Oskar pracuje jako hlasatel počasí v jedné televizní stanici a jeho žena Zuzana nastoupila po mateřské dovolené jako moderátorka rozhlasové stanice. Aby se oba mohli věnovat své práci, mají pro svého syna Jakuba chůvu, které Oskar neodolá a začne si s ní milostný poměr. Oskar odmítá jezdit s rodinou na hory, a když je Zuzana s Jakubem v Krkonoších, užívá si Oskar a Jakubovou chůvou. Zuzaně s Jakubem se na horách nelíbí, protože není dobré počasí a chtějí se vrátit dřív, ale Oskar ohlásí v televizi, že se v Krkonoších vyjasní, i když předpověď je úplně jiná. Oskar sice oddálil návrat Zuzany s Jakubem z hor, ale ti přijeli nemocní a Zuzana přišla Oskarovi na nevěru. Oskar je Zuzanou vyhozen z domu a navíc je vyhozen i z práce kvůli tomu, že hlásil jiné počasí, než měl. Oskar přijde na návštěvu ke svým rodičům, kde zjistí, že rodiče hodlají dál brát Zuzanu jako vlastní dceru a Oskarovi vyčítají jeho nestydaté chování vůči Zuzaně. Zuzana se seznámila s příjemným Matějem a jeho dcerou Terezkou, s kterým tráví volný čas, neboť Terezka s Jakubem jsou ve stejném věku. Netrvá dlouho a Zuzana je zase šťastná, jelikož je zamilovaná i milovaná. Oskar si začal nový milostný příběh tentokrát se slavnou zpěvačkou Norou, která je o čtvrt století starší, takže jejich fotografie plní stránky bulvárních časopisů, ale Oskar se cítí být s Norou šťastný. Když zemře Nořin bývalý manžel, dojde Noře, a nakonec i Oskarovi, že věkový rozdíl je moc velký a Oskar je zase sám… (TV Prima)

Cushing

Nejhorší Hřebejkův počin. Ponořit se do Vieweghova světa ale asi nelze -- toho "světa" je tam tak po kotníky. Takže mělké postavy, nulový scénář i příběh. Hereččina prsa ve vaně se snad chvíli pamatovat dají, to ostatní těžko. ()

Beky

Je to podobné s upoutávkou na Českého lva, těch třicet sekund je super, ale kdyby to mělo trvat třeba 82minut, tak už to není super, ale je to pořádná nuda!! Film postavený pouze na Macháčkovi, proč ne, kdyby měl co říct, kdyby mohl být vtipný, kdyby měl co hrát a zač se bít. Tenhle slepenec méně a méně vtipných scén, bez příběhu je neuvěřitelná zoufalost a stává se promarněnou šancí, protože nápad tady byl!! Prostě typicky špatná komedie, která na papíru vypadala určitě skvěle!! Verdikt: 30% za 3 uchechtnutí a za to, že Macháček se snažil seč mu síla stačila!! Možná úplně nejslabší Hřebejk vůbec. ()

honz

Ze spolupráce osvědčeného týmu tentokrát spíš zklamání. Ani by mi nevadilo, že je film v podstatě bez děje. Vadí mi, že postrádá jakoukoli výpovědní hodnotu. ()

noriaki

Plytká, bezobsažná komedie se šroubovanými dialogy a nefunkčním přesahem do zpovědi o krizi středního věku. Jan Hřebejk ale ani omylem není Sam Mendes, takže ani z Nestydy není žádná Americká krása. A těžko říct, jestli vůbec měl takové ambice. Vypadá to, že se s tou košilatou fraškou která z námětu vznikla cítí spokojený. Na nějakou myšlenku nebo soudržnost rezignoval a příběhová linie se mu rozpadla na sled scének. Kdyby se proházelo pořadí Oskarových milenek, tak by se nezměnilo prakticky nic, takže o nějakém směřování k pointě se taky nedá mluvit. Nevyužit takových zajímavých vedlejších postav je na pár facek. ()

pytlik...

Kdyby neměl Oskar dítě, byl by jeho styl života jistým způsobem fascinující... Ta nezodpovědnost, žití okamžikem, nepodřízenost konvencím. Ovšem coby otec by si to dovolovat neměl. ()

Master19

Uteklo to jako voda a... nic. :-) Pár vtipných postřehů ze soužití žena-muž se ale najít dá a herci jsou docela fajn, takže já jsem celkem spokojený, ačkoliv se žádný závratný zážitek nekonal. Ani jsem ho totiž nečekal. ()

Brandon

Podstatná část hvězdiček je za staré dobré fláky Redla, Michnové, Hegerové, Bárty a dalších. Sice šly mimo film, ale co už. Průměrná Hřebejkovina. ()

Millanium

Porovnám-li Nestydu s Hřebejkovými filmy od Horem Pádem, tak u něj vidím po dlouhé době konečně zlepšení. Jde o velmi příjemnou oddychovku. 70% ()

Antek

Až je mi z toho smutno, neustále házet špínu na personu, která dala české kinematografie nostalgií tolik nadechnuté filmy jako Pelíšky či Pupendo, ale zkrátka nemůžu jinak (ono je to totiž s káždým novým režisérovým počinem horší a horší)... Hřebejk se svou režisérskou lodí nabral do plachet vítr, který vede (přinejlepším do zapomnění) do míst, kde Mark Renton proplouval mezi minami. Nesourodý slepenec bakalářských historek ze života jedné rosničky (kterou ztvárnil Jiří "Tak-jsem-tady-zase" Macháček), od níž odchází manželka a ... a to je asi tak všechno. Veškera linearita zde končí a nastupuje břitká kaše namíchána z rádoby vtipných rozhovorů (končících ve ztracenu) a hořkých mouder vyčtených z toaletních stěn. V tomto filmu nefunguje nic ... ona tolik vyzdvihovaná atmosféra krásně nasmínamé Prahy je pouze reklamním hypem, Macháčkův výkon nestojí za zmínku a jak již bylo řečeno, "příběh" se zvrhl v řadu banalit, která nedokáže zaujmout ani na jedno mrknutí oka. Ruce pryč ... Pokud se ovšem chcete dozvědět důvod (a znát symptomy) toho, proč je český film tam, kde je, tohle je ideální exemplární případ. ()

sskrblik

Skvělá hudba, bezchybný Macháček, ale bohužel né exceletní film. Taková trošku unavená atmosféra při sledování, ale docela se mi to líbilo - BEZ VYJÍMKY! :) 3,5* ()

Trustme

Prosazování sponzorů, ( odraz neonu Baťa ve skle...) přátel (úvodní scéna + další štěky) a televizně pojatý film je zřejmě důsledkem nejenom světové finanční krize , ale i invenční krize režiséra. Co budete dělat pane Hřebejk až už nezbydou romány, předlohy od Vieweghů a Šabachů? Což takhle rozvážet domů opilé řidiče z putyk ... Zpackaných manželství, milenky, objevování lásek, krize středního věku - toho máme dost v životě. Pojdme natočit konečně dobrou českou KOMEDII ! ()

Compadre

To jsem si mohl klidně typnout, že je tahle blbost od Viewegha...nemám ho rád a po Nestydovi se to určitě nezmění. Průměrné hodnocení sedí dokonale, poněvač se jedná o úplně průměrnej, ne moc vtipnej film na kterým není zhola nic zajímavého..zapamatovat se dá akorát to, že ho natočil Hřebejk (no a co, že jo..) ()

zdenny

Michal Viewegh umí slušně popsat a vystihnout českou povahu, umí ji také zparodovat. Celkem slušně se orientuje v otázkách vztahů mezi mužem a ženou. Velký problém ale je, že problémy jen popisuje. V době, kdy se bavíme, aby se ve filmech kouřilo co nejméně - aby neměla mládež špatný příklad - jsme schopni skoro do každého filmu zamontovat otázku rozvodovosti. Lépe řečeno - ve většině českých filmů a seriálů se to jen hemží nevěrou, rozvody, milenci atd. To není špatný příklad pro mládež? Tito mladí lidé tuto problematiku jako problematiku vlastně ani nevnímají, protože žijí v tom, že je to naprosto normální. Naopak je nenormální ten, kdo je věrný a nerozvedený. Takže Michal Viewegh toto všechno i s dávkou nadsázky popsat umí, ale jako spisovatelská ikona nám nic jiného nenabízí - tedy řešení. A to by ve svém privilegovaném postavení měl. ()

Tomatáš

Zajímavé dialogy, pikantní životní situace, jednoduchost, naivita. Především musím vypíchnout scénu s "pohřbem" želvy!Ta mé hodnocení vytáhla na 3* ()

fefee

Tak toto bolo tak duchaplné a zábavné ako hnedé v župane, iné prirovnanie k tomuto snímku nemám...Aj to je dôkaz že mistr tesař se občas taky utne. ()

VasaX

Začnu asi odsud: na to že je to Hřebejk, je to slabé. Herecky je to OK, obsazené i zvládnuté, proč ne. Situační děj e taky fajn, a dá se říct i trochu poutavý. Ale příběh a pointa... .to mi celý film unikalo. O tom svědčí i krátkých 82 minut, které jsou bohužel při současné výpovědi filmu i více jak dost. U trošky je jasný, že to točí "pro takový ty vobyčejný lidi", ale pro koho tohle točil Hřebejk, mi není tak úplně jasné. Měl jsem z toho pocit, že až do konce nebylo jasné, na koho se film zaměří a tak zůstal na rozcestí, rychle se dotočil, sestříhal a zahodil směr česká kina. Vieweghovu předlohu jsem nečetl, takže neposoudím, zda to bylo špatně v počátku, ale to je jedno, zde hraje roli pouze výsledek. A tam u mě žádné nadšení nehledejte. ()

fabecc1222

Nestda je čistá žánrová jednohubka, která si na nic nehraje, a dostojí přesně svému názvu. Macháček těžící ještě z euforie Samotářů obklopený začínající sexicí Vicou (Ještě teda Evou...). Liška v jedné z nejvíce snesitelných rolí, kde zbytečně netlačí na pilu v rámci dementnosti. Děj je protkán vstupy různcýh hvězdných vystoupení, ve své době asi v největším množství v rámci našich modernějších filmů, a nepůsobí to ani nijak rušivě. Pochopitelně, hlavní je u takové žánrovky humor a pohoda, kdy se obojí dostavuje ve větším množství. Macháček trousí svoje suchý hlášky v solidním tempu a v rámci stylizace postavy sedí tyhle frky velmi dobře. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková