Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Legas

První polovina mě velmi překvapila. Od Pixarů už jsem nečekal žádnou revoluci, ale ta práce s hloubkou ostrosti a vůbec spousta detailů, na animovaný film mnoho nezvyklých kompozicí, dává divákovi zapomenout, že se dívá na film animovaný, určený dětem (??). V případě Vall-Iho, který během úvodní půl hodiny sotva pípne a má rád muzikál Hello, Dolly!, což i já nemůžu považovat za klasiku, protože jsem jej v životě neviděl, si nejsem vůbec jistý, jestli děti vůbec může bavit. Drastická změna ovšem přichází v druhé polovině filmu, kdy se spolu s Vall-Im dostáváme do vesmíru. Zde se stává film příliš hektickým, přeplácaným a nezábavným, což ovšem neplatí pro děti, protože se tu neustále někam lítá, někdo někam padá atd. Je to, jakoby jste se dívali na 50 průměrných Chaplinů v každém záběru. A závěr je - nijaký. Veliká škoda, že tvůrci tento film v druhé půli tak znehodnotili. ()

Šakal

roztomilé, milé, na pozadí love - story v podání robotů ( sympatičtější než v kterémkoliv hraném filmu), do popředí vypíchnuta vize budoucnosti. Tohle není opravdu " obyčejný animák ". WALL-E si mě hned od začátku získal svým vzhledem, roztomilostí, emocemi a samozřejmě animací. To se chlapíkům z Pixaru opravdu povedlo! Neskutečně jsem se kochal dojemnými záběry a s úžasem sledoval jak se dají vyjádřit emoce beze slov " v podání kusu plechu " . Co sráží, ale tento snímek ( u mě ) je fakt, že se ho tvůrci snažili za každou cenu natáhnout na stopáž " normálního filmu " což snímku značně ublížílo! Po počátečním nadšení, to v druhé polovině trošku " skřípá " , je to zbytečně natahované. Śkoda, kdyby tvůci zůstali maximálně u 60 - ti minutové stopáže, snímku by to jenom prospělo a já bych uvažoval i o plném hodnocení. Takto i vzhledem k faktu, že nejsem nadšencem animáků, dávám 4* , protože tento patří opravdu k těm nejlepším, co jsem měl možnost zatím vidět. Zaslouží si to už pouze za tu jednu velkou kritiku současnosti, za vizi budoucnosti, za 2001: vesmírnou odyseu, za výbornou hudbu, zvuky o animaci netřeba dalšího komentáře. Tento snímek není radmo brát na lehkou váhu, určité poselství tam je vidět. ()

IQ Tiqe

Během prvních dvaceti minut jsem viděl nejrealističtjší animace vůbec. Jakmile se objevili lidé, bylo hůř. Celkový příběh není špatný, ale zkrátka celovečerný film a celovečerní animovaný film není totéž. Co herci předvádějí 10 minut se nakreslí v několika snímcích, takže dát dohromady pořádný příběh je vyložená alchymie. VALL-E je celkem vtipný, i zajímavý příběh, samotný robůtek je fakt kouzelný, ale z mého pohledu do "kresleného nebe" prozatím patří krátkometrážní Tom a Jerry a podobné, protože kouzlo animáků spočívá v jejich krátkosti. VALL-E by šel dost dobře sestříat na pár minut a dal bych 5*. ()

Sonnery

Jakmile WALL-E přifrčel na obrazovku a zakroutil těma jeho kukadlama měl jsem chuť ho vzít za ruku, přitáhnout ho domů i s jeho švábem (to vše bez postranních úmyslů) , zabalit ho do deky a dát mu hrnek teplýho kakaa... Za několik posledních let nejroztomilejší postavička. WALL-E mě BAV-Í ()

HoneyBunny

Krasavice bez duše. Wall-E je roztomilý a dojemný až běda, ale co z toho? K smíchu tenhle film moc není, slzičky vymámí jen krutě dojemňoučkým finále, které jde na jistotu. Emocionální zásah toho filmu se zrátka rovná skoro nule, protože k tomu, co už jste viděli někde jinde, nedokáže přidat to mrknutí na diváka, které mám na "pixarkách" tak ráda. Po famózní pařížské kryse s jazýčkem gurmána je pro mě tenhle robutek zklamáním. Přesto milovníkům animáků můžu Wall-eho doporučit, protože i slabý Pixar ční vysoko nad konkurencí. ()

Jordan

Pixar každým svojim ďalším celovečerným animovaným filmom zlepšujú nielen technickú kvalitu animácie, ktorá je viac a viac dychberúca, ale vylepšujú a progresívne zvyšujú úroveň samotných príbehov a scenárov, takže viac, ako rozprávka pre deti otvorená aj dospelému divákovi (ako napríklad Nemo) je WALL-E už skutočne plnohodnotný nádherný a výnimočný film pre dospelého diváka otvorený (vďaka tomu, že sa jedná o animák) aj pre detského diváka - a to umožňuje hlavne výborný a prepracovaný scenár s nesmierne precíznou vynikajúcou réžiou; Robotická verzia E.T.ho tentokrát netúžiaca po domove, ale po jednoduchom a obyčajnom chytení sa za ruky v sci-fi verzii Noemovej archy sa Pixaru vydaril a ja som viac než spokojný; Krásna myšlienka, roztomilé postavičky, kopec filmových odkazov a vydarených gagov a fórikov ako pre malých, tak aj pre veľkých divákov; Tento inteligentný a dokonca aj citlivý strojček na odpadky si nemožno neobľúbiť; ()

Ellesime

Že se tam hodinu nemluví? Ekologická agitka? Pche, no a co? Wall-eho kukadla (a zvuky:)) musí dostat každého. Rozhodně se nejedná o film pouze pro děti, dospělí (i ti, ve kterých už žádná dětská duše nedoutná) si na něm najdou svoje. Já si našla, a nebylo toho málo, a díky tomu se Wall-e zařadil mezi moje nejoblíbenější filmy a animované postavičky. Pixar opět zabodoval. ()

Tsuki

Další skvělá práce Pixaru, která mě jaksi minula a doplnila jsem si mezeru až teď. Námět mi přijde lehce "nadčasový" (pokud se to tak dá nazvat), protože pojednává o tématu, které je a bude stále víc a víc aktuální - a to ničení naší planety a životního prostředí do té míry, že už nebudou lidstvem obyvatelné. Mnohé věci jsou dost k zamyšlení (honba lidí za komfortem poskytovaným moderní technologií...) a je zajímavé pak z bonusů k filmu zjistit, že ke spoustě z těch nápadů se došlo až mnohem později během tvorby filmu (zatímco se opustily jiné nefunkční koncepty). To je asi holt ten "hravý" a postupný styl tvorby studia Pixar. Ale výsledek téměř nikdy nezklame, právě naopak. Samozřejmě film má i svou romantickou linku o lásce mezi dvěma roboty. Ale je to pojaté tak jednoduše, mile a nenuceně, že si to diváka snadno získá. Když se navíc děj přesune na vesmírnou loď, kde to srší nejrůznějšími maximálně aktivními a efektivními roboty, kteří kontrastují s leností humorně kolaťoučkých a otupělých lidí, tak se před divákem otevře další obrovská pokladnice nápadů a skoro si ani nestihne užívat všechny ty detaily této parádní jízdy. Je k nevíře, s čím vším si na tomto filmu Pixar vyhrál. Zajímavé bylo vidět i drobný dokument k filmu, týkající se tvorby charakterů a vzhledu VALL-IHO a EVY. A v neposlední řadě je třeba zmínit vynikající soundtrack. Možná mě VALL-I nedojal a neoslovil do takových výšin jako některé jiné Pixar filmy, ale musím uznat, že to je ukázka té nejlepší Pixarovské práce. ~(4,4)~ ()

Anderton

Wall E je v jadre čistokrvné pochmúrne sci-fi, ktoré rieši závažné a reálne filozofické otázky ohľadne budúcnosti ľudstva. A to úplne vážnym spôsobom. To, že hlavná postava je "cute" a sú tu aj zábavné naháňačky, na veci absolútne nič nemení. V tomto smere sa jedná o umelecký vrchol Pixaru. Zlenivelé obtlstlé obyvateľstvo sa stáva pomaly otázkou budúcnosti tej blízkej. Pri tejto alegórii na americký (a v podstate už západný) spôsob života sa nejeden amík musel v kine sám za seba hanbiť. Filmový diamant o pozemskom smetisku. ()

Frajer42

Soudruzi já vám nevím, ale mě se krátce po začátku zmocnila mírná nuda, která se mě držela jako klíště snad až do konce. Věcí, která si však jistě zaslouží zmínku je to, že tento film není ani zdaleka svojí myšlenkou blbý, což pro animák nebývá rysem úplně typickým. Film přichází se zajímavou, rozhodně však né novou, vizí na vzdálenou budoucnost lidstva, která je velmi fajn, ale nejsem si jistý zda si najde pochopení v řadách nejmenších diváků, pro které jsou animované filmy určeny primárně. Tak nějak však nejsem schopen najít s WALL-E společnou řeč. Třeba je to i tím, že on toho moc nenamluví a já taky ne. 2* ()

stilgar1

Ano, číslo 5 stále žije...:) Inspirace tímto starším snímkem je na první pohled patrná. Hodně pěkný příběh, dokonce trochu kritický (což je skutečně pěkné), avšak ono "nadlidštění" robotů zachází občas až moc daleko. Přesto výtečná věc na odreagování... ()

boshke

Skvělá pohádka nejen pro děti. Impozantní a působivá první půlka filmu, kdy posledních z funkčních robotů, Vall-I, celé dny vrší z odpadků, které zamořili Zemi, obrovské věže. I počátek nesourodé lásky dvou robotů je velice hezky zachycen. Druhá půlka, vyplněná "tajtrlíkováním" po vesmírné lodi a nezbytným finálním soubojem dobra a zla, dojem z filmu trochu kazí. I tak je to jedna z nejlepších moderních pohádek... 90% ()

Kothy

Roztomilý příběh o robotovi, který uklízí znečištěnou Zemi od odpadků. Jednou ale potká průzkumného robota jménem EVA. Ta na Zemi hledá vzorky života, jestli je zase obyvatelná. Lidé ji totiž znečistili natolik, že se museli odstěhovat do vesmíru. Tam si spokojeně žijí již 700 let na vesmírných lodích. A taky značně zpohodlněli a zlenivěli. Po tom co EVA daný vzorek najde vydá se na loď. VALL-I se ale do ní stihl mezitím zamilovat a tak se vydává za ní. Na lodi se po menší vzpouře palubního počítače kapitánovi otevřou oči a vydají se zpět na Zemi. Je to vážně roztomilé. Prvních 20 minut se tam jenom pípá. :) Hudba je taky úžasná. "Budeme pěstovat zeleninu, nebo pizzu." :D ()

Smok

WALL-E je rozkošný, milučký, má krásne očičká a keď ho Vaše deti zbadajú, tak nedajú pokoj kým ich nezoberiete na neho do kina. A na Vianoce ešte treba kúpiť DVD, veď už ich majú s týmito animákmi od Pixaru asi 20. A o tom to celé vlastne je... ()

AllShallFall

Moc moc a zase moc dokonalý film.. To, že se tu skoro vůbec nemluvilo mě ani trochu netrápilo. Snad se nenašla jediná chybička, která by mi vadila a nebo byť jen na malou chvilku zošklivila Vall-iho příběh. Příjemné, legrační a romantické. Dle mého názoru, nejlepší práce Pixaru. O mnoho stupňů výše než Toy Story. Samotná pointa filmu měla také mnoho do sebe. Vall-i je mistrovský kousek. který nestačí shlédnout jen jednou. ()

teutates

To snaď nemôže byť ani pravda... WOW. Toto slovo nepoužívam často a už vôbec nehodnotím animáky 5* Wall-E dostáva u mňa 9/10 a to ani neviem, či som mu náhodou ešte nepoškodil. Krásna, dojemná, spanilá, nevšedná... rozprávka, ktorá si ma úplne získala. Príbeh lásky, ktorý nemá v "animovanom" svete obdoby. Tak zamilovaný a pozorný snaď môže byť len robot... Nad hlasom EVE som zmäkol aj ja, čo iné mohol robiť chudák Wall-E. LOVE STORY roka a môj naj animák. Ešte raz WOW Waaaaal-EEE... myslím, že o animácii je zbytočné diskutovať. ()

swamp

Jasně, jasně. Globální ekologická agitka, vzhled jako 'Number 5' :) a navíc tak trochu křečovitě vytvořená spojující dějová linka.. Who cares?! Tam, kde chlapci (a dámy?) z Pixaru věděli, že každého oblbnou a dojmou, dojali a oblbli i mě. :P A já se vůbec nebránil. :D ()

Okara

Velice vyvedená originální pixarovka, která šetří na dialozích kde se dá a to dodává tomuto snímku úžasné kouzlo. Příběh o nejroztomilejším robůtkovi filmového plátna s dojemným příběhem a úžasnou hudbou Newmana na pozadí si u mě málem získal pět hvězdiček, nebýt upadajícího děje od druhé poloviny, konče návratem lidí na Zemi. Nejlepší soundtrack z filmu 70% ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky