Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

papadoce

Keď je Vám na k***t, spíte tak od 07,00 do 09,30 a snažíte sa schopiť lebo na dno sa dívate zo spodu (áno tiež som myslel, že to nie je možné), tak pozeráte celé noci filmy a cez deň bdiete lebo vás ešte stále niekto potrebuje. Našťastie. Dnes počas prebdenej noci prišla rada na veľmi kvalitnú, Russlíkom slušne rozbehnutú, politicko novinársku trillerovinu. Pán Vrana je pán herec, to už vieme, doplnený o Helen “božskú” Mirren, sexi Rachel McAdams a slušne hrajúceho koženého Bena dávajú šťavu každej minúte filmu. Má to spletitý príbeh, zamotanú pointu, zaujímavý pohľad na investigatívnu novinárčinu, dramatické prvky, rozúzlenie. Priznávam, že trochu mi vadil hollyúd na konci, ale tak celkový dojem tým dramaticky neklesol. V zbraniach a obzvlášť v Amerike sa točia nemalé miliardy a preto ani tento príbeh nemusí byť tak úplne fantasmagóriou. Trochu scenáristickej fantázie, hereckú megahviezdu, slušného rejžu a kvalitka je na svete. Mám rád dobré filmy. ()

Dub-C

V porovnani s American G to je o trochu slabsi. Ale po diskuzi co jsme s kamosema meli, to je nejlepsi novinarskej film :) vzkaz pro vas: Jede vam rozjezd ()

honeybunn2

Celkom dobrá kriminálka, scénar pekne dávkoval odhaľovanie tajomstiev. Aj keď sa príbeh zdal od začiatku predvídateľný, nakoniec celkom prekvapil, čo bolo veľmi príjemne, keďže v poslednej dobe su všetky filmy od začiatku veľmi čitateľné a nehrajú na dobrý príbeh, ale na neustále "šokovanie" diváka. Veľmi sa mi páčil výber vedľajších postáv. Crowe a Affleck neprekvapili, ani negatívne ani pozitívne. Hlavným plusom filmu bol scénár a zachytenie ponurej atmosféry. velmi slušných 3.5 hviezdy. ()

buwol

oproti originalnemu britskemu serialu je to uplne odvar...je nemozne za 120minut natrieskat cely povodny dej...........a ben affleck je otrasný.. ()

JardaBauer

Vynikající thriller Kevina Macdonalda nabitý velkými jmény určitě potěší milovníky thrillerů a konspiračních teorií. Russell Crowe je klasicky vynikající, Macdonald má režiji velmi pevně v rukou, jméno scénaristy Tony Gilroye slibuje dobrou a napínavou zábavu a všechno je podkresleno dobrým hudebním doprovodem od Alexe Heffese. Pět hvězdiček je možná přehnaných, ale já jsem byl ze State of Play naprosto nadšený. ()

ratpile

Hluboce průměrné, nebýt perfektního obsazení, jednalo by se o tzv. "zbytečný film". Tradiční odhalovací zápletka v tradičním sexy uhlazeném pojetí, naštěstí se alespoň otírající o pro mě zajimavé téma novinařiny. Nebýt Crowa, který by výborně hrál i Bridget Bardot a celkově hvězdného obsazení (neurážející Afleck, krásná Rachel McAdams, Helen Mirren, R. Wright Penn), nebylo by moc nač se dívat. Neurazí nenadchne. ()

DJ Kritik

Film ma príjemne prekvapil. Jednotlivé diely skladačky sa otvárajú veľmi plynule a navodzujú nepreberné množstvo možností. Nie je tu novinár super hrdina ani nadľudský zabijak, ale len obyčajný človek , ktorý má kopec kontaktov. Pripomínalo mi to Syrianu s George Clooney. Myšlienka s filmu: " Otec ma vždy pred ním varoval, zo srdca neznášal politikov. Horšie na tom boli u ňho už len novinári" Akcia : ***** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** ()

Bigfuckman

Film pojednávající o velké hře a konspirační teorii má však jeden A-fflíček na dokonalosti. A to až přehnaně rozpoluplná osobnost Russela Crowa, kterého to jednání mi místama přišlo opravdu zavádějící. ()

Vikinec

Klasický zašmodrchaný thriller a nejedním překvapením. Je už zvykem, že vše se dozvíme až v poslední minutě a že jde o hlavního (skoro) hrdinu. Bohužel, na začátku filmu jsem to z legrace nadhodil a na konci jsme se se ženou na sebe jen smutně podívali. Jinak se režisér a scénarista snažili držet ukrutné tempo za každou cenu takže jim na konci zřejmě došel trochu dech a tak zázračná telepatie nájemného vraha, který přesně odhadl, kde se bude Crowe v závěru filmu nacházet a nedovysvětlená účast Affleckovy manželky na celém "příběhu"(s tím mě strašně celej film srali) musela trochu ulehčit deadline, kterou měli asi k dispozici. 3,5*. ()

jafuska

naprosto výborný politický thriller, sice jsem se ze začátku trochu v tom ztrácela, než jsem pochopila o co jde,ale pak to mělo úroven v půlce filmu, výborná atmosféra,herci, špičkový boj hledání vraha,který zabil 4 lidi, pro politické cíle, hodně mě to připomínalo film případ Pelikán, ale tohle bylo daleko lepší,vřele doporučuji, není ktomu co vytknout ()

Brmbolec

Podľa mňa solídny thriller, aký som už dávno nevidel. Jednoznačne som si vychutnal môjho obľubenca Russella Crowa, ktorý tu je perfektný. Nenudil som sa ani minútu čo je pre mňa to najhlavnejšie... ()

miki68cz

Velice slušná politicky laděná detektivka s kolísavým napětím, kde novináři jsou celou míli napřed před neschopnou policií. Slušný herecký výkon pánů Afflecka a Crowa. Myslím, že tenhle druh filmů je určen spíše pro americkou veřejnost, kde má šanci předat alespoň nějaké poselství. U nás by bylo dobré podobný film natočit o našich politicích ale ty jsou sami o sobě tak trapně nudní, že by to asi nikoho moc nebavilo. ()

Indigitor

Výborný snímek. Russell Crowe je pro roli investigativního reportéra jako dělaný. Asi to dělají hlavně ty vlasy a ojetý Saab ročník 1990. Jedině konec mi přišel až zbytečně překombinovaný, což mě nutí dát "jenom" za 4. Celkově film pěkně odsýpá a rozhodně očekávejte příjemný zážitek. ()

Pharlap

Dám 4*, protože mne zápletka fakt bavila. Korupce v politickém prostředí vždycky táhla. Podobných filmů už bylo natočeno více. Navíc po delší době film, který netáhnul jen jeden herec, ale podělilo se tam o dobrý zážitek více protagonistů. ()

Zaplo05

Škoda toho dlouhotáhlého začátku. Jinak bych určitě hodnotil pěti hvězdičkami. Parádně napínavý příběh zabývající se tématem lobby is my hobby. Investigativní novinář a politik jsou kamarádi. Takový námět jsem ve filmu ještě nepotkal. Zinscenovaný děj praxe, kdy se na mocných pozicích setkávají přátelé. Kvalitní novinářský thriller. ()

DoubleJo

Thrillery o roznych sprisahaniach a konspiracnych teoriach mam celkom rad a tento sa vydaril velmi dobre. Malo to takmer vsetko - napatie, dejovy spad, zamotanu dejovu liniu, sympatickych hrdinov. Jedine, co mi trocha chybalo bolo viac akcie. Ale inak som bol velmi spokojny, urcite stoji za pozretie. ()

Slunik

Celkem pěkný thriller s příliš překombinovaným závěrem. Oceňuji napětí a detektivní charakter děje, také kombinace protřelého novináře Russela Crowa a dychtivé žurnalistické začátečnice Rachel McAdams se mi moc líbila. Vadilo mi, že Ben Affleck vypadá děsně mladě takže Robin Wright po jeho boku působila spíš jako jeho matka, vůbec se mu nedivím, že ji podváděl. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)