Uherská šlechtična Erzebet Bathory je bohatá, obdivovaná… a obávaná. Její krása je údajně draze vykoupena krví nesčetných nevinných obětí, v níž se koupe, aby si uchovala svěžest mládí! Kam až je ochotna zajít pro lásku a kde leží hranice mezi pravdou a mýtem? (oficiální text distributora)

borec999

Lacnejší, ale podľa môjho názoru aj lepší, zaujímavejší a pútavejší film o Čachtickej panej než Jakubiskova verzia Bathory. Možno som z filmu tak nadšený len preto, že Jakubiska verzia ma veľmi sklamala. A tak som teraz spokojný aj s tým málom, čo som dostal. Neviem. Každopádne, verzia Delpyovej obsahuje všetko, čo od filmu o Bátoryčke očakávam. Načrtnutie doby v ktorej žila a jej mladosti, dôvodov prečo (pravdepodobne) vraždila a mučila mladé dievčatá, ako to približne mohlo vyzerať a ako nakoniec dopadla.Bodka. Spracované jednoducho,zrozumiteľne, bez zbytočných dejových odbočiek,omáčok,poetiky a dlhých nič nehovoriacich záberov. Ako málo niekedy stačí ku spokojnosti. Objektívne by to bolo za lepšie 3, ale priznám sa že téma Báthoryovej ma už od mala zaujímala a fascinovala, takže 1 hviezdu si tam subjektívne prihodím. 70% ()

wosho

Nelze nesrovnat s Bathory JJ a pak popřemýšlet která verze je podařenější. Pro mě osobně je to Bathory a to pro jistou odvahu být nekomfortní. Čachtická paní je komorní drama, postavené jen na hercích a pár kulisách. Scénář je odveden tak na půli cesty. Problém je zde ve strašlivé okleštěnosti děje v délce ani né 100minut. Vše je zde zbrklé, nedotažené a pořádně se divák o Erzebet Bathory a době ve které žila nic nedozví. Jak jsem již zmínil, jedná se o herecký film a obsazení znělo slibně. Bohužel nikdo zde doopravdy nezazářil, ale nikdo zde opravdu nekazí dojem-výkony protagonistů jsou solidně odvedenou prací (jako komoda v Ikey). Celkově je Čachtická paní solidním, průměrným historickým snímkem, jenž dokáže na televnizní obrazovce diváka zabavit a moc nenudit, rozhodně jej však ničím neohromí, či na něj v paměti po čase nezbyde nějaká významnější vzpomínka, či myšlenka. ()

Lionheart

Obrazově a atmosféricky mnohem slabší než Jakubiskova Bathory, ale zase mám radši Nižnanského krvavou verzi. Tento film byl oproti Jakubiskovu kratší, krvavější a údernější. Ale s horšími výkony, atmosférou a bez Anny Friel :-)) Prostě mělo to tu smůlu, že to bylo natočeno v podobném období a za mnohem menší finanční podpory. ()

mira007

Budiž k dobru, že se tvůrci drželi atraktivní legendy o největší vražedkyni a nedělali z toho politický komplot jako Jakubisko. Plusem je vidět mladého Bruhla, ale jinak je tohle uhlazeně, neagresivně, televizně působící dílko hrozná nuda. někam na odpolední vysílání za Sama doma. ()

Luqi

A vraj Jakubiskova verzia je zlá ............. Úvod, Erzebetine detstvo a manželstvo nepochopiteľne narýchlo odbité, zato nudnému vzťahu (vačšinou na diaľku) s Turzom je venovaná celá polovica filmu. No a tá druhá je pre zmenu venovaná vraždám, ale že by to bolo zábavnejšie sa nedá povedať.............. ()

BathoryMan

Premna osobne vo výsledku podstatne lepšie než Jakubiskove spracovanie ale zároveň s dosť zbytočným Love Story motívom,ktorý umna mierne kazí výsledný dojem.Inak ale realistické spracovanie s nádhernými lokáciami(ten Čachtický hrad vyzerá ako by tomu skutočnému v stredoveku z oka vypadol),obstojnými hereckými výkonmi(Delpy podstatne lepšia než Friel)a vlastne je vydieť že aj keď tvorcovia spracovali pre nich neznámu historiu,dali si naozaj záležať.Veď v origináli sa spomínajú napríklad miesta ako Beckov alebo Nováky,takže už aj na tomto príklade je vydieť že tvorcovia sa naozaj snažili! ()

fionael

Celkově průměrné dílko snažící se znovu po svém vystihnout život Erzebet Bathory, který díky mnohým legendám a nejasnostem vzbuzuje četné režisérské ambice. Celý film se líně sune jako těžký, černý závoj a tmavá barva má zřejmě dodat středověku tu správnou dávku pochmurnosti. Perličkou je pak zdůrazněný fakt, že veškeré ďábelské a vražednické sklony se v Erzebet probudí díky zlomenému srdci a manipulovat s ní je prostě hračka. Radši si nepředstavovat obraz světa, kde po nepodařeném vztahu vybíjejí agresivní ženské celé vesnice:) ()

-soch-

Ak by som mal túto nemecko-francúzsku produkciu porovnávať s Jakubiskovou rozprávkou, tak by rozhodne nedopadla najlepšie. Jakubisko príbeh síce zobrazil inak ako sa doteraz tradovalo, ale mňa osobne uspokojil s novým zaujímavým príbehom. Ako povedal jeden užívateľ v komentári, film je zľahka dokumentárny a na mňa zapôsobil akousi suchosťou a prílišnou temnosťou. Ja si totiž myslím, že na kráľovských dvoroch sa zabávali a ožierali sa a nesedeli zamknutý niekde v zákutiach zámkov. Ďalej, Delphy sa na túto postavu v tomto filme nesmierne hodila a tú suchotu sa vôbec nesnažila spríjmeniť. Viem, že si asi protirečím, ale je to tak. Nevravím, že by sa mi páčila v Jakubiskovej verzii, to určite nie. Ona ju stvárnila po svojom, temne a mlčanlivo, ale to je už iba jej problém. Až teraz som si uvedomil, že hlavnú úlohu si zahral aj mladý Bruhl z poslednej Tarantinovky. No a to je asi tak všetko. Ahá, no a ešte slovenský dabing, ten sa ako tak dal. DANIELU KUFFELOVÚ by mali obsadiť do všetkých dabingov filmov, kde hrala, alebo bude hrať Dephyová, ale je mi to vlastne jedno, ja si to aj tak asi nepozriem :-) ()

Porp

Film sa zaoberá tak isto ako Jakubiskova verzia Bátoryčkinou nevinou. Neodbočuje však od deja a drží sa stanoveného vykresľovania hlavnej postavy od začiatku do konca. Julie Delpie ju podáva rafinovane ako bezcitnú a tvrdú ženu, čo pramení skôr z jej zatrpknutosti a nenaplnenej lásky ako z nejakej vrodenej beštiálnosti, preto ju divák na konci dokáže pochopiť a možno sa s ňou aj stotožniť. Filmu chýbala iba väčšia výprava a rôznorodosť postáv. ()

nurielka

Heeeej William Hurt, stál ti tento film za to???! Lebo to, že si sa rozhodol v ňom hrať ma totálne sklamalo!!! Máš na lepšie.. Hlavná herečka sa mi inak veľmi páčila, a to je všetko. ()

Kakho-oto

Zlatá Jakubiskova Bathory... Tohle je laciný snímek. Ne úplně nejhorší, ale ani žádná sláva. Šedivý průměr - 2,5 hvězdičky. Současných 49 procent celkem odpovídá kvalitám filmu. ()

Primavera

Už je to nudné pozerať stále verzie Bathoryčky, ktoré neprinášajú nič nové a dokonca ani nie sú schopné držať sa historicky podloženej pravdy. Prečo v závere filmu tie pochybnosti, či bola naozaj sadistickou vrahyňou? Nestačí okolo troch stoviek svedeckých výpovedí uložených v archívoch a depozitoch? Prečo zas ten smiešny dôvod pre sadistické mučenie udržať sa mladou pre mladučkého milenca? Musí sa všade podsúvať ten milostný motív, aby to bolo zaujímavejšie, uveriteľnejšie? Kúpanie sa v krvi? Veď sa nenašla nikdy žiadna železná panna ...! Škoda toho hlúpeho deju, lebo Julia Delpy ma ako herečka príjemne prekvapila. ()

Petulka88

Jestliže je Alžběta Bathory zapsána v Guinessově knize rekordů jako největší masový vrah, tak Čachtická paní je horkým kandidátem na zápis v kategorii nejnudnější film. Prvních asi 30 minut je vyplněno jen nudnými řečmi, které jsou o ničem a stejně tak nikam nevedou. Když už se ve filmu přece jen začne něco dít, je to podáno stejně nezajímavě. Není to vyloženě průser, je to jen ztráta divákova času, za pár dní si na tenhle film ani nevzpomenete. Ještě, že tady z Alžběty nedělají nevinnou oběť, tak jako to udělal Jakubisko. To a relativně snesitelná stopáž jsou ale jediná pozitiva tohoto filmu. ()

E lan

Nudné téma,nemastné neslané zpracování. Určitě je dobré se podívat na tuto legendu jestliže o ní člověk nečetl, ale jinak není o co stát... ()

Saintcrux

Štefan Thurzo s nagelovanými vlasmi ??..... alebo gróf s ofinou na prelome 16. a 17. storočia... To hádam nemyslela režisérka vážne ??...Jakubisko oveľa lepšie vykreslil postavy a tento film sa s jeho verziou nedá ani porovnávať..... ()

Hallam

Osobně si myslím, že si film zaslouží o krapet lepší hodnocení, než současných 47 procent (zajímavé je srovnání s imdb, kde se hodnocení rovná 6,3 z 10 - ze dne 9.10. 2010). Dle mého názoru se jedná o poměrně zvládnutý film (na to, kolik Julie Delpy zastávala ve filmu funkcí - viz komentář trona) na motivy legendy o šlechtičně z Čachtic. Film se zakládá na pověstech a svědectvích, které o hraběnce ve své době skutečně kolovaly a byly zaznamenány. Z toho film také vychází a nezakrytě to přiznává. Je to krvavá legenda a proto také vždy tak přitahovala pozornost, nebo ne? Tak je film také pojat - komorně, krvavě a dle mého gusta. Rozhodně jej doporučuji ke shlédnutí. ()

arkis

Pani režisérka nevedela, čo vlastne chce - či očistiť krvavú grófku, alebo ju predstaviť ako sadistickú vrahyňu, čo v podstate naznačuje v úvodnom slovnom prológu... Nakoniec však jej Bathoryčka z vlastnej vôle neurobí nič, čo by svedčilo o jej násilníckych sklonoch. Skôr je len hnaná okolitými súvislosťami a nešťastnou láskou. Naturalistická scéna vkladania vlasov do rozrezaného prsníka potom pôsobí ako rana päsťou medzi oči. Prišla však príliš neskoro a divákov tak prebrala z mrákot akurát k záverečným titulkom... Zlý príbeh, zlá réžia, úplne zlé herecké obsadenie... Kedy už niekto konečne nakrúti o Bathoryčke film podľa "skutočných historických prameňov"? ()