Reklama

Reklama

VOD (1)

Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (370)

suicide 

všechny recenze uživatele

Knižní předloha byla ryze komerčním počinem. Z knih oné řady Darren Shan by se dalo složit jen několik skutečných románů - a tedy i tomu odpovídající počet filmů. Filmaři naštěstí ale pochopili, že jít touto ryze komerční cestou nebude to pravé (leda natáče-li by seriál) a děj filmu poskládali z inspirace prvních tří dílů ságy. Inspirace byla skutečně velmi volná a snaha přeci jen nacpat do scénáře něco víc z knížky působila místy dost nelogicky (určitě pro lidi z předlohou neseznámenými). Naštěstí přeci jen film o Upírech a Vympýrech nepojali velkoryse hollywoodsky klišovatě, nýbrž trošičku inovačně - ale co si budeme povícat... zpracování žádné sláva a kéž by dosáhla úrovně komerčního braku... ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Neředěný koncentrát nudy a totální vypravěčské nemohoucnosti, kterej se dá popsat dvěma slovy: vysokorozpočtová břečka. Dokonce snad i cílová skupina diváků (kterou tipuju na rozmezí 10 až 14 let) musí poznat, že "Upírův pomocník" není zrovna filmová extratřída. A to myslím, že prepubescenty většinou dost podceňuju. Pro staršího diváka jde pak o "utrpení" než o "podívanou". Zhruba tak kolem hodiny stopáže už je zřejmé, že se díváme na film "o ničem" - prapodivný, naivní, infantilní, polopatický upírský odvar z Harryho Pottera se zcela nesympatickými ústředními postavami. Hlavního hrdinu, jeho soka a všechny záporáky vyhrabalo filmové studio někde v popelnici, zatímco "hvězda filmu" John C. Reilly je sice fajn týpek, ovšem na postavu upíra se hodí asi John Goodman na Ghándího. Sláma Hájková a tentokrát poněkud vlažný Dafoe se příběhem jen tak mihnou - evidentně byli pro produkci moc drazí, takže své herecké party odfidlali během jednoho natáčecího dne. Jak už ale bylo předesláno, největším tragédem celého filmu je teenagerovský pablb v hlavní roli, kterýho kdyby nahradili vycpaným panákem na tyči, tak se nic nestalo. Natolik mdlý výkon v roli čackého chlapce, jemuž bychom správně měli držet pěsti, jsem snad ještě neviděl. Proti upírskému Darrenovi je takový Anakin Skywalker (i s tím svým vocáskem) ještě učinenej Lumen. Špatní herci jsou ale pořád jen půlka katastrofy. Hlavní újma filmu spočívá v naprostém nedostatku děje. Všechno je to celé o představování "kdo je kdo" a na konci filmu se dozvíme, že začala válka. O nějaké větší zápletce nebo snad vyvrcholení nemůže být ani řeč. Tím pádem celý film působí jako pilot k hodně rozvláčnýmu, ucamranýmu a pobryndanýmu seriálu, než jako ucelený celovečerní útvar. Doufejme, že tenhle film shnije v pekle diváckého nezájmu a další rozvláčný, ucamraný, volepený a pobryndaný díly nebudou následovat. Nikdy...! ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Asi jsem měl očekávání příliš odlišná od toho, co jsem nakonec dostal. Myslel jsem, že tohle bude zábavné, že to bude jiné, že to upírský mýtus bude pojímat vtipně, třeba i parodicky, ale tohle je prostě nuda, kde jsou sice velmi fajn herci, ale ani oni nezachrání skutečnost, že tohle je vlastně "Fright Night" pro děti. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Poněkud s obavami, a tedy opožděním jsem si nakonec film pustil. V knižní sérii jsem zvládl 4 díly, na další nezbyl čas. Zejména první mne však opravdu zaujal především svojí tajuplností, temnotou a brutalitou ( knihy vydává Albatros a nejde o řadu pro dospělé). Film je v řadě momentů mírnější, s obroušenými hranami zakrvácené břitvy, což se dalo čekat. Až při jeho sledování jsem si uvědomil podobnost s klasickým filmem Zrůdy stejně, jako s literárním i filmovým Cabalem C.Barkera... Není to zcela špatné, ale úlitba přístupnosti ( byť v USA od 13 let) a snaha vydělat, co se dá, způsobily, že pravá šťáva s příchutí krve došla. Souboje jsou vydařené, pro mne pak nejzábavnější scéna je hřbitovní, otvírá ji božský Nick Cave se svými The Bad Seeds.... Upozornění na konci titulků, že žádné zvíře nebylo ani zraněno, ani zabito, mne znovu rozesmálo. Mělo jít o digitálního pavouka, hada, vlčího muže či snad proboha opičí ženu? ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak se nám pan Weitz konečně Doprcal k docela kulantnímu filmu! Hravá sbírka bizarností v čele s neholenou paní Hájkovou a Dívkou s ocasem přinutí nejednoho úchyla strčit si během produkce ruku do rozkroku a velkoryse odpustit castingu ty dvě nezletilé homoklády v hlavních rolích! Takže po příjemně strávených stoosmi minutách nezbývá než vřele poděkovat paní Majerové, že byli Patyzón a jeho bojůvka emovlkodlaků zrovna zaneprázdněni vytím na Nový měsíc. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (11)

  • Literární předloha má dvanáct dílů (čtyři triologie). V knížce upíři stárnou 10x pomaleji než lidé a bylo by velmi problematické zařídit, aby během natáčení dvanácti filmů nikdo nezestárnul, takže celá filmová série bude sestávat ze čtyř dílů - každý po třech knihách. (Vojtino)
  • Jméno Vur Horston si Larten Hroozley (John C. Reilly) nevymyslel jako pseudonym. Je to jméno jeho bratrance, kterého miloval jako bratra a který byl zavražděn ještě, když byly dětmi. Larten se díky této nešťastné události stal upírem. [Zdroj: Darren Shan - Sága Lartena Hroozleyho] (ČSFD)

Související novinky

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?

16.01.2008

Pro ty, kteří propadli jejímu zpěvu v Desperadovi a tanci v Od soumraku do úsvitu, je to téměř bolestná představa, ale nedá se nic dělat mexická kráska si ve své první roli po mateřské zahraje… (více)

Reklama

Reklama