Max Manus, Nórsky veterán z rusko-fínskej vojny sa vracia do vlasti okupovanej nacistami. Zapája sa do hnutia odboja, no je zatknutý za rozširovanie vlasteneckých plagátov. Podarí sa mu utiecť do Škótska, kde s ďalšími krajanmi obdrží špeciálny vojenský výcvik. Po jeho skončení je celá skupina poslaná späť do Nórska, aby tam pôsobili ako sabotéri. Keď sa im podarí potopiť niekoľko Nemeckých zásobovacích lodí, začne sa o Maxa zaujímať Gestapo... (Theatis)

Radiq

Tak takhle má vypadat správnej válečnej film. Být reálnej, válečnej, a zajímavej. A představil nám zajímavou a odvážnou postavu, o které jsem nikdy neslyšel, a přitom je tak zajímavá a odvážná. Je to film hodnej doporučení. Je zajímavej, válečnej, reálnej a Manus je zajímavej a odvážnej. A tohle je komentář jak od retarda, já vim... ()

dr.fish

"Když jsi dokázal potopit Donau, sejdeš teď se mnou i tyhle schody". Je po válce a Max s nervy nadranc sedí opilý v místnosti a připíjí si na vítězství se svými mrtvými kamarády. Přežil. Proč, když nemá už pro co a koho žít? Tvrdá norská škola, z dnešního pohledu možná příliš sentimentální až patetická, ale dle mého přesto tvrdá. U nás v Protektorátě to bylo daleko daleko horší. Naši parašutisti to nepřežívali a podpora obyvatelstva byla díky dobré práci Gestapa také menší. Přesto bych si přál, aby i u nás vznikaly filmy o našich hrdinech, tak dobré jako Max Manus. Je dobré mít své hrdiny a ti naši (ti ze západní fronty) si svých 15 minut slávy jako Manus rozhodně neužili. 90% ()

Mr.Bulanek

Z filmu jsem v rozpacích. Natočen výborně, sympatičtí herci do jednoho. Bez váhání 4*. ALE nevím jak ostatní, ale já měl celý film problém se orientovat v postavách. Možná když ten film někdy uvidím podruhé tak už se v nich budu lépe orientovat. A pak můžu s klidem zvednout hodnocení, protože tento film si vyšší hodnocení určitě zaslouží. ()

LadyPupu

"Když Norsko nemá armádu, vybudujeme si svojí...!" pravil Maximo G. Manus a s partou kámošů se vrhnul do odboje, aby se posléze stal norským válečným hrdinou. A o pár let později natočili Norové příběh o hrdinství, přátelství a umírání za 2. sv. války. Film má ve chvílích boje relativně svižné tempo, akčním scénám nelze upřít napínavost, jenže pak je tu taky dost vatoidních řečí a nudnějších pasáží z "obyčejného" života, které srážejí body z celkového hodnocení. ()

Tomatáš

Válka je svinstvo. Také díky tomuto filmu si to můžeme věrohodně připomenout a doufat, že už nebude třeba dalších hrdinů, kterým byl např. Max Manus a jeho kolegové. Vřele doporučuji. ()

lucascus

Příběh válečného Norska mi byl dosud poměrně neznámý, jakožto osudy celé Skandinávie za druhé světové války. Jsem rád, že tento film mi dokázal tuto mezeru částečně vyplnit. Tento solidní válečný snímek může směle konkurovat svým ostatním žánrovým kolegům - ať už se jedná o nizozemskou Černou knihu, německý Pád třetí říše, americký Pearl Harbor, polskou Katyň nebo české Lidice. K dokonalosti mi sice něco scházelo, ale to už je můj osobní problém. Po technické i herecké stránce se norští tvůrci rozhodně předvedli, a zaskočili tak zřejmě kinematografie celého světa. ()

ghatos

Evropské vysoce kvalitní dílo. Norský národní hrdina je ztvárněn i se svými chybami. Patos zde nenajdete, což považuji za velký klad. Hlavní záporná postava je velmi dobře zahraná. ()

Ravi

Odbojová činnost v Norsku stručně a jasně je přesně to, co by nemělo chybět mezi shlédnutými snímky každého zájemce o historickou biografii se vším všudy. Ale pozor, pokud hledáte akcí nabitý snímek, který Vás nebude ani na vteřinu nudit nudným tlacháním, filmu se vyhněte. Je to zkrátka čistokrevné epické drama s prvky akce, ale hlavním tématem je lidský příběh Maxe Manuse. Člověku až zatrne při tom konci, když si uvědomí, co oproti norským válečným hrdinům zkoušeli po válce ti naši. 85% = 4/5 ()

Jello Biafra

Pravdivý príbeh nórskeho odbojára, ktorý za celých 5 rokov okupácie Nórska spáchal niekoľko úspešných diverzných akcií. Brilantne natočený vojnový film s ako vždy skvelým Akselom Henniem v hlavnej úlohe. ()

ZkuKol

Jeden z mnoha důkazů, že v jednoduchosti je síla a nápaditost důležitější rozpočtu. Dvojce, jež nám přinesla nudné Sexy Pistols, udělala reparát se vší parádou. Přímočarý příběh norského válečného hrdiny je natočen civilně, ale bez odfláknutí, akce řízná a dynamická, kamera krásně přechází z detailní ručky a do malířského stativu (který ovšem občas skočí na koleje či jeřáb), lesy i města norská se postarají o zajímavý look a herci se postarají o divákovu víru v dobré konce. Rád bych zdůraznil, že tak krásně jednoduchý a fungující nostalgický závěr už jsem dlouho neviděl - až mi trochu cukla očka a chvíli jsem uvažoval o pěti hvězdách (jenže o těch se neuvažuje a film měl některé lehce vatovité momenty). Škoda, že čeští odbojáři takhle svěží, nostalgický a hrdost diváků posilující pomník nemají. Max bojoval ve Finsku proti Rusům a doma proti Němcům, jenže Hunové jsou jiná káva a odboj má jiná pravidla než otevřená válka, společné ale mají to, že abyste zvítězili, musíte hodně ztratit... 80% PS: Winge to sluší stejně jako v Cold Pray a Max je asi nejlepší film o umírání mladých kluků ve válce... ()

slovan1

Trocha norské historie... Pro mě neznámá oblast. Max Manus je pro svou zemi hrdina a v tomle filmu se dovídáme proč. Jeho činy byly opravdu odvážné. Správný záškodník. Nadprůměrné životopisné drama. Aksel Hennie, do teď pro mě absolutně neznámý týpek, zde podává skvělý výkon. Dobře natočený film s padnoucí hudbou. ()

cab

Druha svetova valka a nemecka okupace Norska. Nasledne hnuti odboje v cele s Max Manusem ve snaze sabotovat nemecke snazeni. Prumerny evropsky film z mene znameho prostredi sirsi verejnosti, ale s osudy podobnymi krusnemu deni po celem tehdejsim nesvobodnem svete. 55% ()

bloodcountes

K tomuto filmu mě zavedl Aksel Hennie a shlédla jsem ho bez emocí a napětí. Možná jsem jenom nebyla dobře naladěná, nevím. Rozum si uvědomuje filmařské kvality filmu ale jaksi dál to nešlo..Jediná silná scéna na konci, kdy Max sedí v pokoji a oslavuje s kamarády konec války. Moment, kdy přežil a je sám. Brečí. To bylo celkem silné. Nedokázalo mě přikovat k židli, když se plížili pokládat pumy, nebo cokoli napínavého, nějak mě to míjelo. Úplně jsem nepochopila jeho setkání s Siegfriedem Fehmerem. Snad jedině že Max byl fakt magor? Nelituju, že jsem to viděla (stejně jako jsem nelitovala shlédnutí Plamen a Citron), ale kdovíjak nadšená či zasažená tím nejsem. ()

vander19

Max Manus. Názov možno znie trošku sebecky, ale celkovo film opisuje situáciu nacistami okupovanom Nórsku. Skupina mladých ľudí sa mierne povedané nasere a rozhodne bojovať proti Dolfimu Hitlerovy záškodníckymi akciami. Netrénoval ich nik iný ako samotný Briti, známy svojim tímom Commandos. Hlavou skupiny sú dvaja priatelia Max a Gregers. Jeden sa aktívne zúčastňuje na teroristických útokoch proti náckom v Osle a druhý zase šíril propagandu proti okupantom. Film nezobrazuje ani východný ani západný front, ale dosiaľ pre mňa nepopísanú škandináviu. Manusa stvárnila hviezda nórskej kinematografie Aksel Hennie a je vidieť že do svojej roly sa vžil naplno. Ide o príbeh bez ružových okuliarov, kde nie je vojnová línia, ale všetko funguje za jej pomyslenou čiarou. ()

janesX

Výborne hrajúci Aksel Hennie (neskôr Cesta za smířením, Lovci hlav) v ďalšom jeho výbornom  filme. Dráma v tomto historicko - životopisnom filme strieda kvalitnú pouličnú akciu (našťastie sa mu ten Sten nezasekol ako Gabčíkovi) a dojde aj na mierny závan romantiky a napätia. Niekomu bude určite vadiť, že film pôsobí príliš čisto a uhladene holyvúdsky namiesto aby bol špinavý a autentický. Mňa to bavilo od začiatku do konca a jediné čo by som filmu mierne vytkol, bol ten gestapácky hlavný záporák, ktorého prehrávanie by sa hodilo až niekam do komiksovej marvelovky. Inak to ale malo blízko k piatim. ()

Tomin88

Nejlepší a asi nejdražší norskej film, co jsem viděl. S některýma scénama si Norové nezadají s Hollywoodem! Po Francii a V. Británii se pomalu na severu zvedá další výborná filmařská země! ()

sona123

Tmavomodrý svět v barvách blonďatých Norů. Jen se nám tu vyměnily reálie. Je fér říci, že nejsem zrovna zapálený fanoušek válečných filmů, ale dokáži ocenit ty skutečně dobré (Tenká červená linie, Četa, Lovec jelenů, Odpor apod.) a když je nálada, podívám se výjimečně i na ty "průměrné." A Max Manus mi přišel právě průměrný. Nejsem si jistá, zda-li otrocké vyprávění je styl, který se k takovému (pro mě náročnému) žánru hodí. ()

ArthasKarfa

Poměrně povedený snímek z oblasti diverzních a záškodnických akcí v režii norského odboje.....jediná scéna kdy jsem nevěřil, že to tvůrci myslí vážně je při útěku Maxe Manuse po ulici, kde poměrně bez problémů nejdříve vyřídí 8 Němců na korbě náklaďáku a pak "už trošku Hitmanovsky" dva vojáky na motorce, při běhu zbraní otočenou dozadu. ()