Upírův pomocník

• Austrálie

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

S odřenými vlkodlačíma ušima za tři hvězdy, které svítí za úplňku při jasu úplňku. Líbila se mi bizardnost Upírova pomocníka, ale to bylo bohužel jediné, co mě na filmu nějakou poutalo. Potěšily měl dá se říci camea Salmy Hayek a Jane Krakowski. Příjemné zpestření :) Malinko mě zarazil konec filmu, protože jsem měl pocit, že se teprve všechno nějak dostává do varu a najednou konec. Asi by to chtělo další díl a trochu vylepšit scénář...(5.5.2014)

• J*A*S*M

Obstojně natočená, ale otřesně otravná dětinská báchorka. Nevím, jakým stylem vypráví kniha, ale mně osobně by se více zamlouval jakýkoli jiný způsob zpracování daného příběhu, než tento pubertálně povrchní. Navíc podobné přepálené fantasy, v nichž se může stát v podstatě všechno, protože neexistují žádná pravidla, mě štvou všeobecně.(13.2.2010)

• type_B

ZAčátek dobrý - už úvodní titulky jsou moc pěkné. Atmosféra fajn, ani to není moc teenage. Kabinet hrůz a deformovaných lidiček taky stojí za to... Tak v čem je problém? 1) Postavy jsou nezajímavé. 2) Hlavní hrdina je takový typický Danny z Karate Kid a to včetně vzhledu. 3) je to moc dlouhé. 4) Nevzbuzuje to chuť se koukat na další díly. Podle mě ne moc zajímavé béčko.(30.4.2010)

Upírova pomocníka můžete nesnášet. Aby vás na diskuzních fórech internetu brali vážně, možná ho dokonce musíte nesnášet. Je to jednoduché, je to snadné a je to pochopitelné, protože na tomhle filmu se chyby hledat nemusí - jsou vám naservírovány na stříbrném podnosu. To ale nic nemění na tom, že v něm něco je. Něco, za co ho v koutku duše můžete mít docela rádi, i když o tom zřejmě nikomu neřeknete. PS: Už jen to, že John C. Reilly hraje uvěřitelně roli upírského mastera je chválihodné.(9.5.2010)

• teutates

Zaujímavé, potenciálne sľubné, ale v danom prevedení len priemerné... vadil mi adolescentný štýl, povrchnosť, jednotvárnosť, herecké obsadenie mladšieho osadenstva... vôbec ma to nenadchlo, síce som sa nenudil a film ubehol pomerne svižne, avšak okaté rozdelenie dobra a zla a v tom vyšší záujem, ktorý zostal "utajený"... uúu jsem z toho cely vedle... 5/10 strašne nesympatický Josh Hutcherson a nevýrazný Chris Massoglia.(13.2.2010)

• - První film, který režíroval Paul Weitz bez pomoci svého bratra Chrise Weitze. (Chatterer)

• - Literární předloha má dvanáct dílů (čtyři triologie). V knížce upíři stárnou 10x pomaleji než lidé a bylo by velmi problematické zařídit, aby během natáčení dvanácti filmů nikdo nezestárnul, takže celá filmová série bude sestávat ze čtyř dílů - každý po třech knihách. (Vojtino)

• - Film se natáčel od 19. února 2008 až do 1. června 2008. (Chatterer)