Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Dramatický příběh plný napětí se odehrává jen pár měsíců před koncem 2. světové války. Američtí a sovětští agenti horečně pátrají po německém dekódovacím přístroji, jímž Němci luští sovětské šifry a mají tak přístup k informacím o americké atomové bombě, které sovětští špioni zasílají z Los Alamos do Moskvy. Němci ještě netuší, že mezi jejich šifranty u tajného přístroje, umístěného ve sklepení starého hradu, je i statečný polský agent Jorg. Není sám, kdo se snaží Němcům hatit plány, ale nacisté jsou ještě stále nejen zákeřní, ale také inteligentní a obratní protivníci. V ničem si s nimi nezadá ani sovětská NKVD, pevně rozhodnutá zmocnit se tajného přístroje. Válka dosud zuří a na území okupovaném německými vojáky ještě pořád všichni bojují svůj boj na život a na smrt… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

j.sorensen 

všechny recenze uživatele

Tomu by stačio 8 až 10 dílů a bylo by to super, takhle je to zbytečně dlouhý, se spoustou hluchých míst. Působí to spíš jako zfilmovaná počítačová hra, nebo hraný dokument, moc se tam nemluví a když už, tak strojeně, suše. A ta divná kamera tomu taky nepřidává. Výprava, lokace, kulisy, kostými super, příběh dobrej. 3,5* ()

divak84 

všechny recenze uživatele

po prvním díle velmi solidní rozjezd s mírnou dávku zbytečneho patriotismu polských filmařů, kteří svého hrdinu nechají kličkovat mezi stovkami střel ze vzdalenosti od 5 do 50 metrů a náš hrdina si v te sprše kulek stihne i zaplavat. Děj zatím nemá při představovačkách moc prostoru ale celý nápad se zdá být zajímavý a určitě ten seriál zkouknu. Snad to nepůjde do sraček ()

Reklama

Michalov22 

všechny recenze uživatele

Výborný polský válečný seriál s dobrými hereckými výkony, se strhující atmosférou a také několika bojovými scénami. Pěkně ukazuje zmatek a chaos během konce 2. sv. války, kdy dochází ke střetu zájmů americké a sovětské rozvědky, ale také k plno zvratům mezi Němci, jejichž hlavní postavy hrají na vlastní pěst. Další hvězdičku u mě získal seriál za detaily, které mi přišly jak po historické a tak po územní stránce v pořádku ( například v Čechách české nápisy, atd. ).Občas se zde najdou nudné scény, ale celkově velice zajímavý a strhující seriál. ()

Puchyr 

všechny recenze uživatele

Nejpve jsem se toho bál, 585 minut navíc Polský seriál no,, Kdýž jsem dostal odvahu a zkouknu všechny díly zjistil jsem že není čeho se bát. Jako seriál z Polska je dost dobře zaplacený a tak atmosféra konce války a celá mašinérie ať Německá, Ruská či Americká vypadá velkolepě. Tajné špionské mise sem tady hltal každou minutou. Nechybí ruské letecké nálety, odpalování elektráren, popravy a tajné pronikání na hrad obsazený Němci. Získání tajného přístroje chce i Ruská NKVD a tak začíná válka nejen spojenci a Německo ale i Rusko Americká v souboji kdo dřív získá. Seriál mně rozhodně nezklamal a při podávání denně v přimněřených dávkach se na to budete i těšit s myšlenkou,, jak to asi dopadne. Jsem se seriálem spojenej *****80% ()

lukano 

všechny recenze uživatele

Bohužel kvalit seriálu např. Kapitán Kloss nedosáhl. Jednotlivé scény jsou příliš dlouhé, kde se nic neděje. Události na přeskáčku taky kvalitě nepřidávají. Seriál byl jistě nákladný už kvůli kulisám a postupně se v dalších dílech lepší, ale i tak by to chtělo lepší herce. Škoda nevyužitého potenciálu. Nicméně předražený "velkofilm" Lidice, proti tomu působí, jako nízkorozpočtový film. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (3)

  • Knižnou predlohou na seriál bol román Boguslawa Wołoszańskiego "Twierdza szyfrów / Pevnosť šifry". (andykovac)
  • Počas druhej svetovej vojny v zámku sídlila škola Abwehru. A bol v ňom pravdepodobne uložení prístroj na dešifrovanie sovietskych správ (operácia, kód Zwiebelfisch-Schwert / ryba-meč). (andykovac)
  • Seriál sa natáčal od marca do decembra 2006 v Dolnom Sliezsku na zámku Czocha a hradoch Ksiaz, Bolkow a Pszczyna. (andykovac)

Reklama

Reklama