Chorobná závislost na matce může mít až katastrofální následky… V místnosti sázkové kanceláře ohrožuje maskovaný muž pistolí mladou úřednici. Nemá v úmyslu ji zavraždit, ale pouze postrašit, chce ukrást velké peníze. Žena poslušně nahází bankovky z pokladny do tašky maskovaného lupiče, který ji hodlá zavřít na WC, aby nemohla ihned přivolat policii. Nešťastnou náhodou vše uslyší mladík odvedle, který vejde dovnitř úřednici na pomoc. Doplatí však na svou nezkušenost a udělá osudovou chybu: strhne muži s pistolí masku z tváře. Ten okamžitě zareaguje a střelí nečekaného svědka přímo do srdce… V průběhu vyšetřování se seznamujeme se čtveřicí originálních detektivů, s milenci Zikánem (P. Štěpán) a Krocovou (L. Zedníčková), s postarším kriminalistou před penzí Políčkem (O. Vlach) a tvrdou šéfkou Rohanovou (D. Bláhová). Vyšetřovatelé zjišťují, že neznámý vrah už má za sebou přepadení několika pošt a směnáren a na noční loupeže používá masku, kterou lze koupit kdekoliv. Pátrání se rozebíhá ve třech směrech: jedním je vrahův vztah ke zbraním, druhým ona maska a třetím vynikající znalost místa činu. Až se tyto tři osy protnou, budou kriminalisté znát vraha… (Česká televize)

blackrain

Já jsem si myslela, že mi blbne obraz u televize a ona to byla chyba u kameramana. Škoda, že je tu tolik nelogičností, které byly až do očí bijící. Nad nimi jsem přimhouřit oči nemohla. Herecké obsazení výborné, zvláště některé vedlejší postavy stojí za povšimnutí a samozřejmě i ten magor, kvůli kterému se všechno odehrálo. Nemyslím si, že Taťjána Medvecká nějak moc přehrávala, vždyť byla taky tak trochu pošuk jako její milovaný synáček. Ten si nezasloužil nic jiného než kulku do palice. Doufám, že taková stvoření mezi námi nechodí. A jestli ano, tak by se jich měl někdo rychle zbavit. ()

rt12

Naprosté fiasko. Proč se čeští tvůrci, chtějí za každou cenu vyrovnat americkým akčním snímkům ? Vždy je z toho pouhý pokus, který je trapný. Nejhůř dopadnou Ti v první linii - HERCI, kteří v těchto slátaninách hrají. Ve Škodné, kromě Táni Medvecké vypadali všichni uboze. Dialogy chtějí vyznít tvrďácky, ale kdo takhle u naší policie mluví ? Snad největší přehmat bylo vybrání Lucie Zedníčkové do role detektivky. Jako herečka stojí skoro vždy za ,,pendrek". Ovšem když z ní zde vypadávaly hlášky ,, ala Bruce Willis", kroutily se mi prsty u nohou a bylo mi jí až líto. ()

rakovnik

Scénárista asi nebyl úplně při smyslech, když dával v život tento "příběh" a režisér asi také neměl zrovna silnou chvilku. Námět nemusel být špatný, nicméně jeho realizace nedopadla dobře. Mnohé scény jsou na hraně trapnosti, chování protagonistů je neuvěřitelné, motivy činů často taktéž. Zpomalené záběry, rádoby šokující scény, včetně závěru jsou spíše k pousmání. Ovšem, najdeme ve filmu i světlejší okamžiky, a to především díky hercům ve vedlejších rolích. Podruhé se již dívat nebudu. ()

dr.fish

Tady si člověk uvědomí jak je vlastně těžké natočit dobrou kriminálku. Všecky ingredience tu jsou správně, ale dohromady to nedrží ani trochu. Druhá půle je už naprosto bezcílná, závěr patetický. Kamera naprostá hrůza. Nakonec byla vlastně nejlepší Ljuba Skořepová. 50% ()

Jizni Tlapa

Škodná má zásadní plus oproti podobným českým krimi. Její příběh ja založený na principu "poznání" vraha v úvodu. Tenhle frajírek je navíc poměrně inteligentní a navíc je jeho postava bravůrně zahraná. Režisér obstává i v umění dramatizace a gradace několika momenty. Když přidám překvapivě svůdnou a akční Lucku Zedníčkovou, dostanu čtyř-hvězdu krimi napínáku, který,jako vždy, několik místních "čsfd ikon" neprávem hází do odpadních shitek.. ()

made1

Scénář je přitažený za vlasy tak, až je to rve i s kůží, ale herecké výkony jsou naproti tomu místy i skvostné. Slanýho pošahaný magor je na jedničku. ()

EllienPM

O PČR si nedělám iluze, takže věřím, že je stejně v pasti, jako v tomhle snímku. Můj oblíbenec Michal Slaný tu hraje solidního úchyláka a Zedníčkové její role dost sedí. Je to takové amatérské hraní si na kriminálku (detektivka to opravdu není), ale hodnej taťka Ell to dětem odpouští a dává za tři. ()

mira007

Má to světlé chvilky, ale sráží to přehrávání Zedníčkové a Slaného ( který se jinak herecky vyřádil ) , nelogické jednání postav a akční hloupý závěr. Kdyby tam nebyl Olda Vlach tak dám možná jen jednu. ()

Yarwen

Chlapci se snažili, ale scénář je tak neuvěřitelně hloupý, až je to trapné. Divák žasne nad nereálností děje i chováním postav, které tvůrci bez uzardění vtlačili do snímku. Přitom stačilo mít jen trochu soudnosti a tento kousek mohl být nadprůměrný. ()

mh.mail

20% - Detektivka produkuje napětí v zásadě dvěma způsoby: 1. Divák nezná pachatele a napětí vzniká postupným odhalováním stop a snahou dobrat se totožnosti pachatele a motivu dřív, než detektiv. 2. Pachatele zná divák od začátku nebo značnou část filmu a napětí je vytvářeno soubojem pachatele a detektiva. Tato varianta je IMHO těžší, protože ten souboj musí být opravdu napínavý, aby přebil absenci záhady s totožností pachatele. Nechápu, proč naši tvůrci tak rádi volí tuto variantu, když nejsou schopni napsat, natož natočit opravdu napínavou podívanou. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Radek.SCH

Nejraději bych většinu českých filmů ignoroval a díval bych se jenom na to nejlepší, co můžeme nabídnout, ale občas se dostanu k něčemu takovému, jako je Škodná. Nedá se tomu vyhnout. ()

MickeyStuma

Zcela standardní televizní kriminálka pohybující se mezi inscenací a filmem. Příběh je prostý a zbavený veškerých složitostí, takže přemýšlet se nad tím nijak nemusí. Jeden kýč střídá druhý, ale to už tak prostě pro zjednodušení děje bývá. Na poklidnou odpočinkovou televizní podívanou snímek postačí. ()

Don Carlos

Zbytečný kulhající nesmysl oslavující cizoložství, aroganci a neschopnost české policie. Postava Pana herce Vlacha jakoby si sem odskočila z uplně jiného filmu z úplně jiné doby. ()

PavelZava

Kdyby to bylo ode skutečné události, bojím se chodit po ulici, těch policejních chyb. Ivanu Andrlovou jsem ve filmu neviděl (Ale vlastně slyšel, sestřička po telefónu). Napínavé ovšem ... ()