Tajemství šifrovací věže (TV seriál)

• Polsko

Tajemnica twierdzy szyfrów

Válečný / Akční

Polsko, 2007, 585 min

TA délka je neskutečně vražedná. 585 minut. Kdo má sakra koukat na televizní seriál z války (s ne tak pekelným příběhem) skoro 10 hodin? Začátek to vcelku slušně rozjede, ale pak je problém se u toho udržet. Pravda ale je, že kdyby to dávali v televizi jednou týdně, tak by se to zkousnout dalo. Jenže já si to koupil na DVDčkách a popravdě to nebylo nic snadnýho přetrpět. Historie je zde ztvárněna vcelku schopně, ale chvílemi se mi zdá, že ten příběh je jak stvořený pro Ramba. Některé scény se totiž trošičku vymykají od normálu, co se pořádného štěstí týče. Jinak to ale vcelku ušlo. Ale příběhově to tak silné není ani náhodou.(31.10.2009)

13 dílů dlouhý seriál ze druhoválečného období ,který více než opravdicky, působí spíše kýčovitě a herci taky nejsou zrovna první třída. Jedná se o čistě průměrný počin u kterého se nemusíte bát usnout, protože díly na sebe stejně dost dobře nenavazují a občas se dost nešikovně skáče mezi letopočty, takže se můžete i ztratit. Uděláte líp když si pustíte Bratrstvo neohrožených. Pakliže se tento počin někdy podívá na naše obrazovky, tak mu klidně těch pár minut týdně věnujte, ale jako koupě se to příliš nevyplatí ani militaristům.(1.3.2014)

po prvním díle velmi solidní rozjezd s mírnou dávku zbytečneho patriotismu polských filmařů, kteří svého hrdinu nechají kličkovat mezi stovkami střel ze vzdalenosti od 5 do 50 metrů a náš hrdina si v te sprše kulek stihne i zaplavat. Děj zatím nemá při představovačkách moc prostoru ale celý nápad se zdá být zajímavý a určitě ten seriál zkouknu. Snad to nepůjde do sraček(28.11.2010)

Zbytečně dlouhý, rozpačitý konec. Nedovedu si představit to vidět týden po týdnu. Viděl jsem to ve dvou rundách. Trochu Mac Gyver, trochu A-Tým. Několik historických kiksů. Celkově ale docela dobrá zábava, místy přímo poutavá. Na seriál dost dobrý, zvláště v porovnání se současnou českou tvorbou. Poměry spojenecké i německé zdá se vystiženy.(17.4.2016)

Výborný polský válečný seriál s dobrými hereckými výkony, se strhující atmosférou a také několika bojovými scénami. Pěkně ukazuje zmatek a chaos během konce 2. sv. války, kdy dochází ke střetu zájmů americké a sovětské rozvědky, ale také k plno zvratům mezi Němci, jejichž hlavní postavy hrají na vlastní pěst. Další hvězdičku u mě získal seriál za detaily, které mi přišly jak po historické a tak po územní stránce v pořádku ( například v Čechách české nápisy, atd. ).Občas se zde najdou nudné scény, ale celkově velice zajímavý a strhující seriál.(8.9.2009)

• - Počas druhej svetovej vojny v zámku sídlila škola Abwehru. A bol v ňom pravdepodobne uložení prístroj na dešifrovanie sovietskych správ (operácia, kód Zwiebelfisch-Schwert / ryba-meč). (andykovac)

• - Seriál sa natáčal od marca do decembra 2006 v Dolnom Sliezsku na zámku Czocha a hradoch Ksiaz, Bolkow a Pszczyna. (andykovac)

• - Knižnou predlohou na seriál bol román Boguslawa Wołoszańskiego "Twierdza szyfrów / Pevnosť šifry". (andykovac)