Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

Pumiiix

Hodně vtipná, lechtivá komedie od kultovního komediálního režiséra K.Smitha. Hlavní duo samo docela obstojně humor zvládá, navíc přispívá povedená škála vedlejších „pornoherců“ ;-) obzvlášť Jason Mewes (Jay) ruluje – bludný Holanďan mluví za své. Natočení porna není složitá věc, pokud se nezačne hrát na city a možná právě ty city trochu celkový výsledek kazí. Rozhodně příjemná komedie, která rozhodně zaručeně rozesměje. ()

BadoXXII

To je kapesní vagína ve tvaru baterky pro diskrétní masturbaci. Když tě chytí, tak na tom není nic divného, prostě jsi jen kluk, co rád šuká svojí baterku!..... Príjemná nekorektná komédia plná hlášok. Aj napriek svojej vulgárnosti je to veľmi milý film. ()

Shit

No já prostě jenom čumim, chtěl jsem sem napsat, že tahle komedie asi sedne málokomu, ale zatim to podle hodnocení (86%) vypadá, že to sedne každýmu. Hodně mě to překvapuje, jelikož se tu objevuje někdy celkem fekální humor, Jason Mewes tady píchá jak doga a promenáduje se tam s ptákem navrch a do toho se chová stejně jako Jay v jiných Smithově filmech. Nicméně je fakt, že Seth Rogen a Elizabeth Banks je skvělá dvojka a zábavný to teda je jako prase, ale objektivně se musí uznat, že se tam daj najít i slabší chvilky ()

M.a.t.t.

Pre Smithovcov asi príliš komerčné, pre mainstreamové publikum zrejme príliš vulgárne. Pre mňa ako zástupcu zlatého stredu ideálna aj ked veľmi netradičná romantická komédia po Smithovsky. A hoci Kopačky kopú inú ligu, stále ide o ďaleko zábavnejšiu záležitosť ako Apatowvský štandard v podobe Nabúchanej a dojmy môžu ísť už len nahor. Elizabeth Banks to totiž zase raz poriadne pristane a Rogenov buran nebol snáď nikdy takto sympatický. Chcete ďalší dôkaz že to ide aj bez Boba a Jaya? Zack a Miri čakajú na svoju príležitosť a kto by im len tak odolal po tak dokonalej paródii na Star Wars. ()

gudaulin

Kevin Smith se ve svých filmech často pohybuje na hranici vkusu a záměrně provokuje mainstream, nicméně kdo vydýchal jeho flákače v ranných komediích a nepohoršil se nad snímkem Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, ten bez problémů skousne i Zacka a Miri, i když tady provokuje Smith už v názvu. Jeho humor mám rád a jsem k němu vstřícný, nicméně tady jsem narazil na mantinely, které mi potěšení z filmu trošku zkalily. Smith sice ví, kdy zabrzdit a ztlumit situaci, která hrozí zaběhnout do vyložené vulgarity, ale paradoxně mi vadí víc nefunkční chemie mezi hlavními protagonisty a především jejich prapodivný vztah. Jsem ochoten věřit spoustě věcí, ale romantickému milování před kamerou a spoustou čumilů opravdu věřit nehodlám. Zatímco Hledám Amy považuju za vynikající romanci, kde vztah obou partnerů při všech zvratech a bizarních situacích byl uvěřitelný, v tomhle případě jde o umělou a samoúčelnou konstrukci s místy sympatickým humorem a nadsázkou. Celkový dojem: 55 %. ()

choze

Po SEXBOMBĚ OD VEDLE další úžasná porn-rom-com. Nejsem Smithovec a tohle je první film, který se mi od něj líbil, respektive mě nadchnul. Špičkové dialogy, supr soundtrack, ultraroztomilá Elizabeth Banks a Justin Long, který by si zasloužil nominaci na Oscara. ()

Segrestor

Jo, bludný Holanďan musel být pro mnohé diváky inspirativní. Smithův počin není nic bombastického,ale ba právě naopak a to se mi na tom líbilo. ()

Psema

Spolu s Kopačkami komedie roku, přičemž rozhodně nejde o mainstreamovou záležitost, jak mnozí předpokládali. Zack a Miri je prakticky další čistou smithovkou, v níž je pouze pár mainstreamových prvků, ale jinak se hraje výhradně na geekovskou a "smithofilskou" notu. Což vám naštěstí dojde hned po úvodní sekvenci s paperboyem, nabouraným autem a nařachanou muzikou, s níž Smith jasně naznačuje, že až na známější tváře stále točí převážně pro své stálé publikum, schopné pochytat nejen narážky na kinematografické špeky, ale i nejjemnější nuance, navazující na mistrovy předchozí snímky. Kvalita vtipů se pohybuje v rozmezí geniality a nadprůměru, romantika funguje na jedničku a životních pravd má Smith tradičně schovaných dost a dost. Maximální spokojenost. ()

Tuxedo

Ze začátku trochu těžkopádné, ale jakmile nastoupí na scénu Justin Long (mimochodem jeho nejlépe zahraná i napsaná role) a zápletka s pornem, vše funguje na 100%. Smith je i po letech kompaktnější než všechny apatowovky a nenapodobitelný v mixování přesně zapadajících sprosťáren a strhující romantiky. Seth Rogen a Elizabeth Banks tvoří vskutku výborný pár, okolo nějž se navíc točí spoustu sympaticky bizarních figurek (které by si možná zasloužily o něco více prostoru). Téměř tradiční smithovce tak odpustíte i např. proklamovanější závěr. ()

somnar

Těžkotonážní romantika obalená tunami hlášek, nekorektních vtipů a šílených dialogů o nakupování erotických pomůcek na Amazonu nebo důležitosti plazmy na WC. A sympatičtější postavy aby člověk pohledal. Proboha, co chcete víc? 90% ()

Aluska88

Zack a Miri točí porno velmi vulgárním, nevkusným, stejně jako zábavným a milým způsobem. S tradičním rádoby sexuálně americkým humorem o "koulích, ptácích, š**ání", který mi už po chvíli začal připadat únavný a nevtipný, se v ději začala rozvíjet romantická linie o vyvíjejícím se citu Zacka a Miri. Přitom vůbec nepůsobila kýčovitě (až na jednu závěrečnou scénu), ale naopak velmi přirozeně. Jejich společný "akt" před kamerami je jednoduše krásný. Jsou tací, kterým tato "láska" mezi "sexem a pornem" neseděla, či dokonce vadila. Já ji naopak uvítala a myslím, že sem skvěle zapadla. Kdyby byl celý film založen jen na "tom jednom" a o žádný skutečný cit by se zde nejednalo, nejspíš by se mi ani tolik nelíbil. Zajímavé, jak někdy dokáže v podstatě jedna krátká scéna na člověka tolik zapůsobit a ovlivnit tak jeho náhled na zbytek filmu, který by mu možná jinak ani tak úchvatný nepřišel. Jako úsměvný bonus se jeví tituly porna s "vylepšenými" názvy známých filmů: Lawrence z pornrábie, Úsvit nadržených či Hvězdné šlapky:) ()

genetique

Inteligentne spracovaná antipuritánska téma, ktorej úspech definitívne stojí na subjektívnom vnímaní zobrazenej témy. Zábrany treba dať bokom, pretože Kevin Smith síce ponúka kde-tu aj nejakú šťavnatejšiu scénu, no celkovo vnímaný obraz filmu je až neuvereniu civilný a normálny. Určite by som sa pohoršoval menej nad týmto, ako nad zábermi z iných filmov, kde každý ogrcia a oserie toho druhého. Sú filmy, v ktorých to tak negatívne nevyznie a takisto s touto témou by sa tiež každý nepopasoval tak prijateľne ako práve Kevin Smith. Hneď od začiatku sálajú a chrlia zo seba najviac humoru vedľajšie postavy, v partičke natáčajúceho štábu má každá postava v sebe nielen ukážkové porno schopnosti, ale hlavne schopnosť dostať diváka do vytrženia smiechu. Paradoxne postavy Zacka a Miri sú najviac moralizujúce a úchylný-dojem-z-filmu brzdiace faktory (vnímam ako kladný fakt). Hneď úvodný homo výstup brutálne odbremenil zvyšok filmu, pretože po ňom už prakticky nič nebolo tabu. Škoda, že film zostal zatiaľ tabu pre tuzemských distribútorov. 85%. ()

molotov

Romantickou komedii, kde ústřední pár natáčí porno jsem opravdu ještě neviděl. Pod tunou sprosťáren se ukrývá citlivá romance, která navíc skvěle baví. ()

Hakha

Naprostá paráda, opět Kevin Smith jak ho mám rád. Mnoho výborně komických situací, skvělé hlášky, příjemné obsazení a neklesající tempo jsou velkým plusem u této citlivé romanticky... mé hodnocení 4 hvězdičky ()

ScreamJay

Proč stahovat trenky, když erekce je ještě daleko aneb jak jsem prozřel a uzřel R2D2 s koulema!!! Nač si honit.....triko a na plnou pusu okecávat, že Kevin Smith je nepsaným králem do extrému hnaného buranství s nadhledem? On je to vlastně takový svět ve světě, kde se věci vždycky nazývají pravými jmény a nikdy se nechodí dlouho kolem horký kaše, což se ale v případě Zack and Miri Make a Porno potvrzuje "jen" na 80%. Proč? Tenhle film možná nechce a vlastně ani nemůže překročit maximální extrém, protože pak už by nefungovala ani jedna z jeho dvou částí. Jinými slovy, lépe zamaskovanou, prvopkánovou romantiku jen tak někde neuvidíte (na tomhle place musel mít i erární reflektor šulína). Zůstal jsem obohacen o fakt, že prototyp "chlapskýho" hrdiny současnosti Seth Rogen má větší poprsí, než prototyp s vážně pěknýma nohama - Elizabeth Banks, že je Kevinův dvorní náhončí Jeff Anderson bez ejakulačních teorií k nepoznání a jak mocným protipólem k romancím je okulí Jasona "Jay" Mewese pod drobnohledem. Zkrátka i když jsou Zack a Miri pouze těmi 80% extrémního humoru z posledních Clerks II, pořád zatraceně baví - a baví nenuceně. [final rate: 75%] ()

Hellboy

Zábavnej film, kterej je nutnej brát pouze jako komedii. Elizabeth Banks v pohodě, Seth Rogen taky, ale ať už se hlavně nikdy neholí. Jason Mewes bez dlouhejch vlasů? FFFFUUUU.. Hlavně zezačátku skvělá sranda, druhá polovina už není tak podařená. Konec byl trochu očekávanej a trochu nezábavnej, ale celkově dávám zasloužené 4****, nejen proto, že je to Kevin Smith. A kdyby tam byl Tichej Bob, tak bych možná přihodil i jednu hvězdu navíc:) ()

Botič

Explicitně perverzní komedie roku. Kevin Smith natočil nejzábavnější porno-film pro širší publikum parodující tento žánr ve všech možných bodech. Spolu s vynikajícím párem loserů Zackem a Miri, s kterými se v budoucnu rád potkám znovu. 9/10 ()

Le_Chuck

Smith Smithovský na uzde, ktorý je aj cez všetky tie hovná, fucky a bradavky, hrejivejší, vtipnejší a hlavne úprimnejší ako väčšina dnešnej komediálno-romantickej produkcie (vrátane Apatowa). Pohádka. 90% ()

NinadeL

Nejlepší romantická komedie co svět porna stojí! A self projekce taky zafungovala, takže jsem se nasmála, dojala jsem se a zafandila jsem si. A tak to má být. A slovo fuck není nic závažného, natož amorálního :) Komerčnější Smith? Ale jděte... Traci Lords miluju už od Hercula. ()

Eddard

Smith. Romantická komedie. Pokud jste viděli aspoň dva filmy pana režiséra, znáte principy zmíněného žánru a do rovnice přidáte asociace spojené s tuze explicitním titulem snímku, měli byste být schopni velice přesně odhadnout, jak tenro film vypadá, na čem funguje a jak dopadne. Pokud jste se snad s tímhle nestydatě nedospělým maníkem (Kevinem) ještě nesetkali, klidně si Zacka a Miri střihněte - zalíbí-li se vám, můžete se s chutí vrhnout do Smithovy předešlé tvorby. 60% ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)