Naděje umírá poslední. Z dílny bratrské dvojice vietnamských emigrantů Tony Bui (nar. 1973) a Timothy Linh Bui (nar. 1970) známe dva snímky, spjaté s jejich rodnou zemí. Jednak Tři sezóny (1999), líčící v propojených povídkách příběhy několika lidí žijících v Ho Či Minově městě, a pak Zelený drak (2000), v němž se odvíjejí osudy několika přistěhovalců, kteří se po ukončení války ve své zemi dostali do kalifornského uprchlického tábora. Ve filmové kariéře pak pokračoval pouze starší ze sourozenců, který se odpoutal od své etnické příslušnosti a natočil drama Čekání na zázrak, v němž sledoval několik obyvatel Los Angeles, jejichž zoufalé a osamělé osudy se v předvánoční době protnou. Striptérka Rose (Jessica Bielová), starající se o nemocného synka, plachý majitel pohřebního ústavu Qwerty (Eddie Redmayne), propuštěný kriminálník Jack (Ray Liotta), váhající nad pomstou, a bývalý kněz Charlie (Forest Whitaker), hledající sílu ukončit svůj život – to jsou hlavní protagonisté filmu, odehrávajícího se z velké části pod rouškou tmy. Melodramatické příběhy postav v sobě mají nepopiratelnou citovou působivost hlavně díky prestižnímu hereckému obsazení, které dokázalo překonat i některé scenáristické naschvály. Zvláštní zmínku si zaslouží práce francouzského kameramana Jonathana Sely, přesvědčivě zachycující v noirových odstínech noční zákoutí Los Angeles a svým namodralým laděním (jež zřejmě dalo filmu originální název) také citové rozpoložení hlavních aktérů snímku. (Česká televize)

sochoking

Mám rád príbehy, ale s dynamickým spádom. Toto ako začalo, tak i skončilo. Koniec nepriniesol žiadne šokujúce rozriešenia. Príbehy sa nekonečne vliekli a prišlo mi, že každý jednotlivý akoby našiel zaľúbenie sám v sebe, a tak sa chcel predviesť divákovi, pričom jeho ' playlist ' už dávno vypršal. Nie, toto nie je dráma za päť. Ale muzika sa podarila! ()

Webb

Zajímavý, klidný snímek s několika osudovými liniemi a známými herci s trochu vykreslenými charaktery. Scénář nebyl špatný, hudba stejně pomalá jako tempo režie. 60% ()

Sobis87

Po ceněných mozaikách lidských osudů Alejandra Gonzálese Inarritu (Amores Perros, 21 gramů, Babel) a P.T. Andersona (Boogie Nights, Magnolia), zdá se, by si každý chtěl natočit podobný film. On ovšem koncept vyprávění o tragických životech, které se v závěru osudově protnou, až nezdravě nabádá k vykonstruovanosti. Paulu Haggisovi to se snímkem Crash ještě vyšlo, avšak film To, co dýchám Jeihoa Lee byl pro svou prvoplánovost už jen otravným blábolem. Powder Blue spadá právě do kategorie těchto filmů, avšak opusům pánů Andersona a Inarritua se ani na moment nevyrovná. Největší problém filmu tkví v tom, že při tvoření jednotlivých příběhů se evidentně až moc tlačilo na pilu, následkem čehož jsou jednotlivé osudy méně uvěřitelné, což jim zákonitě ubírá na působivosti. Jedním příkladem za všechny budiž linie mladé dívky, která má smrtelně nemocného syna, kvůli finančním problémům musí pracovat jako striptérka, není si schopná najít trvalejší vztah a otec, o kterém si myslí, že je mrtvý, byl zrovna propuštěn z vězení. Upřímně, takové drama by položilo i Annu Frankovou a z celého filmu je cítit, jak se tvůrci horoucně snaží diváka emocionálně umlátit neustálým přívalem dílčích dramat, přičemž ani jedno z nich není prezentováno dostatečně uspokojivě. Kvantita bez ohledu na dílčí kvality, to je, oč tu běží. Ještě že se jednotlivých rolí chopili talentovaní herci v čele s neprávem přehlíženým Rayem Liottou, klasicky výborným Forestem Whitakerem a nadějným Eddiem Redmaynem. Dokonce i ta Jessica Biel se zde snad poprvé projevila jakožto vyzrálá herečka a tím opravdu nenarážím jen na tu pověstnou scénu, kdy odhalí své přednosti (ta scéna ale na rozdíl od zbytku ale ještě nestačila vyšumět). Veškeré dobré úmysly jsou ale dokonale pohřbeny v samotném závěru, kdy se celé vyprávění nesmyslně odkloní do spiritualistické roviny. Snaha o dojemnou poetičnost se pak ošklivě zvrhne v povrchní citové vydírání, které je pro mě osobně už za hranicí snesitelného kýče. ()

teutates

Asi som v nejakom citovom rozpoloženi, ale práve v tejto chvíli 7/10... samozrejme si uvedomujem všetky pro a proti, ale v tomto časovom intervale nemienim nič meniť. Film ma zaujal a popravde aj dostal, plinie pomaly... priebeh a prevedenie už tuna bol (trochu inak, ale predsa), množstvo známych tvári... zaujímavé hudobné doplnenie. Nebudem nad tým už radšej premýšľať, proste je to tak no... :) ()

Ant

Tyhle "Crash" filmy mám ráda, ale tohle se zatraceně nepodařilo. Tolik klišé nakupených v jednom filmu jsem už dlouho neviděla. Swayze herecky překvapil, Whitaker zahrál tradičně skvěle, ale neustále hraje jedny a ty samé postavy a pije mi tím krev. Biel až moc tlačí na pilu. Celý děj je strašně předvídatelný, o konci ani nemluvě. Zkrátka velká ztráta času. ()

predators

Ačkoliv tu již takových příběhů bylo více, Powder Blue přichází s něčím novým a zajímavým. Je to především atmosféra, která v tom ponurém, sešedlém a depresivním stínu hledá cestičku ke světlu, naději a k lásce. Navíc skvělé herecké výkony všech známých tváří a výborná hudba jsou jí velkou podporou... 76% ()

Arsenal83

Film, ktorý sa preslávil striptízom Bielovej, aj to dosť neslávnym. Avšak v skladačke osudov je dosť predvídateľný. Keď Liotta ostrkáva polonahú Jessicu pri tanci, od začiatku viete, že je buď jej foter alebo buzerant. A presne to sa za chvíľu aj potvrdí. Takže žiadne prekvapko. Žiadneho zázraku sme sa nedočkali. ()

iamek

Asi nejlépe obsazené drama nejen roku 09, ale obsazení může být sebelepší jenže když máte špatný scénář tak ani ty největší hvězdy fil mnezachrání z průměru. Děj sice vypadá zajímavě, ale boužel po několika minutách už nudí a je lehce čitelný. Očekávání jsem měl velké, ale jsem hodně zklamán. ()

Chrustyn

Temné, ale slušně napsané a zahrané drama o osudech několika ztracených existencí, kteří se možná náhodou, možná záměrně, společně potkávají a mění svůj budoucí život. Nekoná se nová "Magnolie" a film není tak precizně propracovaný jako příběhy od Iñárritua, ale přesto se jedná o velice poutavé drama, které udrží divákovu pozornost až do poněkud kýčovitého konce. ()

mat.ilda

Dobře se mi dívalo na nedobré osudy losangeleských občanů nižší kategorie, kteří musí každodenně nést mimo své hlavní břímě ještě vedlejší produkty života neúspěšných, zlomených, osamělých či odlišujících se lidí, přičemž vyhlídky k splnění jejich tužeb jsou dosti mizivé - přesto žádný z nich nepřestává bojovat, i když to na první dojem nemusí být zjevné. Divák je nenásilně vtažen do tíživých situací, jejichž naléhavost graduje skvělým hudebním podkresem, každou postavu si svým způsobem oblíbí (dokonce i Raye Liottu, který, doufejme, přezrál natolik, že nikoho nenapadne obsazovat ho do rolí osudových svůdníků, to by byla dost osudová chyba) a závěr mu přichystá úlevné vydechnutí, skoro jako odměnu za sdílení strázní čtyř lidí najednou. A myslím, že Scarlettino strip číslo bylo tím nejlepším filmovým, které jsem viděla. ()

Flakotaso

Zajímavý film. To hlavní, co tento snímek nabízí, je samozřejmě neuvěřitelně přitažlivá Jessica Biel :) Až v ruhé linii je Ray Liotta, Forest Whitaker a výborná hudba. Příběh včetně konce je trochu klišovitý, což je škoda, ale i tak to byl docela příjemný kousek. ()

rikitiki

Rádobyartový snímek ze života lidí, které život pořádně zkřísnul. Čekají na zázrak, což v tomhle pojetí znamená najít si aspoň trochu normální vztah. Celé je to utahané, nevěrohodné, vycucané z prstu. Nakonec asi stejně všichni zemřou, protože na město spadnou tuny nějaké modré sr…. sníh. Asi. SHRNUTÍ: Jessica Biel podá u tyče slušný výkon, ale za ten horký vosk, co na sebe dobrovolně chlístá, by měla dostat napomenutí od kliniky popálenin. ()

eraserhead666

Ty vole, Patrick Swayze to zabil. Já si říkal, že mi jeho postava je hrozně povědomá, ale až z titulků jsem zjistil, že ho hrál on. No to mi ho vyždímej... Jinak jde o takovou až klasickou sladkobolnou mozaiku různě zajímavých příběhů. Linie s Liottou je nezajímavě předvídatená, linie s Redmaynem takřka nevyužitá (dělá z něj jen pouhého přicmrndávače, což je vzhledem k hereckému obsazení postavy škoda, Redmayne je dost zajímavý herec), linie s Whitakerem má zajímavý námět, křesťan, kterého omrzí život, jeho víra je však tak silná, že mu brání spáchat sebevraždu (objeví se v ní ale lisa Kudrow ve své dosud nejlepším hereckém projevu, co jsem viděl) no a linie s Jessicou Biel asi ulpí v paměti nejvíce a nejdéle. Nejen proto, že v ní Biel hraje striptérku, která po sobě během vystoupení lije horký vosk (ale skvělá scéna), ale i proto, že je nejpestřejší, nejpropracovanější a lidsky nejpřijatelnější a nejvděčnější. A je v ní Patrick Swayze ve své asi nejbizarnější roli. 3.5* ()

Morholt

Skládačky jsou poslední dobou v kurzu a musím zaklepat, že já měl zatím kliku jen na ty, co za něco stály. Powder Blue má oproti Crash, Crosiing Over a řadě dalších mozaik nižší rozpočet, ale bohatě to vynahrazují herci i režie, která mi na konci opět úspěšně zaútočila na city. Jediný, kdo mi nesedl byl Eddie Redmayne, ale tenhle mě strašně nesympatickej kluk mi asi nesedne v ničem 80% ()

Lacike

Tuctova pribehova mozaika o ludoch, ktorych spaja to, ze si nestastni a ich zivoty za nic nestoja. Niektore pribehy sa skoncia dobre, ine nie, ale napriek solidnemu hereckemu obsadeniu ma ziadny z nich nezaujal. 4/10. ()

bouncer

Mrazivé a depresivní Los Angeles... film Powder Blue kráčí ve stopách vyšlapaných Magnolií nebo Crash. Několik smutných příběhů proplétajících se dohromady. Pravda, není to už nic originálního, ale zpracování je velice slušné. Hudba, kamera, vizuální styl i herecké výkony jsou klady. Zato předvídatelnost a méně originální příběh mínusy. Pěkný film, pro fanoušky podobných dramat určitě doporučuji. ()

Pishin

To co jsem nedostal ve Winged Creatures (kde rovnez hreje Forest Whitaker) se o neco lepe povedlo tomuto snimku. Oba spojuje, ze vynikaji zajimavym obsazenim a obsahem - drama nekolika lidi, jejichz zivoty se nekde protnou. Narozdil od WC toto bylo o neco silnejsi a skoda trosku toho konce, ale sledoval jsem to v zajimavem rozpolozeni a celkem me to sedlo. Dalsim plusem byla pomerne slusna hudba. 3,5* ()