Slavný telepat, ve skutečnosti jen zručný iluzionista a zkušený podvodník Elliott Blake, si žije na vysoké noze díky štědrým dotacím parapsychologického institutu. O jeho domnělé schopnosti mají zájem též tajné služby. Jejich agenti si ovšem Blakea hodlají důkladně prověřit. Proto si najmou experta na odhalování kouzelnických triků Maxe Dysona. Nikdo netuší, že oba muži se znají z minulosti a mají nevyřízené účty. Když Dysona v dílně zabije jeho vlastní gilotina, určená pro kouzelnické vystoupení, vypadá to jako nešťastná náhoda. Jenže detektiv Columbo správně usoudí, že tady něco nehraje. A je pro své přesvědčení odhodlán nasadit do smrtícího nástroje i vlastní krk… (Česká televize)

Colonist

Columbo už podruhé v kouzelnickém prostředí (poprvé zde byl ve starém klasickém dílu "Kouzelné alibi", ve kterém se mimochodem gilotina na stejném principu objevila), i když toto není čistokrevně kouzelnický díl. Závěrečná pointa je skutečně brilantní a velmi napínavá. Zabít Columba se pokoušelo jen pár zločinců (třeba ten s těmi psy z "Jak vytočit vraždu"), tak je to vždycky zajímavé osvěžení. Pro mě rozhodně jeden z nejlepších dílů! Mimochodem, chronologicky se jedná o první díl z té nové série Columbů od skončení původního seriálu v 70. letech (skončila dílem #45 Spiklenci). ()

mortak

Pro Columba je všechno "terrific" nebo "fantastic". Dítě ve světě luxusu, které chodí nadšeně okolo toho všeho bohatství, ohromeně se dívá a jen tak mimochodem odhaluje zlo a špatnost. ()

elanius

(150/2013) / Trochu som sa obával prvého dielu po vyše desaťročnej pauze. Obavy boli zbytočné, Columbo sa vracia v veľkom štýle. Je viac hravý, je viac v pohode a vraha dáva s prehladom a s úsmevom. (9/10) ()

Autogram

Začnem od konca, ten bol výborný, teda posledná polhodina bola skutočná columbovčina. Ale čo som musel vydžať dovtedy, tá telepatia, výskumný ústav telepatický, v ktorom padá sánka aj ľuďom z FBI a NASA, to bolo také dlhé, že som sa ledva dočkal príchodu Columba. –––– Je to tu všechno jeden magickej trik. Nemůžete věřit ničemu, co vidíte. ()

DocBrown

Samotny trik s focenim je hodne pritazeny za vlasy. Reseni me napadlo jeste pred koncem, ale pouze blb by se nepodival na tu mapu resp. zvyraznovac poradne. Kdyz poslepu nekam udelam tecku, tak priblizne vim kde je. Od Maxe by to musel byt extremni risk, kdyby na blbost tech vojaku spolehal. ()

Yardie

Tak todle je jeden z nejlepších dílů Columba. Originální prostředí i zápletka. Pátrání také zajímavé, pár vtipných scének a hlavně rozuzlení a odhalení je vynikající. Prostě to je ten správný Columbo! Howgh! ()

majec4

Po dlhsom case sa opat na scene objavil porucik Columbo. Dej sa odohrava v atraktivnom prostredi kuzelnikov. Paci sa mi ze kazda cast sa odohrava prakticky v inom prostredi. Pacila sa mi vrazda. Pokus o dalsiu vrazdu vo finale bol celkom vtipny. Cynicky Columbo. Bolo to klasicky dokonale, ale neviem, nieco mi v tom predsa len chybalo. Dnes to na plny pocet nejako nejde. ()

Chudobka

Proč mám ráda Columba: Je inteligentní, slušný, ve své práci neúnavný, skromný a nesmírně lidský. Mám ráda takové detaily, jako když se např. ptá svého seržanta, jestli jeho žena rodila a jak se dítě jmenuje. Líbí se mi, když mluví s láskou o své ženě. I s dítětem jedná jako se sobě rovným. Nechápu, proč někdo hodnotí negativně jeho baloňák a cigarety. Podružné maličkosti. To k němu prostě patří. Je to člověk, s kterým bych se ráda přátelila. Charakter. ()

kkarx

Ano, ano, první díl nové série po x letech se povedl a jeho konec je skutečně zapamatovatelný, nicméně onen trik v této telepatické zápletce je až dětinsky prostý a takové neuvěřitelné hlouposti armády nelze uvěřit. ()

Rudyamon

Když jste kouzelník, nesmíte ztratit hlavu. Může vás o ni připravit borec přes parapsychologii, který pak s ní třeba bude chtít na dálku komunikovat. Toto je pravděpodobněji nejbrutálnější a nejpodivuhodnější případ poručíka Columba. Přece jenom sebevražda gilotinou není zas až tak běžná. Nebo to nebyla sebevražda? Na to musí poručík přijít, a ještě se u toho něco i naučí. Je to další z povedených příběhů, které nemůžu hodnotit jinak, než za 5 hvězdiček - 100%. Když jste dočetli až na konec, otočte se doprava a vyfoťte, co vidíte... a já pak přečtu vaše myšlenky... :-) ()