Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

ArdathBay

Od ženy, pouze se ženami, ale stejně o mužích. Kupodivu jsem se nenudil, ale chvílemi bych holkám nasypal zrní, aby si krapítek omlátili čelíčka. Meg Ryan je milfinka k pomilování, hlavně s prstýnky ve vlasech. Mňam. ()

Michelle75

Debra Messing mě bavila, bohužel měla jen minimální prostor. No jo no, dělala pouze křoví Meg Ryan pro kterou začínám mít naopak averzi. Film je až přehnaně naivní a přes hereckou sestavu až nudný. Bohužel dávám jen za dvě*. ()

Lencha

Ač mě to mrzí, nemůžu jinak. Výborné herečky a nechají se obsadit do takové nudy. Celý film se točí kolem toho, že má manžel MR milenku. Hroutí se jí svět, hledá sama sebe... A nejen ona. Musím podotknout, že tak jak se mi na začátku líbil vzhled Annette Bening a na konci vypadala hrozně, tak u Meg Ryan to bylo právě naopak. Její vlnité vlasy - děs. Pořád jsem si říkala, proč vypadá jako pudl s přerostlou srstí (sorry, Meg). Film neurazí, ale ani nenadchne. A nezachrání na tom nic ani ty skvělé herečky. Dávám lepší dvě hvězdy. Možná, že kdybych ve filmu zaznamenala alespoň jednoho muže, dala bych tři. :-D ()

pulula

Muži v tomto filmu opravdu nechybí. Je totiž natočen převážně o ženách a pro ženy. Nejspíš proto si za cíl neklade ani žádné filozofování. Snad jen občas se snaží trochu pobavit a potěšit. ()

joshula

Nejde jinak okomentovat, než to že tento film je pro mě velkým zklamáním. A to i na úkor kvalitního obsazení. prostě se to nepovadlo. ()

baXter

Ano. ANO !! Přežil jsem to!! Sice s 8-mi hodinovou přestávkou, ale nakonec jsem to dokoukal. Takové filmy si užívají nejspíš jen herci a producenti a na diváky vůbec nemyslí. Ale furt lepší než Sex ve městě. Ale jen vo fous. ()

vorenus

Z přebalu filmu na vás koukají čtyři mega star a kvůli tomu jsem se do toho rozhodl jít.Bohužel dvě z nich E.M. a J.P.S. hrají pouze druhé housle.A to je škoda, protože lesba v podání J.S. je výborná a E.M. jako sexy dračice se snad už narodila, ale obě mají opravdu málo prostoru.Hlavní part má na svých bedrech M.R. ta není špatná, až na to, že v tom účesu vypadá jako kdyby naklonovali ovci s prasetem.Její plastické zlepšení je spíš zmršení.Název filmu mluví za vše a je určen spíš ženskému publiku. ()

dopita

V tomhle filmu se neobjeví ani jeden mužskej, hrajou tam jen ženský a ženská to i režírovala. Prostě ženskej film, všechny ty řeči, prázdný plky o ničem a rochňání se v blbostech mě nijak nebavily. A nebude to jen tím, že nejsem ženská. Film je banální, povrchní, za každou cenu líbivej a prostě řiťolezeckej. A o ničem. Chvílema jsem nevěděl jestli je to míněno vážně nebo co, protože mě to bylo k smíchu. Ale zase uplně na odpis film není. Herečky jsou každopádně velkým kladem filmu a i občasnej humor celkem pobaví. ()

Paity

Čekal jsem něco ve stylu Sexu ve městě nebo Zoufalých manželek, ovšem ve filmovém hávu. Nic z toho však nenastalo. I když by se v mnohém chtělo říci, že bohu dík, výsledek je o dost strašnější než zmíněné tituly a to v něm přitom hráli takové hvězdy. ()

kolemjdouc odpad!

Film z éry ,kdy se napsal bezduchý scénář a obsadil se v té době nejobsazovanějšími hvězdami.Vše je o komerci = vytřískat co se dá. Jaký byl přínos  tohoto filmu do kinematografie????Možná někoho nadchla Mendez nainstalovaná ve vaně se záplavou pěny a sexy kukučem apod. ()

Prochy38

Když se tu koukám a čtu o malinách musím lehce žasnout. Ano, bylo to uječené, přehrávané, ale nikdy protivné, často zábavné, lehounce asi i poučné. Já se prostě slušně bavil. Jasný průměr. M. Ryan je na sklonku 50ky (12/2010) pořád nádherná a sexy ženská. Troufl bych si říct, že ať se snažila sebevíc, bral bych ji radši než E. Mendes... 50-55%. ()

kymberelyJ

Opravdu moc pěkný filmeček, líbí se mi ten nápad, že v celém filmu jsou jen ženy a ...ten malinký narozený chlapeček(tak slaďoučký:-*). Snímek skvěle vystihl ženský svět, myšlení žen a také jejich pocity. Když tomu ještě připočten skvělé herecké výkony všech hereček, opravdu originální.... ()

Marys

Nehorázna nuda a strata času. Klebetiace, upišťané ženské a nič iné, fakt sa tam nedalo na nič dívať v tom filme. Aj ten príbeh bol strašne nudný, záver predvídateľný, skrátka som si tam nič nenašiel pre seba, kebyže tam bolo aspoň niečo okulahodiace, ale ono kde nič, tu nič. ()

lareinna

Tiež som čakala, že to bude horšie po prečítaní mnohých komentárov, ale musím konštatovať, že je to úplne normálna komédia (dráma asi ťažko). Dej je síce slabší, ale človek už videl horšie blbosti..hodnotím kladne.. ()

sona123

Většinu času je to nuda. Ne snad proto, že se na obrazovce nemihne jediný chlap (kromě posledních pár vteřin a tomu je navíc hodně málo), i když kdo ví. Ale jinak, i přes fůru hereček a tunu make-upu, je to nudné, nezáživné, až téměř trapné a především tak obrovské klišé, až to opravdu hezké není. ()