Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

Figuto

Asi od poloviny docházelo k výpadkům soustředění (spánek) a po skončení jsem nepociťoval touhu po doplnění neviděného. ()

Lujna

Není to úplně špatné. Z lásky k předloze dávám 3*, i když některá místa kde se film vyvinul jinak než předloha mě mrzí...Mohlo to být méně ujeté, více temné až absurdní, ale i tak to není špatné. Potrhlá pohádka nevím pro koho... ()

Deacon59

John C. Reilly ve své roli naprosto perfektní, ale film jako takový nemastný neslaný.Neurazí, ale ani nenadchne. Je to takové bez pointy. ()

x-faktor13

Tento velmi prijemny pocin som najprv povazoval za "teenage blbost" , no ked som bol mojou polovickou nahovoreny bol som pretty surprised. Ako hovori larelay , tak aj ja som cakal ovela vacsiu katastrofu .. No Rozhodne som sa nenudil a rozhodne som nelutoval. ()

dINsA

Je mi to líto. Je mi líto, že ten film nevydělal kolik měl a nejspíš už se pokračování nedočkáme, protože pokud se mne někdo zeptá, jaký film mu na dlouhé nedělní odpoledne doporučím, nebudu dlouho váhat. I když Dafoe přehrával, i když postava Steva mi byla celou dobu sympatičtější než hlavní klaďas Darren, tak stále to neztrácelo půvabu kvůli zázraku jménem John C. Reilly. Ať už jsem Tě nenáviděl v Gangách New Yorku, nesmál se v Bratři k donucení nebo nepoznal v Číslu 9, vše je Ti odpuštěno! PS: Slečna s ocasem je zatraceně víc sexy než Megan Fox v Transformers ()

Loky393

No žadna slava jak sem viděl ukazky myslel sem si že to bude vice akčni vice duchařske jenže přiběh mi připdal takovy bez chuti a film se pro mě tahl takovym zpusobem jak kdyby sam sebe nudil a musel to nějak dotahnout ani souboje mi nepřipadali nějak zajimave a hlavně co mě zklamalo a u filmu nejvic klame že se da předpovidat co se stane filmy by podle mě měli překvapovat ne že čekate co bude a ono to tak je ale aji tak byli tam chvilky co se mi libili ale aji tak davam hodnoceni moc schovyvavě ()

uran1

Ve srovnání s knihami zakopat a zabít. Já jakožto ten kdo přečetl celou ságu bych už vůbec měl být kritický, ale já mu něco odpustím. Ono to vlastně začíná dobře a vypadá nadějně, začátek ujde. Člověk si říká třeba to nebude tak hrozný. Potom však všechno zkazí ta konečná závěrečná bitva tam se to posere a už není cesty zpět. I kdyby chtěli natočit pokračování půjde jim to dost blbě, to co mělo zůstat utajeno odhalili a tím to celí podělali. Ne máte pravdu film je blbost, knihy pošpiněny, mávnu rukou a řeknu jdi mi z očí a uchýlím se s knihou do ústraní ()

Austy

Je už několik let zřejmé, že scénáristy a některé režiséry v Hollywoodu musel nejspíše navštívit drogový dealer, neboť některé jejich počiny zavání rychlosepsáním na velice kvalitním podhoubí amerických lesů. A o to více u filmů pro mládež. Tato fantas-horor-magory vám kromě pár klasicky ohraných klišé témat nabízí nepřeberné množství takovejch hovadin a kravin, že se vám z toho bude točit hlava. Polovina hlavních hrdinů vypadá jako nová generace z Černobylu a film je spíše k pláči než-li k pobavení….. ()

legenda2

Opäť jedna nepodarená teen komédia, ktorá sa hrá na fantasy. Sladké ksichtíky, romantické hľadanie prvej lásky na podklade príbehu o boji medzi vampírmi a upírmi. Zdá sa to trochu strelené? Áno, je to strelené, naivný a hlúpučky scenár a ešte horšie herecké výkony. Nuž čo, ďalší nenáročný komerčný odpad, ktorý za pár rokov zapadne v prachu zabudnutia divákov. Scenáristom v Holywoode akosi dochádzajú nápady, chcelo by to generačnú výmenu. ()

Booman

Vítejte v panoptiku Cirque de Freak. Po pravé ruce můžete vidět oplzlou nudu, odporný scénář, a deformované herecké výkony a po levé ruce jejich dirigenta Paula Weitze. Popravdě by mě ten film až tolik neurážel, kdybych nehodlal konzumovat akční fantasy horor se špetkou komedie, a mezitím se mě pan Wejce nesnažil nafutrovat obskurní nedomrlou Troškařinou. Během projekce jsem měl neustálý pocit dětské trapnosti přerývaný zývavou nudou, co deset minut kontrolujíc čas, kdy už to teda skončí. Dvě hvězdy za to, že díky mystifikaci jsem se dostal filmově zcela mimo cílovou skupinu a dokážu si představit, že děti ve věku 8-13 mohou být tímto dílkem nadšeni. Konec konců Twajlajt měl taky celkem úspěch. ()

Regig

Pěkný a originálně zpracovaný příběh o upírech.Akce, vtip a kapka přátelské krve v tomto snímku samozřejmě nechybí. ()

Mikkys

Knihy o Darrenu Shanovi nejsou špatné a celkem pěkně propracované. Což se ale nedá říci o filmu. Do jednoho filmu nacpali děj z několika knížek, ale tak trochu napřeskáčku a trochu jinak. Bohužel autoři scénáře asi nečetli celou ságu pozorně, jinak by nespojovali dějové linie tímto způsobem dohromady. Možná kdybych neznal knihy, tak bych nebyl tolik zklamán, ale bohužel je to velmi špatně natočená adaptace knih. A obsazení mi vůbec nesedělo. ()

HanisShka

Četla jsem celou dvanáctidílnou sérii a můžu říct, že jsem více než zklamaná. Když jsem zjistila, že natočili film podle ságy upíra (tedy spíše poloupíra) Darrena Shana, radovala jsem se a skákala až ke stropu. Polovina radosti mě však opustila při shlédnutí obsazení - Chrise jakožto Darrena si opravdu mohli odpustit. Druhá polovina při chabém a nevyužitém knižním námětu. Opravdu mám velké přání, aby se film natočil znovu, tentokrát podle knižní předlohy a bez rádoby "vtipných" (spíše trapných) mimoknižních dodatků, které to celé ještě zhoršilo. Konec to všechno totálně dodělal. ()

vixina

Tak toto celkom príjemne prekvapilo. V HD to stálo za to, samé o sebe ale zaujme asi skôr svoju mladšiu cieľovú skupinu. Zrážam na hodnotení, pretože ešte aj ja som vedela predvídať, čo sa stane, a že autori sa snažili spraviť akúsi nadstavbu pre potencionálny druhý diel - takže k rozuzleniu v podstate ani nedošlo, príbeh sa neuzavrel a moja katarzia bola neukojená.Inak, ústredná dvojka chlapcov mi prekážala, obzvlášť Massoglia. Lepšie 3*, čomu dopomohol vizuál. ()

AdamRaphael

Dějová nuda a odhalitelnost. Dobré nápady a důraz na detaily ("Dnes jdu do prken dřív" aj. hlášky upravené pro upíry). Hvězdu a půl dávám jen a pouze za John C. Reillyho, který byl prostě famózní. ()

Jerkie

Nemůžu říct ne. Film se mi líbil, pěkný efekty, pěkná hudba, herci dobrý. Jenže... to co mi bije do očí a těžko překousávám je to absolutní neshoda s knihami. Film má/měl být natočen podle prvních třech knížek - tak to se neshoduje ani náhodou. Je pravda, že některé situace, detaily v jistých chvílích je to opravdu stejné, ale jen málokdy.. Přečetla jsem všech dvanáct knížek. Není žádná holka s opičím ocasem, Darren neuměl ihned míhat, protože byl ze začátku jen poloupír, Larten neměl poměr s Truskou a nakonec, hlavní myšlenka tohoto filmu - pan Sudd, mistr Tiny, nebo jak mu chcete říkat, se nikdy nesnažil dostat Darrena na svoji stranu, o čemž tenhle film je. Lanaří ho a pronásleduje, hledá ho, což se vymyká myšlence knihy. Pokud chcete natočit film podle knihy/knížek, tak by bylo radno se toho držet. Na jednu stranu totiž příběh úplně odbočuje ze své cesty a na druhou stranu jsou tam vecpané detaily jako třeba Gavner Zurč a Upíří rada a válka s Vampíry, které však divák asi moc nepochopí ani neocení, pokud nečetl knižní "ztvárnění". Místo toho měli přeci jen třeba uvést na pravou míru, že Darren je poloupír a osvětlit to.. Ale pokud tedy zavřu oči a řeknu si, že Upírův pomocník je prostě nějaký film nezávislý na jakékoliv knize, musím říct, že je to velmi dobrý film. Líbí se mi efekty, jak jsem řekla i hudba, postavy.. Uvolňující. A hlavně, obrovské plus, kvůli kterému se k tomuto filmu neustále vracím je Larten v podobě Johna C. Reillyho, vynikající! Myslím, že svou postavu ztvárnil bezchybně. ()

bratr_jezek

Při dnešní mánii po upírech bylo otázkou času, kdy někdo zkusí převést na plátno 12-ti dílnou ságu pro mládež. Knížky nejsou žádné několikasetistránkové bichle a vzhledem k cílovému publiku nečekejte příliš komplikovaný děj, přesto jsou čtivé, mají napínavý náboj a strašidelný podtón. Z filmu toto vše nějak vymizelo. Filmaři spojili několik knih do jednoho filmu (rozpoznal jsme motivy ze tří prvních knih, bohužel pozměněné a upravené k horšímu, navíc byla zbytečně prozrazena další zápletka o Steavovi - v knihách ze sebe dělal nejdřív kámoše, aby všechny vylákal do podzemí a tam je jeho kámoši Vampýři mohli zlikvidovat), což trochu skřípe, hlavní hrdina a jeho kamarád jsou dost nevýrazní, upíra Hroozleho jsem si nepředstavoval jako pakoše s tváří přitepleného klauna. K nejlepším scénám patří cirkus zrůd, na celý film je to bohužel málo. Zda se dočkáme dalších pokračování asi uvidíme dle tržeb, ruku do ohně bych za to nedal. ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?