Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

Sollozzo

Emocionální ždímačka, která se zaryje pod kůži. Někteří uživatelé CSFD hodnotí film jak průhledný či citově vyděračský, ale řekl bych, že Sedm životů do téhle škatulky nespadá. Přeci jen film s takovýmto příběhem má za úkol dojmout a ne si po zkouknutí stěžovat, že to je plytká slátanina. Už jen díky gradaci snímku, skvělým hereckým výkonům a dobré hudbě(jen ten neznějící akord hraný na piano v smutných chvilkách mohli upravit:-) ). Shrnuto podtrženo, pro mě je Seven Pounds příjemným filmem, který mě ničím nezklamal, se silným příběhem a vznešenou pointou. 85%. ()

_aandyy_

Perfekt. Další důvod, proč mít Willa Smithe v top desítce. On je prostě neuvěřitelný! Film trvá dvě hodiny a on celé tyto dvě hodiny dokáže už jen svým pohledem, svýma smutnýma očima navodit tak napjatou, melancholickou a depresivní atmosféru, že by se z toho jeden... No to je jedno. Celou dobu jsem čekala, kdy se rozbrečím za něj. Přesně v takovém typu filmu se vždy ukáže, je-li herec skutečným hercem, nebo jen člověkem, který se snaží hrát svoje soukromé divadélko pro peníze. A to Will určitě není. Dlouho jsem neviděla větší mistrovství, skutečná herecká árie... Navíc režisér Muccino opět ukázal, že opravdu umí... Jde o skvělé netradiční drama. ()

polonius

"Co kdybychom si zahráli na to , co by se stalo, kdyby...", říká v jedné scéně filmu Will Smith a jako by mimoděk vyjadřuje základní pilíř, na kterém je celý film postaven. Všechna naznačená kdyby se ale uskuteční a hlavní hrdina je jakýsi Santa Claus, který naděluje. Jednomu srdce, druhému oči, třetímu játra atd., všechno z vlastních zdrojů. To všechno ve snaze odčinit smrt nevinných, kterou způsobil. Všechno je podřízeno linii příběhu , který se odvíjí pozpátku a vlastně až do samotného konce čekáme na objasnění motivace chování hlavního hrdiny. To bývá často postup, který spolehlivě udrží diváka v napětí, ale tady je místy už trochu nuda. Film postrádá hlubší myšlenku a působí na diváka zcela prvoplánově. Vynikající Woody Harrelson ve vedlejší roli. ()

Tatianistka

Ten film mi prisiel strasne divny..az do polovice som netusila o co hlavnej postave vlastne ide..az ked podaroval tomu chlapovi oblicku som zacala tusit, ze to bude take trochu sialene. Neviem si predstavit, ze by niekto v skutocnosti toto spravil..aj keby zabil niekoho. ()

datos

Když bych se měl přiznat, tak nikdy sem nebyl víc na měkko. Nikdy mi žádnej flm nezahrál tolik na emoce. Jelikož celej film je o určitým ději a Vy pořádně ani nevíte proč to tak je a co se tam děje a když se to nakonec dozvíte, tak žádné oko nemůže zůstat suchým. Tenhle film doporučuji každýmu koho znám, protože je to naprostá bomba a lahůdka pro Vaše citlivé srdce. ()

zElina

stav očekávání co z toho vyleze, vystřídaný stavem zklamání... zase další tunel na city... (nesnáším filmy u kterých se nedokážu ovládat) ()

Banned

Dávám plný počet! Film hraje hodně na city sledujícího a u mě to teda zabralo. Dojemný životní příběh člověka, který se chtěl "vykoupit" za svoji životní chybu. Will Smith ,který hrál hlavní roli, opět všem dokazuje že jeho herecký výkon stoupá s každým dalším natočeným filmem. ()

odvedle

Melancholický, smutný film s tak silným záverom, že až mi vyhŕkli slzy. Najprv podľad na kravaťáka Smitha pôsobil zvláštne, časom keď som sa mu dostal viac pod kožu mi bol viac a viac sympatický, niektoré scény až umelecké. Hlavne kvôli záveru sa film oplatí pozrieť! ()

Judy24

Nic moc. Ten film trvá dvě hodiny a problém je, že víc jak hodinu a půl jsem jenom zírala a řikala si něco jako: "No to je všechno hrozně hezký, Wille, ale proč to sakra děláš?!" Jsem blondýna, která si musí pustit i Charlieho andílky třikrát, než je pochopí, takže ne - mně pointa nedošla, dokud mi ji na konci nevysvětlili, ale to už jsem byla bohužel dost otrávená. Proč je ta první část tak dlouhá? Proč se musím přes hodinu a půl dívat na pomalý nesmyslný děj, který se vysvětlí a vyřeší ve stonásobné rychlosti během posledních patnácti minut? Jak si tak pročítám komentáře, chápu, že ten, kdo pointu najde dřív, než ji dostane až pod nos, na tom možná bude ještě hůř, takže my bloncky jsme na tom vlastně ještě dobře... Celý ten příběh je takový dojemně americko-divný a mám z toho v puse spíš hořkost, než cokoliv jiného. Will byl nejlepší, když si vyhrnul rukávy a to přesto, že prakticky neslezl z plátna, zatímco upozaděný Woody mi dal mnohem víc emocí i svou reakcí na prvotní telefonát, než mi daly všechny postavy dohromady za celý film. A naprosto také souhlasím se Psemou, že (přestože je vážně krásná) bylo dost na nic a nefér, že byla pozornost tolik upřená na postavu Rosario Dawson, když zdaleka nemusela být tou nejzajímavější. Ten film je takový "líbivý" a to já prostě nemám ráda.... ()

fantomas19

Americká dráma z roku 2008, kterú režíroval Gabriele Muccino, je o snahe jedného muža vysporiadať sa s osudným okamihom svojho života. Ben Thomas (Will Smith) sa rozhodne pomôcť zásadným spôsobom siedmym cudzím ľuďom, o ktorých bude presvedčený, že sú to dobrí ľudia a jeho "dar" si zaslúžia. Dotyčných ľudí sleduje, testuje si ich, a popri tom sa trápi a spomína na minulosť. Darom sú Benove orgány, jeho srdce nevynímajúc. Nastáva pre Bena najťažšia skúška, či svoj plán dokončí alebo nie. Ben sa zamiluje do Emily Posa (Rosario Dawson), ktorá so svojim chorým srdcom čaká na darcu. Film postupne odhaľuje jednotlivé osudy "obdarovaných" ako aj príčiny svojrázneho plánu Bena. Film Sedem životov rozohráva zaujímavú mozaiku životných príbehov s množstvom otázok o vine a jej odčinení, o sile chorých nevzdávať sa svojmu ťažkému osudu. ()

Stanix

Příjemné romantické drama s čitelným dějem, což není vůbec na škodu. Na rozdíl od některých zde bych neřekl, že bylo dojmutí diváka vyvoláváno nuceně a uměle. Naopak vše mi připadalo přirozené a krom transplantace očí, která není v dnešní době reálně proveditelná (dle osvěty ze strany mé ženy doktorky) bylo vše uvěřitelné. Will je zkrátka výborný všestranný herec, o tom žádná. ()

dogma97

Téma filmu ve mně moc příjemně rezonuje - odjakživa bylo mým vysněným povoláním být zámožným altruistou, který zasahuje do života potřebných a vyvolává na jejich tvářích výraz dojaté vděčnosti... :) ()

Zajija

Extrémní smutný příběh, který vás donutí přemýšlet. Může se zdát, že je to až k smrti táhlé a nudné, ale vždy příjde na světlo nějaké rozuzlení. Navíc bych nečekal, že Will Smith do této role tak výborně zapadne a dokáže Vás skvěle protáhnout celým děním. Za mě úžasný film, který se mi strašně líbil. ***** ()

Shredder

Muccino ,Mucccino, co si to len urobil. Aby si taky herec ako Will Smith musel nechat na tvari 2 hodiny neznesitelny martyrsky vyraz to je trestuhodne. Ak to mal byt utok na city divaka, tak zlyhal na plnej ciare. Vyvolavat emocie nie je az take zlozite, ale aj tak to nedokaze kazdy. Film, ktory sa utapa v depresivnej atmosfere a sleduje kroky cloveka, ktore by mali byt dojemne, ale z mojho pohladu ide iba o morbidne ciny psychicky choreho cloveka, ma jednoducho neoblbne. ()

eChoe

Film, jehož účelem je diváka emočně zcela vyčerpat. Určitě si ale nezaslouží, abych mu pro jeho do jisté míry "zvrácený" cíl takovýmto způsobem zničit diváka ubíral na hodnocení, když na mne zafungoval přesně tak, jak měl a dle hodnocení ostatních uživatelů v tom zdaleka nejsem sám. Mimoto, Will Smith zahrál roli provinilého člověka, který se chce doslova rozdat ostatním, aby ulehčil svému svědomí, zcela uvěřitelně. Já s ním soucítil až do posledního okamžiku.. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi