Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

Recenze (1 277)

Cival

Má to rezervy, zejména když jde o trochu infantilní stylizaci, matné vedlejší figury a umělost prostředí, ale celkově moc milé překvápko a spokojenost. Takhle velikášská fantasy tu ještě nebyla, furt se to řeže a nahání, a přitom má příběh stále náboj. Každá z postav má své fajnové osobní momenty, jsou ve vývinu jak během jednoho filmu, tak potenciální ságy. Lepší než Hobit. Nevěřil bych před projekcí, že se budu vyloženě třást na dvojku. ()

Cervenak

Sympatický film. Je z toho cítiť láska tvorcov k látke a pohoda hercov na pľaci (niekedy z týchto trikových filmov jasne cítite, že to bola pred tým zeleným plátnom otrava, tu to neplatí). Je tam niekoľko zábavných ľudských momentov, aj medzi neľudskými postavami. Triky sú famózne - zarazilo ma, ako diametrálne odlišne (lepšie) vyzerá ten film na plátne ako na monitore či obrazovke. K tomu plnotučný fantasy svet s priehrštiami impozantných "exteriérov aj interiérov". A veľmi dobre zrežírované akčné scény. Vizuál proste na jednotku a tie prachy na tom vidno. No hoci to nie je zlý film, nie je ani veľmi dobrý. Problém je v príbehu. Akiste, od adaptácie počítačovej hry ťažko čakať dobrý príbeh, ale toto je to najnudnejšie fantasy bla-bla, aké si len dokážete predstaviť. Tvorcovia vedeli, že to je bla-bla, a snažili sa to prebiť živými, sympatickými postavami, ale bohužiaľ, aj napriek fajn hrdinom je to často proste nuda, hlavne niekde uprostred filmu som zrazu cítil, ako prestávam vnímať dialógy. Takže je to celkom fajn, ale človek si pri tom uvedomí, aký je napr. aj Hobit oproti tomuto vrstevnatý a prepracovaný príbeh. Celkom vážne. Bitka piatich armád je to najslabšie zo Stredozeme, ale ktorýkoľvek 10 minút z nej je zábavnejších než tieto dve hodiny. ()

POMO

Produkčne kvalitné - s krásnym fantasy svetom a super maskami, vizuálne vypiplané do detailu. Absencia väčších hercov nevadí, Ben Foster je pre mňa tiež herecká osobnosť. Môj problém asi tkvie v neznalosti hry, pravidiel jej sveta a typu kúziel. A v dramaturgickej zjednodušenosti príbehu - konflikt rás ma dejovo nestrhol, pozornosť som musel rozprestrieť medzi zbytočne veľa postáv a úmrtiam niektorých z nich film venoval príliš málo priestoru na to, ako boli v príbehu dôležité. ()

verbal

A začíná to tak krásně. Krutohustá, demagogickým čarodějem vypláchlá orcká Horda, udělaná tak, že se z toho každý funoušek Majt end medžik musí probudit s totálně ulepeným pyžamkem, příznačně ve své zhovadilosti vyžrala a zplundrovala vlastní zemi, tudíž se chystá k migraci do kulturního a kultivovaného světa. Co mi to jen připomíná?! Nicméně, po takovém úvodu si člověk ve slastném očekávání málem podvědomě začne epicky leštit palcát a v hlavě mu duní Emrld sórd. Pak ale, KURVA!!!, ta banda nemilosrdných orkamedánů zaútočí na Dyznylend! Palcát je rázem gumový a mezi ušima rezonuje YMCA. V čele toho Mumulendu, obklopen partičkou vyhřátých řytířů, jako vystřižených ze speciální jednotky nemilosrdných zabijáků otylých lesních víl, hrdě stojí brutálně vymydlený homokrál, dobrý akorát tak k tomu, aby rachitickou ručičkou poplácal Sněhurku po zádech a pomohl jí tak vychrchlat z průdušnice zaskočené jabko. O nic víc hetero na tom není ani jeho první genitál Ragnar, který jen trochu smyl vikinský bordel, navlékl přihřátější brnění od Benetonu, ale jinak se dál konstantně culí jak Medvídek Pů a ani si nemusel oholit to vypelichané lůno sedmdesátileté důchodkyně, co si tak pečlivě vypěstoval na bradě. Takovou kohortu teploušů by Horda za normálních okolností smetla jen svým smradem, nebýt vyměklého, altruistického a tolerantního klanového náčelníka Vinetrola a afroorcké humanoidní čokoprincezny Džamily (o tom, jak se dostalo negerské sperma na planetu Gurun nechci raději ani začít polemizovat), kteří jsou jednoznačně pro integraci a naklonění bilaterálnímu dialogu. Džamila navíc neprodleně romanticky vzplane k Ragnarovi, až si z toho slintá na kly, a oba jsou zjevně pro interanimální styk. A tak zatím jediným výrazným tahákem pro druhý díl je zvědavost, jak bude technicky vypadat ta franckovačka s divokým prasetem a také, jestli naše krasavice pod vlivem mocné magie Felu vykrouží svými rtíky dokonale hladké „O“, nebo těmi páráky pohryže Ragnarovi žaluda. Za příběhy z vymatlané počítačové hry nemůžete čekat žádného Džejárára, nýbrž druhořadého brakového rychlopissálka polodebilních kolovrátkových pejprbeků alá Uorhemr, co se stěží vůbec mohou nazývat literaturou. A tak je výsledkem povrchní a prostoduchá kokotinka, dostatečně anemická a přiteplená, aby se do sálu procpala i tolik cinkající cílová skupina retardovaných páťáků, ovšem s několika opravdu velkolepými bitvami a epickými scénami, které ji s odřeným bojovým kladivem dostrkají k hnusné trojce. Každopádně všem těm slaboduchým mentálům včetně velkohubého režiséra, co se to vůbec opovažují dát do jedné věty s Pánem prstenu, bych s chutí nakopal Heryho Potrata! ()

EvilPhoEniX

Kdyby mi někdo řekl, že Warcraft bude držet přední příčky v mé topce, tak bych se mu vysmál. Hru jsem nehrál, ale o to více jsem si užíval každý název, město, postavu či creaturu, hleděl jsem na film jak jelen a hltal každou sekundu, což je pozitivní výsledek.Vizuál je špičkový a byť jsou zde pouze 4 větší akční scény, tak v doprovodu úžasné hudby mají velký šmrnc, zkrátka je se na co koukat. Ragnar zde pasuje jako prdel na hrnec a kdo sleduje Vikingy, tak bude zažívat při sledování příjemnou euforii. Zaujaly i slušné dialogy, poměrně dost mrtvých postav a skvělá výprava. Nemám zde, co vytýkat od Lotra zajisté nejlepší Fantasy a nejlepší filmové zpracování hry ( Uvidíme co na to Assassin). Nemohu se dočkat, jak tahle sága rozroste v doufám minimálně dalších 7 dílů. Kino povinnost, titulky povinnost. Po dlouhé době jsem odcházel z kina vyloženě nadšený, kdy jsem si říkal, chci to vidět znova. Story 7/10, Atmosféra 9/10, Gore 1/10, Vizuál 10/10, Akce 10/10, Napětí 8/10,Humor 6/10. Zábavnost 10/10. 100% ()

• Na dabingu filmu se podílejí i dva známí čeští youtubeři - Pedro a House. (Frantisek.Pe)
  • První koncept arty Dalaranu, Dreanoru, Ironforge a Stormwindu a postavy Durotana a Lothara byly odhaleny na Blizzconu 2013. (LordArthas)