Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

zablaga

Psychologická dráma jak vyšitá. Otázka, ktorá bola už viackrát preberaná vo filmoch či knihách je mi akosi blízka svojou skutočnosťou. Bravúrne herecké výkony a atmosféra ma priviedla až k slzám. Jednoduché a hlboké, veľmi dobre pozerateľné. Tobeymu a vlastne aj ostatným som zhltla naozaj všetko:) ()

Cubinho

Škoda, že emoce, které ve vás film vzbuzuje zhruba v poslední třetině filmu, nedokáže vyvolat už dříve. Zvlášť smrt bratra (manžela, syna) jako by se stala jen tak "mimochodem". I zajatecké prostředí mohlo dostat více prostoru. K hercům: J. Gyllenhaal je prostě klasik, jeho herectví mě prostě baví. Malé dcérky jsou taky fajné. No a na závěr ten závěr - T. Maguire je hrůzostrašný až běda (ale v roli mariňáka působí celkem směšně). Od tohoto hereckého (i režijního) obsazení jsem si sliboval možná ještě trošku víc. Každopádně snímek je to rozhodně kvalitní. P.S. Jindy úžasná Natalie je právě první dvě třetiny filmu taková nevýrazná - ale, co mě strašně štve!, že roky nezastavíš a z malé Matyldy, Amidaly... už se pomalu ale jistě stává matka. No jo...ale už se jí nemůžu dočkat v Aronofského Černé labuti. 7,5/10 ()

Torision

Námět v mnoha podobách bezpochyby otřepanej, ale rozhodně divácky atraktivní, jméno režiséra pro mě neznámá a v každým případě geniální obsazení. Po zkouknutí nadupaným traileru mi nezbylo než film co nejdřív vidět. Už podle něj je celkem jasný, že film se bude dělit do třech částí - 1. před odletem Sama směr válka 2. období, kdy je Sam považovanej za mrtvýho a jeho dvě linie (tu v zajetí a tu kolem Samovi rodiny) a 3. tu po Samovým návratu domů. Spíš než cokoli jsem se bál, že 2. část se zbytečně uspěchá, což se naštěstí nestalo. Sheridan vytvořil skvělou až černobílou atmoféru filmu, ve kterým prakticky skoro vůbec nepoužívá hudbu, nastavil tempo, který nechal 3. částí správně vygradovat. Silnej až depresivní film. Herecky skvělý. Natalie Portman přesvědčivá, Gyllenhaal hraje klasicky dobře a Tobey si jednoznačně řekl o Oskara. Nikdy bych nečekal, že tohle napíšu, ale po tom, co se vrátil z po incidentech z Afgánistánu jako psychouš (nedalo mi to nevzpomenout si na Lovce jelenů) a mě při každý scéně s ním mrazilo v zádech, jsem přesvědčenej, že na to má.Dánskou původní verzi Brødre jsem teda ještě neviděl, ale tohle je pro mě velký lákadlo. 85% "Nevím, kdo řekl, že jen mrtví vidí konec války. Já jsem konec války viděl. Otázkou však zůstává.... jsem schopný žít i dál?" Jo a U2 v titulcích udělali radost, stejně jako jejich song Bad během filmu. ()

TheSame

Jo, překvapilo, dosti dobré... Film, ve kterém se objevuje jak rodinná pohoda v americké rodině, tak i drsná realita války v Afgánistánu. Potěšil mě jako vždy Sam Shepard, i když v jedné z ne moc výrazných vedlejších rolích, a samozřejmě Natalie, která neztrácí svůj šarm, mladost a půvab i když už jí pomalu táhne na třicítku... Jim Sheridan se sice nedokázal uplně přiblížit svému veleúspěšnému snímku Ve jménu otce, ale určitě nezklamal a Jake Gyllenhaal si jistě při natáčení vzpoměl i na svou roli ve filmu Mariňák, a trošku té neskrývané zloby, nevrlosti a drsného vzezření dokázal přeněst i sem a za to mu patří čest. 85% ()

F.man

Přiznávám, že jsem neviděl originál... Ale asi jsem čekal přeci jen trochu víc. Přesto několik hodně silných a velmi dobře vystavěných momentů Bratři nabídnou (při některých scénách tuhne krev v žilách). Jako celek to tak bravurně nefunguje a mnohdy jsou některe scény jen mostem pro další tvrdé okamžiky. Možná to je způsobeno i tím, že se v podstatě jedná o téma, které sice řekne cosi celému světu, ale jen v US je ten komplex hmatatelný a stále živý. Nějak zvláště mě nezaujalo ani herecké trio, což třeba u Natálky nebo Jakea jsem rozhodně nečekal. Tedy takový průměr s několika silnými momenty. Only the dead have seen the end of war... ()

PauloZ

Nevím jestli je to 127cm televizí a domácím kinem, ale tohle je výborný film! Maguirovi jsem do poloviny filmu hraní sice moc nevěřil, ale od doby, kdy se vrátí z Afghánistánu, hraje na jedničku. Celkově je herecké trio výborné, Natálku by chtěl doma asi každý:), ale to co předvádí ve 12ti letech Baliee Madison jsem asi ještě neviděl. Je to napínavé, má to silné emoce, moc dobrý konec a výbornou hudbu! Mě tohle hodně chytlo a scénu kdy Maguire vyšiluje před barákem s devítkou v ruce jsem si pouštěl 3x! Musím 5* ()

Marsik

** FILMBOX PREMIUM HD - S druhým zhlédnutím jsem otálel přes 10 let a ani po této době nemohu dát více než 3*, byť uznávám, že herecké výkony byly dobré. Mám ale problém s tempem, celkovým pojetím tématu trauma z války a T. Maguirem. Z mého pohledu je to zvláštní herec a nikdy jsem jeho filmy nevyhledával. Být tedy v hlavní roli někdo jiný, věřím, že by můj dojem byl o poznání lepší. 69% ()

Kryton

Maguire už není jen Spiderman a naprosto pro mě zastínil všechny ve filmu. Jen mi připadalo, že nebýt Afgánistánu tak je to jen obyčejný milostný trojúhelník. ()

spaceboyCZ

S timhle filmem bojuji, stejne jako bojuji se Scorseseho Shutter Islandem. Vezmu to po poradku. Vykony hercu jsou naprosto skvele, verite jim vse, co delaji, rikaji, jak se chovaji a proc se tak chovaji. Naprosto skvele sceny z Afghanistanu, ktere pusobily totalne autentickym dojmem. Pravdou take je, ze necele dve hodiny ubehnou rychle a na konci si rikate: to uz jako je fakt konec? A proc? Chceme jeste kousek. Neznam puvodni Danskou predlohu, coz je mozna skoda, ale co mi na tomhle filmuv vadilo, byla az prilisna americkost. Mozna to byl ucel, ale mozna taky ne. A tak vas uz od pocatku stve uchylny vzhled Tobeyho Maguirea, kteremu nesmyslne vyholili hlavu, ze vypadal jak spatna baterka z Matrixu, pricemz mel byt o osm let starsim bratrem zarostleho Jakea Gyllenhaala, coz ani nahodou. Dale fixovanost otce, byvaleho vojaka, pouze ke svemu starsimu synovi, pricemz toho mladsiho diky kriminalnimu uletu by nejradeji vymazal ze sveho zivota. Dale slo mimo moji hlavu naprosto dospelacke chovani dvou malych dcer Tobeyho, jedne mohlo by tak 5, druhe 8 let, ale vedly diskuze a prichazely s nazory, za ktere by se nemusel stydet ani odrostly teenager. Takze v souctu nechapu tu totalni poblaznenost kritiku, je to lehce nadprumerne drama s vynikajicimi hereckymi vykony, ale take s par chybami, ktere se po tolika oslavnych odach tezko odpousteji. 3 a 1/2* ()

draggo

Celkem slušné. Má to celkem zajímavý příběh, má to spád a hlavně to má skvělé obsazení - hlavnímu triu Gyllenhaal/Portman/Maguire věříte snad všechno. Co se týče emocionálního dopadu tak je to velice silné (spoiler: třeba scéna kdy Sam umlátí trubkou toho druhýho vojáka, konec spoileru). Co mě ale nštvalo bylo černobílé zobrazení Afghánistánu a toho jak jsou ti teroristi strašně zlí jak je mučí jak ve středověku atd. Každý kdo se o to trochu více zajímá a přijímá i jiné údaje než ty z mainstream médií tak ví že jsou to blbosti. Druhé zklamání přišlo úplně na konec. Onen závěr byl prostě absolutně nelogický a dost mě zklamal. Ale pokud to zhodnotím jako celek tak jsme stále v lehkém nadprůměru. ./viděno na PC(DVDrip): 65% a 3*/ ()

faana21

Neviděl jsem dánský předkrm, takže jsem nebyl nasycen již před hlavním chodem. A to tedy bylo sousto! Vyvážený žvanec na všech frontách - napětí, romantika, násilí, usa, afghoš, zima, léto...a Natálka taky... ()

baribal

Trailery zhruba ukázaly 90% příběhu což je škoda, ale příběh je velmi dobře čitelný od samého začátku. Rozhodně filmu pomáhá, že se soustředí pouze na hlavní hrdiny, takže se do jejich pocitů dobře dostanete. Lepší než jsem čekal. ()

NinonL

Kupodivu hodně dobrý film na US produkci a téma traumat z válečných dobrodružství současné doby. Tobey Maguire zvládl svou nelehkou roli skvěle a byl v poslední třetině doslova hrůzostrašný. Stejně tak Jake Gyllenhaal zahrál věčně odstrkovaného bratra na výbornou. Natalii Portman jinak než s grimasou ve tváři a la Tereza Brodská neznám, tady to tolik nevadilo. Zážitek. ()

Krissty

Hodně silný film, který mě pokaždé dostane. Ten příběh mě pohltí a nepustí. Naprosto se vžívám do pocitů a jednání hlavních postav a naprosto je chápu. Chápu Sama, Tommyho, Grace i tu malou protivnou holčičku... Charaktery postav jsou promyšlené, což ovšem nemusí být tak úplně zásluha tohoto týmu (ještě budu muset zkouknout původní verzi), přesto si ale myslím, že pochválit to by se slušelo. Herecké výkony jsou perfektní, především samozřejmě Tobey Maguire, který sice nepatří mezi mé velké oblíbence, ale tady si mě naprosto získal. Natalie byla jako vždy perfektní a Jake také nezklamal. V závěrečné fázi filmu, kdy Sam ztratí nervy a Natalie čte dopis, se nemůžu ubránit slzám. Tleskám! ()

Paxxx.cz

Od tohoto dramatu jsem si docela dost sliboval. Hráli tu kvalitní herci a zápletka vypadala hodně solidně. Bohužel se ve filmu objevila spousta zbytečností a mě zaujali hlavně scény ze zajateckého tábora. Dánskou předlohu jsem neviděl takže nemůžu porovnávat. V celku trochu lepší průměr-65 ze 100. ()

Greg

"I don't know who said 'only the dead have seen the end of war'. I have seen the end of war. The question is: can I live again?" Na začátek musím napsal, že původní dánský film Bratři jsem neviděl, takže budu hodnotit pouze toto nové americké zpracování. Vynikající představitelé hlavních rolí (hlavně Tobey Maguire, ale ani Jake Gyllenhaal a Natalie Portman vůbec nezaostávali), skvělý soundtrack a slušný scénář (i když asi ne moc původní), nutící k zamyšlení nad opravdovým smyslem války. Jim Sheridan nezklamal a natočil kvalitní film, hlavně v jeho druhé polovině, která moje hodnocení zvedá minimálně o jednu hvězdičku. ()

Wysch

Emočně velice plný snímek, kterej má tři velký herecký výkony (Gyllenhaal, Maguire, Portman) a určitě velkou sílu i ve svý předloze, kterou jsem neviděl. Ale i tak si dovolím tvrdit, že se musí jednat o povedenej remake, ačkoliv tak nějak celková myšlenka filmu je zatlačena do pozadí a určitý prvky by měly bejt vytažený víc. Ale to asi víc napíšu až po druhé projekci, po první zatím velká spokojenost. [DVD] ()

Alqarin

Trochu větší ždímačka emocí, než originál, hlavně díky důrazu na rodinné hodnoty a troše toho amerického nacionalismu. Přesto mi to mírnější podání vyhovovalo a celý vývoj událostí měl logiku - vystupňováno pomalu až ke konečnému selhání, zhroucení. Je pouze škoda, že až na Tobeyho, který si mě zvlášť ve finále opravdu získal, herci působí vlažně, nezúčastněně, v čemž Brothers na Brødre hodně ztrácejí. Ve výsledku tak do puntíku vyplňují obraz typického amerického remaku - smířlivější, líbivější. Ovšem tentokrát mi to nevadilo, ba právě naopak. ()

Asgy

Slabší byl jen lehce předvídatelný příběh, jinak nemám co vytknout. Výborné herecké výkony, pečlivě vybraná hudba a hlavně krásně gradující konec. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)