Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

predators

Jo! Já to věděl, že je to něčeho zkratka:-) Toto je ze života. Skoro beze slov a přitom je každému jasné, co jaká mimika nebo jejich rozkošný hlásek znamenají. Je to milé, k sežrání. Je to jako byste drželi v levé ruce ovladač od Atari a v pravé od Wii :-) Walle je naprosto pohodový a kouzelný animák, který na nás chrlí snůžku vtipů, které ačkoliv nevyvolávají záchvaty smíchu, nikdy nezevšední. Už se těším, až se na něj podívám znovu...moment, jenom vyhrabu otcovu starou Teslu a postavím ji vedle elcédéčka. No co, třeba to dají dohromady...:-)85% ()

Slartibarkfast

Myslím, že ne nadarmo tenhle snímek získal Oskara. Je to krásná pohádka pro děti s hlubokou myšlenkou pro ty dospělé. Jímavá atmosféra, nádherná hudba.. Když oba roboti tančili ve vesmíru, vzpoměl jsem si na Vesmírnou Odyseu.. a v mnoha směrech to i je Vesmírná Odysea, tak trochu jinak natočená, aby oslovila i ty nejmenší. Určitě je to jeden z nejpoutavějších animáků, kde ani slova nejsou třeba a víte vše, co jste vědět potřebovali. Nabourá se vám do srdce.. 100% ()

nascendi

Považujem za svoju povinnosť vidieť všetky filmy, ktoré užívatelia posunuli do prvej trojstovky, a to bez ohľadu na mieru mojej afinity k ich žánru. Wall-E som najprv vnímal ako animované nadviazanie na Číslo 5 žije. S postupom času som zistil, že film sa snaží pretlačiť ku mne nejaké humanisticko-ekologické posolstvo, ale robí to takým spôsobom, aby to pochopili všetky vekové kategórie v širokom intervale IQ. To ma dosť odradilo a vynikajúca animácia film vytiahla "iba" na tri hviezdičky. ()

Němi

Na Pixarovskou témeř geniálnost, se mi zdá, už začínají být někteří jedinci alergičtí. Tohle stádium vývoje se mi ještě vyhýbá, takže jsem schopen odhodit potřebu jedinečnosti a pokorně přiznávám, že mě kluci šikovní zase dostali. Už jen za odvahu naservírovat masovému publiku hlavní postavy filmu vyjadřující se jedním slovem si jich musím vážit (i když není tahleta "primitivnost" ideální pro tupé masové publikum, sám teď nevím). Každopádně myšlenka odvážná a perfektně provedená. Film mohl ztroskotat na legračním pohrávání si robůtka s lidskými věcmi, ale Pixar tak netahá čas a jistě spousty skvělých nápadů vystřihl. To, že se Wall-E a Eve dokáží dostat do vaší hlavy a že jim plně rozumíte, přestože opravdu toho moc nenamluví je zásluha skvělého scénáře. Ten nám předkládá situace buď krásně klišovité, nebo velmi povědomé, takže přesně víme, co si oba "myslí" a zároveň nám je podává buďto nově, nebo alespoň velmi zajímavě. Ona také romantická klišé v podání Čísla 5 (co si budem povídat) a něčeho, co mi připomínalo výrobky Moulinexu, nemůžou být nezajímavá. To by tvůrci museli být jelita, aby tenhle nápad pokazili. Ani ten zlehka kritizovaný přesun na vesmírnou loď za lidmi mě neurazil. Kapitán je sympaťák a sledovat jeho "první krůčky" za zvuků hudby z 2001:Vesmírná odysea je prostě extáze. Tu pátou hvězdičku u mě filmu strhává možná až přílišná jednoduchost. Je hezké vidět přímočarý film, který má jasně stanovený cíl a za tím si jde, ale jednoduchost plynoucí z podstaty pípacích robůtků je až moc velká. Vrchol studia -Úžasňákovi- si mě naprosto získal právě svou neviditelnou komplikovaností. Film se dá vnímat jako akčňák, jako pocta dobrodružním filmům,... je toho spousty. Tohle Wall-E postrádá. Ale ta jedna jeho cibulová vrstva je opravdu skvělá. Koho to nedojme, ten je už posmrti...:) Update: Po dalsim a dalsim podivani zvedam na maximum. Na film se da koukat porad a na pusobivosti mu to neubira. Kaslu na slabsi zaver. ()

PetrPan

Měl jsem rád Číslo 5 a mám rád i Vall-I-ho, tyhle jednoduché sentimentalitky mě prostě dojímají, navíc Pixar tomu dal tradičně úžasnou vizuální stránku ()

nash.

Překvapivě ne tak záživný a zábavný film jak si člověk u Pixarů zvykl, u něhož jsem měl navíc poprvé pocit, že je nejen natahovaný, ale poté co děj opustí zasviněnou planetu dokonce i místy hloupý. Jistě, animace je famózní, hrdina roztomilý, několik scén velmi povedených, ale nakonec stejně nejvíc pobavily trable robota-údržbáře, přiložené v podobě svižného bonusového krátkého filmečku. ()

silentname

Ak je film, ktorý podľa mňa Pixar maximálne dotiahli, tak dávam ten kredit práve filmu WALL-E. Je to príjemný film s veľmi príjemnými a milými postavami, ktoré si človek okamžite obľúbi. Súhlasím s tým, že film mohol byť ešte zaujímavejší a možno by sa tak nestal len mojim najobľúbenejším filmom od Pixaru, ale možno aj filmom celkovo. V prvom rade za to môže bez jediného slova veľmi dobre vykreslená povaha našich dvoch robotov. Jediné čo dokážu je povedať svoje mená a napriek tomu je v nich veľa veľa osobnosti. Ľudia sú pre mňa tiež zaujímaví, lebo si viem predstaviť, že v budúcnosti bude lenivosť a obezita najväčším problémom. Všetko sa snažíme čo najviac zjednodušiť, aby bol život ako pierko. A možno práve to je to, čo aj spôsobilo udalosti, ktoré sa na Zemi odohrali. Dávalo by to logiku. Nestaráme sa, a nechávame stroje za nás robiť všetku prácu. A možno sme sa najprv snažili, no nakoniec to padlo. Čo sa týka animácií, tie sú fantastické. Keď WALL-E lieta s hasiacim prístrojom, je to vtipné a milé. Rovnako dobre vyzerá aj interiér vesmírnej lode. Pôsobí to veľmi uveriteľne. A práve tým ma ten film dostáva. A najmä aj tým, čo sa nám snaží povedať. Najmä v závere, keď vieme, že je ešte nádej na to, aby sa všetko vrátilo do starých koľají. Osobne je to film, ktorý milujem a dáva mi ten nádherný pocit, ktorý dokáže spraviť len animovaný film od Pixaru. V osobnom TOP 11 Najlepších filmov sa umiestnil na 10.mieste Hodnotenie: A+ ()

Tomco

Čo viac dodať? Chalani z Pixaru zase o kus posunuli hranice animovanej tvorby. Detailné, štýlové, zábavné, milé, zlaté. Wall-E je doslova na zožratie, emócie v jeho podaní idú pod kožu, vyčarujú úsmev a radosť z videného. V niektorých pasážach som mal chuť vyskakovať zo sedačky. Nie sú to síce Úžasňákovci, nie je to Nemo, ale je to niečo iné, originálne. E.T., Číslo 5, Wall-E, mám vás rád chlapci. 90% ()

Slarque

Vždycky si říkám, že už jim musí dojít fantazie a konečně přijdou s něčím, co bude jen dobré, ale nebude to převyšovat konkurenci rozdílem třídy. Lidé z Pixaru mě zatím pokaždé vyvedli z omylu. Naprosto netriviální příběh, na rodinný film překvapivě ponurý svět a v něm jeden sympatický robůtek na své strhující misi. Výjimečný zážitek! ()

Arsenal83

Animovaný grc, o ničom a bez textu. Vizuálne horší než Miazgovci, scenáristicky na dne žumpy, myšlienkou určené závislákom na star treku. Ja neverím, že niekto toto je schopný pozerať dlhšie než 10-15 minút. Čo je na tom zábavné, že tam chodí dokola plechový hluchonemý robot? A ako to ma pobaviť deti? ()

Willy Kufalt

I animované pohádky patří k tvorbě, jakou navštěvuji spíše svátečně a ani si nepamatuji, kdy jsem si naposled sám od sebe pustil nějaký film z produkce Disney či Pixaru. Možná, že kvalitní animace je tady samozřejmostí, ale stejně jí musím vyzdvihnout. Ani bych si nepomyslel, jaká může být nesmírně sympatická postava robota se dvěma velkými umělými okály, ale já z těch okálů často cítil i emoce a to mi jen potvrdilo, jak se animace této postavy teprve nesmírně povedla. První půlhodina, v níž veškeré dění probíhá beze slov, jen s využitím obrazu, mě naprosto fascinovala. Celé představení prostředí skládky a pohyblivé série regálů s množstvím sbíraných, tříděných a pečlivě poukládaných předmětů (s nejedním vtípkem k tomu) mi lehce připomnělo až Švankmajera a odrovnalo mě i spojení animace s filmovými záznamy, pomocí níž VALL-I v daleké budoucnosti poznává útržky z dění a života na Zemi kolem 20./21. století. Kdyby se nesl celý film ve stylu, jaký tvůrci předvedli v této první třetině, udělil bych bez váhání plný počet. Zbytek k mé škodě tvořil romantickou pohádku naplněnou především nekonečným množstvím bláznivých honiček po futuristických chodbách, občas zpestřenou nevtipnou figurkou vesmírného kapitána. Nevím, jestli mě otravovaly víc ty neustálé honičky nebo kapitán, ale s obojím pak pro mě celý film spadl do průměru. [60%] ()

Vitason

,,Ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet." Nikdy bych nečekal, že já, milovník filmů, kde příšera z toxického jezírka trhá ruce, kterými pak ještě nešťastníkovi nafackuje, budu na měkko z toho, že se dva robůtci chytnou za ruce. Kdybych měl VALL-Iho popsat dvěma slovy, tak bych asi volil ,,půvabné" a ,,roztomilé". Ať už díky skvělému vizuálu nebo roztomilé romantické lince. I přesto mám k filmu několik výhrad. Předně na mě první polovina snímku působila hrozně smutně. Asi na mě dolehla VALL-Iho samota (Kdyby se tohle povedlo tvůrcům Iam Legend, tak neřeknu ani slovo). Dále se mi v první polovině moc nelíbila kamera, která robůtka sleduje z dálky a používá hodně zoom, čímž mi pořád vnucovala pocit, že VALL-Iho šmíruji, což bych opět očekával od hororu o posledním člověku na zemi. Rozhodně je také škoda, že většina vtipů bylo stále opakování toho samého: VALL-I, který mimochodem vypadá úplně stejně jako Číslo 5, se všelijak přikrčuje a schovává. I přes tyto výtky má tahle robotí Vesmírná Odysea (Kormidlo mluví a vypadá skoro stejně jako HAL 9000 a je toho mnohem víc) svoje kouzlo, díky kterému mě neurazila ani ekologická agitace, či okaté varování před přílišným zpohodlněním ze svých vynálezů. Pochybuji, že po tomto filmu někdo přestane mýt nádobí v myčce, ale začne ho drbat ve dřezu. ()

Bachy

Vall-iho jsem vynechal v kinech a počkal si až jej se vší parádou vytáhne HBO. Nějak se mi do robotů nechtělo, ač jej ověnčil i Oscar, kterého mají zřejmě Pixarovky již objednaného dopředu. Samotné zkouknutí pak absolutně naplnilo má očekávání. Grafiky je to výborné, nádherné a krásné. Příběhově to hraje na roztomilost až nějak moc. Opravdu oceňuji lehkou inovaci a odvahu (přeci jen jde o trošku něco jiného, než ve starých pixarech). Problémem ovšem je, že Vall-i obsahuje pár úžasých scén, ale příběhově je to takové nemastné neslané, trošku i rozplizlé a hlavně jsem už druhý den nevěděl, že jsem film viděl. Což se zrovna mě u animáků stává minimálně. Těsně před shlédnutím jsem viděl v kině Jak vycvičit draka a byl jsem daleko spokojenější. ()

FrodoF

První ekologický společenskokritický film který mě ničím nesral. Není to nejlepší Pixar (tím jsou pro mě stále Úžasňákovi), ale pořád nedám méně než pět, protože je to skvěle napsané a velice vtipné (a dokonce tím chytrým způsobem), ale kdy tomu tak u Pixarů nebylo.. Roboti jsou moc sympatičtí, hlavně ti z psychiatrického oddělení. Chtěl bych vyzdvihnout také to, že roboti nemluvili, někdy se toho dá více vyjádřit beze slov. Rozhodně bych se radši podíval ještě třikrát na VALL-I než jenom jednou na Nepříjemnou pravdu nebo 11. hodinu. ()

Chrustyn

Ty lidi od PIXARu mě nepřestávají udivovat. To je opravdu parta, která vždycky přijde s něčím novým. Po mírném (pro mě) zklamání s Ratatouille jsem konečně uviděl (opět pro mě) nejočekávanější animák za celou jejich tvůrčí kariéru. Už podle ukázek mi bylo jasné, že se bude jednat o výborný nápad a určitě to bude zajímavá a hlavně zábavná podívaná. A taky, že jo. Hned jak se ukáže náš kovový hrdina jsem nemohl spustit oči z plátna. Vall-I je určitě nesympatičtější postava z celé pixarovské filmografie a okamžitě jsem si ho zamiloval. Bylo až neuvěřitelné jak si většina filmu vystačila beze slov, jelikož Vall-I a jeho vyvolená Eve ve většině případů jen pípají nebo se oslovují jmény. Jako každá pixarovka je i tento film plný výborně promyšlených fórků, nápaditých a vtipných postaviček a promakaných detailů, které divák po celou dobu sledování objevuje. To, že je film po vizuální stránce naprosto úchvatný ani nemusím psát. Není to sice tak nádherně barevné jako animovaná Paříž nebo podmořský svět z jiných pixarovských filmů ale i tak je na co koukat. Nejvíce mě na filmu upoutala skvěle fungující romantická část, která mě opravdu dostala více než jakýkoliv romantický slaďák. Po dlouhé době taky musím uznat, že jsem se u filmu častokrát zasmál a to se mi moc nestává. Troufám si tvrdit, že Vall-I je zatím nejlepší animák, který nám Pixar nadělil, ale na druhou stránku si říkám, že tahle parta nejspíše začíná točit animáky spíše pro odrostlejší publikum, jelikož si nedokážu představit, že by děti dokázal pobavit ušmudlaný robot, který pípá a ještě k tomu je ve filmu spousta věcí, které děti ani nemohou pochopit. Ale to nic nemění na faktu, že je to vynikající film. ()

dopitak

Přiznávám! Jsem vinen! Řekl roku 1983 Rudolf Hrušinský. A já o 25 let později dodávám - usnul jsem u WALL-Iho, ani ne v půlce. Ovšem, byl k tomu důvod - tak nudný animák jsem totiž ještě neviděl. Dětské filmy obvykle vyhledávám hlavně kvůli krásné (a snadné) angličtině, ovšem počítačové kvákání "Ív" a "Valíí" - no darmo mluvit. Prostě u mě takhle. ()

iamek

Asi jsem podle hodnocení jak na čsfd tak na imdb čekal něco málo víc. Animace jsou naprosto neuvěřitelné a člověku se tají dech co všechno programátoři umí udělat a dotáhnout to téměř k dokonalosti. Nechci radši vědět jak animáky budou vypadat za 5-10 let. Pocity robotu jsou vyjadřeny perfektně a to dokonce bez dialogu. ()

Lenny.M

Pro mé překvapení to bylo ještě lepší než jsem očekávala. Dokonale zpracované, všechno do detailů, jak má být. Dala bych 4 hvězdičky, ale za Wall-iho roztomilý kukuč dám ještě jednu :) ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky