tsatsiki

Toto se hodnotí velice špatně. Kdyby to byl samostatný film, dal bych lepší hodnocení, takto tomu dám jen tři hvězdičky. Film je ponurnější, vtipy se buď opakují z původního filmu a nebo jsou suché a spojené s tím, že všichni jsou o 25let starší. Nové obsazení Lustigové, Pindejové a Fraňka filmu nic dobrého nepřináší. Film funguje dobře jen s Duchoslavem, Jeníčkovou, Koptou, Suchánkem a Prachařem, na těch ten film stojí. A samozřejmě na skvělém Radku Brzobohatém. Samozřejmě je děj podobný tomu z prvního dílu. Velká vzpomínková akce na lyžák před 25lety. A co nejdřív se opít. A Duchoslavova motivace, dostat Jeníčkovou do postele. Já filmu dávám 55%, protože ke kvalitám prvního dílu bohužel toto pokračování nedosahuje. ()

Karlos8

Ono jak hodnotit návrat bandy, která ve svých nejslavnější dobách budila strach každého profesorského sboru. Dokonce i soudruh učitel Karda se nestačil divit, co že to s ním odcestovalo na lyžařský kurz. Tenkrát byli všichni (až na profesorský sbor) mladí, nevyřádění, nezkušení a hlavně životem nepolíbení. Teď každý z nich spadl do života, který lze charakterizovat jako problémový, starostlivý a hlavně už ne tolik si užívající. Každý má nějaké problémy, se kterými se musí v dospělosti vypořádat. A právě toto je zachyceno v tomto snímku. Už žádné porušování pravidel, ale sekání latiny (Cabadaj je výjimka). Osobně už se taky těším na tu chvíli, kdy se sejdeme, jako ta parta ze základní školy, co na každé akci udělala nějaký průšvih. Co na škole v přírodě nechodila včas spát, lezla k holkám na jejich pokoj a na diskotéce každý poprvé poznal, jaký to je pocit mít druhou polovičku blízko u sebe. Na tyto časy se musí vzpomínat s láskou a úsměvem na tváři. Zde se vzpomíná hodně nostalgicky a nic nemá šťastný konec. Chtělo to větší dávku energie, ale co si budeme namlouvat, v tomto věku už to jde poněkud těžko. ()

honzic

Když natáčíte pokračování filmu po tak dlouhé době, tak to vždycky zavání průšvihem. Tentokrát to dopadlo na podprůměrný film, jež je až na pár scén poměrně nudný, ani dobrá hudba a příliš detailní kamera nezachrání slabý scénář a minimum humoru. Hodnocení: 30 % ()

Alden_Larson

Je to rozhodně slabší než původní Sneženky a Machři, ale špatné to podle mě taky není. Určitě by to mohl být kratší film, pár scén by se dalo jednodušše vystřihnout. Děj je zajímavý, ale postavy už moc ne, některé mezi sebou ale mají hezkou chemii. Herecké výkony byly takové všelijaké, Duchoslav nebyl moc dobrý v originále a tady mu to taky moc nejde, ostatní byli spíš lepší, ale i tak mi jejich výkony přišly místy podprůměrné. Neustálé odkazy na originál mě začaly štvát velmi rychle, film má nutkátní divákům připomenout úplně všechno, co se před těmi 25 lety stalo a místy to bylo trapné. Prezentace byla celkem slušná, ale bylo tam několik vyloženě ošklivých close-up záběrů. A hudba, i přesto, že byla trochu klišé, byla dobrá. 6/10 ()

Harrybo?

Měl jsem tu smůlu, že jsme na tohle šli se školou (čili za stovku den volna, celkem ok - pokud ovšem nejdete na tuhle hrůzu). První díl jsem bohužel neviděl, ale to co se tady dělo nutilo kolemsedící kostatovat bonmoty jako "Zlatá Ordinace.." Celý film provází dojemné momenty, které na chvíli vytrhují z všepohlcující nudy do očí bijící trapností. I když třeba to má mít záběr na nostalgii a rozjímání znalců prvního dílu, jinak mě fakt nenapadá proč pomalé romantické piano a do toho na lyžích jedoucí hulvát, který si během filmu vysloužil přezdívky jako čuramedán nebo zmrdéro. K plusům patří Radoslav Brzobohatý a jeho hlas, který na začátku vytvořil přátelskou a hezkou atmosféru. Jestli šlo autorům o vypíchnutí předvánoční skepse, tak je to za 100 %, pokud se ovšem někdo přijel do kina bavit, zavzpomínat, zřejmě odejde zklamaný (anebo naštvaný). Já osobně jsem na horším filmu ještě nebyl. (vč. myšáka Stuart Little(a), s kterým jsem měl tu čest na prvním stupni) btw: Proč, že tam byla Neumannová ? ps: Některé dialogy jsou nestravitelné, připravte si vedle sebe ještě někoho vtipného aby vás zásoboval dobrou náladou, pokud půjdete sami, nemáte šanci a v ubíjející depresi zhynete. Šťastné a Veselé ! :o) ()

AnickaW

Při první půlce jsem se zasmála ale druhá byla nezáživná a zdlouhavá. Zdálo se mi že jim došli nápady a nevěděli co tam dát tak se zabývali dětmi a ne postavami z hlavního dílu o které by tam mělo především jít. Díky pár vtipům 2. ()

Jamall

Sněženkám přibyli vrásky,machři zešedivěli a s tím i jejich humor.Film nemá lesk ani kouzlo,které jsem čekal.Jenže všechno se to táhne v příjemné atmosféře a je vidět,že si to herci užili.Jednohubka dobrá,ale legenda se z pokračování nestane,i když nám to časem budou rády všechny televizní stanice předhazovat. ()

Buraking

Ve filmu bylo spoustu originálních vtipů, kterým se nešlo nezasmát, ale bylo v něm i spoustu ubohých a trapných scén, které tento film posílají do té horší poloviny žebříčku mnou shlédnutých filmů. ()

*Fish*

Ten, kdo čekal vyloženě pokračování 25 let starých radovánek, zůstane pravděpodobně zklamán a negativně zkritizuje, nicméně mně přijde stupidní hodnotit film dle toho, zda splnil má subjektivní očekávání. Film je o něčem jiném, občas jsou situace mírně přehnané, nicméně film mipřišel jako velmi zdařila exkurze do současného života, kde lidi jsou svině a ne vše je taková idylka, jak by se mohlo na první pohled zdát. ()

mr.sulas

Vůbec si to nezaslouží tolik hany,která je na toto dílo snášena.Je v něm na mě příliš pesimismu,dialogy jsou tak nějak divně postavené,že to ani nejde pořádně popsat.Plus dávám za slušnou kameru a za pro mě nádhernou hudbu!Proto 3. ()

ZeldaZ

Překvapivá melancholie, "zbití" životem hlavních charakterů z nichž asi ani jeden nebyl šťastný. Je to film, který ve mě rezonoval ještě nějakou dobu. Díky za tento film, je o životě, a díky němu člověk začne přemýšlet i o životě svém a tak by to mělo být s většinou filmů. ()

darkdaze odpad!

Nedoporučuju sledovat - může způsobit dojem, že všechny problémy se řeší chlastem a to by bylo klamání spotřebitele! ()

Koky666

Po první hodině nudy je jasný, že si film s hláškama z prvního dílu nevystačí a tak se děj stočí do rádoby hlubší roviny, kde každej řeší svou bídnou existenci. Herecký výkony strašný. Jedná se o pouhou vykrádačku legendární jedničky. Místo sledování týhle blbosti si jděte radši zalyžovat.. ()

tuxie

Co v tomto filmu nalezneme kromě melancholie, vzpomínek a opakování hlášek? Nic! Jsem zděšen a pojem "vařit z vody" pro mě získává úplně jinou dimenzi :) ()

Gor'seye

Ak máte voľnú hodinu a pol a rozmýšľate, čo s ňou: za žiadnych okolností tento film NEpozerajte. Už som videl filmy, kde som sa od 3/4-ny nevedel dočkať, kedy bude koniec, ale toto je naopak: konca filmu som sa nevedel dočakať od prvej štvrtiny. Až na pár úsmevných scén to bolo úplne o ničom. ()

Mikec007

Začátek filmu byl celkem zajmavej a vtipnej, až sem si řikal, proč to tady má tak slabý hodnocení, ale od půlky nebo tak nějak to byla poměrně dost velká nuda a prakticky o ničem. Kdybych si ale představil, že neznám vlastně první díl, tak bych tomu ani ty tři hvězdičky dát nemohl, ale je v tom velice silná nostalgie... ()