazit, ale tak každá jsme jiná, a jestli si Americké ženy myslí, že takové jsou, tak ať si o tom točí své dokonalé filmy. Já se musím trochu smát, a trochu děkovat že i já si můžu občas se špatným svědomím pustit nějakou tu hloupou pohádku pro dospělé. ()

bono22vox

Až bude někdy o víkendu pršet a Ženy poběží náhodou v televizi, dá se na ně snad při žehlení i podívat... ještě že nežehlím... ()

Rodin

Osvěžující jen díky úplné absenci mužského elementu (tedy pardon, v telefonátech se cosi s muži řešilo) a v důsledku přítomnosti nádherné Meg Ryan. Jinak to ovšem byla po všech stránkách hrozná blbost. Takže 40% za výše popsané osvěžující vklady. ()

Petus

Tolik skvělých hereček a taková marnost. Jenom klišé, spousta nudných keců, další klišé a tak pořád dokola. Jediné body navíc získává tahle skrz naskrz podprůměrná dámská vztahová terapie za skvělou Annete Bening. ()

frufru98

Nejdříve jsem chtěl jednu hvězdičku přidat za absenci jakýchkoliv mužských rolí, ale závěrečná scéna v porodnici mě od celkově vyššího hodnocení spolehlivě odradila. ()

jafuska

docela průměrný film, ale moc mě nenadchnul, slabé téma, ale bylo hezké že i tak kamarádky stojí při sobě a tak to má být i v životě, ale ani jedna herečka mě nepřesvědčila, takže tento film nedoporučuji, celkem nuda ()

obscurite

Je to šílené, předvídatelné a ženské. Ale některé scény (není jich mnoho) jsou docela zábavné a Meg Ryan je fakt pěkná. A vydržel jsem koukat až do konce... dvě hvězdičky si to určitě zaslouží. ()

MyrnaAlec

Přesný ! Peripetie vztahů/nevěr/zoufalství/samoty a osvobození plus super obsazení. Neuvěřitelná Eva Mendes v korzetu a podvazcích mi vyrazila dech:) ()

habertek

Slátanina o husičkách znuděných stereotipem svýho života...Sem tam vtipná scénka a herečky Meg Ryan a Debra Messing to vyzdvihly o tu jednu * jináč bych tomu snad dal i jen tu jednu... ()

KateW

Jedná se o hodně levnou napodobeninu Sexu ve městě.. Místy neuvěřitelně nudné, vtipu pomálu.. Ani na to zabití času se tento film nehodí. Slabé 2* ()

Miloško

No napriek tomu,že pre mužov film nie je asi určený,sa to dalo pozerať,určite to bolo lepšie ako nudný sex v meste,s ktorym sa tento snímok všade porovnáva. Vo filme nehrá ani jeden jediný muž,ale krásne ženy.Hlavne scéna v salóne spodného prádla s Meg Ryan,ktorá vo svojich 47 rokoch vyzerá neskutočne,ale hlavne Eva Mendez v tej čiernej spodnej bielizni Ochhh.Tam je pre mňa vrchol filmu. 6/10 ()

kelly1988

Dal bych opatrně zlatou střední cestu, ale po replice "My water just broke" celkový dojem upadl o hvězdičku níž. Meg Ryan v nepřirozeně rovných vlasech vypadá o hodně hodně líp než Meg Ryan v nepřirozeně vlnitých vlasech... ()