Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

juta

Popravdě jsme nečekal žádnou slávu, ale je vidět, že predsudky vždy neplatí. Už z názvu se dá vyčíst o co tam půjde a jak to asi tak skončí. To mi neznechutilo podívanou a nechal jsem tento fakt plavat. Přesto se našlo několik věcí, které jsem nečekal. Dostalo se mě vynikající zábavy a vůbec nemůžu říct, že by mě kterákoliv část příběhu nudila. Proto dávám plný počet. ()

MISSha

Naprostá bomba,animák který posunul hranice možností zas o kus dál a nezanevřel při tom i na odrostlejší publikum. Tryskající emoce, příjemný humor, přenádherná hudba (Powell se překonává) ,sympatické postavy a mě jen nezbývá nic jiného než se kochat. Mám dokonce odvahu tvrdit že je to jeden z nejlepších animáků posledních let! 100% nejjasnějších! ()

Shakers

DreamWorks-u poslednú dobu ide karta (Madagaskar, Kung-Fu Panda, Megamind).Ťažko k tomu niečo napísať. Očakával som tento animák rovnako nabitý nápadmi ako ich predošlé, ale nečakal som od toho žiadnu pecku. No a musím povedať, že ma príjemne prekvapil. Atmosféra, akcie, zábava, efekty to všetko je rovnako dobré ako aj výborná hudba od Johna Powela. Páči sa mi na tom aj to, že to nieje také čisto detské a naivné. Záver filmu prekvapil. Fajn zábava a pre mňa aj jeden s najlepších animákov. Obľúbené soundtracky: This is Berg, Forbidden Friendship, Test Drive, Romantic Fight, Coming Back Around. 95% - 5*. ()

lamps

V konfrontaci se stejně starým Toy Story 3 asi vždy raději sáhnu po "Hračkách", ale i tohle je bezpochyby vynikající a neotřelý animák. Výborný nápad dotažen tentokráte do absolutní spokojenosti, příběh vhodný pro dospělé stejně jako pro děti a nádherná vizuální stránka, která nemůže nechat nikoho chladným (je až pozoruhodné, kolik emocí dokáží tvůrci zobrazit v dračí tváři). Nechybí samozřejmě ani hromada povedených hlášek a speciálně bych zdůraznil ještě excelentní soundtrack, který se v okruhu animovaných filmů řadí snad k těm vůbec nejkrásnějším. Děj je sice slepě předvídatelný, ale úžasné zpracování vše ostatní převálcovalo.. 90% ()

Jacinda

Dokonalé a rozkošné dílo, které vžene slzy do očí a vyvolá silnou touhu mít svého draka. Bezzubka je tak roztomilá, že se oči kocoura v botách vytrácí a dětský hrdina jako mnohdy vidí svět jinak a správně. Až budu mít dítě, pustím mu tenhle nádherný film. ()

Pepinec

148. nejlepší a 109. nejoblíbenější film, 86%, záplava superlativ na celém území ČSFD a já si na draka několik dní po projekci vzpomínám stejně jako na loňský sníh. Na trase mezi vysílačem a přijímačem byla asi výluka... ()

Big Bear

Jak to, že jsem to zapomněl ohodnotit? A to to potomstvo doma zhusta sjíždí stále dokola! Dreamworks zase zamachrovali, mimochodem mně dostává vždycky už jen ten rybařící hošík na Měsíci a udělali animák s velkým A. Vikingové a draci, to tu ještě nebylo! Český dabing byl na jedničku, animace dokonalé, příběh také, humoru spousta a jako velký příznivec letectví spolu s kňourajícím potomstvem šeptem přiznávám... Ano i já bych chtěl mít Nočního běsa... :-) . 5 ohnivých plivnutí! * * * * * ()

JohnnyD

Úžasný, bohovský, nádherný, geniálny film! Prvý krát sa niekto dotkol výšin Pixaru. Úžasný príbeh, nepredvídateľný, podaný zaujímavým rozprávačským štýlom, skvelá animácia, nádherné a silné posolstvo, neotrepaný sentiment a nekorektná drsnosť, ktorá si nekladie servítku pred ústa. Jeden z filmov, pre ktoré sa oplatí žiť. ()

Niles

Veľmi pekná rozprávka, ale pre mňa nebola ničím výnimočná. Ani postavami, ani animáciou, ani príbehom, ktorý sa nijak neodlišuje od množstva iných animovaných filmov. Ak niečím, tak jedine trochu menej idealistickým koncom. Od DreamWorks mám radšej Shreka a ešte aj Kung Fu Pandu. ()

Ducharme

ZAČÁTEK SPOILERU Účinná šablona: looser – popis věci, ve které je looser nejvíc nejhorší a looserův otec samozřejmě nejvíc nejlepší – sexy blonďatá kočka, kterou looser chce, ale nikdy ji nebude moci mít – looser se zaplete s něčím, co je zcela proti otcovu přesvědčení – další fáze obsahuje vývoj loosera a jeho “komplikace“ – blonďatá kočka a looser se pomalu sbližují – looser se veřejně bouří proti svému otci – otec zatracuje loosera – looser se nevzdává – za pomoci své “komplikace“ zachraňuje looser otce, přestává být looserem a stává se hrdinou – kočka oblízne loosera – otec pochopí, že to proti čemu bojoval (= “komplikace“) je vlastně to nejparádnější (= “exkomplikace“) – otec objímá loosera/hrdinu – záběr na smějící se, odporně nakreslené ksichty, možná i nějaký ten západ Slunce – konec. KONEC SPOILERU ()

Hromino

Asi už začínám bejt opravdu dost sentimentální, ale snímku s čistým svědomím dokážu odpustit na rozdíl od Avatara tu přímočarost a klišé, která mi však během sledování filmu vůbec nevadila a místo toho si užíval perfektně naservírované atmosféry, jíž se mi při zpětném ohlédnutí za posledními animáky od DreamWorks a vlastně i od Pixaru nějak nedaří nalézt. O úrovni animace snad nemá cenu se bavit, to je třeba vidět a sestavit si tak na tuhle směšnou otázku odpověď. Není tedy divu, že co postava, to sympatie (u tria hrdina-hrdinka-drak to platí x-násobně), s pochvalnými ohlasy na hudbu Johna Powella mohu jedině souhlasit, a taky s tím, že Toothlessovy oči jsou cute. ()

hippyman

bombasticky naanimovaný superkýč... je to sice naprosto čitelný, tisíckrát ohraný a místy s trapností hraničící, přesto boduje. člověk nesmí moc přemýšlet, jen se nechat unášet na křídlech mloka a kochat se tím pestrobarevným dortem dětsky pohádkymilovnýma očima... 70% ()

salahadin

Hromada tlustých, fousatých a smrdících vajkingů se bije hlava nehlava s létajícími fitness trenéry, kteří dbají na vajkingskou štíhlou linii. A než to ti mechem zarostlí zabedněnci pochopí, tak se musí odehrát příběh vcelku i v dílu triviální, že za jiných okolností bych byl zklamaný! Ale když ono to animované provedení je tak kouzelné! A když se dráček pokusí o odzbrojující úsměv, veškeré srdeční ledy přísného, kritického a sucharského salahadina roztají. Ne, neřekl bych, že senilním, spíš infantilním (nebo jsem dosud nestihl dospět). Celkové provedení, inteligentní scénář (dnes věc skoro nevídaná), sympatické postavičky (dnes věc skoro nemožná), okřídlený mazlík a opravdu vtipný humor (dnes věc takřka archaická), jsou tak dobře zvládnuté, že lámat si zuby (a pak je zpětně zatloukat plecháčkem) nad ne úplně originálním příběhem nemá nejmenší cenu (v tomto případě to prostě nevadí). Radši pošlu to své hnidopišství do háje dubovýho a dám animákům čas od času šanci. A když mi k tomu zahraje prvotřídní šmidlifouk a vrzálista Powell, pak je vše, jak má být! ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// +vzájemné přátelství hlavního hrdiny a dráčka, nádherná animace draků, překrásné a detailní prostředí, vtipné postavy i dialogy, zajímavý příběh, akce a souboje, nesmím opomenout ani výbornou hudbu -v kině a ve 3D to musel byt asi ohromný zážitek, škoda že jsem na tom tehdy nebyl/// Tak ze začátku mi trvalo něž jsem kouzlu filmu Jak vycvičit draka podlehl. Trvalo to až do doby než hlavní hrdina narazil na obávaného draka, kterého měl možnost zabít... a od té doby mezi nimi začalo vznikat obrovské přátelství. Najednou jsem byl filmem pohlcen a užíval si ho jako malý kluk. Nejvíc se mi líbili krásné "letecké" záběry a všemožné poletování. U filmu jsem se krásně bavil a to i díky kvalitnímu českému dabingu. Ten originální je rovněž na velice vysoké úrovni. Za zhlédnutí stojí bonusy o dabování. Tento film musím mít rozhodně ve své filmotéce./// Celkem 92%/// ()

Disk

Nebýt geniálního soundtracku Johna Powella, byl by to poloviční zážitek. Ale každopádně jsem rád za animák s postavami, které jsou sympatické, ale nikoli infantilní. Hlasové obsazení je super a zvlášť trio Baruchel-Butler-Ferguson ruluje. Palac na za odvahu s amputací nohy, která v animovaných filmech není častým jevem. Příběh je samozřejmě kapku klišovitý, ale tady to absolutně nevadí a některé věci jsou nepředvídané. Ovšem létací scény, ty jsou naprosto dokonalé. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky