Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiální text distributora)

Reverger odpad!

Cokoliv je určeno pro ženy, není určeno pro mě. Myslel jsem, že třeba v tomhle se najde výjimka, ale ne! Další ubohá trapnost... ()

aLPaC odpad!

Nic proti ženám, ale tento film byl hloupý od začátku do konce, čemuž nepomohli ani krasavice Eva Mendes a Jada Smith. Když už "film" se samými ženami, tak Where the boys are't. (nejlépe s Jennou :D) ()

Fikus.xf

Dobrý fim pro ženy, chápu, že šílený pro muže. Typický remake Sexu ve městě a v porovnání s filmem Sex ve městě kvalitnější. ()

nikoletkaa

No já teda nevím... Do konce jsem to sice dokoukala, ale příliš mě to nenadchlo. A navíc jsem hrozně chtěla vidět toho chlapa - jestli opravdu stál za to, aby se o něj dvě ženské div nepopraly. :) ()

Eva_D666

Pokud máte chuť pozorovat partičku nerozlučných kamarádek, řešících svoje obvyklé životní strasti jakými jsou manželská nevěra, ztráta zaměstnání nebo pubertální úlety svých dětiček, pak tyto Ženy jsou něco pro vás. ()

ashtangi

V tomto filmu není jeden jediný muž (pokud nepočítáme novorozeně na konci filmu). Už od začátku to připomíná Sex ve městě, ale bez sexu. Je to celé takově nijaké. Hvězdičku navíc bych snad mohl dát jen za úžasně sexy Evu Mendes. ()

jane1106

Nudný a nechutný film s úděsným scénářem, který by se snad příhodněji než "Ženy" měl jmenovat "Krávy". Ryan dává na odiv své plastiky, Bening (proč?!?) hraje přihlouplou snobku a Mendes nesympatickou zlatokopku. Plnohodnotný charakter jak po řemeslné, tak lidské stránce aby tam divák pohledal. Naprostá absence mužského elementu pak tuto "esenci ženství" činí už absolutně nestravitelnou. Příjemný byl pohled snad jen na Candice Bergen, která předvádí, jak se stárne s největší možnou grácií, elegancí a přirozeným půvabem - od ní, by se některé hvězdy měly učit (např. Meg) - a Bette Midler, která tomu alespoň na chvíli dodala šťávu. ()

Katie88

Dlouhých 10 let jsem si myslela, že tento film je originál a i přestože je to skrz na skrz taková celkem jednoduchá věc, říkala jsem si - námět super! Vytvořit film o ženách, pouze obsazením žen v celém filmu? Bomba! Nedávno jsem ovšem zjistila, že toto zpracování je opět remake původního The Women (1939). Velké zklamání a 2 hvězdy jsou jen za moji milovanou Meg a zábavnou Evu. ()

Luisis

Hodně ukecaná ženská komedie, ale tak to mám rád.Vkusně napsaný scénář.Muselo to dát celkem práci z tolika charakterů neudělat kačeny.Určitě bych zvedl hodnocení, kdyby se ve filmu ukázal Steven nebo tatínek Marry - tenhle kiks jsem ve filmu nepochopil - 70% ()

swiss

Natočit film ve kterém nehraje ani jeden muž je zajímavý nápad. A není to film špatný. Chcete-li udělat přítelkyni radost, pusťte si to někdy odpoledne, když prší... ()

Psycho.R

Klasický pohled do světa žen na vysoké noze.. když se ovšem vezme, že je to adaptace sedmdesát let starý divadelní hry, nejde to kritizovat. ()