Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

Ded@M@tes

Klobouk dolů před Matthew McConaughey, takhle se doslova obětovat pro film se jen tak nevadí, jeho postava dost asi protrpěla kvůli této roli, ale hold oscara to vyneslo. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

I přes všechny ty oscarové ambice vlastně hodně příjemné překvapení. Čekal jsem totiž hlavně klasický akademicky chladný kalkul s výtečnými hereckými výkony. Místo toho jsem však dostal skvěle zrežírovaný film, v němž je bezchybný výkon McConaugheyeho a nečekaně přirozeného Jareda Leta jen třešničkou na dortu. Výborný scénář, skvěle napjatá atmosféra tehdejší doby a hlavně spousta emotivních momentů, u nichž vám nebude zrovna nejlépe. Hlavně díky ním ve mně tento skvěle odsýpající snímek každým dnem čím dál více rezonuje. Ano, letošní oscarová sezóna se zatím rýsuje hodně nadějně a tento výtečně znepokojivý snímek se v ní rozhodně neztratí. 80% ()

Wacoslav1 odpad!

Fakt mi neserte... Komu tyhle ubrečený slzičkama prostoupený dojemný true story kurva prospějou??? Nesmrtelnej aidsák no ty woe fakt hustý. Tak to mě vážně nedojímá. Ocenění ať si to třeba narve do chřtánu jaký se tomu zachce. Asi tak jako by mě to zajímalo. Fuck you fucking oscar!!! 5% ()

Davies182

Matthew McConaughey hledá ženu. Zn.: nesmí mít penis a musí mít AIDS. Český překlad útočí na zlaté plešouny už názvem, zase tolik slziček ale rozhodně nečekejte. "Pouze" parádní režii a nezapomenutelné herecké ústřední duo. Něco smrdí ve státě farmaceutickém! ()

gogo76

"Padaj baletka, leto ti tie zuby zarazím až do krku..." M. McConaughey preradil do prvej hereckej ligy tak suverénne, že ten oscar je v tých najsprávnejších rukách. Filmy na tému AIDS som už zopár videl, ale tento je rozhodne lepší než Philadelphia. McConaughey schudol na nepoznanie, hrá max. presvedčivo a to, že oscara dostal i Jared Leto je jednoducho pozvánka, aby ste si pozreli film, kde hrajú dvaja oscaroví herci! O tom, že lieky a farmaceutický priemysel všeobecne sú dnes jedným z najväčších biznisov hádam nikto nepochybuje a toto je nádherný obrázok toho, ako to funguje aj dnes. Klobúk dole pred tým, čo tento pán dokázal. Skvelá téma na film, úžasné spracovanie a oscaroví herci. Čo chcete viac ? Film 100%. McConaughey a Leto 100%. ()

pepo

Mám z toho úplne rovnaké pocity ako pri Erin Brockovich alebo 2 dňoch 1 noci . Profesionálne urobený,veľmi dobre zrežírovaný , napísaný a úžasne zahraný televízny film. Oceňujem to ale že by som bol z toho nadšený? To nie. Oba herecké oscary veľmi zaslúžené ()

Xmilden

Po nadšeneckých recenzích jsem čekal samozřejmě trošku více. Nicméně stále tomuto filmu nikdo neodpáře fakt že se zde potkávají Matthew a Jared v excelentních rolích, které je zcela pohltily nejen psychicky, ale zároveň i fyzicky. Jedná se o hodně šokující vzhled obou pánů. V mých očích stojí letos výče už jen DiCaprio a jeho Vlk. ()

FlyBoy

Nepozdáva sa mi označenie indie, ani mainstream, je to niečo medzi a to niečo prekvapivo funguje. Bude to asi tým, že Valieé dobre vie ako narábať s tak ošemetnou látkou akou je boj s AIDS. V prenesenom zmysle slova to znamená schopnosť nezachádzať do zbytočných extrémov a radšej nechať bez nemiestnych predsudkov i prehnaných sympatií voľne plynúť to čo si tak nejak nepriamo vyžaduje byť voľné (fabula) a naopak atmosfericky zosilovať to, čo si každý priaznivec filmu-katarzie praje mať zosílené (syžet). To sa odráža hlavne v používaní jednotlivých vyjadrovacích prostriedkov, ktoré sa už naďalej nesnažia na seba samoúčelne vzťahovať pozornosť a svojou nestrojenosťou a nedoslovnosťou sa podriaďujú samobytnému fikčnému svetu v ktorom sa ide jak do tuhého, tak sa príhodne odľahčuje. Najzaujímavejšie na "Dallas Buyers Club" potom teda nie sú ani tak bezpochyby brilantné metamorfózy McConaugheyho a Leta, ale skôr ono umné balancovanie medzi príjemnou človečinkou o nádeji a trpkou existenciálnou spoveďou. ()

Real Tom Hardy

"BACK THE FUCK OFF TINKERBELL. I'LL KNOCK YOUR TEETH SO FAR IN YOUR GODDAMN THROAT YOU'RE GONNA BE CHEWING THROUGH YOUR ASSHOLE." ------------ Sprvoti som si myslel, že sa bude jednať už o klasickú sociálnu citovú vydieračku, ktorú tak Akadémia miluje. Ako veľmi som sa len mýlil... Unikátny film, mapujúci menšiu históriu AIDSu z pohľadu drobného počtu osôb, skazenosť korporácií, vydrbanosť kravaťákov a potvrdenie už známeho presvedčenia, že FDA je vo farmácii to najväčšie zlo. McConaughey mimoriadne geniálny, v tomto nevídanom farmaceutickom ródeu doslova žiaril. Jared Leto taktiež úplne exceloval. Viac menej nemám čo vytknúť, až na záver. Očakával som silnejší koniec, poriadne vyhrotený, dúfal som, ba priam prosil, nech mi zoberie všetky nervy čo mám. Bohužiaľ, nestalo sa tak. ()

cheyene

Poutavý příběh podle skutečné události, který mne bavil,avšak neposlal do kolen, což jsem od něj trochu očekával. Co však Klubu poslední naděje nelze upřít, je perfektní vystižení atmosféry 80. let, hudba a přirozenost. Film vskutku působí hodně autenticky. Herecké výkony není třeba nějak rozvádět, jsou dokonalé a celý počin tak vyzdvihují do pořádného nadprůměru. Otázka boje proti AIDS je tu patřičně osobitá, asi taková, jako byla celá osobnost Rona Woodroofa. Pěkné 4*. ()

Hrabka

Dobrý příběh na vážné téma s výborně hrajícími troskami McConaugheyem a Letem (ten se pro tyto role snad narodil). Možná to mohlo být natočeno úderněji, ale i s tímto podáním jsem vcelku spokojený. Takový film, co jen těžko urazí, ale k těm nejoblíbenějším se zařadí jen velmi ztežka. 75% ()

nunka

Matthew McConaughey mi z filmu Magic Mike zostával v pamäti ako parketový šašo a prototyp mužskej estetiky a zrazu úplne iná herecká poloha. Precítená, s úplne odlišným fluidum, proste iná a absolutne pre neho netypická. Veľmi zapôsobil, nielen kvôli figúre hraničiacej so sebadeštrukciou, no bolo vidno ako dáva zo seba úplne všetko. Zaujímavé bolo sledovať štruktúru charakteru hlavnej postavy, ako sa postupne odhaľujú všetky zákutia osobnosti, životného príbehu a konečného prínosu jednej veľkej snahy o ľudský život a dôstojnosť. Film bez príkas, technických, trikových, jednoduchým naratívnym štýlom si získava sympatie. ()

Hunt

Smekám před úžasný výkonem Matthew McConaugheyho. Neviděl jsem herce, ale nemocného člověka, který je na pokraji svých sil i svého života. Silný zážitek hl. díky jeho výkonu, povedené režii a skutečnému příběhu. ()

Shakers

Tento žáner a téma nieje moja šálka kávy, ale musím povedať, že ma táto téma celkom zaujala a pomohli tomu aj skvelý herci. Najväčší problém mám asi len s tým, že Dallas Buyers Club sa vlastne za celý čas nikam moc neposunie. Síce bol celý čas zaujímavý, ale niečo navrch nepridá, ničím nestrhne. 70% - 3* ()

lamps

Je to v podstatě jen další z dlouhé řady životopisných dramat o boji jednotlivce proti zbytku společnosti, kterému navíc dost schází větší sympatie k rozporuplné, hříšně orientované hlavní postavě. Avšak herecký lišák McConaughey tu předvádí své herecké galapředstavení, které je ve svém objemu i detailech natolik přesvědčivé a mrazivé, že samo o sobě zajišťuje filmu status podnětné a ušlechtilé rozprávky. A výrazně ho podporuje i Jared Leto, který sice vypadá naprosto příšerně, ale jeho těžkou roli by v současnosti asi žádný jiný herec takhle působivě ztvárnit nezvládl. Malý herecký film, který má napoprvé svou hodnotu, ale dívat se na něj znovu mi připadá stejně zbytečné jako nutit Keiru Knightley, aby začala jíst maso.)) A ta Jennifer Garner je k zulíbání roztomilá.. 75% ()

Boogeyman

Solidní drama podle skutečné události o umírajících na AIDS, odporu k homosexuálům, lobbingu farmaceutických firem a zkorumpované vládě a o prozření a velkém vítězství malého bezvýznamného napraveného texaského vidláka - samé sázky na jistotu. Nechutně vykalkulovaná oscarová dojímačka, každopádně docela dobrá a s vynikajícím McCounaugheym a Letem. ()

Madsbender

"Promiňte, slečno, ale radši umřu obutej." Krémová hnedá s prímesou béžovej. Matthew MacConaughey po rokoch romantických komédií/ komédií/ thrillerov nevalnej kvality opäť HRÁ. Dva razy zvýrazňujem a podtrhávam slovo z predchádzajúcej vety, a i keď tým iba budem nosiť drevo do lesa, odvolám sa na otrepanú frázu, že podáva jeden z najvýraznejších výkonov jeho hereckej kariéry, a toho Oscara mu skutočne prajem. Ron Woodroof je v istom zmysle akoby nadviazaním, resp. voľným pokračovaním Matthewovej postavy Marka Hannu z Vlka z Wall Street po tom, čo nadobro skrachoval a utiahol sa do Dallasu, kde pracuje ako elektrikár, holduje pravidelným pohárikom (rozumej fľaškám) whisky a nechránenému sexu s náhodnými dievčatami a prostitútkami. To však trvá len do chvíle, keď mu oznámia, že trpí AIDS... Priznávam, že som sa veľmi bál skĺznutia na parketu rozoberania homofóbie a útrpného vykresľovania spoločenskej nespravodlivosti, sprevádzaného srdcervúcimi výkonmi a melancholickou emocionálnou hudbou, ktorá vás prinúti uroniť slzičku za nejakého toho homosexuála, transku či "hetera", ktorý je v tom nevinne - a ono nie. Miesto toho sa hrdý Kanaďan Jean-Marc Vallée a scenáristická dvojica Wallack-Borten zamerali na vecnú (i keď stále zreteľne hollywoodsky "poupravenú") rekonštrukciu poslednej životnej etapy symbolického "rebela proti svojej vôli", ktorému je jednoducho povedané, koľko dní mu ešte zostáva. Ron sa so situáciou hodlá vyrovnať svojsky, a púšťa sa do boja proti notorickým veľkým zlým vlkom v podaní amerických byrokratov a farmaceutických firiem, a, div sa svete, dosahuje malé, bezvýznamné víťazstvo, aké v dejinách pravdepodobne nemá obdoby. Aby nie, keď má McConaughey k ruke takých skvelých hereckých pomocníkov ako Jared Leto (rovnako zaslúžený Oscar) a Jennifer "ja nie som Elektra" Garner. Ten jeho malý business stál za to a scéna s "kňazom" je na nezaplatenie. Len trochu škoda toho klasického gýčového happyendu v štýle "a žili šťastne, až kým nezomreli". Možno by som šiel aj na plný počet. 85% ()

Rosaviva

Můj hon za Oscarovými filmy pokračuje, aneb tenhle film bych si asi jinak nepustila. Prvně musím říct, že jak Matthew McConaughey tak Jared Leto nebyli skoro k poznání a teda mají můj obdiv, protože to opravdu zahráli dobře. Za druhé musím konstatovat, že mě překvapil fakt, že se mi to poměrně líbilo. Ano bylo to možná trošku dlouhé, první část mě doslova pohltila a u té druhé už jsem trošku pokukovala po hodinkách, přesto je to však velmi zajímavý film, který stojí za zhlédnutí. 4* ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm