Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

paascha

Ani krása přírody, ani krása žen nezaplní prázdnotu tohoto zbytečného snímku. Myslím, že Renč se přiřadil k řadě nadějí českého filmu, kteří svůj talent rozházeli v reklamách a velkému filmu už nejsou schopni něco dát. Škoda ()

Big Bear

Proč bychom se netopili po balkánsku... Renč si střihl po vzoru západu edvenčr ekšn sryler a jelikož české toky nejsou zřejmě až tak exotické, zajel to točit kamsi na Balkán. Naštěstí nejmenoval stát a Černá je předpokládám fiktivní název... Za to palec nahoru, protože si ušetřil podobnou ostudu jako tvůrci Hostelu u Slováků... Jelikož hrdinové zhruba od první čtvrtiny filmu jsou kontaktováni místními (zprvu jakousi karikaturou dvou strážců rezervace a posléze domorodci) bylo třeba přistoupit k vytvoření jazyka jemuž by český divák rozumněl. Třeba ještě existuje jiná verze, kde místní mluví vlastním jazykem, ale já viděl komplet dabovanou verzi, kde místní šišlají slovensko-ruštinu tu více tu méně s důrazem na přízvuk. Výsledný efekt je věru strašný! Nad scénářem ještě teď kroutím hlavou a nechápu... Začátek byl velmi slušný. Langošovo obdržení balíčku s pásky a fotkami, flasbacky na tátu, kterej se nevrátil z expedice, retro záznamy s Lubošem Veselým... Vše Ok - První okamžiky na řece i nalézání dávných značek na skalách. Divil jsem se co kdo proti tomu má moc dobře se to rozjíždělo.... Pak přišla kontrola povolenek ke vstupu do rezervace na mostě, noční přestřelka s Nikolou Šuhajem a dál už to kvalitativně padalo jak Krobot po vodopádu.... Naštěstí asi ke konci produkci došly peníze, protože film zničeho nic skončil. Naštěstí. ----- Renče bych za tohle dal do kajaku a poslal bez pádla po proudu na vodopád. Tak Filipe - ahóóój. * ()

hippyman

tak kde začít... pěkně popořádku: fáze 1 - očekávání. plakáty, trailery, vše se zdálo slibné, takže proč ne. fáze 2 - čsfd. překvapivých 40% od 270 uživatelů, to už není náhoda... ale co, takový snímek může buď tuhle statistiku potvrdit, nebo příjemně překvapit... tedy fáze 3 - samotný film. ten se zmítá v peřejích nevyváženosti, sem tam narazí ostře na kámen, sem tam zase příjemně poklidně pluje... hodinka a půl uteče jako divoká voda až k fázi poslední, čtvrté - bilancování. procházím to všechno zas a znova, zas takovej průser to nebyl, ale celou dobu mě tak trochu topil ve svých nedomyšlenostech... ani dobrý, ani špatný, usadil se jako mrtvola rumunského gestapáka na průměrných 50% ()

Pilda17

Lidi co jste od toho čekali? Akční "trhák" jako v USA? Na české poměry hodně povedený. Mělo by se to tak brát tady nejsme v USA. Mé očekávání Na vlastní nebezpečí splnilo.. 6/10 = 60% ()

salahadin

Viděno teprve nedávno na mé vlastní nebezpečí. Renči - nemyslíš, zaplatíš! Velmi přeceněný režisér. Nehodnotím hvězdičkami, neviděl jsem dokonce (odchod z kina za účelem strávení lepšího večera). ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +Miroslav Krobot je fakt řízek, zaujme rumunská herečka Raluca Aprodu, hudba, občas napětí -některé postavy celkem zbytečné (Václav Jiráček, Lucia Siposová), akční film si představuji trošku jinak/// No snaha tu byla. Nějaká ta akce i napětí taky a v závěru vyšla najevo zajímavá pointa. Jenže: začátek byl hodně rozvleklý, postavy se vzaly (skoro) odnikud, flashbacků bylo moc a k tomu všem jsem tomu moc nerozuměl (teda ža do té pointy). Navíc by mě zajímalo co bude s postavami po konci filmu. Jenže to už se asi nedozvím, potože to nabralo nějakej rychlej konec./// Celkem 57%/// ()

Allien.9

Miluji režisérský styl Filipa Renče, ale "Na vlastní nebezpečí" pro mne bylo obrovským zklamáním. Zápletka působí jako z (béčkového) amerického filmu, herci jsou až neuvěřitelně nepřesvědčiví (výjimku tvoří jen Filip Blažek) a ono "nečekané" vyvrcholení čekáte již po patnácti minutách. Akční scény jsou sice dobré, ale pohřbívá je až přehnané množství zpomalených scén (navíc se ztlumeným zvukem), takže suma sumárum za 2*. ()

mzss1

Jojo, na tenhle film si vzpomínám, čekal jsem teda rozhodně víc. Potenciál to má víc než slušný. Přesto se z toho stala taková nudná hovadnika, která nudí po celý čas filmu. Langmajer to víceméně zachranuje, zbytek hereckého obsazení nic moc. Co zaujme ve filmu ? Možná jen příběh, nějaké nápady a pár scének. Ale je to fakt slabota. S odř.ušima tu druhou hvězdu dávám, asi i za celkem přívětivé prostředí filmu. 30% = ** ()

kingik

Mně to nepřišlo tak špatné. Zdařilé lokace, ponurá a tajemná atmosféra a řada zajímavých herců v nepříliš propracovaném příběhu. Renč natočil typ filmu, který nebývá často u nás k vidění a na diváky to nezabralo. Podle mě nebyli připraveni na dobrodružný příběh s banálním rozuzlením, ale přesto se zajímavou kamerou snímající zrádné peřeje a herce v neobvyklých rolích. ()

Payushka

Prvni pulhodinka bajecna, cekala jsem neco jako poradnou akcni komedii a porad si lamala hlavu s tim, jaktoze tenhle film nemel zadny velky uspech. Jenze pak, kdyz se otevrela ˝napinava˝ (uvozovky ztucnuji a podtrhavam zcela zamerne) zapletka, myslela jsem, ze vrhnu. Ac Langmajera zboznuju, tady nepredved nic. Sice mu ten jeho pohled ˝jsem moc smutny, utes me˝ bastim s navnadou i celym prutem, ale nakonec ten Blazek byl stokrat lepsi. Btw a ta slecna na plakatu je sice hezka, ale nesympaticka az hruza :) ()

InJo

S tímhle filmem se mi pojí především jedno slovo: zoufalost. Tady je totiž zoufalé snad úplně všechno - impotentním dějem počínaje a podprůměrnou režií konče. Na nějaké strhující či nezapomenutelné (akční nebo napínavé) scény zapomeňte rovnou, většina pasáží je buď strašně nudná, popřípadě nechtěně (?) vtipná (hláškující Krobot je komediální génius) a nebo úplně debilní (ten zpomalený několikaminutový pád z vodopádu je pomalu na speciální Zlatou malinu). Kromě již zmíněného Krobota není žádnému z dalších herců umožněno se nějak výrazně projevit (zamrzí především trestuhodné nevyužití Langmajera a Blažka, kterým by se jinak ti hypotetičtí 'akční hrdinové' jistě dali věřit), tedy pokud si nevystačíte s několika vteřinově odhalenýma kozama (což ale stejně budete muset). A pointa je prachsprostě obyčejná, nepříliš těžce odhadnutelná a rádoby šokující. Na vlastní nebezpečí tak bohužel není ničím jiným, než jen dalším smutně nepodařeným pokusem o český žánrový film. 40 % ()

Sobis87

Chválím Filipa Renče za odvahu vyrukovat na českého diváka uchlácholeného hořkosladkými příběhy s čistě žánrovou záležitostí, která silně koketuje exploatací. Na vlastní nebezpečí je zjevnou variací na kultovní exploitation thriller Vysvobození Johna Boormana, se kterým toho má až nezdravě mnoho společného – motiv měšťáka vracejícího se do přírody, která pro zhýčkaného tvora není dvakrát přátelským místem pro rekreaci; nepřátelsky naladění tamní obyvatelé;zuřivá řeka, atd. Tahle podobnost by ani nemusela být na škodu, zdá se, že se Renč především snažil o poctu žánru – pokleslý pastiš – avšak jeho verze je v některých ohledech pokleslá až moc. Mám tím namysli především špatně napsané postavy, které v některých případech v kombinaci se špatným herectvím balancují na hraně trapnosti, dialogy jsou taktéž povětšinou zoufalé a, ačkoliv nejsem expert na jazyky, řeč tamního obyvatelstva se mi zdála být nešťastnou směskou ruštiny, češtiny a kdoví čeho ještě, přičemž všichni mluví tak, aby jim čeští návštěvníci a hlavně diváci bez problémů rozuměli…a působí to přinejlepším úsměvně. Samotný příběh je klasický vzhledem k žánru, což se z určitého hlediska dá brát jako klad, neboť jsem se při sledování párkrát přistihl, jak mě to opisování žánrových prvků vlastně docela bavilo. Film Na vlastní nebezpečí je poměrně zábavný i díky Miroslavu Robotovi, jehož postava je po většinu dění tak mimo, až jsem se musel smát. V jeho postavě se snoubí čecháčkovský šašek s žánrovým arogantním blbcem a skoro všechno, co řekne, je nechtěnou(?) perlou. Celé vyprávění je navíc ještě obohaceno o finální zvrat, který se však dá odhadnout hned v první třetině a abych se přiznal, v hlavě jsem si vymyslel ještě trochu divočejší rozuzlení (stále jsem čekal, kdy si ten dědula oholí plnovous...). Jakožto žánrového pokusu v české kinematografii si tohoto filmu vážím, z bažin průměru se však téměř po většinu stopáže ne a ne vynořit. 50% ()

AppleCore odpad!

Naprostá tragédie. Hned na začátku mi bylo jasný jak bude tahle kravina pokračovat dál. Herecký výkony jsou na úrovni dětí, který nevěděj co je film. Scénář je dokonale debilní v každym neskonale dementnim momentu. To všechno je obaleno v hudbě, která snad vůbec nebyla složená pro tehle úchvatně pitomej film. Už jenom z traileru je vidět, že je to zas další pitomej pokus českých tvůrců udělat akční nervák ve stylu U.S.A., dokazujou akorát to, jak jsou všichni neschopný a posouvaj tim českej filmovej průmysl ještě níž, než je teď. A řekl bych, že tímto (ne)filmem počínaje už to níž ani nepude. ()

Kothy

Jiří Langmajer v Srbsku na raftu pátrá po svém otci. Jako nebylo to špatné, ale asi tomu něco chybělo... ()

Filmmaniak odpad!

Otřesný pokus o dobrodružný thriller, z nějž nedopatřením vylezla parodie na hixploitation žánr připomínající směsici Rafťáků a Deliverance. Primitivní zápletka vrcholí průhledným zvratem, který je prezentován jako překvapivý a šokující, leč ve skutečnosti musí být všem divákům jasný nejpozději od poloviny. Napětí i záhadnost se postupem času z příběhu vytrácejí namísto toho, aby gradovaly. Herci jsou tam vyloženě jen od toho, aby měl kdo držet pádla, ženské postavy navíc ještě proto, aby každá alespoň jednou ukázala prsa. Světlou výjimkou je Miroslav Krobot, který jako jediný předvádí něco, co se dá označit za herecký výkon. Nehledě na to, že oproti ostatním pouze jeho postavě scénář připisuje nějaký rozměr a alespoň trochu živelnosti. Kategorií samou pro sebe je pak retardovaná rádoby balkánská mluva domorodců/šerifů, která definitivně pohřbívá pod zem poslední naděje, že by někdo tento nezábavný a útrpný film mohl brát vážně. ()

Fingon

Rudé Ferarri přijíždí k hranicím. Pohraničník na řidiče vytáhne samopal a vyhrožuje, že ho zastřelí a auto si vezme. Scénka z Drákuly (2002), kterou mi jednání s podobnými strážci pořádku na začátku filmu připomnělo... řidičovi Ferrari se naštěstí podařilo vyváznout bez problémů a rozjel se vstříc nadrženým upírkám a samotnému hraběti, osádka auta z Na vlastní nebezpečí se vydala na dobrodružství, kterého bych se raději minul i ve sfilmované podobě. Standardní český film roku 2008... ()

Campbell

Nic jsem nečekal a téměř nic jsem nedostal. Hlavní co se musí pochválit je hudba a kamera, jiank je to streilní poměrně nudná povídka. ()

Slarque

Profesionální práce. Režie, kamera, hudba, zvuk, střih, všechno výborné. Jen ten podivně splácaný scénář za moc nestojí a z herců se snad jen Miroslav Krobot se ctí porval s jednorozměrností veškerých letmo nahozených charakterů. Škoda, že na tu vodu nejeli natočit něco zajímavějšího. ()

Marthos

Vyloženě promarněná příležitost. Téma zpočátku nabízelo výjimečnou šanci prosadit něco zcela jiného, ale ve výsledku z toho zbyla pouze lehce nudná plavba za pravdou, která je navíc v závěru odsunuta do pozadí. Exteriérová a hudební rozkoš je bohužel vyvážena neadekvátním hereckým obsazením, kde na jedné straně stojí úsporný Langmajer a výborný Krobot a na druhé zoufalý Jiráček a špatná Siposová. Shrnuto: další z českých filmů, které je zbytečné navštěvovat v kinech, stačí vyčkat na televizní premiéru. Ušetří se čas, peníze i nervy. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008