Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

sluzevsky

Nerad koukám na smutné filmy a ani Sedm životů není filmem, který bych si chtěl pustit znovu, nicméně doporučím ho rád. Přesto, že nelpím na "replay", jsem rád, že jsem film viděl. Příběh není ohraný, ale originální a má podle mne něco do sebe. Již od začátku filmu si divák klade řadu otázek - tak třeba, kdo to vlastně Ben je? Film se k cíli vleče pomalu, ale ani tak jsem se nenudil a jsem rád, že konec není přehnaně zdramatizovaný. Myslím, že Willovi tato role sedla na míru perfektně. ()

coco.brice

Zastav se, člověče! Celý bochník chleba taky najednou nesníš. Zastav se, zůstaň chvíli v klidu. Přemýšlej, uvažuj trochu o sobě. Jak jsi pozdravil dnes ráno dobrý den? Potěšil jsi člověka? Nepromarnil jsi svěřený čas? Netrčí někde daleko vzadu tvůj bližní, a tvoje sobectví, hodně, hodně vpředu?“ ()

karlee

Toto je na mě příliš odtržené od reality. Pouze díky způsobu vyprávění drží diváka pár minut v napětí, ovšem postupně se to neuvěřitelně natahuje a ke konci už se snaží jenom vymáčkout slzičku. Kdyby se film aspoň netvářil jako posel dobra... ()

Oudee33

Podle některých laciná tvorba, podle mě silný dojemný i smutný příběh s Willem v jeho dosud neokoukané podobě. Hlavně to rozčarování na konci kde člověk čumí jak sůva z nudlí že Will vlastně neměl oči jen pro Rosarii :D 80% ()

Tomizilek

Nechce se mi hodnotit kvalitu příběhu, režisérské zpracování ani nic podobného. Na mě měl tento příběh obrovský dopad a konec filmu jsem přes slzy skoro ani neviděl. Hodně lidí film odsuzuje pro kýčovité zpracování a útok na divákovy city. I kdyby to byla pravda, tak mi to nic neubralo na silném zážitku z tohoto filmu. Will Smith dokáže zahrát snad všechno. ()

El Patron

Will Smith v jedné ze svých nejlepších rolí. Raději film ohodnotím v raném stádiu, než o něm začnu až moc přemýšlet, protože skutečnost že hrál na divákovy city je více než jasná. Z prvu divák nemá tuchy co se vlastně děje, a pak to vygradovalo, a i když jsem očekával větší hip, nejde upřít určitá svéráznost, normálnost a zároveň prostopášný souhrn emocí. Film na který se nezapomíná a pro mě kandidát na Oskara. 90% ()

RedRose

Vadila mi asi jen délka filmu, protože místy se to už fakt táhlo, ale ten konec !! To byl brutální útok na emoce, který nešlo ustát !! 74% ()

hazdrova

Sedem životov svojím príbehom jasne smerujú k vyuzľujúcemu záveru a nechcú nechať oko suché. Neviem, či to bolo kombináciou zlej nálady na pozeranie tohto filmu alebo tento film proste neosloví každú ženskú dušu, ktorá baží po trochu emóciách. 3,2 za medúzu ()

Ewík

(05.02.2023) Koukám, že jsem už film hodnotila, takže viděla...no ale opakování je matka, že. Ano, byl to totální útok na emoce a slzové kanálky, a popravdě pěkný/zajímavý nápad, jak se "rozdat" a zároveň si dát i konečný termín. I když zápletka byla průhledná poměrně brzy (ale tak není to detektivka, že...), stejně jsem si film užila a to hlavně díky hlavní trojce Willu Smithovi, Rosario Dawson a Woody Harrelsonovi - ten dostal pěknou roli, i když bohužel ne moc prostoru (stejně jako další obdarovaní). Ale to by byl zase megafilm na 4 hodiny a to už prosím ne! ()

koudi

Bůh stvořil svět za sedm dní, Will Smith si zničil život za sedm sekund a tím si u mě vysloužil nominaci na Oscara. Komentář píši asi sedm sekund po shlédnutí filmu a hlavně dechberoucímu gejzíru emocí na konci. Nejsem citlivka ale Muccino se Smithem mě prostě dostali + výborná hudba. ()

dolin1

Je to "solid golden shit, mister!!" Průhledné,natahované,banální, zištně emocionálně vypjaté a ještě ve finále věcně špatné. Kdo si tu přečte ten výcuc o pár slovech a pak si pustí film,má ho zkažený,protože už po úvodní scéně je mu jasné, o co celé dvě hodiny půjde (žádné překvapení se bohužel nekoná) - tímto děkuji milému HarveyDentovi za pokažení filmu spoilerem. Film zdobí standartně dobré herecké výkony W. Smithe a R. Dawsonové, plus Woodyho Harrelsona v pidiroli. Dobrá večerní jednohubka,ale plešouni ANI NÁHODOU,leda by se někdo v akademii zbláznil!!! 50% ()

RobbieM@N

Zpočátku jsem byl hodně skeptický ke kvalitě filmu, protože snímek se snaží až moc vyvolat v divákovi emoce a patos je rozhodně nepřehlédnutelný, ale s postupujícím časem si mě Sedm životů kupodivu získalo, velkou zásluhu na tom má Will Smith a Rosario Dawson, dvojice mezi kterou to opravdu funguje, zmiňovaná stopáž vůbec nevadila a k 5* chybělo opravdu málo. ()

honeybunn2

Že aké dojímavé? Minula som tri papierové vreckovky. Film bol z počiatku dosť chaotický a kým som sa zorientovala, už bola polka filmu preč. Je vidno že Smith na sebe veľa pracuje a že chce byť skutočne vynikajúcim hercom. Aj napriek tomu, že mu nebolo nadeleného mega talentu ma moju poklonu za to ako veľmi sa zlepšuje a ako pracuje na svojich „viac komplikovaných“ roliach. Film sám o sebe bol niekedy až absurdný, ale uveriteľne podaný preto si zaslúži mojich 4.5 hviezdičky. ()

Santic

Není lepší film než ten, který vzbudí hřejivý úsměv a zároveň dokáže přinutit uronit slzu... Willovo(!) Seven Pounds obojí splňuje na výbornou... TOP3 ()

Bigfuckman

Willík mi na vážnou roli moc nesedí a tohle drama je neskutečně natahované a vyjma konce až nic neříkající. Hudební stránka dramatu není špatná a příjemně jí spestřil svým šansoním zpěvem Charles Aznavour. A ponaučení z filmu : Když řídíš nečti či nepiš textovky!! ()

MarkHoppus

Will Smith není zrovna můj oblíbenec, ale o jeho hereckých kvalitách jsem si byl vědom už před filmem, ve kterém předvedl brilantní výkon. Film je docela pochmurný a to hlavně v závěru, který podle mě opravdu není pro slabé povahy neboť závěr je hodně dojemný a smutný - prostě drama jak má být. ()

JackO.

poslední dobou jsem začal sledovat častěji drama a když v nich hraje i můj oblíbenec :-D. Trošku mě zklamalo, že jsem docela dlouhou dobu pořádně netušil o co jde a že jsem dopředu věděl jak to asi dopadne, to mi trošku zamezilo v tom, abych si to naplno užíval. Na druhé zhlédnutí to bude lepší :-D ()

Pharlap

Děj plyne neskutečně klidně, chvílemi až nudně a unyle, jindy zase lyricky, chvílemi působil neskutečně depresivně.. a my v pozadí všeho víme, že se stalo "něco" strašného hl.hrdinovi, do toho krátké "retrospekce" z uplynulých událostí.. Benův bratr. A až na závěr se člověk dozví plnou pravdu o tom, jak nezištně a úplně v utajení se Ben jal pomáhat ostatním, snad z pocitu trpitelství, askeze či mučednictví, za to co svojí nezodpovědností způsobil. Takový obyčejný příběh o obyčejných lidech a věcech, skvěle zrežírovaný a citlivý. W.Smithovi dávám jedničku s hvězdičkou, za skvělý výkon. A rovněž R.Dawson skvělá!! ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi