Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

kenny79

Na film, který u nás nešel ani do kin to nebylo zase tak špatné. Nerozlučné kamarády rozdělí loupež jednoho zvířátka, kdy jeden se obětuje aby zachránil život tomu druhému stane se takovým poloupírem. :D Komedie, horor nebo akční určitě ne, spíše jen to fantasy. ()

blackend

Radši 4 krát tohle, než zamrdanost typu Twilight... I když tady nehrajou krásný herci a neni to taková kokoťárna... Škoda, že si to na sebe asi ani nevydělalo....:( ()

benny159

Mám rád filmy na upírsku tématiku (až na niektoré filmy), herci boli sympatickí, dej tak akurát, a nenudil som sa. Príjemná fantasy oddychovka s nádychom detského filmu, ale aj hororu. ()

Yambo

Celkově se na to kouká dobře, ale obejdete se bez toho a hlavně to nemá konec. Další díly v nedohlednu. John C. Reilly je fakt sympaťák a Ray Stevenson taktéž. Motiv oživovaných trpaslíků je vykradený ze série Phantasm. ()

HellFireFery

Skvělý nápad, zajímavé prostředí, ale...obrovská škoda, že ze začátku perfektně vypadajícího filmu se v průběhu děje stane obyčejná béčková záležitost, která vybočuje nad ostatními pouze díky Johnu C.Reillymu (a ani ten nepodává nějak obdivuhodný výkon). Závěrem sdělím to, že se nejedná o katastrofu. Pro volný čas je to celkem příjemný film, ale dalo se z něho vytěžit zatraceně více. Je to škoda. PS: Chris Massoglia je krajně nesympatický. ()

Sakyvanity

Příšernost. Takhle zesměšnit perfektních 12 knih Darrena Shana a udělat z nich takovouhle frašku. Osobně jsem se na tento film strašně těšila, ale hrozně moc zklamal. ,,Bravo!" ()

Crytic

Předpokládám, že tento film měl být něco mezi hororem a komedií, avšak na horor to není strašidelné a na komedii to není vtipné, takže ve výsledu jde o děsivě nudný utahaný snímek. Ty malé věci v kápích co všechny kousaly do ruk byly super, ale ta nuda bez příběhu to děsně zabijí - takže za mě: Už nikdy víc... ()

Domas88

Tajemný dobrudružný dobře udělaný snímek, herci super všichni, a moc dobře udělané.. škoda že dál zatím nic.. Moc hezky se na tohle dílo díve, příjemně a rychle utíká a navíc hezky a inteligentně napínavé.. ()

Citera_Mor

"Jak těžké je asi frčet?" ... S množstvím drog, jaké měli k dispozici tvůrci, to určitě těžké být nemůže. Překlad žalostný. Zatímco předloha se snaží aspoň trochu tvářit jako horror, tohle je směšná fraška s mizernými efekty. ()

Ruadek

Nedotčen knižní sérií hodnotím film velmi vysoko. V prvé řadě originalita, vlastní svět, co baví. Atmosféra, humor a nadhled - jako by vše trochu parodovalo velká gesta ultravážných upířích filmů a nebralo se tu nic až tak vážně. Výborně zvládnutá režie, plná zajímavých nápadů a nepolevující ve slušném tempu. Ano, trochu Harry Potter a trochu dětská fantasy v mixu s hororem - ale bylo tu mnoho daleko horších variací na téma, ať už fantasy nebo upírská tématika. Film má nápad, je originální a nenudí. Srovnávat vše s knihami je zbytečné - film je vždy osobitý pohled filmařů na zvolenou předlohu, kterou chtějí vyprávět po svém. Jako film u mne obstál Upírův Pomocník na jedničku. **** 17.2.2010 ()

HAssAN

Myslel som, že to bude väčšia zábava a to som od toho moc neočakával. Triky boli fajn, ale lepšieho pavúka by som aj ja spravil a to som iné drevo. Darrenovi (Massoglia) som mal chuť zatĺcť drevený kôl do srdca ešte skôr ako sa stal upírom. ()

Nikiana

Nikdy se neznažím srovnávat knihu a film, i když u tohoto příběhu mě osekaný a změněný příběh hodně zklamal - série o DS byla pro mě vstupem do fantasy, ale nakonec jsem to nějak překousla a podívala se na film jako takový - byl to odpočinkový film od kterého dostane nějaký ten vtip, klasický příběh,... normálně bych dala tak 2 hvězdičky, ale jelikož jsem asi tři dny před tím viděla nedobrovoně Stmívání a ve chvíli dívání na tento film jsem měla teplotu, tak to všechno dohromady dává tu hvězdičku navrch:-) ()

Smrtijedka

Kdo by čekal, že když poskládáte nejlepší prvky z cca 7 knih (protože popis sice uvádí 12, ale z těch posledních nevzali tvůrci opravdu nic), doplníte humorný scénky, přidáte/uberete postavy, pozměníte vztahy a dodáte bombastický efekty, vznikne film, o kterém nemůžu v žádném případě říct, že stojí za shlédnutí? Ano, kniha sice je pro ty mladší (tj. 10 - 15), ale v žádném případě není hloupá a tak nechutně prvoplánová jako tenhle film. Kdybych upustila od porovnávání, zbude akcí nabitá komedie se zápletkou, která se jaksi odmítá vyvíjet dál. Každý průměrně inteligentní divák okamžitě pozná, co se bude dít později. Takže ne, na tohleto opravdu nedívat. ()

ASWEQA

Splnil se mi sen, vždy jsem si přál aby zfilmovali ságu Darrena Shana. Přečetl jsem 5 knih a na šestou se chystám. Jsem velice spokojený s tímto filmem až na menší detaily v příběhu. I přes tyto drobnosti dávám 90% ()

wray

V podstate prijemny film. Nic extra - ci uz napadom, efektami, alebo herecky, ale urcite sa to da pozriet. Mam vsak pocit ze sme sa vekovo minuli - tento film som mal vidiet ked som mal 15. Takto to nemozem hodnotit prilis vysoko, a skonci to u mna medzi ostatnymi dobrodruznymi detskymi filmami co sa vysielaju v nedelu poobede... Mladsiemu divakovi doporucujem, nic extra, ale mozno potesi; starsim rozhodne nie. ()

Scaevola

Skupina příšer baví do chvíle, než skončí jejich představování během první návštěvy cirku, a pak... už nic. Slabá pohádka, která příliš čeká na druhý díl. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?