Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice. (oficiální text distributora)

Crawler-D

Zapomeňte na kozlíka Šikulu, Velkopopovického Kozla i většinu z hororů poslední dékady. Tohle je tak děsivé (a zároveň si Raimi udržuje svůj pověstný humor), že budete nadskakovat. ()

TomikZlesa

Takže úplně ze začátku bych chtěl říct že se jednalo a největší filmový zážitek roku (ne nejlepší), ne díky těm dvěma krávám co seděly vedle mě z nichž jedna měla nonstop ruku na xichtě a druhá jí slepičila co se zrovna děje, ale díky naprostu luxusnímu kino soundu, který filmu hooodně pomoh na atmosféře a celkovýmu dojmu. Raimiho asi nejlepší film, i když někdy až zbytečně moc smrděl Evil Dead. Takže mínus jednoznačně mluvící posedlá koza a tancující duch nad stolem, to už bylo přeci jen trošku zbytečný. Co je nejhorší, že od scénky se sklouzlou obálkou s knoflíkem bylo naprosto jasný jak film dopadne. Plus byl jednoznačně ultra skvělý sound, kino se třáslo jak bejčí koule a zvuk perfektně podtrhával scény přesně tam kdy to bylo potřeba. Dost originálních a nezapomenutelných hlášek a scének, když se člověk zrovna neposrával strachy tak se smál. A teď bych se vrátil k těm dvěma krávám..SPOILER !!! darování obálky "já bych to dala někomu do kabinetu" .... obětování zvířete " já už bych tu kočku dávno rozřezala" .... strašení v domě " já bych si šla sednout někam na magistrálu a v noci bych chodila po nonstopech" .... 10 tisíc za obřad "ty vole já bych dala i 20 tisíc !! " cákající krev z nosu "ty vole taková fontána pro zuzanu" no a nejlepší nakonec " teď asi vubec neusnu, 140kč v prdeli že sme radši nešli na dobu ledovou, co s toho mám když se na to nejde koukat". ()

JohnRambo

NO, TY, VOLE!!! Tak na úvod, bol som totálne posra*ý! Ale totálne! Na tento strhujúci zážitok budem ešte DLHO spomínať. To sa ani nedá opísať, jednoducho BOMBA!!! ()

Amroth666

Začnu hned u začátku. Výborná úvodní melodie.Další obdiv patří tak neuvěřitelně ledovému pohledu té cikánské paní. V průběhu filmu byly nějaké scény, kde jsem se opravdu lekl.Tu kletbu bych přál i panu Clayovi, který by si jí zasloužil za to, jak těmto prokletím nevěří, ale takový je osud. Emoce tam byly také, konec byl opravdu výborný a nepokažený jako u většiny dnešních hororů. Konečně nějaký horor, o kterém se bude mluvit jako o úspěšném hororu s vlastníkem Samem Raimim, který po delší době znovu překvapil a musím pochválit Alison Lohmanovou, která zahrála výborně a je takovým mým osobním překvapením roku 2009. Tento film ale podle mě na pět hvězd nemá ale opravdu velmi těsně, protože s odstupem času jsem si na to udělal už jednoznačný názor. ()

Trainspotter

Skoro celou dobu jsem přemýšlel, jestli se mám chlámat nebo se bát, nakonec jsem se chlámal a do toho se párkrát lekl; rozhodně však tento film může rozvířit již tak stále neklidné vody rasismu, protože Drag me to hell staví cikány opět do špatného světla, nejenže vám někteří jedinci můžou vybydlet pronajatý byt, vypárat rádio z auta nebo ukrást slípku z kurníku, dokonce vás můžou i proklít! AR: 2,35:1 - Super 35 ()

cubajz

Raimi dává sbohem slušňáckému Spider-manovi a vrací se k hororovým kořenům - což je jedině dobře! Z filmu přímo sálá nadšení, nápaditost, nadhled a hlavně heslo "žádný sraní s divákem, dáme mu všechny ty nechutnosti pěkně sežrat"! Bombastické, nekompromisní, nechutné - zkrátka plnohodnotný nástupce Evil Dead! ()

DruidKarel

818. hodnocený film: Po delšé době skutečně vynikající horor, který mě nenechal na pokoji. Ba co víc, dokonce mi ani nedovolil se pod peřinou zahřát a několikrát mi přejel mrazivý "koberec" po zádech i po rukou. Naprosto dokonalý příběh, který je svým způsobem neotřelý a donutí diváka zbystřit své slechy i zrak a jen tak upřeně koukat na plátno (iPod). Výborný herecký výkon Alison Lohman, skvělé zápletky a hlavně vyústění. Tohle je vážně dobrej horor, kterej by si zasloužil pokračování, které kdyby nastalo, tak jistě s jinými herci. Zajímavý úkol a ještě zajímavější bude čekání. 5* je jasnejch z mnoha ohledů, ale pro mě je nejdůležitější to, že tenhle snímek dělá žánru horor výborné jméno a že se nejedná o žádnou brakoidní zábavu. 5* ()

snob

Úvod s hyperaktivní stařenkou - kulturistkou. Pokračování ve stylu nudy a marného utloukání života. Bez jediného leknutí, bez jediného záchvěvu napětí. Snad až netradiční plytkost. Příběh okoukaný od okoukaných od okoukaných od okoukaných. Ztratil jsem se někde? Mikulášská nadílka je strašidelnější, hororovější. Samozřejmě se tento paskvil dá brát jako existencionální kritika společnosti, spojená s jemným výsměchem tvůrců, nám, konzumentům. Ale myslím, že v tomto případě bychom se dostali někam, kde jsme rozhodně být nechtěli. Ale kam se cpát, že? Bujného amerického diváka to v popkorny zavaleném křesle jistě přesvědčilo a vylekalo. Černoprdelníci potřebují nějak naplnit lavice kostelů zejících prázdnotou. Ale my, asi ti normální, se pokusíme zapomenout na těch několik škol, které se za ty prachy mohli v Africe postavit, a půjdeme si pustit nějaký nízkorozpočtový Evropský film. Tento film patří do sekce filmů vysmívajících se divákově inteligenci. ()

bukowski83

Uff tak to bylo hodně krutý, hned na začátku musím podotknout, že skvělý i když lehce předvídatelný konec.Ta bába byla setsakramensky nechutná a scéna na pohřbu mě párkrát donutila odvrátit pohled od obrazovky.Nejvíc krutý bylo když Miloš posednutý démon tancuje nad stolem a mluví ve filmu česky.Kozel byl taky dobrej a je vidět, že v dobrým hororu jsou prvky černého humoru více než na místě.75% ()

C0r0ner

Čekal jsem hodně. Opravdu hodně. Přece jenom je to Raimi, který vytvořil Evil Dead. Bohužel jsem ale dostal jenom dost průměrnou báchorku o ničem, která sice byla místy docela zábavná, ale ve výsledku nic moc. A přitom měl tenhle film tak pozitivní reakce. Zajímalo by mě, co na tom jiní lidé viděli, co já neviděl. 50% ()

Fallen_One

Příliš mnoho okatých a strojených lekaček sráží film nehorázně dolů. Jestli tohle měla být komedie, tak se povedla. Aháááá ona to nebyla komedie. Prý horor. No, častěji jsem se smál než bál. Zbytečné natahování atmosféry vždycky naznačovalo, kdy přijde další lekačka. Předvídatelné. Kromě pointy s knoflíkem a překvapivého konce dávám dvě hvězdy, jinak by to byla jasná jedna. ()

agathon

Evil Dead jsem viděl dost dávno a to ještě jenom první díl. Tudíž si netorufám říkat, že bych byl zvláštním znalcem Raimiho filmové tvorby, natož měl dokonale vstřebaný jeho styl. Nicméně v naprostém kontrastu k opulentním Spider-manům pro mě bylo Drag Me to Hell něčím jako zjevením... dokonalá hra s diváckými emocemi, hypotézami a očekáváními sice poněkud drhne v závěru (i když i na jeho údajnou "předvídatelnost" se dá podívat jinak - viz závěrečná závorka...), ale jednoltivá setkání s démonem v domě (hlavně to vrcholící "mazlením s kočičkou"), resp. před-finále na hřbitově, patří k tomu nejlepšímu, co jsem v horroru viděl nejen za posledních pár let. Dokonalá práce se zvukem, hudbou a maskami je sice trochu přitlačena ke zdi poněkud zbytnělými efekty digitálními (když z každého záběru cítíte, že by to šlo i s tím voskem a daleko víc by to "smrdělo filmem"...), nicméně efekt na diváka (tedy jeho reakce afektivní, tolik důležitá pro horror nebo pro porno, což není náhodou - oba žánry se vlamují do reality něčím odzbrojujícím, jenom každý jinak) je neodolatelný. Ta kombinace a lehkost, s kterou se bojíte a smějete bezmála naráz, resp. s přechodem i jen jednoho střihu... prostě paráda pro každého diváka, jen trochu sebe-vědomého (ve smyslu sebe sama coby člověka dívajícího se na "pouhý" film). Vrněl jsem blahem! (a k tomu závěru: kamarád poznamenal, že mu přišel velmi špatně maskovaný onen "twist", ke kterému celá sekvence směřuje, a tudíž pro něj byla závěrečná gradace prakticky bezzubá. Nechci tu dělat Raimimu planého advokáta, nicméně podle mě to stejně dobře mohl být i jeho záměr - s ohledem na to, co říkal o napětí v kontrastu k překvapení ve filmu Hitchcock: "ukažte divákům bombu pod stolem, pak hodiny na ní, podle kterých zbývá do výbuchu čtvrt hodiny, a nechte hrdiny u tohoto stolu během této doby nezávazně konverzovat; co dostanete nebude pár sekund šoku a překvapení z výbuchu bomby, ale patnáct minut strachu o hrdiny a napětí, jak to s nimi dopadne." Závěrečná sekvence může být čtena přesně tímto způsobem. Sice pak úplně "dokonale" nefungují hrdinčina triumfální řešení dílčích trablů, když víme, že všechno spěje někam jinam, nicméně jakási kvazi-filmová studie známého hitchcockovského principu na své místo i tak dobře zapadá. V rámci celého filmu, zvláštní distance, sebe-uvědomění diváka, kdy se současně bojíme a zároveň cítíme, že je to všechno jenom film, vidím závěr spíš jako bezmála odmaskované pomrknutí na právě tohoto modelového diváka, na něhož se Raimi obrací: "Je to vlastně lehké vás dostat tam, kam jsem chtěl, dělá se to tak a tak a teď se společně podíváme, jak to vypadá, když vám ten princip ukážu tak nějak z boku". Něco jako finální demaskování scénáře jako scénáře, režie jako režie, filmu jako filmu.) ()

Flynn

Sice nejsem žádný znalec na horory, ale tenhle kousek se fakt povedl. Lekačky na mě docela zabíraly, hlavní hrdinka si získala sympatie (až na jednoho fanouška v kině, který jí viditelně nefandil :o))) ) Pro mě docela zážitek. Napětí bylo příjemně vygradované, konec se dal sice docela hodně odhadnout, takže pro mne se překvapení nekonalo, ale i tak hodně povedené. ()

lakikaki

Nepozornosť ohľadom detailov, klišéovité scény, mnohé ľakačky bez akéhokoľvek momentu prekvapenia, trochu rušivá digitálnosť trikov a koniec odhadnutý z 99% minimálne 10 minút pred skončením filmu. To všetko by ste Raimimu mohli vytýkať a ja by som len súhlasne kýval hlavou; obhájiť by som mohol akurát tie ľakačky a učiním tak teraz – je pravda, že väčšinu z nich čakáte vopred, ale všetko je to úplne v poriadku, pretože Raimi presne vedel, čo robí a vyšlo mu to presne tak, ako zamýšľal. Možno si to počas filmu uvedomíte, možno nie, ale fungovať to bude tak, či tak. Spomínané neduhy snímku však nič nemenia na fakte, že Drag Me to Hell je vynikajúci letný film, ktorý je nutné vidieť v kine. Toto leto som to tvrdil už o Star Treku a rovnako o dvojke Transformerov, ale ak by ste váhali na ktorý z týchto troch filmov ísť a pýtali sa ma na môj názor, okamžite by som vybafol: „Drag Me to Hell!“ Áno, skutočne si myslím, že Raimiho filmík za 30 miliónov je zábavnejší než Bayov mokrý sen za 200. Kino je povinnosťou jednak kvôli zvuku, s ktorým film pracuje síce trochu prvoplánovo, ale maximálne účinne, jednak kvôli zaručenému prítmiu v kine a do tretice, tiež kvôli atmosfére v sále. Budete sa ľakať, budete sa báť, budete zhnusení, budete sa smiať, ale čo je najhlavnejšie – budete sa vynikajúco baviť. Zatiaľ najlepší letný film roku 2009 a hodnotenie rovnaké ako u všetkých dielov Evil Dead – veľmi, ale naozaj veľmi silné 4 hviezdičky. P.S. Ďakujem Blizzardovi, že ma svojím veľmi vydareným komentárom na poslednú chvíľu presvedčil, aby som na tento skvelý film zašiel do kina. [89%] ()

Laputa

Necelé čtyři hvězdy... Alison Lohman mě potěšila svým přirozeným a příjemným vzhledem, v době dnešních filmů má člověk co dělat, aby našel solidně hrající a vypadající herečku. Už jsem myslel, že to skončí dobře, zapomněl jsem ale, že se nedívám na romantický film, ale na horor. Místy perfektní hudba, té bylo, ale po čertech málo. Děj se vyvíjel pozvolna občas to vypadalo, že to bude mít rychlý spád... a pak se to uklidnilo. Lekavost byla menší než jsem čekal, taktéž celkový strach a konec mi přišel prostě blbý. Nemám rád, když nejdůležitější scéna z filmů proběhne 10 sekund před koncem. To nemá člověk čas to ani vstřebat. Celkový dojem : mírní nadprůměr. ()

Wormboy

Zaciatok slusny, genialna!!! scena v aute na parkovisku a nasledne uz film siel len dolu vodou. Muka a ako celok velke sklamanie. Od Raimovho zanroveho comebacku som cakal vyrazne viac. 2,5/5* ()

Gaaron

Je to jasný, s Raimim si prostě nerozumím... Sice jsem se celou dobu smál (a místy opravdu hodně pobaveně), ale na to, aby to byla povedená komedie, tam rušilo moc jiných snah. Hororové lekačky tak spíše zpestřují komedii, než aby to bylo naopak, hrůzy, natož napětí tam není ani co by se za nehet vešlo. Svérázné nechutnosti (největší klad filmu) by snad mohly slabším povahám zamávat žaludkem, ale stačí mít rád Braindead a člověk se jen vesele šklebí. No a herci, vytahaní z déčkových pubertálních komedií tomu taky moc nepomáhají. Takže sice podobné snahy veskrze oceňuju (třeba u výše zmíněného ranného Jacksona), ale tomuhle chybí jaksi celistvá nadsázka (ač silná v jednotlivých scénách) a zůstává to prostě jen blbé (ve smyslu hloupé, špatné to až tak není). Chtěl jsem přihodit hvězdu za excelentní závěr, ale nakonec to neudělám, musel bych se do toho moc nutit. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Raimi odstartuje další filmovou sérii

Raimi odstartuje další filmovou sérii

23.03.2008

Sam Raimi už další Spider-Many nenatočí. To je asi základní poznatek, který vyplývá ze zprávy o právě probíhajícím rokování režiséra se studiem Paramount Pictures. A čeho se ta jednání týkají? Agenta… (více)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)