Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

carAnthony

Absolútne nenapínavé, bez snahy niečo zlepšiť.....ale príbeh je fajn......v celom filme žiaden muž.......takže asi tak, ale vydržal som pozerať do konca a za skvelú Anette Bening a Meg Ryan dávam 2* (45%) ()

DeadRover

what do I want? to je oč tu běží .... líbily se mi všechny ... jemná nadsázka v těch nejsložitějších otázkách života všech, nejenom žen ... Diane šla na jistotu, takže konec trochu nepřesvědčivý, ale jinak řemeslně příjemný, že by dělala divadlo? nevím, ženy držím vám palce, aspoň těm, které nás mají stále rády, tak jako my je ... ()

Terez_Vv

Nuda. Jedna hvězdička přísluší Meg Ryan a druhá Evě Mendes. A Annette Bening se mi zdá v tomhle filmu jako naprosto nesnesitelná bytost. ()

david666

Ale tak hrozné, jak by se zdálo podle hodnocení to zase nebylo. Jasně, že tady je plno ženských keců ale na druhou stranu sem tam se objeví vtipný komentář. Bonus Eva ve spodním prádle:-) Všechny herečky tady jsou dobré, překvapilo mě jak svou postavu pojala Jada Pinkett Smith. Annette nadprůměrná. ()

kverula

Druhořadá verze Sexu ve městě. Čtyři ženský, které řeší problémy s nevěrou, kariérou, stárnutím, samy se sebou. Kdybych v každé postavě neviděla seriálové hvězdy SAC, možná by to nebylo takové fiasko. Laciný scénář herečky docela potopil. Anette Bening miluju, ale v týhle roli babochlapa mi nesedla. Meg Ryan je přespříliš křehká a romantická, abych věřila faktu, že dokáže vycucnout hřebíky i z prkna. A lesbická Jada Pinkett to bohužel celé neutáhne. ()

BarkaS

Nepříliš originální variace na Sex and the City. Na druhou stranu si v tom každá žena něco malého najde. Nebýt debilní "porodní scény", dávám 4. Mimochodem, jsem jediná, komu přijde, že Debi Mazar vypadá jako Pink? ()

Sovice

Film Ženy mi připadá od začátku do konce hrozně nezajímavý. Nedokážu odpovědět na otázku, o čem byl, asi jsem ho moc nepochopila, nemluvě o té příšerné kolekci šatů na konci, která mě naprosto rozčilovala :o). Plus jsem přikládala, že Meg Ryan to ve filmu velmi sluší, ale ona potom naprosto změnila image a proměnila se v tuctovou dámičku z New Yorku. Zkrátka mi naprosto unikl smysl tohoto filmu. Přes to všechno to nebylo tak hrozné, jak jsem podle reakcí ostatních čekala. Film si jistě najde své diváky, cílová skupina je buď však velmi úzká, nebo naprosto jdoucí mimo mě. Ale zatracení si Ženy nezaslouží ()

onde

No nějak nechápu proč tahle věc musela trvat skoro 2hodiny. Nevyrovnané herecké výkony, děsně rozmělněný příběh a scénář. Pokud tady někdo psal, že je to daleko lepší než přiblblý Sex ve městě, tak ja naopak říkám, že Sex ve městě bylo oproti tomuhle horroru veledílo. ()

lapatata

Jeden z nejpodceněnějších filmů na csfd. Podle mě jde o naprosto skvělou komedii, s výjimečným scénářem a perfektním nápadem, kdy v celém filmu hrají výhradně a pouze ženy. Je to vtipné. Velmi vtipný je i celý film, obohacený o úžasné výkony, zejména Meg Ryan a Anette Bening. Je jasné, že není v módě říkat, že filmy tohoto typu jsou dobré, za to se filmový fajnšmekr samozřejmě stydí. Ale je fajn si uvědomit, že i tyto filmy existují, jsou jedny z nejoblíbenějších a i mezi nimi existují ty dobré a špatné. A tento patří k těm nejlepším ve své kategorii. ()

Chlo0opek

Příběh jak jinak než naivní, prostě jen samý ženský a tak jaká asi mohla být zápletka. Ale pohled na sexy Evu přece jen hodnocení zvyšuje. Krásný pohled;) Jen kvůli tomu aspoň ty 2*. ()

J. K. Lister

Podle mne to byla příjemná oddychovka. Místy mi film připomínal román od Candace Bushnellové: Džungle rtěnek. Film pojednával o úspěšných ženách s podobnými problémy, jako byly v románu (seriál jsem neviděl, tudíž ho nemohu hodnotit). Chvílemi jsem se nudil, jinak většina pasáží odpovídala současné skutečnosti, kdy se ženy chtějí vyrovnat mužům, ačkoliv všichni plujeme na jedné koleji životem. ()

leopoldina

Za mě pouze jedna hvězdička a to za Evu Mendes v krásném spodním prádle, které bych si taky hned koupila:-) Bylo to utahané, nudné a prostě mi tam něco chybělo. A to něco jsou chlapi. Ve filmu nehraje ani jeden!!!!Hrdinky mě nějak neoslovily, ale hlavně jsem ani jedné jejich roli vůbec nevěřila. A to ani Annette Bening, hrající módychtivou bezdětnou šéfredaktorku. ()

Linsang

Jestli tento film byl cílen na ženy, tak je buď něco v nepořádku se mnou, nebo s tím filmem. Já se totiž absolutně nebavila, a to opravdu ani trochu. Taková slepičárna se hned tak nevidí a nezachrání to ani sestava zkušených hollywoodských hereček. ()