poster

Warcraft: První střet

 • Čína

  魔兽

 • Japonsko

  ウォークラフト

 • USA

  Warcraft

 • USA

  World of Warcraft

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Warcraft: Prvý stret

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Čína / Kanada / Japonsko / USA, 2016, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  “VÁLKA MEZI ORKY A LIDMI SE VEDLA OD NEPAMĚTI. BYLY ALE DOBY, KDY JSME ANI NETUŠILI, KDO JE NÁŠ NEPŘÍTEL...“ /// Přesně tak - herní svět Orků mi zůstal utajen. Naštěstí parchant to má zmáklý, takže prováděl osvětu, abych jako prej těm zubatejm příšerám víc rozuměl. Asi se mu to povedlo, páč jsem byl vcelku spokojenej. Dvouhodinový intro, který, řek bych, hernímu světu rozhodně ostudu neudělalo. Scénář není ničím vyjimečnej, ale solidně zapadá do fantasy světa, ve kterým v tom veškerým digi bordelu nechá dost prostoru postavám. Sice s něma emočně neprožívám, ale (aspoň) dostatečně lidsky soucítím. Viking Fimmel i Paula Patton jsou fajn, akce sice není buhví jaká, ale s příběhem se vhodně doplňujou. Víc bych to nepitval. Hru nedám, ale na další díl si s radostí počkám! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Našel jsem v potoce dvouzubýho parchanta (a v Chrastavě nikdo nechybí). 2.) Knižní a herní sérii sjíždím jako pravej závislák. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(18.6.2016)

 • flanker.27
  ***

  Děj sám o sobě celkem ušel, ale přehnané množství patetických nechtěně vtipných frází ("když jsem byl/byla malý/malá, zjistil/zjistila jsem, že jsem jiný/jiná než ostatní"), klišovitých řešení ("budu tě chránit" - "ne, jsem velká holka, umím se ochránit sama") a neplynulé vyprávění film velmi sráží dolů. Na tom posledním se asi podepsalo stříhání, možná eventuální režisérská verze tohle odstraní, ale strašně rušilo, když nějaká postava v jedné scéně zaujme určitý postoj k věci nebo jiné postavě, aby v další scéně měla postoj přesně opačný, aniž by ta změna měla nějaký vývoj. Pokud jde o akční scény, když jde o souboje jeden na jednoho, jakž takž, ale hromadnější bitvy jsou naprosto bez choreografie, nepřehledné a zmatené, prostě na sebe dvě armády naběhnou a hotovo (u filmu podle RTS bych čekal, že si s taktikou a strategií trochu pohrají). Nakonec stejně sledujeme boje hlavních bijců obou stran s bezvýznamným komparsem v pozadí. Aspoň můžu pochválit design trpaslíků, kteří jsou daleko podobnější sami sobě než to cosi v Hobitovi (jehož druhý a třetí díl Warcraft trumfuje, je tak fifty fifty s prvním dílem). Dám ***, ale myslím, že Duncan Jones má talent na víc.(12.6.2016)

 • gogo76
  ****

  Hry hrajem, ale Warcrafta som nehral. Fantasy film na základe hry považujem za celkom vydarený počin. Obrí Orkovia sú fantastický, triky sa vydarili a postavy skutočne žijú podobne ako to fungovalo v megahite Avatar. Na zoznamovanie s inými rasami akoby nebolo dosť času, čo je veľká škoda, lebo práve prezentácia krajiny a bytostí v nej by mohla film kvalitatívne ešte dvihnúť. Naopak až priveľa priestoru dostali čarodejníci, mágia a rôzne triky s tým spojené, čo mne veľmi nevonia. Celkovo to však držalo pohromade. Herecky na mňa veľmi zapôsobil Travis Fimmel, ktorému by táto rola mohla zmeniť život. Neskutočne mu to sadlo, pre tú postavu sa akoby narodil a jeho tvár mi dosť pripomína B. Pitta. Film nemá podtitul Prvý stret náhodou, pretože príbeh nie je ukončený a bude pokračovať. Dúfam, že režisérovi niekto povie to čo ja, a nabudúce uvidíme menej čarodejníkov, bleskov, farebného dymu a viac krvi, zrady a pomsty...80%.(5.10.2016)

 • Ainy
  *****

  Nepolíbená počítačovou hrou, předlohami ani kartami, jsem lapena další, velkolepou fantasy, jenž se směle postavila hned za mého srdečního a dosud nepřekonaného Pána prstenů! (jeho nepřekoná nikdy nic ...) Jsem nadšená z toho, že si mě úplně nový příběh omotal kolem svého kouzelného prstu a nemůžu se dočkat pokračování. Vlastně od začátku do konce to byla jedna velká akce. A co jiného, než klíčící láska, komplikovaná s nedůvěrou a oddaností, by mě dokázala tak nažhavit nedočkavostí dalšího dílu. Jsem zvědavá, jak se vztahy mezi orky, lidmi, trpajzlíky a elfy (snad to byli elfové, i když jim nějak podezřele svítila očka) dál vyvinou. Kdo koho zradí tentokrát, jaká bude další bitva, jaký náčelník vyroste ze zeleného mimina a jaké bude mít kly. Pardon, zuby. Všechnu tu epickou výpravu podtrhovala skvělá hudba a co se týče obsazení, tak to je další bezchybný tah. Skoro nikoho jsem neznala, ale každý z nich seděl ve své roli jako poklice na hrnci. Snad mě nenechají dlouho čekat ...(3.7.2016)

 • Arbiter
  ***

  Na základce jsem poprvé hrál dvojku. Zvuky jednotek se mi za ty desítky hodin krvelačnýho běsnění vpálily do mozku. Když si čas od času pustím gameplay, abych si stařecky poplakal, a slyším umírat Footmana, v břichu mi z toho příjemně zašimrá. Chci jen říct, že jsem skromně očekával pouhou nostalgii. Ta se v této v mnoha ohledech rutinní (byť lehce nadprůměrné) fantasy příliš často nedostavila. Nejsilněji asi když běžely závěrečné titulky, což o něčem vypovídá. ___ Herní svět dokáže poměrně lehce docílit toho, že se hráč ztotožní s děním na obrazovce. Je tomu tak především díky interaktivní formě a díky luxusu, který si filmové plátno nemůže dovolit: desítkám hodin časové dotace. Po tolika dnech klikání se vám zkrátka dostane fantaskní svět pod kůži, byť je třeba sebepitomější. S filmovým časem to Warcraftu příliš nevyšlo. Myslím, že se toho na jeden snímek dělo příliš mnoho a v záplavě postav se neznalý asi trochu (alespoň zpočátku) ztrácel, rozhodně ale neměl příležitost se s postavami ztotožnit, poznat je a vnímat jako silné osobnosti s životním příběhem a motivy hodnými pozornosti. Pozvolnější tempo by poměrně povedenému scénáři náramně slušelo. Prý bude DC verze a já v ni doufám, protože právě oněch slibovaných 40 minut by snímek mohlo v tomto ohledu posunout o třídu výše. ___ Děj hodně čerpá z knihy Poslední strážce, jednoho z mých nejoblíbenějších guilty pleasure braků. Pamatuju si, že přesně tuhle knihu jsem si od jejího přečtení přál vidět na filmovém plátně. Na scénáři filmu se podílel šéf tvůrčího oddělení Blizzardu a je to vcelku znát, stejně jako Duncanova láska k předloze (mrká na nás skoro v každém záběru). Některé pozměněné části mě ale.. zkrátka víc baví v původní verzi. ___ Díky za místy překvapivě nesmlouvavou brutalitu. CGI je krásné, i tak bych ale byl radši za méně zeleného plátna. Soundtrack lehce zaměnitelný, byť pracuje s herními motivy. Nejpromarněnější postavy: Garona, Medivh. Nejhorší casting: Khadgar, král Llane. Největší sympaťák: Doomhamer, Draka. Celkově zkrátka lehce nadprůměrná zábava. Mimochodem, ještě jsem nebyl v kině za větši prachy. Imax v Kodani. To mi ho vyndej.(8.6.2016)

 • - „Příběh je vyprávěn z perspektivy modré i rudé, protože chci, aby se divák sžil jak s hrdiny Hordy, tak s hrdiny Lidské rasy,“ komentoval Duncan Jones svůj výtvor. (Zvedavec1)

 • - Ve filmu uvidíme poprvé zbrojnici ve světě Warcraftu, protože ve hře lze zbraně získat jen od obchodníků nebo za splněný úkol. (Jokerada)

 • - Spoiler: V závěrečné scéně, kdy můžeme vidět plující orčí dítě po proudu řeky, je v pozadí záběru vidět i prut člena štábu, který košík s dítětem táhne. (luka4615)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace