V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

Lukoboss

Jude Law + Forest Whitaker = poměrně velký očekávání. Tihle dva herci + tenhle film = dost velký zklamání, protože ten film je strašná kravina. Pár scén je dobrých, občas neskutečná řežba, místama celkem vtipný, ale jinak celkově špatný. Když elitní "zabiják" hned ze začátku filmu vyměkne a není schopnej ani říznout nožem, nezbývá, než si zaťukat na čelo. ()

Spike23

Vynikající film a na poměry nynějších snímků dost slušný nadprůměr, na který opravdu stojí za to se kouknout. Hercům není co vytknout, skvěle vybraní. Námět vcelku originální, příběh zábavný a zajímavý, v poslední době asi jeden z nejlepších akčně zaměřených filmů z blízké budoucnosti. Je tu akorát jeden menší problém, pokud hodláte film dokoukat celý. Je zde taková magická hranice 01:51:00 a překročení je pouze na vlastní riziko a přináší akorát velice negativní emoce, věřte mi a prosím nedělejte to! ()

DavidS.

Další zcela průměrná až nudná záležitost, která nijak originálně pracuje s taktéž neoriginálním námětem...Dalším rysem je polovičatost mezi přemýšlivou sci-fi, morálním dilematem jedince a akčností snímku...Přerod cynického vykonavatele pohledávek Unie ve svůj protiklad nevěrohodný...Jude Law se bijcem asi nestane a možná je to dobře, protože jeho herecká síla je někde trochu jinde... ()

medlo

Vskutku priemerný nudný film s neuveriteľne zaujímavým koncom. Som rád, že niekto v Hollywoode ovláda aj niečo iné ako dokonalý šťastný koniec. Už len kvôli tomu koncu odporúčam tento film. A tipujem, že toto neprekukne ani užívateľ Chamber, ktorý inak prekukne všetko. Len nezaspať tých 100 minút a máte vyhraté. ()

ryoga

Rejža asi na niečom fičal lebo to boli čisté Krajné medze...pre silné žalúdky :-)) Vydarený sci-fi / thriller / komédia(miestami)..Super výkony hercov hlavne Jude Law, Liev Schreiber a Forest... a výborný soundrack. Pre labužníkov filmov tohto žánru to je určite to pravé ;-) + prihováranie sa divákovi a spätné vysvetľovanie udalostí... ()

Seti

Křivka hodnocení s průběhem klesala od čtyř přes tři až ke dvěma, ale musím přiznat, že úplný závěr mě docela potěšil, takže zůstanu na kompromisních třech. Jude Law se předvedl jako překvapivě uvěřitelný badass a Whitakerovo herectví je takové...zvláštní. Nejsilnější zbraní celého filmu je tak jednoznačně námět (i když bojovníkům za lidská práva by se asi počínání Unie příliš nezamlouvalo:-). Repo Men mi trochu připomínal křížence mezi Surrogates a Minority Report, oproti prvnímu je zde naštěstí vše alespoň o třídu lepší, to druhé bylo více propracovanější. ()

jondoe

Zo zaciatku to vyzeralo na celkom schopne becko z ackovou produkciou, z celkom originalnym nametom a zaujimavymi postavami. Reziser vytvoril dobry vizual a krvou sa v tomto filme tiez nesetri. Po chvilke to vsak zacne nudit a film sa stava obycajnym videoklipom, z velkou davkou brutality. A ani herci typu Law a Whitaker, ktorych mam celkom rad to nedokazu ukocirovat. No a ten zaver je cista katastrofa. Pozret sa na to da, ale na konci vacsina z konstatuje, ze sa jedna o zbytocny film s premrhanym celkom originalnym nametom. Keby mal film lepsieho scenaristu a prizemnejsieho rezisera mohol to byt slusny sci-fi thriller. Ale bohuzial toto sa mi moc nepacilo. ()

bari68

Má to náboj, grády, akciu, napätie...slangovo povedané, má to gule.Alfou a omegou je tu, ale záverečné rozuzlenie, resp. koniec filmu,ktorý otočí celý dej o 360 stupňov.Síce nie až tak originálne(rovnako videné aj v Amenábarovej ,,Open Your Eyes,,), avšak do príbehu celkom trefné a prekvapivé. ()

Dr. Wolfenstein

V blízké budoucnosti je možná výměna poškozených orgánů, za umělé. Na tom by nebylo zase nic tak divného, kdyby firma nezaměstnávala bandu legálně operujích vrahů, kteří... tedy, pardon, licencovaných techniků, kteří mají v případě nesplácení, orgány zajistit. Takovou svižnou akční podívanou, doplněnou chutnými dávkami krve a černého humoru jsem potřeboval už dlouho. Najdou se sice i slabší místa, ale ty nemůžou v žádném případě zkazit můj dobrý dojem. Tohle téma sice už jednou zpracoval rozpačitý rockový muzikál Repo! Genetiká opera, který se možná snažil svést na vlně jiného uspěšného krvavého muzikálu s naštvaným holičem, jenomže na současný počin je krátký. Ale Anthony Head v něm byl jako Repo Man výtečný. Jude Law a Forest Whitaker jako dvojice špičkových exekutorů jsou rovněž skvělí a nesmím zapomenout na jejich šéfa, lizkého obchodníka, v podání Lieva Schreibera. Parádní jízda! Brzy má vyjít i román od Erica Garcia Zaplať nebo zemři, podle níž byl film natočen. Takže si ho asi pořídím:-) Film dělá knize dobrou reklamu. ()

KoRner

Law a k tomu akcia - neveril som, ale funguje to náramne dobre! Film má medzery, ktoré ale zatieni skvelý soundtrack. ()

Nassau

Spokojen. Jude Law a můj velký oblíbenec Forest Whitaker zvládli své role "exekutorů" přesně tak, jak film potřeboval. První půle přeci jenom lepší. V poslední půlhodině jsem měl obavy, že z toho bude happyend, který se po vesměs nesmyslných scénách (není myšleno z filmařského hlediska, ale z toho emočního) a přerodu Foresta ve spořádaného chlapa vlastně naplnil...ale s jedním obrovským ALE. Ale to už bych napovídal, konec je totiž na celém filmu nejlepší. PS. Skvělý soundtrack! ()

honzii

Vcelku i příjemný film na jedno zakousnutí. Obsahuje pár dobrých nápadů i pár těch hodně špatných (voiceover hlavní postavy mě šíleně tankoval). Kdyby se křečovitě nedržel zaběhnutých klišé, mohl to být skvělý film. No ale není. A pokoušet se totální předvídatelnost děje kompenzovat wtf kulišárnou je fackuhodné. ()

bruceman7

První hodina překvapující podívaná, dalších pětapadesát minut vyvalený bulvy, posledních pět minut vyvrácená čelist. Čekal jsem uhlazenou soft podívanou, ale dostal jsem krásnou poeticky sadistickou záležitost. 9/10 ()

Han22

No co napsat. Klasická vzpoura jedince proti mocné korporaci, téma viděné ve spoustě sci-fi z blízké budoucnosti. Tady s tím mám docela problém, protože za firmu s orgány se dá dosadit Provident nebo Homecredit a místo hlavních hrdinů všehoschopná exekutorská mafie a rázem to není až takové sci-fi. To mám sakra fandit polepšenému exekutorovi? No nic. Nápad s orgány super, zpracování klasické, herci výborní, svět budoucnosti vypadá prostě jako naše doba no akční scény se omezují na standartní souboje na blízko, zato pořádně krvavé a ke konci už značně přestřelené na to jak se film držel celkem v rovině reálna. Ovšem finální pointa je z těch napřesdržku a díky ní dávám o hvězdičku míň. Co je špatného na prostém obyčejném happyendu? ()

Zagros

Vcelku zajímavý námět (prodej orgánů na splátky a hlavně vymáhání od neplatících zákazníků) sklouzne k šablonovité honičce s překvapením, které ovšem nepřebilo to, že jsem se u filmu začal brzy nudit, což je u akčního filmu hodně velký kámen úrazu. Tentokrát ani slušné obsazení nepomohlo, nebylo zase až tak co hrát. Nicméně nápad to byl zajímavý a já jen doufám, že se podobné doby nedočkám a nikdy takového exekutora nepotkám. :-) ()

iXtr3m3

Slušná blízka dúfam že maximálne vzdialená budúcnosť, aspoň čo sa práv spojených s danou prácou týka. Dobré obsadenie samozrejme potešilo, čo trošku sklamalo aj keď zároveň tiež aspoň trošku potešilo svojou "neamerickosťou", tak koniec. R-ko takýmto filmom jednoznačne prospieva. ()

Fary

Drsny kafe. Na muj vkus az prilis. Ale jinak thumbs-up. Zaplatka zajimava, dej rozhodne propracovany. Celkove lepsi *** nebo horsi **** - vemte si to jak chcete. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)