Upírův pomocník

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

• depony

Pokud vezmu v potaz námět, který jsem v literární podobě měl možnost číst do 7 dílu, byl v tomto filmovém zpracování natolik pozměněn, že bych to charakterizoval "vzali si jména a cíl a zbytek byl pouze výmyslem scénáristů, jak to asi mohlo proběhnout". Film byl pro mne velkým zklamáním, především postavou pana Sudda, který neměl šmrnc bytosti, se kterou nechcete být ani v jednom městě, natož v jednom autě, dále samotným Darrenem atd. Některé postavy, které nemají v původní předloze mnoho prostoru, protože nejsou pro děj samotný podstatní, zde mají velké role a je jim zcela zbytečně věnován čas, který je odebrán u podstatných jevů a vysvětlení charakterů postav. Upírův pomocník je navíc kompilací téměř tří dílů knižní předlohy. Co bude příště?(30.1.2011)

Předlohu neznám, takže (možná naštěstí) nemůžu srovnávat, ale: Všechny zrůdy, které se ve filmu objevily, byly opravdu zajímavé (škoda, že některé z nich nedostaly více prostoru), suverénně nejlepší pak Reillyho upír následovaný Dafoem, Salmou Hayek a Jane Krakowski (na tyhle dvě bych se vydržel dívat pořád). Hlavní hrdina je takový ten typický teenager, který ke štěstí a k morálnímu ponaučení přijde, zbytek postav (kromě dvou zapamatovatelných záporáků) nestojí za nic. Včetně těch dementních rodičů. Líbila se mi hudba, slušně provedená je i triková a obrazová stránka filmu... Jako oddychovka ideální. Nenáročná zábava s pár opravdu dobrými fóry, které má na svědomí John C. Reilly. Tři a půl = nadprůměr.(23.5.2010)

Neznám knihu, ale uznávám, že tenhle film není vůbec žádná hitparáda. Každopádně začátek je skvělej a za něj klobouk dolů. Představil mi takové panoptikum zrůd, že nad nimi chvíli zůstával rozum stát. Pak se ale rozjel naprosto klasicky průměrný příběh a veškerá kvalita šla dolů...do průměru. Každopádně bylo fajn vidět zase nějakou tu snahu o fantasy. Určitě to mělo svoje kouzlo.(3.10.2012)

Jo tak na tohle jsem se fakt tesil a kdyz se na neco hodne tesim, dopadne to vetsinou tak, ze to je opruz. Ale tentokrat nastesti ne, naopak me to prijemne prekvapilo. Docela originalni upirskej pribeh, kterej si sice vytvari vlastni mytologii, ale narozdil treba od Stmivani s timhle nemam nejmensi problem a je to proste originalni tim spravnym zpusobem. Navic je celej dej zasazenej do vesnicky zrud, takze je porad na co se divat, cemuz taky pomaha fakt, ze to je skvele a stylove natoceny a se solidni hudbou. No a i kdyz je film, aspon pro me, hodne cerna komedie, vetsinu casu ma taky docela obstojnou hororovou atmosferu. Co se tyce hercu, Reilly je v roli upira prekvapive charismatickej a hodne me pobavil upir Dafoe, kterej vypada jak vyschlej homous z minulyho stoleti a je desna skoda, ze nema vic prostoru. Je sice fakt, ze to je misty lehce detinsky, ale srat na to, kdyz je to tak skvela zabava. Rozhodne to chce druhej dil.(15.2.2010)

Celkem milá americká oddychovka na bázi hororové komedie, fantasy a akce, která nenadchne, ale ani neurazí. Jak už to u podobných filmů bývá, tak divák od začátku ví, jak to všechno skončí - a tady tomu není jinak. Dobře vybraní herci, slušné vizuální efekty společně s prostřihy - no jelikož jsem se nenudil, tak tomu ty 3* dám. Zkrátka klišé na entou, ale i tak zajímavé.(21.11.2010)

• - Film Strašidelný cirkus je natočen podle knižní předlohy kterou napsal Darren Shan, hlavní hrdina v knížce se jmenuje také Darren Shan... Spisovatel v knížce popisuje "svůj" životní příběh. (Vojtino)

• - Osmond Sudd (Michael Cerveris) si rád zkracuje své jméno a nechává se oslovovat pouze O. Sudd - tedy Osud. Lze to vidět i ve filmu na SPZ jeho auta. (Aporol)

• - Portrét Lartena Hroozleyho (John C. Reilly), jenž se ve filmu mihne, je z roku 1906. Dívka na něm je jeho nastávající Alicia, která ho opustila před svatbou poté, co se dozvěděla, že je upír. [Zdroj: Darren Shan - Sága Lartena Hroozleyho] (Aporol)