Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

Ajay

Na tenhle film je nutné se koncentrovat, napoprvé jsem ho sledoval při práci a nic jsem z něho neměl, jako podklad pro jinou činnost nelze použít. Napodruhé jsem byl pozornější a jako novinářské krimi to bylo fajn. Crowe a McAdamsová hrají výtečně a dobře, Affleck je nevýrazný. ()

brodži

Novinář, hledající pravdu a chránící svého kamaráda nakonec zjistí, že tím kdo je opravdu špatný je jeho kamarád. Nastává chvíle pro rozhodnutí. Pravda nebo kamarádství? 4* ()

wray

Mozno trosku nefer ale ja dam iba 2*. Je to dobry film, je napinavy, vyborni herci, snad aj soundtrack, zvuk, kamera a ine detaily co som si nevsimol su vyborne... ale co z toho ked (mna osobne) ma takyto zaner nebavi? :) Na druhej strane - vydrzal som pri tom cele 2 hodiny, malo to aj prijemne dejove zvraty co ma udrzali pri pozornosti, napokon dobro zvitazilo nad zlom - dobry film. Akurat asi nie pre mna... ()

djcremo

Skvelo natočený konšpiračný film. Začalo to trošičku pozvoľna, aby dostali diváka do deja a keď prišli na prepojenie medzi viacerými vraždami čo sa stali, tak film nabral na obrátkach a držal v napätí až do konca z očakávania aké nové tajomstvá novinári odhalia. A ako by toho nebolo dosť a keď si už divák myslí, že je koniec, tak príde ďalšie neočakávané odhalenie. Herecké výkony boli skvelé, len mi trošičku vadilo, že sa tu kládol miestami až prehnaný dôraz na novinársku prácu, konkrétne na šéfku novín, ktorá sa na jednej strane snaží vydať trhák a na strane druhej ak dôjde k tomu, tak ju pritlačia k múru majitelia novín. ()

MaxQ69

Nevím proč, ale tenhle thriller mě do jisté míry vyloženě otravoval. Námět je děsně lacinný, průhledný a neobsáhlý. Byly momenty, kdy jsem se s chutí zahleděl na obrazovku a napjatě čekal, co se bude dít. Ale byly momenty, kdy se mi z toho, jaká je to hovadina, zvedal žaludek. Dost jsem trpěl při pohledu na Rusella Crowa, který vypadal jak Tarzan. Ten se doopravdy do role charismatického sympaťáka nehodí. Dva důvody - chybí mu charisma a není sympaťák. Pobavilo mě, jak konkresmana v podání Bena Affleka podváděla jeho manželka s takovou ušmudlanou nulou jakým byl naivní a trapný paparazzi v podání Crowa. Na můj vkus zbytečně dlouhé a komplikované, i přesto, že ve výsledku z toho vzešlo suché klišé. ()

Ala007

Thriller, jak má být...podle mého gusta :-) Dobře zvolení herci, inteligentní scénář, šikovný režisér a střihač. Přestože Russell Crowe už nemá stejnou figuru, jakou se mohl pochlubit coby Gladiátor (a strejcovatí nám), pořád je to zatraceně dobrý herec, který je v každém svém dalším filmu jiný, než byl ve filmu předcházejícím. A to je deviza, kterou se dnes může pochlubit jen málokterý herec. Takže zasloužené čtyři hvězdičky pro Washington Globe. ()

taupobraf

..kúsok priehľadný dej, ale inak veľmi slušné. Možno by som vytkol ešte jednu vec, a to že chýbala mi väčšia grandióznosť, akési vyvrcholenie vo vzťahoch a vo vypätých situáciách ešte väčšie napätie. 70% ()

Kozlowski8

Výborný thriller bez slabších momentů v ději plném zvratů a napětí. K tomu výborná kamera a skvělý Crowe (ne tak skvělý Affleck). Impozantní podívaná. ()

pierre9

Má to spád. To je asi najlepšia charakteristika toho, čo som sledoval ostatné asi dve hodiny. Samozrejme, vždy sa dá niečo spraviť inak, niečo dotiahnuť lepšie, ale výnimočné herecké obsadenie, pomaly odkrývané tajomstvá a napätie, ktoré sa v určitých momentoch dá krájať, je presne to, čo sa od tohto typu filmu dá očakávať. Kľudne by som do toho šiel opäť. ()

DansteR

Skvělé detektivní drama s mým oblíbencem Russellem, které opravdu zaujme. Co víc si přát než bordel v politice a k tomu nějaké ty šťouravé novináře. Napoprvé jsem byl trochu zmatený, ovšem druhé shlédnutí a už mám jasno. Nadprůměrná detektivka s nadprůměrnými výkony a drsnou atmosférou nelítostné investigativní novinařiny. Dvě hodiny člověk nemůže odtrhnout oči. Jinak vřele doporučuji nedívat se na film s dabingem, zrovna tady je dost příšerný. I tak 4* a basta. ()

kacer4

Nemám rád tento žáner filmov, lebo v každom rieši prípady niekto iný. Niekde to je sudca, inde policajt, vyšetrovateľ, novinár, pomstiteľ. Ale toto sa celkom vydarilo a to si myslím, že celkový dojem trocha pokazil cz dabing. ()

karnifex

No lepší ***. Jen mi to přišlo zbytečně dlouhé a taky mi vadil ten občasný patos a sentiment.. A zajímavé je, že mi vlastně žádný z ústředních hrdinů nebyl sympatický (ani reportér představovaný Russellem Crovem - a to je říct, protože toho herce mám fakt rád!) ()

black8

Pozrieť si tento film nie je síce absolútna strata času, ale mne sa v rámci krimi-drama-thrilleroidného žánru viac páčili filmy ako Sieť alebo Prípad Pelikán. Takže pre mňa určite nič objavné a prevratné. Zanadávať si však musím na slovenský dabing a hlas Kamily Magálovej prepožičaný Helen Mirren. Trpela som vždy, keď Helen/Kamila prehovorila. ()

Saxos

O devět let starší a určitě o víc jak devět kilo těžší Gladiátor Russell Crow si střihnul roli novináře v solidním politickém thrilleru. Navíc zarostlej a vlasatej s pěkným bordelem v autě i doma. To nic nemění na tom, že na rozdíl od Afflecka pěkně herecky odtáhl celý film. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)