Upírův pomocník

• USA Cirque du Freak: The Vampire's Assistant (více)
Trailer

Film Upírův pomocník vypráví příběh chlapce, který nevědomky rozbije dvě stě let staré příměří mezi dvěma soupeřícími klany upírů. Chlapec unikne z bezpečí své nudné existence a naplní svůj osud ve světě plném nočních můr. Nechte se vtáhnout do fantastického světa nepochopených šílenců a groteskních nočních bytostí.
Čtrnáctiletý Darren byl stejný jako většina dětí z jeho sousedství. Potloukal se se svým nejlepším kamarádem, ze školy nosil dobré známky a většinou se držel od problémů v bezpečné vzdálenosti. Jednoho dne však se svým kamarádem narazí na podivnou kočovnou šou a od té chvíle se chlapec začne měnit. Vše se stane přesně v okamžiku, kdy ho upír Larten Crepsley promění v bytost, která žízní po krvi. Darren se stane neživým a připojí se ke kočovníkům a jejich atrakcím plným monstrózních kreatur, včetně hadího chlapce, vlkodlaka a vousaté dámy. Darren se sžívá se svou nově získanou silou ve světě plném temnoty a stane se cenným pěšákem mezi upíry a jejich smrtelnými protějšky. Podaří se jim z něj vysát zbytek jeho lidskosti? (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey

Neznám knihu, ale uznávám, že tenhle film není vůbec žádná hitparáda. Každopádně začátek je skvělej a za něj klobouk dolů. Představil mi takové panoptikum zrůd, že nad nimi chvíli zůstával rozum stát. Pak se ale rozjel naprosto klasicky průměrný příběh a veškerá kvalita šla dolů...do průměru. Každopádně bylo fajn vidět zase nějakou tu snahu o fantasy. Určitě to mělo svoje kouzlo. ()

Fr

Tohle jsem já. Jmenuji se Darren Shan a tohle je můj příběh. A věřte mi, že to že trávím tolik času v rakvi, jsem fakt neměl v plánu. Asi jsem prostě dítě štěstěny.... Upíři jsou v módě. I já je mám rád. Minimálně od časů Lestata a Louise. Krásně bizzardní cirkus s monstry typu vlčí muž, obnovitelná žena a růžové auto s SPZ: O.SUD, dají Darrenově cestě ke šťastnému a produktivnímu životu jiný směr. Ale všechny ty veselé zvrhlosti vedou k tomu hlavnímu: válce mezi upíry a vampíry a souboji mezi kamarády. A tady začíná upíří pohádka ve stylu Stmívání – jen méně romantická – uvadat. Ze zajímavého příběhu je obyčejný cajdák pro děti. Nebo jen pilot k možná zajímavému seriálu? Neškodné a čím jste mladší, tím to pro vás bude zajímavější. Rodinný upírský film. Není lepší pustit se do Addamsových? Začíná svítat. Jmenuji se Darren Shan a nejen že s monstry žiju. Jsem jedním z nich.... PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

B!shop

Jo tak na tohle jsem se fakt tesil a kdyz se na neco hodne tesim, dopadne to vetsinou tak, ze to je opruz. Ale tentokrat nastesti ne, naopak me to prijemne prekvapilo. Docela originalni upirskej pribeh, kterej si sice vytvari vlastni mytologii, ale narozdil treba od Stmivani s timhle nemam nejmensi problem a je to proste originalni tim spravnym zpusobem. Navic je celej dej zasazenej do vesnicky zrud, takze je porad na co se divat, cemuz taky pomaha fakt, ze to je skvele a stylove natoceny a se solidni hudbou. No a i kdyz je film, aspon pro me, hodne cerna komedie, vetsinu casu ma taky docela obstojnou hororovou atmosferu. Co se tyce hercu, Reilly je v roli upira prekvapive charismatickej a hodne me pobavil upir Dafoe, kterej vypada jak vyschlej homous z minulyho stoleti a je desna skoda, ze nema vic prostoru. Je sice fakt, ze to je misty lehce detinsky, ale srat na to, kdyz je to tak skvela zabava. Rozhodne to chce druhej dil. ()

J*A*S*M

Obstojně natočená, ale otřesně otravná dětinská báchorka. Nevím, jakým stylem vypráví kniha, ale mně osobně by se více zamlouval jakýkoli jiný způsob zpracování daného příběhu, než tento pubertálně povrchní. Navíc podobné přepálené fantasy, v nichž se může stát v podstatě všechno, protože neexistují žádná pravidla, mě štvou všeobecně. ()

verbal

Tak se nám pan Weitz konečně Doprcal k docela kulantnímu filmu! Hravá sbírka bizarností v čele s neholenou paní Hájkovou a Dívkou s ocasem přinutí nejednoho úchyla strčit si během produkce ruku do rozkroku a velkoryse odpustit castingu ty dvě nezletilé homoklády v hlavních rolích! Takže po příjemně strávených stoosmi minutách nezbývá než vřele poděkovat paní Majerové, že byli Patyzón a jeho bojůvka emovlkodlaků zrovna zaneprázdněni vytím na Nový měsíc. ()

• Jméno Vur Horston si Larten Hroozley (John C. Reilly) nevymyslel jako pseudonym. Je to jméno jeho bratrance, kterého miloval jako bratra a který byl zavražděn ještě, když byly dětmi. Larten se díky této nešťastné události stal upírem. [Zdroj: Darren Shan - Sága Lartena Hroozleyho] (ČSFD)
  • Portrét Lartena Hroozleyho (John C. Reilly), jenž se ve filmu mihne, je z roku 1906. Dívka na něm je jeho nastávající Alicia, která ho opustila před svatbou poté, co se dozvěděla, že je upír. [Zdroj: Darren Shan - Sága Lartena Hroozleyho] (ČSFD)