Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (CinemArt)

sirien

Nic nečekejte a bude vás to bavit. Fantasko z takového "conanovského" světa o takovém víc anglosasky pojatém Zaklínači. Vcelku fajn, jen teda... sem měl dojem že někdo sestřihal 6h dvoufilm do jedenapůl hodiny. Barnes vcelku zklamal, Bridges excelentní, Moor průměr, Vikander příjemně roztomilá. ()

Matli

Během celého filmu jsem byl rozhodnut o pěti hvězdičkách, ale ten závěr se zřítil do podoby pilotního dílu k hodně dobře nastartovanýmu seriálu a to se nemělo stát. Až mi bylo trapně, jak to mohli takto zkokotit. Ale jinak vše na výbornou, od scénáře po efekty, v IMAXU by to mohla být asi pěkná podívaná, žádný zbytečný keci a akce od začátku do konce, vůbec bych se nebál to natáhnout na takových 170 minut. 81% ()

warrenur

Ako rozpravka pre celu rodinu v nedelne popoludnie fajn. Ak vsak clovek caka originalne fantasy, tak je sklamany. Predvidatelny dej, povykradane dejove zvraty i cele linie a namety z inych kusov, proste slabota ani na zabitie casu. ()

johnymdoe

Hezká pohádka, kde bych si dal skoro nášup druhého dílu. Jeff Bridges a Julianne Moore hrají věčně mrzutého,občas opilého mistra a zlou čarodějnici dobře. Mládež se taky snaží, ale mě osobně udělalo radost i obsazení Kita Haringtona(Game of Thrones) - i když jen štěk, stejně jako Olivie Williamsové(Postman). Hudba od Marca Beltramiho jako vždy napínavá, hrdinská...jo, prostě to umí jak ze staré školy. Efekty různých stvůr a kouzel taky dobrý...Prostě, byla to blbost od začátku do konce, ale to je přece skoro každé fantasy(pohádka)...na to se hold člověk dívá, aby si odpočinul, a ne aby čekal oscary. 75% a spokojenost. ()

Bozvav

Noo, někdo to tu přirovnal k Jeníčkovi a Mařence. Celkem trefné. Jediný rozdíl vidím v tom, že kladem perníkářů byl zatraceně sexy Jenda, zde zase Královna čarodějnic. A taky se Sedmý syn může pyšnit lepšími efekty. Jinak žádná velká sláva. Koukat se na to dalo, ani jsem se nenudila, nicméně pokud by někdo čekal nějaký vývoj,posun či gradaci, ať si raději pustí Včelí medvídky. Přitom příběh to je hezký, humor to má taky a hudba ušla. 3koa jn za ty blbé dialogy Za ty efekty dvě a půl a za humor jednu hvězdu. ()

Chundys

Bože nuda... Jeff Bridges mluví uplně příšerně, scénař je tak hroznej, že se to stěží dokouká a chudák Alicia se k tomu nechala taky uvrtat. Smutné, že se to řadí do fantasy, protože to je blivajz!!! ()

Ydrosten

Fantasy je můj velmi oblíbený žánr. Můžu sledovat filmy o dracích a nebo čarodějnicích klidně celý měsíc. Nejlepší jsou knižní příběhy, protože tam si čtenář může ty svoje hrdiny představit jak chce. Sedmý syn není úplně špatná volba, ale nemohl jsem si nevšimnout že je ve filmu spousta věcí ( scény, dialogy, situace, postavy, místa atd. ) které už byly viděny mnohokrát jinde. Jediný kdo ve filmu zaujal moji pozornost na 100% byla Juliane Moore, které tu zlou potvoru zahrála dokonale - chtěl bych si ji vzít za manželku a bylo by mi jedno že je svině. Jeff Bridges ztvárnil takovou tu postavu která se oběvit musí, aby mladému hrdinovi všechno tak nějak polopatě vysvětlil, ale sympatie si moc nezískal. Přirovnal bych to k zhruba stejné fantasy Eragon. Ten byl taky zajímavý, ale moc se nepovedl. ()

MikeeTheory

Fantasy s mnoha klišé. Předvídatelný příběh, jakž takž herci, ničím výjimečná hudba (od Beltramiho jsem čekal více) a průměrná zábava. ()

Majkak

Vizuální stránka svědčí o velkorysosti rozpočtu, úroveň příběhu odpovídá nedělní odpolední televizní pohádce. Postavy jsou ploché a zásadní dějové okamžiky jsou neskutečně odbyté, žádné fatální momenty nás nečekají a režisér neobtěžoval diváka napínaným závěrem. Boj dobra a zla se sice koná, ale je modifikován náklonností hlavních hrdinů k podrazům, aniž by je za něco špatného považovaly. ()

char_t

Už mistr Tolkien před 80 lety věděl, že ve fantasy je nejdůležitější uvěřitelné a propracované univerzum. Proto už dekády každé fantasy začíná představením světa, pravidel, historie, potvor... Seventh Son si vystačí představením klaďase a záporáka a už v tu chvíli to začíná smrdět. Pravidla se pak objevují postupně tak, jak je Deus Ex Machina scénárista (nebo možná tvůrce předlohy?) potřebují. Kdyby aspoň výsledek měl nějakou logiku... Ta si bohužel vzala volno. Jeden příklad za všechny, setkání ústřední dvojice: On se přizná, že jdou vyvraždit její rodinu (ji nevyjímaje), ona se přizná, že je špehuje pro svou rodinu, a od té doby jsou nerozluční, zatímco oba nadále pokračují ve svých úkolech. WTF? Na konci už se v sále ozýval jen hlasitý smích u každé druhé repliky či akce. Nejlepší byla věta na konci filmu, když učeň po pár dnech příběhu "dostudoval": "Pamatuješ si všechno co jsem tě učil?" "Jistě!" "Tak to zapomeň, kašli na to." Radou se řídím a rád tenhle film brzo zapomenu :-) ()

Qeo

Bída od začátku do konce. Námět byl na úrovni a zjevně bylo z čeho čerpat. Výsledek však nestál....nebo spíše stál za nic. Velice špatné efekty, možná až televizní kvality. Rozdrobený děj, kdy se půlku filmy postavy představují a druhou půlky umírají. Nějaký hlubší vhled, kde nic tu nic. Takže vám jsou téměř všechny v podstatě ukradeny. Špatný casting (ačkoliv bych neřek, že to někdy řeknu). Stařešina ve stylu Dona Quijota není ani vtipný ani zajímavý. Hlavního čarodějobijce si vlastně ani nepamatuju, jeho budoucí přítelkyni/čarodějnici jakbysmet. Potvory prolétli filmem jen na efekt (a ještě k tomu hodně špatný). Z celého toho marastu tak vystupuje Julianne Moore jako klenot. Ovšem v tomhle případě se spíše jedná o bižu z Jablonce. Vůbec celá geografie místa byla prazvláštní. Jak by řekl jeden rudý džentlmen, "děj byl děravý jako ústa staré ženy." Howgh. ()

rhobos

Velmi kvalitní fantasy, jo hold to je můj šálek čaje :). Bavil jsem se u toho celou dobu a i ty souboje mě celkem potěšily :) - Oblíbená postava na 100% Špičák na kterého byla radost pohledět :D jedine co me zklamalo byl trošku odbytý konec. Viděno v kině: 80-90% ()

Hapretor

Trikově dobré, dějově však velmi špatné. Jeff s tou plnou hubou byl trapný, Julianne má na víc a ten mladík mi připadal jak poleno. Náplň filmu je nijaká. Souhlasím, jak tady uživatelé píší, budu tedy spíš parafrázovat - děj se neposouvá odněkud někam. Jen ukazuje na sebe nalepené scény. Mladík se má učit umění templářů. Ve filmu žádný výcvik pořádně vidět není. Stvůry jsou sice hezké, ale je to přeplácané. Bitky jsou s nimi navíc strašně nenápadité - jeden by předpokládal, že právě tady by se ta uzda fantazie měla popustit nejvíce. Je to nudné a o ničem. Míň * nedám jen proto, že bych pak tento snímek řadil k větším hovadinám a nesmyslům a to si zase nezaslouží. ()

MickeyStuma

Další fantasy snímek ponořený do velkolepých speciálních efektů s velmi jednoduchým příběhem. Tradičně dobro bojuje se zlem a přes veškeré sympatie žánru je zpracování na velmi vysoké úrovni. 3D efekt je řádně využit a tak při pohledu do závratných hlubin se u někoho mohou projevit i závratě. Postavy jsou postaveny tak na svoji stranu, že jsou k rozpoznání už od prvního pohledu. Temno je opravdu temné, ale svojí jednoduchostí spíše připomíná videohru. Sídlo čarodějnice vybudované v kráteru sopky je sice zajímavý nápad, ale nějak z něj vyzařuje podivná prázdnota. Animace draků opět viditelně pokročila a tak jejich řev a útoky jsou vskutku hrozivé. Za zmínku také stojí charaktery postav. Každý má své pevné místo a svým ztvárněním není třeba představovat kdo je kdo a na jaké straně stojí. Příběh není ničím překvapující. Hodně se podobá těm předešlým, ale o nic strašného nikterak nejde. Už svojí jednoduchostí je určen pro každého. Není to nikterak špatný snímek. Byť se zde opomínají určité detaily, které by leccos vysvětlovaly, dá se říci, že se jedná o žánrovku pozoruhodnou, akční a v lepším průměru. ()

Ombak▼Penari

Mám tendenci hodně odpouštět filmům žánru fantasy, protože jich moc není a ke štěstí mi stačí pár fajn scén s digitálními příšerami a drsnými týpky ve zbrojích. Tady taky mhouřím oči co to jde. V kině jsem se celkem dobře bavil, ale pravdou je, že kdyby to nebyla zrovna fantasy ale třeba western, odpálil bych to jako pitomost. Takže mě vůbec neberte vážně :) P.S. Pusťte si soundtrack. Pecka! P.S.2: Po druhém shlédnutí ubírám další hvězdu. Fantasy nefantasy, ono je to fakt hovadsky splácané a neuvěřitelně hloupé. Ale aspoň efektní podívaná... ()

burton

Nechápu, proč 90procent scénáristů myslí, že krásné zlé čarodějnice žerou shnilé koláče s červama. Takovej fujtajxl a ještě k tomu taková blbost. Umí si uklidit mávnutím ruky a tak proč by si mávnutím ruky neuvařily něco krásného a chutného? Ale zato je tady krásná pohádková příroda, protkaná duchy, fragmenty duchů, Bubáky, čarodějnicemi, nejlepšími zabijáky (kteří sice vypadají jak banda tupců, ale jsou tady). Hlavní čarodějnice má na zádech přimontovaný legrační chránič a vlastně každá bytost, kromě lidí, tam na hrbu má něco přimontované a vůbec, celé je to jakési předimenzované a přemontované z různých fragmentů. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod