Upírův pomocník

• Austrálie

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

Koukám, že žádné filmové pokračování se konat už zřejmě nebude, což je veliká škoda, protože mě Upírův pomocník strašně zaujal. Mám rád, když mám nízké očekávání od filmu a ten mě překvapí jako tento. Barvitost a atmosféra je přesně to co můžu. Děj je výbornej, herci nevadí, vtipné situace, to všechno ukazuje na příjemnou podívanou, jen je škoda, že pokračování se nekoná.(3.5.2014)

Taková teenage upířina s trochu potrhlým ztvárněním, ale pro mě koukatelné i zábavné. Rozhodně mi to zatím nepřišlo jako horor, ale takové temnější fantasy. Líbil se mi mix herců a škoda, že Willem Dafoe neměl více prostoru, tak snad příště. Vousatá Salma Hayek měla slušný vtip a další monstra docela téýž i když vypadalo to že se snažili vtěsnat do malého prostoru příliš mnoho a tak je to složené z útržků. Knižní sérii jsem nečetl, ale předpokládám, že jejím čtenářům v tom filmu bude mnohé chybět. Záporný klučina zatím působí vic herecky, i dyž chvílemi také trapně. Třeba se on i jeho kolega budou vyvíjet v dalších dílech i po herecké stránce a snad scénáristé najdou lepší způsob jak ztvárnit ono dění na pozadí konfliktu předcházejícímu apokalypse.(18.11.2010)

Tak se nám pan Weitz konečně Doprcal k docela kulantnímu filmu! Hravá sbírka bizarností v čele s neholenou paní Hájkovou a Dívkou s ocasem přinutí nejednoho úchyla strčit si během produkce ruku do rozkroku a velkoryse odpustit castingu ty dvě nezletilé homoklády v hlavních rolích! Takže po příjemně strávených stoosmi minutách nezbývá než vřele poděkovat paní Majerové, že byli Patyzón a jeho bojůvka emovlkodlaků zrovna zaneprázdněni vytím na Nový měsíc.(15.6.2010)

Svět, který má obrovský potenciál (také je podle série úspěšných knížek) společně se skvělou partou herců. Co se může pokazit? To by bylo na dlouho... potenciál je bohužel prakticky nevyužitý. Místo krás světa nadpřirozených postav a cirkusu zrůd se příběh soustředí na dětinskou story o rozdělení teenagerského přátelství. Asi je to módní vlna, či co. Velká škoda...(2.11.2010)

• teutates

Zaujímavé, potenciálne sľubné, ale v danom prevedení len priemerné... vadil mi adolescentný štýl, povrchnosť, jednotvárnosť, herecké obsadenie mladšieho osadenstva... vôbec ma to nenadchlo, síce som sa nenudil a film ubehol pomerne svižne, avšak okaté rozdelenie dobra a zla a v tom vyšší záujem, ktorý zostal "utajený"... uúu jsem z toho cely vedle... 5/10 strašne nesympatický Josh Hutcherson a nevýrazný Chris Massoglia.(13.2.2010)

• - První film, který režíroval Paul Weitz bez pomoci svého bratra Chrise Weitze. (Chatterer)

• - Film Strašidelný cirkus je natočen podle knižní předlohy kterou napsal Darren Shan, hlavní hrdina v knížce se jmenuje také Darren Shan... Spisovatel v knížce popisuje "svůj" životní příběh. (Vojtino)

• - Postavu Mr. Talla hrál také basketbalový hráč Trevon Flores. (Chatterer)