Reklama

Reklama

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Yoda sama

Yoda sama (hodnocení, recenze)

Mikeel

Vážne MAL Stormrage umrieť? To by bolo to isté, ako keď v hre Star Wars: The Force Unleashed umrel Darth Vader....

na příspěvěk reagoval Mikeel

dO_od

dO_od (hodnocení, recenze)

Mikeel

To neříkám, jenom jsem chtěl poukázat na fakt, že veškeré příběhy, kde máš hlavního hrdinu jsou o tom, že si nejdřív musí hrdina ujít svou cestu, prožít několik twistů a nakonec si šáhnout až na zem, aby došlo k vygradování a mohlo přijít nějaké rozuzlení.

 

Ve světě jako Warcraft, kde máš hrdinů hned několik a příběh tvoříš převážně pro dětské publikum (co si budem nalhávat, není to žádná r-ková fantasy a nikdy nebude) zkrátka existuje riziko, že se autoři budou často opakovat a originalita se postupně vytratí. I tak bych ale řekl, že až na pár vyjímek (Thrall) se zatím Blizzardu daří držet věci nad průměrem a velkej podíl na tom právě mají antihrdinové jako jsou Arthas nebo Illidan.

Mikeel

Mikeel (hodnocení, recenze)

dO_od

Pořád tu budu omílat Stormrage, ale tam je tohle fakt markantní... Když tam celou dobu Malfurion řiká, jak je jeho nepřítel silnej, že nemá šanci obstát atd. ale stejně nakonec zachrání celej svět, protože se spojí se samotným Azerothem (jako už 100x předtím v knížce), ale tentokrát jde ještě daleko hlouběji, k samotné podstatě Azerothu (jako už 100x předtím), ale neeee, vlastně ještě úplně hlouběji, že probudí samotný Azeroth, který se začne bránit... Sorry, ale tohle je už trochu moc, ne... :D Mě přijde přitažený za vlasy to, že při každý bitvě jdou hrdinové azerothu až na samotné dno svých možností a využívají 200% své moci, ale pak přijde další bitva, při který jdou ještě hlouběji, ačkoliv to už vlastně nejde, když naprostého dna dosáhli už v bitvě předešlé... Jde spíš o ty principy a to, že se hrdinové WoW pomalu stávaj bohy, protože jsou neporazitelní... Vím, že je to fantasy, ale trocha logiky a něčeho, co by navodilo o něco víc uvěřitelné autenticity by neuškodilo... Malfurion je můj nejoblíbenější hrdina, ale ve Stormrage měl umřít nebo to měl sakra ten spisovatel napsat úplně jinak... :)

na příspěvěk reagoval dO_od, Yoda sama

dO_od

dO_od (hodnocení, recenze)

Mikeel

je ti ale jasné, že přesně tenhle prvek, tahle část je naprostej základ dramatického příběhu? tohle funguje už od dob aristotela.. story-telling 101

na příspěvěk reagoval Mikeel

Mikeel

Mikeel (hodnocení, recenze)

Jakkob

Já vim, že dobro poráží zlo... To je základ většiny fantasy... Spíš mě udivuje, že ty situace, kde už se schyluje ke smrti klaďasů jsou fakt dost vyhrocený a napsaný tak, že to už vypadá, jako kdyby to klaďas neměl přežít, protože už to je na něj moc. Ale vzápětí se síly obrátí a klaďas všechno ustojí, protože je to ostřílený druid/šaman/válečník/mág apod...

na příspěvěk reagoval dO_od, Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Mikeel

Tak už to většinou bývá, že záporňáci odhchází (protože jsou zlí) a klaďáci setrvávají (protože jsou hodní). Beru že to je někdy celkem hodně nefér, ale pořád se pohybujeme ve fikci a autoři se povětšinou snaží řidit nepsaným, ale věru ušlechtilým pravidlem, totiž že dobro porazí zlo. Mě to třeba zase tolik nevadí, aspoň u většiny hrdinů, protože je mám rád. Naopak záporákům to od srdce přeju, myslím ten odchod do věčných lovišť.. XD

na příspěvěk reagoval Mikeel

Harant_

Harant_ (hodnocení, recenze)

Yoda sama

Tohle už letos několikrát vyvrátili, takže bych žádnej Warcraft4 nečekal. 100% novej datadisk, Blizzard All Stars, kecy okolo Hearthstonu, jelikož restartovali Titan takže o něm asi taky nic, možná datadisk pro Diablo?

na příspěvěk reagoval Yoda sama

dO_od

dO_od (hodnocení, recenze)

JohnyMaSpani

Dost trapnej komentář, polovina z toho není vůbec pravda ;) a Pandareni byli součástí Warcraftu odjakživa, i když v ne takové míře. Co se lore týče, určitě šlo přijít se zajimavějším datadiskem nicméně ona ta pauza nebyla od věci a kdo to zkoušel tak ví, že ten datadisk je rozhodně jeden z nejlepších.

 

Uvidíme s čím vším se vytasí Blizzard na BlizzConu.

na příspěvěk reagoval Yoda sama

Mikeel

Mikeel (hodnocení, recenze)

JohnyMaSpani

Noo, sice ten komentář moc nechápu, ale ve Warcraftu umíraj převážně záporáci... To, že jednou za uherák umře kladná postava je sice hezký, ale docela nereálný... Zvlášť v těch knížkách je to hrozně znát... Jak už jsem tu psal, nedávno jsem četl Stormrage, SPOILER kde to přímo vybízelo k tomu, aby tam umřel buď Malfurion nebo Tyrande... Což by mě sice zrovna u těch dvou mrzelo, protože je mám rád, ale když se v každý zdánlivě nevyhnutelný situaci zachrání a jen o vlásek uniknou smrti, trochu to ztrácí na věrohodnosti...  Konec SPOILERu... V historii těch hrdinů umřelo samozřejmě hodně - Lothar, Llane, Doomhammer apod. ale v současnosti si Blizzard ty hrdiny hrozně šetří...

na příspěvěk reagoval Jakkob

JohnyMaSpani

JohnyMaSpani (hodnocení, recenze)

Mikeel

no podle jednoho komentu pod videem na youtube jsem to pochopil torchu jina

 

Ahhh... Kael'thas is dead... Illidan is dead... Anu'barak is dead... Archimonde, dead too... Kil'jaeden cold... Alexstrasza, Netharion, Sindragosa is slayed... Tyrande, Maia, Malfurion is no more... Titans, and the Ulduar ripped to pieces... Uther R.I.P... Kel'thuzad... Cairne Bloodhoff, and his son :'(... Arthas, the last King of Northrend, holder of the Lich King, is now... finally... fallen... The Frostmourne shattered... BUT!, Do not fall to despair!!! ...we have Pandas... T.T

na příspěvěk reagoval Mikeel, dO_od

dO_od

dO_od (hodnocení, recenze)

Baronne

Sylvanas má ve hře aktuálně přezdívku Banshee Queen - po Arthasově smrti si přivlastnila jeho Valkýry a oživuje s nima kde koho, v Hordě jí to aktuálně Garrosh zakázal ale jenom naivka by si myslel, že ho poslechne. Worgeny, které nechala "odejít", na začátku Cataclysmu napadla - zaplavila celej Gilneas tou zelenou nákazou, co i přes zákaz vyrábí a ti co přežili se museli nastěhovat k Nočním* Elfům. Dávám jí tak rok, dva, než se s ní budem muset vypořádat (už teď pomocí nákazy zatopila pomalu celou severní část Eastern Kingdoms).

na příspěvěk reagoval Mikeel

Uživatel Dantte.. smazal svůj příspěvek.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Baronne

No, pokud jde o Sylvanas, tak té docela fandím, ale jak píše tady kolega Arbiter - ona je celkově potvora od té doby, co z ní Arthas udělal Banshee...

Baronne

Baronne (hodnocení, recenze)

Jak vůbec dopadne Sylvanas ? Vim že jí zradí ty šulini ( Varimartas a ten druhej šáša), ty pak umřou, ale Varian jí chce zabít.. Nevíte někdo něco víc ? Měl jsem jí docela rád, snad se z ní nestane nějaká bitch :O

na příspěvěk reagoval Arbiter

Insegrim

Insegrim (hodnocení, recenze)

Takže divocí elfové potkají ve filmu temné. Už se těším na elfíky :D

na příspěvěk reagoval Jakkob

Související novinky

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (více)

Reklama

Reklama