Upírův pomocník

• Austrálie

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Dobrodružný / Horor / Fantasy / Komedie

USA, 2009, 104 min

Nezařaditelný film co se týče označení. Směsice Twilight a Underworldu pro dětské publikum. Tentokráte mi tento fakt že se jedná o dětský film nijak nevadil. Tvůrci si navíc chystají půdu pro další pokračování, sice jsem se trošku divil, zda-li mohli tehdy tušit nějaký finanční úspěch filmu. A zda-li ten finanční úspěch vůbec nějaký je. Přecejen zase tak dobrý film nebyl, ale na druhou stranu když má taková teen blbost jako Twilight 4 pokračování, tak tohle by jich klidně taky mohlo několik mít. Všichni hrdinové i záporáci přežili, jak jinak. Nejvíce mě ve filmu potěšil John C. Reilly.(4.5.2010)

Opravdu příjemná oddechovka. Pěkně jsem si odpočinula, vypnula mozek a ještě se pobavila. Co víc si může unavený člověk přát? Vůbec nevadí, že z filmu je jasně cítit, že je zaměřen na nižší diváckou kategorii a do té já už jaksi nezapadám. Jednu výtku bych měla. Filmaři se mohli trošku odvázat a vyřádit při vytváření příšer a jejich divadelního představení. Tady se fantazie přímo nabízela a povolení její uzdy by nebylo ke škodě. Vždyť se jedná o fantasy a každý originální nápad se počítá. Uvidíme, jak si Darren povede v dalších pokračováních. Doufám, že úroveň nebude klesat.(29.4.2010)

• Anderton

Dnešní tínedžeri to majú ťažké (aj o tom je tento film). Musia sledovať všetky pre nich stvorené fantasy svety, ktoré im chrlí Hollywood na bežiacom páse, čítať k nim knihy a hrať počítačové hry. A ešte v tom musia mať prehľad. Verím, že to zvládajú, ale predsa len si niečo musia aj odpustiť. Myslím, že svet Upírovho učňa je jdným z tých menej blbých a celkom im ho doporučujem. Lenže mňa to už samozrejme dávno nebaví a film bol pre mňa iba výpľnou voľného času v robote. Niektoré momenty sú vtipné, tých dospelých, ktorí sa k tomuto filmíku dostali potešia John a Willem, lenže je tu stále ten neskutočne otravný a nesympatický (ešte necharizmatický atď) Josh Hutcherson, ktorý mi nedovolí ísť cez dve hviezdy. Záverečná konfrontácia bola vzhľadom na predchádzajúci priebeh tuctová súbojová nuda. Je ale fajn, že to nie je zase nejaký veľkorozpočtový CGI upírsky film, otravujúci svojou propagáciou na každom kroku.(27.12.2013)

Celkem milá americká oddychovka na bázi hororové komedie, fantasy a akce, která nenadchne, ale ani neurazí. Jak už to u podobných filmů bývá, tak divák od začátku ví, jak to všechno skončí - a tady tomu není jinak. Dobře vybraní herci, slušné vizuální efekty společně s prostřihy - no jelikož jsem se nenudil, tak tomu ty 3* dám. Zkrátka klišé na entou, ale i tak zajímavé.(21.11.2010)

• DEXTER099

Další film co se veze na vlně posledních let a to vlně upírské...Jen v tom rozdílu,že to je celé laděné do komedie,jenž,když ta komediální stránka za moc nestojí ,tak je to pak špatné.Jediné co stojí za zmínku je John C. Reilly a jeho podání upíra no a pohled na Salmu Hayek.Jinak....No prostě celkově 40% a celkově dvě hvězdy.(26.12.2015)

• - Portrét Lartena Hroozleyho (John C. Reilly), jenž se ve filmu mihne, je z roku 1906. Dívka na něm je jeho nastávající Alicia, která ho opustila před svatbou poté, co se dozvěděla, že je upír. [Zdroj: Darren Shan - Sága Lartena Hroozleyho] (Aporol)

• - Jméno Vur Horston si Larten Hroozley (John C. Reilly) nevymyslel jako pseudonym. Je to jméno jeho bratrance, kterého miloval jako bratra a který byl zavražděn ještě, když byly dětmi. Larten se díky této nešťastné události stal upírem. [Zdroj: Darren Shan - Sága Lartena Hroozleyho] (Aporol)

• - Rozpočet filmu byl 40 milionů dolarů. (Chatterer)