Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

Mr.Roman

Prvoplánové? Len pretože to zaznelo v prvých ohlasoch, sa tým riadia všetci, ja som si radšej spravil vlastný názor. Áno sčasti prvoplánové a predvídateľné, ale to je oveľa viac filmov a robia to oveľa "do očí bijúcimi" prostriedkami. Tu mi to prišlo prirodzenejšie, ale film mi hneď vyšumel z hlavy, bez toho aby zanechal nejaký poriadny dojem a to je podľa mňa jeho hlavné mínus. Inak klasicky dobrý Will Smith a nenudil som sa u toho vôbec. ()

migele

Přesně v mezích, kdy z natočeného materiálu vyjde to nejlepší. Skvělý film, který by mě určitě dojal víc, kdybych v sobě neměl pár kousků z místní putyky. Ben hraje tajemnou postavu od začátku až do samého konce. Na začátku jsem byl trochu zmatený. Hold jsou lidi co potřebují nějak odčinit své mindráky, aniž by se zpovídali, pěkný film, který zaujme všechny milovníky dramatu. Will Smith opět září jako jasná hvězda ovšem v tomto filmu není jako jediná.95%, Asi mi těch informací nestačilo ohledně Bena. ()

Cortesz

Už od začátku si film pohrává s divákovymi city, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo, ale spíše naopak. Velkou nevýhodou je až moc dlouhá délka, takže film má mnoho nudných míst, ale to zachraňují dokonalé herecké výkony Will Smith a Rosario Dawson, která mě překvapila, jak skvěle umí zahrát. K tomu všemu skvěle pasující hudba a docela předvídatelný, ale i tak překvapivý konec. Celých 5* nedám, kvůli těm pár hluchým a nudným místům. ()

Grunt

Možná dlouhý film a hlavně ze začátku mu chvíli trvalo přijít mi na chuť, ale potom se děj jakoby usadí a já si tak mohl příběh vychutnávat až do konce. Problém je, že je tu až mockrát opakovaná snaha vyvolat u diváka silné emoce - smutek či dojetí. V každém případě hezký film a navíc Will je holt můj oblíbenec. ()

Dslike

Tlieskam, pri zaverecnych scenach filmu som ostal s otvorenymi ustami a s ochromenym telom sediet pred obrazovkou, ktora sa mi pomaly zacala rozplyvat pod dalej cim vacsim naporom mojich slznych kanalikov. Absolutne a do bodky som sa zosobnil s Willom Smithom, ktoreho jedinym zivotnym cielom sa stalo odcinit co zavinil. Dej je pomaly, vlecie sa ale to mu prave pridava na atmosfere a ponuka poriadnu davku emocii. Ked som ten film videl prvy krat povedal som si ze je krasny, citovo sa ma dotkol tak hlboko, az som si povedal ze uz ho aj napriekt tomu vidiet viac krat nemozem, pretoze neviem ci by som to uniesol. S odstupom casu som si to pozrel druhy krat, pocity rovnake, som uneseny....vrelo odporucam. ()

sovereign

Prijemne prekvapenie piatkoveho vecera, straveneho s milou v nasom miestnom kine. Willa Smitha zacinam uz aj ja brat okrem jeho komedialnej polohy tiez ako charakteroveho herca. Neubranil som sa sice pocitu, ze film je natoceny dakedy az prehnane dojimavo, rozhodne vsak nejde o ziadnu malinovku; lepsie tri hviezdicky... ()

Burrows

Film o tom, jak sedm vteřin vám může změnit život a pomoci k plnohodnotnému životu druhých. U Seven pounds platí, že čím déle přijdete na pointu příběhu, tím více si snímek vychutnáte. K mé nelibosti jsem na pointu přišel poměrně brzy, a tak jsem sledoval, jak děj pomalu směřuje do dojemného, city ždímajícího, nevyhnutelného, ale NE šokujícího finále. A Will Smith má pořád charismatu na rozdávání a mobily opravdu nepatří za volant. ()

vlKousek

hmm, takový nějaký divný pocity z toho filmu mám, takovej ciťák prázdnej, prostě nevim. Špatně zahraný to nejni, docela i dobrá filmařina, ale prostě ten scénář mi nějak nesednul.... ()

DJ Kritik

Od začiatku je jasné, že sa niečo udialo a má to súvis z hlavným hrdinom. Krátke flashbacky nám ukazujú sekvencie z minulosti, ale nedávajú jasnú odpoveď na to, čo sa stalo. Je tu množstvo možností a celý film je príjemne vystupňovaný a nedáva priestor pre nudu. Musím povedať, že Will Smith ma zaujal a celé to výborne zahral. Akčnosť: * Dramatičnosť: *** Realita: ** Vtiahnutie do deja: ***** Originalita: *** ()

Mes-siah

Tak tento film má len jednu chybičku. A to je zmätený začiatok s vnorenými retrospektivami. Film ako celok je výborný no s chybičkami. Ale keby nebolo tých malých chybyčiek, tak by sme boli ako stroje a to by bol každý film predvídatelný už po 2.minúte. Nehovorím, že tento je v tomto výnimočný a nepredvídatelný. I trošku skúsenejší divák prekukne o čo tu ide, no ale aj tak sa oplatí počkať do konca. Tu nejde o revoluciu ani o zvrat o 180°. To kvôli čomu ho pozeráte sú emócie. A tých tu zopár je, ale celý film speje len do jednej, výslednej, emócie. Všetko speje do scény z dopravnou nehodou. A za doprovodu výbornej hudby, je to nezabudnutelný zažitok. Tá scéna mi zobrala dych na 5 minút. A bez celej stopáže, mohla byť aj kratšia, ale to by potom nebolo tak emocionálne napjaté. vo finále Vrelo odporúčam.(21.6.2009) ()

Elegnor

Nádherný, hluboký film, zpočátku sice docela matoucí, ale o to víc dojemnější na konci. Will Smith je neuvěřitelný a ty medůzy jsou opravdu pohádkové. :) ()

jafuska

tak tento film mě hodně zklamal, očekávala jsem od něho daleko víc, sice se na to dalo dívat, ale konec byl špatnej, film mě nijak nanadchnul, strašně se to vleklo, a po celou dobu sledování filmu, jsem nevěděla o co vlastně jde, film nedoporučuji, snad jen když se nemá divák na co dívat, tak si pustí tento film. ()

hackstolle

Za posledni dobu to nej nej nej, co jsem videl. Hudba ve filmu je tak rozkosna, ze se to ani slovy popsat neda a ten pribeh...., ten si radeji bez vetsich komentaru uzijte sami... . Will je proste borec, ma neskutecnou mimiku obliceje, coz perfektne zachycuje kamera. Ten film je se 78 procenty hodne, ale hodne podceneny.. :( .. a kdo voli mene jak 80%, tak ma podle me srdce asi nekde v kalhotach ... (pozn. nazor autora). ***** ()

piglit

Celý film o hovně. Akorát posledních 10 minut se to snaží zachránit - i když přiznávám - poměrně úspěšně. A když už do toho dloubu, tak promyslet sebevraždu do posledního detailu (led, instrukce pro záchranáře) - to je v pohodě. Nicméně nechat se otrávit od medůzy je pěkná kokotina. Každý doktor (a zejména House M. D.) by mu vysvětlil, že takhle poškozené tkáně se netransplantují. Přitom kulka do mozku by odvedla stejnou, ne-li lepší (méně bolestivou) práci. Asi to inženýr z MIT nějak nedomyslel. Nebo slabina scénáře? ()

Ravic

Velmi procítěný film a hloubku tohoto snímku a jeho hodnocení bude silně subjektivní. Pro někoho zdlouhavé a pro jiného velmi vyvážené. Asi bude i záležet na psychickém rozpoložení v době jeho sledování. ()

Dž@Dž@

Will Smith a jeho filmy ma nikdy nechytali a nikdy som v nich nenašiel to svoje. Tento film bol z iného súdku ako filmy zhliadnuté predtým a musím uznať, že Will to zahral bravúrne, ale kvalitu filmu nerobí jedna dokonale zvládnutá herecká úloha (výnimky - Stroskotanec...) . Keby film skrátili, sekvencie by boli kratšie a spravili by dej v každom momente zaujímavým, film by v mojich očiach stúpol dramaticky hore. 80% ()

Plastík

To byla pecka na psychiku. Jen jsem si pustil začátek, jakou mám kvalit filmu a zase jsem šel spát pozdě. Hlavně ten rozhovor s Harrelsonem po telefonu mě dostal. Skvělá scéna. Ale zřejmě proto, že jsem nevěděl o co v tom filmu jde. A ten závěr s Harrelsonem mě taky dostal. Fakt skvělý neokázalý filmový trik. ()

skalicky

Už od začátku jsem tušil jak tento film dopadne,dokonce mě v něm,až na způsob smrti hlavního protagonisty nic nepřekvalilo!Přesto přezevšechno volam bravo Wille věřil jsem ti každá slovo a dokázal jsi mě přimět k slzám,nepatřil jsi k mím oblíbencum ale ted jsi snímek od snímku lepší!Promě nejsrceryvnější film tohoto roku!!90% ()

Vikinec

Proč museli tvůrci kvůli 15 minutám na konci, předtím hodinu a půl nudit, nechápu. Ubrečený rasistický multikulturalismus, kdy se Smith neustále tváří jako Obama nad tvrdým rohlíkem, mi lezl na nervy a kromě této emoce se žádná jiná dlouho neprojevovala. Je pravda, že konec leccos napravil, ale všechny stopy nezahladil. Pevné 3* ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi