Autorka romantických knih pro ženy Theresa Gorenová je zamilovaná do mnohem mladšího tenisty Waynea Jenningse. Tomu však jde jen o její peníze. Jedné noci Theresa zcela nečekaně Wayneovi zavolá a rozrušeným hlasem mu oznámí, že se za něj nikdy neprovdá. Wayne netuší, že ve skutečnosti volala Theresina starší sestra a zároveň její literární agentka Jess McCurdyová. Mladík zastřelí Theresu její vlastní pistolí. Poručík Columbo ovšem zjistí, že ve chvíli, kdy kulka pronikla do Theresina srdce, byla žena už nějakou dobu mrtvá. Stopy vedou k Tess. Jenže nic není tak jednoduché, jak by si to skutečný vrah přál, zvlášť když má případ v rukou Columbo… (Česká televize)

Autogram

Je to len druhý diel Columba, kde po vražde nepoznáme ihneď identitu vraha. Prvý takýto diel bol absolútnym úletom, columbovskou avantgardou a takmer nepozerateľný. Preto som mal obavy, ale od polovice mi bol vrah jasný, samozrejme nesprávne, a film je to celkom priemerný. Až na zaujímavé rozuzlenie, kde sa Columbo ukáže ako znalec ženskej spodnej bielizne. Exceluje aj skrvavený sadistický patológ a našťatie sme, na rozdiel do Columba, nemuseli vidieť chlapíka, na ktorom si doktor išiel zgustnúť potom, ako si do úst strčil brokovnicu. –––– Abyste nabalil sněhovou kouli, tak do ní strčte. –––– Když moje žena začne vyvádět, tak já radši nemluvím. Dokud si nejsem jistej, že je to bezpečný. ()

Yardie

Trošku netypický Columbo, kdy nás v polovině čeká zajímavý zvrat a nevíme, kdo tedy ten vrah vlastně je. Nicméně jinak trošku slabší díl - méně vtipných momentů, nijak extra zajímavé vyšetřování, docela se to táhne a ani odhalení není nic extra. Spíše průměrný díl. Howgh! ()

majec4

Opat jeden z nestandartnych dielov, ktory zaujme samotnym spracovanim. Mne osobne sa pacil aj muzsky zaporak. Bol to taky symapatak, ktory mi vo vysledku prisiel strasne slizky, takze som si uzival ako ho Colombo kruti. Neskor sa to pekne skomplikuje, co je pri Colombovi nie uplne normalne. Trochu ma sklamalo zaverecne usvedcenie, lebo mi to prislo neuveritelne, ale inak som si diel klasicky uzil, takze nie je dovod ist dole s hodnotenim. ()

haWranka

Trochu jiná epizoda - vrah vlastně není na začátku odhalen. Ale vůbec to nevadí, člověk aspoň trochu musí přemýšlet. A Columbo a jeho znalost dámského spodního prádla? Zajímavé zjištění :) ()

Rudyamon

Jeden z mála dílů (pokud ne jediný), kdy nevíme, jestli zdánlivý vrah je vrahem i ve skutečnosti. Vidíme ho sice střelit, ale nevíme, co vlastně „zastřelil“. Ono těch problematických míst ve scénáři bylo víc. Třeba důvod vraždy - je dost neuvěřitelné, aby padouch nepoznal hlas jiné osoby v telefonu, a když už by i ne, tak přece když by dojel na místo, vše by se vysvětlilo. Hodně kulhavý motiv a provedení. A ty vrány... :-) Nicméně snad to bylo způsobené tím, že poručík Columbo konečně (byť jen pro tento díl) povýšil. Padla směrem k němu totiž věta: „Pojďme ven, komisaři...“ Závěrečná kalhotková scéna sice stála za to, ale rozpačitý dojem už moc nenapravila... :-( 3 hvězdičky - 70%. ()

donkocicak

Velmi zajímavý a napínavý díl, ani trochu jsem se nenudil. Také jsem byl ze začátku zmatený a domníval jsem se, že vrahem byla sestra té spisovatelky. Columbo opět prokázal svůj "šestý" smysl pro maličkosti a detail, byť jako nezvratný důkaz by to asi neposloužilo, nevím. Ale zajímavé je zamyslet se nad tím, že střílení do mrtvého těla není trestné. Ale tomu člověku, byť střílel do mrtvoly, by šel přeci prokázat úmysl vraždy nebo ne ? ()

Godhaj

,,Ano, dočasné kalkulačky si nemají stěžovat, jsou jen pojistkou.“ Až do druhé půlky mi trvalo uvědomit si, že ten vrahoun má asi být neuvěřitelně charismatický a sexy, že se do něj každá ženská ihned zamiluje. I poté jsem ale nevěřícně kroutil hlavou. Tento díl se vymyká Columbovu standardu, protože po první třetině opravdu nevíme, kdo je vrah. I takový stav ale lze zpracovat zajímavým způsobem. V tomto případě tomu tak není. Postavy nejsou dobře napsané a jejich motivace jakbysmet. Je těžké se v ději orientovat a vlastně ani nevíme, kam směřuje poručíkovo vyšetřování. Bohužel ani závěr se nepovedl. Je tak nejednoznačný a usvědčení vraha tak vágní, že by to u soudu neprošlo ani náhodou. Celkově vzato patří tento díl mezi ty nejhorší. ()