Tajemství šifrovací věže (TV seriál)

• Polsko

Tajemnica twierdzy szyfrów

Válečný / Akční

Polsko, 2007, 585 min

• megacik

TAK JDE ČAS, mohol by sa menovať tento seriál. Plno zbytočných, väčšinou na nič nenaväzujúcich rozhovorov. Napínavá hudba, ak keď sa nič napínavé nedeje. Z 585 nezáživných minút mohlo byť 90 akčných a napínavých minút. Nemal som čas ani chuť to dopozerať, možno keď budem raz dôchodca, a budem mať toľko času, ako režisér, tak to dopozerám celé.(20.1.2018)

13 dílů dlouhý seriál ze druhoválečného období ,který více než opravdicky, působí spíše kýčovitě a herci taky nejsou zrovna první třída. Jedná se o čistě průměrný počin u kterého se nemusíte bát usnout, protože díly na sebe stejně dost dobře nenavazují a občas se dost nešikovně skáče mezi letopočty, takže se můžete i ztratit. Uděláte líp když si pustíte Bratrstvo neohrožených. Pakliže se tento počin někdy podívá na naše obrazovky, tak mu klidně těch pár minut týdně věnujte, ale jako koupě se to příliš nevyplatí ani militaristům.(1.3.2014)

Zbytečně dlouhý, rozpačitý konec. Nedovedu si představit to vidět týden po týdnu. Viděl jsem to ve dvou rundách. Trochu Mac Gyver, trochu A-Tým. Několik historických kiksů. Celkově ale docela dobrá zábava, místy přímo poutavá. Na seriál dost dobrý, zvláště v porovnání se současnou českou tvorbou. Poměry spojenecké i německé zdá se vystiženy.(17.4.2016)

Bohužel kvalit seriálu např. Kapitán Kloss nedosáhl. Jednotlivé scény jsou příliš dlouhé, kde se nic neděje. Události na přeskáčku taky kvalitě nepřidávají. Seriál byl jistě nákladný už kvůli kulisám a postupně se v dalších dílech lepší, ale i tak by to chtělo lepší herce. Škoda nevyužitého potenciálu. Nicméně předražený "velkofilm" Lidice, proti tomu působí, jako nízkorozpočtový film.(9.8.2012)

po prvním díle velmi solidní rozjezd s mírnou dávku zbytečneho patriotismu polských filmařů, kteří svého hrdinu nechají kličkovat mezi stovkami střel ze vzdalenosti od 5 do 50 metrů a náš hrdina si v te sprše kulek stihne i zaplavat. Děj zatím nemá při představovačkách moc prostoru ale celý nápad se zdá být zajímavý a určitě ten seriál zkouknu. Snad to nepůjde do sraček(28.11.2010)

• - Počas druhej svetovej vojny v zámku sídlila škola Abwehru. A bol v ňom pravdepodobne uložení prístroj na dešifrovanie sovietskych správ (operácia, kód Zwiebelfisch-Schwert / ryba-meč). (andykovac)

• - Knižnou predlohou na seriál bol román Boguslawa Wołoszańskiego "Twierdza szyfrów / Pevnosť šifry". (andykovac)

• - Seriál sa natáčal od marca do decembra 2006 v Dolnom Sliezsku na zámku Czocha a hradoch Ksiaz, Bolkow a Pszczyna. (andykovac)