Hrdina americké komedie Jackie Moon se vrací do rodného města, kde chce trénovat svůj basketbalový tým. Jenže Flint Michigan Tropics jsou nejhorší v lize a pokud chtějí přežít, musí zvítězit.
V roce 1976 se Americká basketbalová asociace ABA ocitá na pokraji kolapsu. A právě tehdy se vrací do rodného města Jackie Moon, který se prosadil díky úspěšnému hitu Love Me Sexy. Nyní chce naplnit svůj dávný sen a koučovat basketbalový tým. Jenže ten, na který získal licenci - Flint Michigan Tropics - je nejhorší tým v lize a hrozí mu vypadnutí, zvláště když ABA ohlásí plánované spojení s konkurenční NBA. Pokud chtějí přežít, Jackie a Tropics musí dokázat zdánlivě nemožné - zvítězit. V hlavních rolích americké komedie režiséra Kenta Altermana hrají Will Ferrell, Woody Harrelson, Will Arnett, André Benjamin ad. (oficiální text distributora)

DEXTER099

Dalši komedie s Willem Ferrellem ,která od jeho jiných filmu se liší v tom,že je sice taky ujetá,ale ne tolik,ale tím pádem chybí víc humoru,který má Ferrel právě na tomto.Potěšila účast Woodyho Harrelsona.Jinak je to film kde se sešla parta kámošů a zahráli si basket a přitom někdo zpovzdálí držel kameru :-).Za mě celkově 50% a tři hvězdy. ()

ZkuKol

Upřímně, čekal jsem mnohem horší. Ale jde to. Will není žádný extra komik a ani scénář zde nestojí za nic, ale basketbalové scény fungují, Woody hraje slušně a atmosféra 70. let je spolu se soundtrackem to nej! Kent Alterman bude asi šikovný chlapík, je jen škoda, že se musel prodírat takovým hnojem jako je scénář Semi-Pro a vytrpět rádobykomické scény Willa aspol. Ač už od Ferrelových komedií nic nečekám, tahle nenudí ani neotravuje, což ovšem neznamená, že by byla zábavná či zajímavá... 40% ()

Dever

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Love Me Sexy - Jackie Moon (Will Ferrell) ,2. Get The Funk Out Ma' Face - (Brothers Johnson) ,3. Lady Marmalade - (LaBelle) ,4. The World Is A Ghetto - (War) ,5. Tell Me Something Good - (Ronnie Laws) ,6. Mr. Big Stuff - (Jean Knight) ,7. Give Me Just A Little More Time - (Chairman Of The Board) ,8. Why Canâ TMt We Be Friends - (War) ,9. Walking In Rhythm - (The Blackbyrds) ,10. Dance To The Music - (Sly & the Family Stone) ,11. Love Rollercoaster - (Ohio Players) ,12. Que Sera, Sera (Whatever Will Be, Will Be) - (Sly & the Family Stone) ,13. Move On Up - (Curtis Mayfield) ,14. Shining Star - (Elijah Kelley) , ()

blackJag

Ferrellovo herecké zapálení je podobné třeba tomu Jacka Blacka, minimálně intenzitou a musím uznat, že poslední dobou to na mne působí ve výrazně pozitivním smyslu. Už jen nápad natočit komedii o naprostých lůzrech, kteří to svou pílí dotáhnou až ... na čtvrté místo, které stejně nic neřeší :-) a to vše v dobových retro kostýmech, které jsou svou kombinácí s účesy prostě šílené, je jednoduše slibný. Některé hlášky ( "Kdo je kurva Bambi?", "Jakoby mi do očí chcala kočka" nebo "Panikařte! Je to jako na Titanicu, ale plném medvědů") mne nekompromisně zválcovali a ikdyž má film pár hluchých míst, nakonec si můj hlas svým osobitým způsobem jakým zachází s klišé sportovních filmů získal. ()

Arsenal83

Ten slovenský názov sedí viac, to boli fakt dementi. Ferrell vždy staval svoj humor na nezmyselnom presexualizovaní všetkého, ako keby mal z tej svojej klobásy komplex. A keď sa už nevie kam z konope, tak tam hodia nejaké zvratky. Vlasatý Harrelson bol o niečo lepší, ale aj tak som bol najmä zvedavý na Mauru Tierney, moju obľúbenú zo seriálu Aféra. Bol som zvedavý, či už vtedy mala tak divne skrútenú hubu a nie, bolo to o niečo lepšie. ()

• Will Ferrell se nechal slyšet, že toto bude jeho poslední komedie se sportovní tématikou. (Caszidy)
  • Od začiatku natáčania boli tvorcovia filmu bezvýsledne žiadaní organizáciou PETA, aby zo scenára vypustili časti s medveďom Rockym. Cvičiteľ Stephan Miller bol medveďom napadnutý a zabitý dňa 22.4.2008, iba niekoľko týždňov po natáčaní. (whack)
  • Michael Westphal, jeden z náhradníků Tropics, je syn bývalého hráče a trenéra NBA Paula Westphala. (Caszidy)

Kolty a magie

Kolty a magie