Satirické komediální drama, v němž Robert De Niro hraje upadajícího hollywoodského producenta,který se snaží ubránit ponížení ze strany Hollywoodu.Při natáčení svého nového filmu prochází doslova peklem.

Film je natočen podle knihy What Just Happened? Bitter Hollywood Tales from the Front Line od Arta Linsona, ve které autor popisuje své zkušenosti jako producent v Hollywoodu. (Worissek)

peetriss

Satira cílící na zákulisí filmové branže. Neustále se zde něco řeší, aby se nakonec zjistilo, že se vlastně nic nestalo. Nejvíce pobavil démonický Bruce Willis hájící svou uměleckou integritu. Ono herecké obsazení je celkově velice zajímavé. ()

Jeržik

Příběh muže, jenž neznal své priority. Na každý pád je to ale skvělé potvrzení toho, že se v Hollywoodu už zase prodává dobrej matroš (a Barry Levinson ho užívá v opravdu nelidských dávkách). 70% ()

fastum

Film o tom, jak si nechtěl Bruce Willis oholit vousy.. Jo místy dost vtipné, ale místy zas dosti podprůměrné. Takže když to tak zhodnotím, vychází mi z toho průměr. ()

sestrad

Ano, v lecčems to je nedotažené, čekala jsem víc, když se tak dívám na herecké obsazení (snad více vtipu v závěru?), ale proč ne? Anebo mě to přijde vlastně ještě ucházející, promyšlené a sevřené po zvláštním dojmu z Kaufmanovy Synecdoche, New York - docela jsem za tuhle Levinsonovu satirickou krotkost byla vděčná... ()

matmanX

What Just Happened? Název filmu opravdu vypovídá o všem. Po celou dobu snímku jsem čekal a byl napjatý, do čeho všechna ta nakousnutá témata vyústí, abych se nakonec dočkal... ničeho. Asi byl původní konec příliš brutální a studio jej muselo vystřihnout :D. Za celých 95 minut filmu jsem se navíc sotva 2x pousmál, a to už je podle mě na satirickou komedii opravdu málo. Naprosto nevyužité herecké obsazení, které může závidět kdejaký oskarový snímek, je už jen nahnilou třešničkou na dortu. Satira Hollywoodu je daleko lépe zpracovaná v Simone či Tropické bouři. ()

serioga

Film o producentovi a jeho práci ,ktorá je miestami na nevydržanie.Hlavne vtedy ak sa hviezda nechce oholiť a od toho závisí či sa začne natáčanie alebo nie.Bruce Willis ako zarastený homelesák a správaním ako rozmaznané dieťa bolo milým spestrením celého snímku.Oholí sa, neoholí sa? ()

Santino7

Ono k tomuto filmu sa dosť ťažkžo zaujíma nejaké definitívne stanovisko, premýšľam o tom už zopár dní. Podobne ako aj nad hodnotením. Na jednej strane mi pripadá pohľad do zákulisia filmového priemyslu naozaj zaujímavý, trefný a vcelku originálne podaný. Výrazne tomu napomáha aj fakt, že film ako taký je príjemne odľahčený a všetci si zo seba tak troška uťahujú, v rámci možností veľmi sympatická satira. Samozrejme nejde o ten typ humoru, keď človek od smiechu padá do kolien, je to skôr taký ten jemný úškrn, ktorý ma sprevádzal viacmenej po celý čas, od začiatku až do konca (pričom po pravde sa to za ten čas dejovo ani nikam neposunulo, to však nevadí, teda mne určite nie. Svojím spôsobom ideálna oddychovka z nezvyčajného (no zároveň lákavého) súdku a navyše s množstvom zvučných mien s De Nirom na čele. Nedá sa povedať, že by nejak výrazne zažiaril, no odkrútil si taký ten lepší priemer (miestami ma rozosmial už len ten jeho rezignovaný pohľad :-), no a v podstate rovnaký dojem mám z celého filmu. Vcelku ma to potešilo, no chápem, že pre niektorých to môže byť čosi nepozerateľné a nanajvýš nudné. 3/5 ()

Phillo

Ani trochu nie tak trefné, ako by chcelo byť, málo zábavné, nesúrodé a trpiace začiatočníckymi chybami (v kontraste s hereckou zostavou). What Just Happened trpí neduhmi festivalových filmov, kde sa len rozpráva a cestuje a nikam sa nedospeje. Stojí niekde na hrane satiry a vážneho filmu, kde je pár postáv totálne nereálnych (resp. až Ritchieovských) a pár neskonale nudných. Slabé, no v momentoch niekedy slušne príťažlivé. ()

Gore

Satira spíše pro zasvěcené. Hodně mi to připomínalo Wag the Dog a to nejen proto, že oba režíroval Levinson a v obou hrál De Niro. De Niro je taky největším tahounem filmu, na něm to stojí a celou dobu nesleze z plátna, a je rovněž největším plusem. Zbytek jen křoví. Na jedno skouknutí fajn, ale nikdy víc. ()

RomanHyde

Určitě příjemné překvapení. Od filmu jsem sice nic nečekal, ovšem podvědomě ano, protože hvězdné herecké obsazení nemohlo nic jiného v člověku probudit. Celý film je v podstatě absurdní, ale možná je takový život producentů ve vrcholové filmové branži, kde jste zmítáni manýry hvězd (oholí si filmová hvězda co dostala za roli 20 milionů dolarů kvůli této roli vousy či nikoliv? A nebo: vystřihne režisér scénu zastřelení psa, která zbytečně odpuzuje většinu diváků?). Pokud řešíte tyto a podobné problémy, patrně se to odrazí i ve vašem osobním životě a právě o tom je film "Co se vlastně stalo". Možná bych jej spíše nazval "Co se vlastně stalo? " s otazníkem na konci a rovnou si odpověděl : Nic ! Jen jsem se náležitě pobavil, ikdyž hvězdný herec Bruce Willis se nakonec oholil a scéna psa zůstala nevystřižena! :)) ()

waits

Lehce nahozená črta ze života hollywoodského producenta. Nastíněné problémy vypadají poněkud obskurně, ale co já vím, třeba se takovéhle věci s plnovousem Bruce Willice fakt takhle řeší. Pointě zápletky se zastřeleným psem bych moc nevěřil, ale zase byla zábavná, tak co. Zajímavé bylo rozvržení postav, zatímco chlapi byli zdrojem humoru, hroutili se, ač úspěšní a topili se většinou v pracovních problémech, ženy kolem de Nira byly bud afektované (dcera) nebo nepříjemné potvory (bývalé manželky), všechny pak nepříjemné na druhou. Dobré bylo sezení u terapeuta, to jako zdroj humoru málokdy zklame.. ()

PhillM.

Komediální/satirický vhled do mikrosvěta filmových makropeněz. Dobří herci (Penn dokáže výborně zahrát sebe coby špatného herce, De Niro hraje jako vždy a Willis... začíná častěji a častěji hrát Bruce Willise) k filmu přitahují pozornost. Těžko jsem se však vyrovnával s oním rozkročením mezi komedií a dramatem. Ona je to tedy především komedie, ale místa, kde se brnká na vážnější strunu jsou prostě odfláknutá, do filmu jakoby uměle nacpaná. Celé to nefunguje dohromady: není to VESELE O SMUTNÝCH ZÁLEŽITOSTECH, ale O VESELÝCH A pak taky několika SMUTNÝCH ZÁLEŽITOSTECH. Suma sumárum, koukat se na to dá, už jen kvůli těm hercům, nečekejte ale žádnou řachandu. Film je povinnou potravou pro všechny, kteří chtějí vidět Bruce Willise s plnovousem. ()

KOZLIK

Hollywoodská píčovina, tak takle přesně film nemá vypadat. Jak takový vynikající režisér může točit takovýhle sračky. ()

THE_Joko

Zbytočná, ukecaná nudná volovina. Zastrelili vo filme psa a ľudom sa to nelúbi, omg ďalšia kravina v ktorej sa rozoberajú "strasti" režisérov a producentov...pardon je mi to volne... ()

kowalski

To je sci-fi, že producent nemá kontrolu nad finální podobou filmu? Jiank zajímavé a konec mohl být trošku zajímavější... ()

Gastovski

Moji oblíbení herci soustředěni v jedné hollywodské satiře - to snad nemůže dopadnout špatně. Avšak po projekci se ptám sám sebe: Co se vlastně stalo? ()

Venous666

Neskutečně výborný nápad. Konečně někdo ukázal co se vlastně děje za plátnem. Mohl to být parádní snímek, kdyby Barry Levinson nedělal tak chaotické skoky a celková plynulost filmu by se nevytratila. Takže se zaměřujte na jednotlivé postavy a to hlavně na B. Willise a Johna Turturra, protože ty jejich škleby a vtípky... 35% ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech