Che Guevara

• Česko Che Guevara: Revoluce (více)

26. listopadu 1956. Fidel Castro se plaví na Kubu s osmdesáti povstalci. Jedním z nich je i Ernesto „Che“ Guevara, argentinský doktor, který sdílí s Castrem společný cíl – svrhnout zkorumpovanou diktaturu Fulgencia Batisty. Che se projeví jako nepostradatelný bojovník, rychle si osvojí umění partizánského boje. Jakmile se Che pustí do boje, s nadšením ho oslavují jeho velitelé i kubánský lid. Tento film zachycuje vzestup Che během kubánské revoluce, od doktora – přes velitele – k hrdinovi revoluce. (oficiální text distributora)

pepito25

Nezvyčajne zostrihané, ale s pribúdajúcimi minútami som si postupne zvykol. Cesta revolucionára, ktorý sa stal ikonou preto, že to bola preňho cesta jediná. Tí, čo uchopia myšlienku, ktorej bez výhrad veria, sú inteligentní, charizmatickí a majú dostatok energie a navyše sa ocitnú v dobe, ktorá spĺňa atribúty potrebné pre zmenu - tak tí dokážu skoro zázračne pohnúť nepohnuteľným. ()

Cain(cz)

V kapitalismu většina lidí, žije v neviditelné kleci. Akceptují mýtus člověka, který se vypracuje vlastním úsilím, ale neuvěomují si, že šance většiny z nich, jsou podmíněny silami, které nemohou ovlivnit. ()

nicolas14

Mám strašně rád životopisný filmy, zvlášť o osobnostech, o kterých sem už toho tolik slyšel a četl. Vlastně ty načtený informace pak člověk vidí zfilmovaný. Tady u toho filmu to bylo tak nějak jinak. Téměř žádnej příběh, žádný emoce, vlastně jen pachtění se džunglí a občas pár výstřelů. Myslím, že Che by si zasloužil to udělat líp. Benicio Del Toro se ale povedl. Jen díky němu, džungli a tomu, že to bylo životopisný dávám 3* ()

Gigulina

Davam tri hvezdy za Benicio Del Toro, skvely herec! Nicmene film jsem si predstavovala trochu jinak, charakter Che Guevary to priblizi jen malo a v nepozornosti to nekomu i snadno unikne.. Vic se clovek docte na internetu nez pobere z tohoto filmu.. Je to trochu skoda, myslim ze Guevara je hodne zajimava osoba natoz aby se film venoval pouze jeho boji v partyzanske valce bez vysvetleni co ho k tomu vedlo.. Rozhodne to nebylo na zaklade jedne vecere s Fidelem.. ()

davidh76

Styl filmu, ve kterem se nam toho snazi rict co nejmene, protoze mozna predpokladaji, ze vse o Che vime a zajimaji jen delikatesy, ktere nam dotvori celistvy obraz. Ja o Che vim hovno a po shlédnutí obou filmů ho vim stejne... ()

andy60

Řeknu to na rovinu - je to hodně špatně natočený životopisný film. Překvapuje mě, že to má na svědomí Soderbergh. Zásadní výtka je, že se o Guevarovi vůbec nic nedovíme. Většinu filmu chodí džunglí, občas se zastaví, aby pronesl něco moudrého ohledně vzdělání, pak zase chodí a chodí, aby ke konci párkrát vystřelil. Opravdu velká nuda. ()

snobold

První 2/3 filmu jsou dost nemastné neslané, něco tomu chybí. Je to mix filmu a dokumentu, což mi ve finále spíše vadilo a celkem se to táhlo ač mě toto období a historie Kuby zajímá. Del Toro vynikající, nikdo jiný by ani Guevaru hrát neměl, přesto mi přišlo že ten um Benicia nebyl využit na maximum. Poslední třetina filmu super. Celkový dojem stejně ale spíše nuda. ()

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes