Che Guevara

• Česko Che Guevara: Revoluce (více)

26. listopadu 1956. Fidel Castro se plaví na Kubu s osmdesáti povstalci. Jedním z nich je i Ernesto „Che“ Guevara, argentinský doktor, který sdílí s Castrem společný cíl – svrhnout zkorumpovanou diktaturu Fulgencia Batisty. Che se projeví jako nepostradatelný bojovník, rychle si osvojí umění partizánského boje. Jakmile se Che pustí do boje, s nadšením ho oslavují jeho velitelé i kubánský lid. Tento film zachycuje vzestup Che během kubánské revoluce, od doktora – přes velitele – k hrdinovi revoluce. (oficiální text distributora)

JanHá

Občas nuda. Bohužel chybí osobitější interpretace a méně schématismu či kýčovitých momentů, tedy dojímání se nad morální nezkažeností velkého revolucionáře. ()

Jimbopepo

Je jasné, že ľudia, ktorí nie sú zorientovaní v tom, kto Che skutočne bol, dajú filmu nižšie hodnotenie, ale kašľať na analfabetov - jednoducho Che je zobrazený vo svojej nahej prirodzenosti, Che ako idealistický bojovník za lepší svet (čo sa pravicovým hrdlorezom samozrejme nepozdáva), Che ako učiteľ, Che ako svedomie, Che ako spravodlivosť, Soderbergh vytvoril objektívny obraz jednej z najvýznamnejších postáv 20. storočia. ()

jack_scott

Na to že snímek by měl mít teoreticky obrovský potenciál, vzniklo celkem nicmoc průměrní dílko. Námět dábělských revolucionářů svrhávajících Kubu do říše pekelné se dá skvěle využít. Nicméně Soderbergh jaksi sám přiznal že o tématu moc nevěděl, a tak pomrně zákonitě vznikla docela nemastná-neslaná podívaná, kterou vyzdvihuje jen delToro a režisérova mistrovská rutina zpracování. On to nemůže vyloženě zkazit, ale film mohl být daleko lepší, pojatý z jakéhokoliv pohledu. Přeci jen, pokud chci natáčet životopisný, dokumentárně pojatý snímek o takovém človéku, tak se vyhýbat čemukoliv politicky nekorektnímu je ubohé,a snímku to nepřidá. Levičáci zvítězí zcela směšně, tak okatě, že to až kazí dojem z filmu, protože on je sice jejich hrdina,ale vyzněni je dost nehrdinské...prostě nebýt del Tora,asi nedám ani ty tři hvězdičky, takhle tedy dávám *** a 60%, ale dobrý pocit tak úplně nemám... ()

pOne

Vizuálně výborně vypadající film, který na mě působil jako profesionálně odvedená práce. Od záběrů lokací přes další záležitosti jako třeba ušmudlané uniformy partyzánů po třešínku na dortu - vizáž Benicia Del Tora - která vše jenom podtrhla. Jeden ze snímků, který v rámci žánru hraného filmu nabídne víc než "filmový" zážitek (ve smyslu zábavy). Absence dramatu je vyvážena dokumentaristickým pojetím, kdy všemu ve filmu se dá věřit. A patrně se film také skutečnosti hodně držel. Třeba ve vyobrazení Guevarovy neúplatnosti a "odsuzování krádeže". ()

yatan

Film Che nemozno hodnotit ako Jedna a Dva. Je to jeden film rozdeleny iba pre europske kina..je to zaujmavy pribeh v ktorom nam prirodzene bude simpatickejsia prva cast vyhry a zrodenia mena - Che Guevara. zujmava kamera ale velmi posobivy vykon Benicia..jedina otazka je ci sa tomu da aspon na 70% verit..tento film je totiz napad Benicia ktory je velkym obdivovatelom Che-ho. Chcel by som vidiet nazor niekoho na opacnej strane a vidiet na platne jeho nazor na tohto asi najviac kontroverzneho revolucionara na svete..7/10 ()

Saljack

Sice jsem toho o Che Guevarovi moc nevěděl a shlédnutí tohohle filmu na tom vůbec nic nezměnilo. Hrozně zdlouhavé a nudné. Myslím si, že by to byl velmi dobrý film i s něčím co by něco řeklo lidem ale tohle je naprostý amatérizmus. Navíc se Che Guevara vůbec neprojeví a člověk se s ním ani nemůže sžít. Tudíž dávám * protože je to naprosto zpackané téma, které by opravdu mělo co říct lidem. ()

Phex

Na film o takové osobnosti je to příliš bezkrevné. Chybí motivace, prosotr pro ztotožnění se a tak akce střídá dialogy, dialogy střídají akci, do toho se kouří doutníky, pochoduje pralesem, řeční,...co Guevaru a spol. žene tohle všechno podstupovat vůbec necítíte - příliš dokumentární. ()

BAADRAAM

Che Guevara byl a stále je velice kontroverzní postavou. Ačkoliv se jedná o komunistu, k nímž má dnes drtivá většina populace odpor, jedná se i o bojovníka za svobodu a nezávislost. Jestli jste někdo četli ,,Motocyklové deníky", jež právě líčí jeho transformaci názoru na společnost, možná ho i pochopíte. Film je však spíše průměrnou záleźitostí, který nepřinesl nic moc nového. Spíše nám jen představil legendu, jakou již známe. ()

gotham

Povedenější než druhá část, ale žádná sláva to není. Příběh se moc vleče, stopáž je zbytečně moc dlouhá, což má za následek spoustu hluchých pasáží. I od Benicia Del Tora jsem očekával živější výkon, přestože jako herec má velké charisma, v této roli, na kterou se tak těšil a připravoval, to neprodal. 60% ()

kolacky

Jakákoliv revoluce, byť dobře myšlená, se může otočit o libovolný počet stupňů... Když si odmyslíte ten komunismus, je to docela prima dobrodružný film s nadšeneckým titulním bláznem ( nesmíte ale myslet na to, jak dopadl...). Herecky je ovšem tenhle film bezchybný a jako polodokument fascinující. (A Aleida Ernesta nakonec urvala... na těch pár let, co mu zbývaly.) ()

SaiHuri

Neslané, nemastné a vycházející ze "zápisků"...Hrají dobře, ale, myslím, že je to celé takové neodvážné...Proti objektivitě nic, ale celé to nudí, jako příručka dějepisu pro ZŠ... tohle zfilmovat bez patosu nejde...za 2* s respektem ()

holden

na Soderbergohovho Guevaru som sa tešil a moje očakávania splnil. Takýto štýl filmárčiny som presne očakával a skutočne som sa nenudil ani chvíľu. Kto čaká nebojácneho Che v predných líniách ako skáče pomedzi guľky zostane sklamaný. Del Toro je vynikajúci počas celého filmu a už teraz sa teším na viac jeho "interakcie" s Fidelom v Part Two a hlavne na to, ako si Soderbergh poradí s Cheovou smrťou (SPOILER? :-)) v Bolívii. ()

tubera

Myslel jsem, že Guevara nebyl ve skutečnosti až takový ideallista, který pouze nelační po krvi a záleží mu na vzdělání a lidech kolem něj, tak jak ho ztvárňuje Benicio Del Toro, ale po shlédnutí tohoto snímku bych klidně věřil, že on takový ve skutečnosti byl. Film se mi líbil, herci byli dobří a příběh byl velmi poutavý. 8/10 ()

Groower

Velice zajímavé, řemeslně velmi dobře zmáknuté, ale nějak tomu chyběla šťáva. Del Toro opět nezklamal a předvádí další (kolikátý už) skvělý výkon. ()

david666

Zklamání jak sviňa. Přes dvě hodiny nudy, navíc co se týče Guevary - tak pokud byl opravdu takový, jak je vykresleno ve filmu, mě by pro revoluci nezískal. A co se týče nějakých informací z pozadí revoluce na Kubě - nedozvěděl jsem se nic. Pořád jen střílení, přesun, politické kecy a zase znovu. ()

pierre9

Že by bol príbeh kubánskej revolúcie taký nudný? Sa mi nechce veriť. Pre mňa veľké sklamanie, pretože to bola dvojhodinová uspávanka, kde partizáni vkuse iba niekam šli, Guevara povedal pár slov a potom po sebe chvíľu strieľali. Kvalitný dokument by bol určite zaujímavejší. Jedna hviezdička za Del Tora, ktorý je naozaj úžasný, ďalšia za to, že mám konečne celkom slušnú predstavu o tom, kto bol Guevara a tá tretia za to, že vizuálne to je pekný film. Bohužiaľ, to je všetko. ()

Andre.w

Celkem slušnej filmeček o průvěhu jedný revoluce. Škoda, že se nedovíme víc o tom, proč se z Cheho stal revolucionář. Těch pár záběrů z (asi) Buenos Aires nestačí. Ideologická námitka vůči takovejmhle filmům je absolutně mimo a patetická, Soderbergh není žádná Riefenstahlová a ani mu nešlo vykreslit Cheho v růžovejch barvách. Spíš mu šlo o to natočit jak se asi Che díval na revoluci, nikoliv optikou režiséra-komunisty. Ani bych ho z komunismu nepodezíral. ()

Ajay

Jako učební pomůcka historie, né však nijak podrobná ale spíše informativní, to není špatný. Nadruhé straně, pokud bych měl film brát jako zážitek, tak bohužel, absence jakýchkoliv emocí, prostě jen oprášení pár faktů. ()

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes