Buddenbrookovi (TV film)

Buddenbrooks: The Decline of a Family

Buddenbrookovci

Drama / Historický

Německo, 2008, 2x88 min

Buddenbrookovi - "Na povrchu vyleštění, ale uvnitř černí." a o tom to celé bylo ...Je poměrně těžké zachytit něco tak rozsáhlého do jednoho filmu, ale to nejdůležitější tam je.... Kázeň, rovnováha - podnik si to žádá... Pro blaho podniku.... Budoucnost podniku.... Zatímco Thomas je plnně oddaný podniku, Christian si chce žít volně, Tony trpí....no prostě Buddenbrookovi. Stojí za to vidět, nuda to rozhodně není...(6.6.2015)

• klapqua

Zaujímavá kamera, zaujímavé rôznorodé výkony hercov a miestami pútava hudba.... inak, nič čo by ma nejako fascinovalo a už vôbec nie samotný príbeh, ktorý mi prišiel dosť vzdialený Mannovej výbornej knihe. Cením si snahu, som rada keď sa filmujú knižné klasiky, ale keď už, tak poriadne a nie takto povrchne.(23.4.2013)

Vynikající adaptace Mannovy ságy, Němcům se opravdu podařila. Autoři samozřejmě nemohli postihnout všechny nuance knihy, ale to podstatné vyhmátli. Výborně vybraní představitelé jednotlivých postav podali výborné herecké výkony. Záběry na současný Lübeck podtrhly autenticitu filmu. Aby člověk ten film vstřebal a ohodnotil, musí tu knihu číst - ale kdo dneska čte tisícistránkové romány z minulého století!(27.7.2014)

Lehce sterilní a v začátku hlavně těžké tápání v identifikaci těch německých ksichtů, zoufale si všech podobných. Brutálně červenou knihovnu střídá slušně odehrané drama s pěknou výpravou a hudbou. Jako celek nic moc, ale i tak to ve mně vzbudilo touhu pátrat po literární předloze, za kterou byla kdysi udělena Nobelova cena.(3.6.2013)

Nato, že ide o televízny film, je výborne zvládnutý. Na jednej strane režijne - prvá časť je asi trochu lepšia a zaujímavejšia, to uznávam - na druhej strane však naplno boduje vo forme hereckého castu. Herecké výkony Armina Mueller-Stahl, Jessicy Schwarz a Augusta Diehla majú potenciál diváka zadržať v kresle a nepustiť. Je pravda, že Buddenbrookovci ťažia z hutnej predlohy, ktorá sa s osudmi obchodníckej roviny pohráva na viacerých frontoch, ale netreba podceňovať ani samotné spracovanie, ktoré si zaslúži divácku priazeň a vstup do červeného pásma.(21.9.2014)