Chorobná závislost na matce může mít až katastrofální následky… V místnosti sázkové kanceláře ohrožuje maskovaný muž pistolí mladou úřednici. Nemá v úmyslu ji zavraždit, ale pouze postrašit, chce ukrást velké peníze. Žena poslušně nahází bankovky z pokladny do tašky maskovaného lupiče, který ji hodlá zavřít na WC, aby nemohla ihned přivolat policii. Nešťastnou náhodou vše uslyší mladík odvedle, který vejde dovnitř úřednici na pomoc. Doplatí však na svou nezkušenost a udělá osudovou chybu: strhne muži s pistolí masku z tváře. Ten okamžitě zareaguje a střelí nečekaného svědka přímo do srdce… V průběhu vyšetřování se seznamujeme se čtveřicí originálních detektivů, s milenci Zikánem (P. Štěpán) a Krocovou (L. Zedníčková), s postarším kriminalistou před penzí Políčkem (O. Vlach) a tvrdou šéfkou Rohanovou (D. Bláhová). Vyšetřovatelé zjišťují, že neznámý vrah už má za sebou přepadení několika pošt a směnáren a na noční loupeže používá masku, kterou lze koupit kdekoliv. Pátrání se rozebíhá ve třech směrech: jedním je vrahův vztah ke zbraním, druhým ona maska a třetím vynikající znalost místa činu. Až se tyto tři osy protnou, budou kriminalisté znát vraha… (Česká televize)

netWoor

Ačkoli solidně obsazené, jde o špatně natočený scénáristický paskvil, kde jedna kravina stíhá druhou, umocněný navíc špatnýma hereckýma výkonama (snad až na Dlouhýho). Závěr je naprostá šílenost (spoiler: jít proti vrahovi s nenabitou pistolí, protože tušim, že mě přepadne a pak místo svých dvou použije na mé zabití mojí prázdnou, je opravdu zhovadilost. Stejně jako jak se pistole dostala k matce ...). ()

Psycho.R

Tenhle film má vážnej problém a ten začíná u režie. Na detektivku to není příliš komplikované a vraha znáte od začátku, na thriller nemáte obavy o žádnou postavu. Většina herců tu přehrává a je to zřejmě tím, že pan vedoucí neměl opratě u svých svěřenců přitažené a sám nevěděl, co s tím. Nakonec jediný, kdo byl v tomhle filmu dobrý a trošku zajímavý, to byla paní Medvecká, která je zkrátka dobrá herečka a svůj charakter matky, která omlouvá svého syna za všech okolností zvládla dobře. Pokračování měl v rukou někdo jiný, tak tomu dám šanci. ()

mira.l

Námět zajímavý, obsazení celkem slušné, scénář a zpracování dosti ochotnické. Dosti chatrné dvě *, nedostatky a logické nesmysly v ději tu jsou popsány už v dřívějších komentářích. Některé byly opravdu až na hranici grotesky. ()

Pitryx odpad!

Protože se během půlhodiny nic neodehrálo, přejeto rychloposunem. O nic jsem nepřišel. 201205243000/0000/9827 ()

ostravak30

Člověk dlouho přemýšlí, proč něco takového vlastně vzniklo. Vždyť tu ani není snaha o pořádný kriminální příběh. Herecké výkony jsou slabé, děj mnohdy postrádá logiku. Mimochodem, Dagmar Bláhová se na svou roli absolutně nehodí a je to vidět v každém jejím projevu. Policisté se v některých momentech chovají jako naprostí amatéři. Myslím, že závěrečnému nápadu kriminalistky, jak dopadnout vraha, se museli asi hodně zasmát. Oficiální text distributora navíc plně neodpovídá tomu, co lze vidět. Pokulhává i scénář. A ještě nikdy jsem to nezmínil...ale tentokrát bych se zamyslel i nad názvem. Pro komedii ve které se myslivecký spolek honí za zvířetem, jenž jim dělá v revíru paseku, je název vhodný. Pro kriminálku obsahující magora, který se veze na zabijácké vlně je to název spíš silně neobrazný. ()

Lish84

Takový záporák se v české tvorbě jen tak nevidí - je to ještě větší blázen, než byl Jan Dolanský alias Křížek v Sametových vrazích. Ve Škodné je nám představen totální magor, který si před krádeží nasadí na uši sluchátka a k poště za doprovodu oblíbené hudby takřka dotančí (kouzelná scéna). Nejen krádeže, ale i vraždy si vyloženě užívá. Hrozba, aby se z jeho výstupů nestala "trapná šaškárna", se povedla úspěšně odvrátit. A co se týče případné výtky, že v rámci zahraničních kriminálek o nic nového nejde: je to charakter, který když je dobře zahrán, zapůsobí - a svým způsobem i potěší - pokaždé. O to víc zamrzí, že tuto postavu tvůrci tak zoufale nevyužili. Co na tom, že k poště dotančí, když je vzápětí chycen. Nedlouho po začátku filmu to působí rozpačitě, protože Dagmar Bláhovou jasné definování tří směrů pátrání slibovalo napínavé vyšetřování. Pachateli se sice podaří později uniknout, ale výrazněji se předvede už jen ve scéně bouračky v lese. Tvůrci kdoví proč věnují radši pozornost mileneckým výstupům smíšené dvojice vyšetřovatelů, což je zcela zbytečná dějová linie. Ukázat soukromí detektivů nemusí sice být vždy na škodu, ale musí pro to být dobrý důvod a filmu to nějak prospět - zde to jen zdržuje. Spolu s faktem, že o nějakém velkém a gradujícím napětí se moc nedá mluvit, to znamená, že jde o velmi průměrnou až spíše lehce nezáživnou kriminálku. Ne, že by se tvůrci o modernost a jistou akčnost nesnažili, jenže zůstali daleko před cílem. Už v roce 1979 dosáhnul Jindřich Polák filmem Smrt stopařek o několik řádů většího napětí, takže výhrady "na Česko dobrý" nelze akceptovat. Abych to shrnul: Škodná je zajímavý pokus o moderní českou kriminálku, ale bohužel opravdu jen pokus. ()

masik

Až do okamžiku, kdy pachatel uprchl ze sanitky, jsem si říkal, že by to mohlo bejt docela dobrý. Ale potom se ukázalo, jak tvůrci nejen že asi vůbec logicky neuvažují, ale že ani nevědí vůbec nic o policii. Těžko si představit, že by policisté hodili pachateli své nabité zbraně, i když drží rukojmí a vyhrožuje, že ho zabije, také nechápu, jaktože nebylo prohledáno stavení, kde se pachatel nacházel, ale všichni se vydali do lesa, tedy kromě Lucie Zedníčkové. Ta se chce s pachatelem vypořádat po svém a vymyslí velice "chytrý" plán... Na konci je pachatel odnášen na nosítkách, samozřejmě nebyl prohledán a někdo mu ukradl pistoli... Příliš věcí najednou, ale 3 hvězdy dávám za výbornou Taťjanu Medveckou. ()

dokec

Vse kladne tu bylo napsano. Ja davam 3* - coz je 41-59 procent..podle me si to v prehrsli daleko vetsich sracek, at uz ceskych, ci zahranicnich nezaslouzi mene a u tech co dali odpad si myslim, ze film ani nevideli.. ()

g.laudeo

Nečekaně slušná přehlídka zbraní. Nápad přelstít ozbrojeného padoucha pomocí nenabitého revolveru byl vskutku originální. ()

FRANTACZ1

Z důvodu povětšinové fušeřiny se mrtví lidé namnoží, a zcela pozdě, ale přece, to alespoň vyústí v čas probuzení, a v jediné spravedlivé pro jednoho vraha, a doufejme, že alespoň částečně i pro druhého. Pitomost je každopádně poslední půlminuta. ()

honzic

Průměrná kriminálka s bohužel ne moc dobrými hereckými výkony a scénáristickými přešlapy. Hodnocení: 55 % ()

Nonna

Celkem slušná detektivka televizního typu. Výhrady by byly, ale když to srovnám s tím, co jede v německých a rakouských stanicích, je na co koukat. ()

Nerajohn

Nebývá zvykem, aby si divák všiml tolika nelogických dramaturgických chyb v jediném snímku. Kromě toho skvěle zahraného magora a Oldřicha Vlacha velká slabota. ()

Aidina

Podprůměrná detektivka. Nechápu, proč má L. Zedníčková hrát ostrou policistku, když jí to nevěřím. A jejímu parťákovi - milenci (P. Štěpán) už vůbec ne. A to měli představovat vyšetřovatelskou první ligu?? No potěš koště. Jejich nadřízená (Dagmar Bláhová) by rozhodně měla trvala na jejich okamžitém odchodu z důvodu jejich partnerského vztahu na pracovišti :-)) Michal Slaný zahrál velmi věrohodně magora a vyšinutého šílence v jednom, stejně tak jako jeho matka, kterou si zahrála T. Medvecká. Kdo rozhodně laťku nesnížil byl Vladimír Dlouhý, jeho feťák byl bezchybný, a hvězdičky patří jemu. ()