Epizody(13)

Mladý Ládík Smolík je sice malý génius, ale ve škole je poněkud líný. Takže i když zrovna začínají prázdniny, kvůli špatným známkám dostane domácí vězení! Jenže nebyl by to geniální Ládínek, aby si nedokázal poradit. Z harampádí, které má po ruce, sestrojí nafukovací vesmírnou loď, pojmenuje ji Gulliver 5 a tajně vyráží za dobrodružstvím. Na cestách ho provází pes Zorro, kterého Ládínek pro jistotu naučil mluvit. Společně objevují podivuhodné planety, kde roboti zotročili lidstvo, nad vším vládne hudba, všechno se odehrává jako v detektivce nebo kde je všechno pod vodou… Zatímco si někde lítá, Smolíkovi si říkají, co tam to ten Ládík zase vyvádí, a vždycky je napadne to samé: co by? Vždyť má domácí vězení a je zavřený u sebe v pokoji. (TV Prima)

Šandík

Jako dítě jsem to naprosto miloval a jako dospělému se mi to moc líbí a vůbec si přitom nepřipadám infantilně. Animace je velmi slušná, děj vynalézavý a dialogy téměř geniální. co k tomu dodat? ()

heyda

Příjemný animovaný seriálek pro děti, který už má hodně let za sebou, ale pořád se na něj dobře dívá. Nuže pochvala a doporučení... ()

JASON_X

U všech ďasů, jak já v dětství chtěl mít taky takovou raketu jako Ládínek/Aladár, a po nocích s ní brázdit a prozkoumávat vesmír! ()

BoPo

Kultovka, ktorú do môjho detstva prinieslo sledovanie ČT. Mať vlastnú nafukovaciu raketu a cestovať za dobrodružstvami, ktoré zachránia od rodinnej tuctovosti? Úlet fantázie z čias minulých. ()

PanCitron

Zatímco první sérii Smolíků jsem ještě rámcově sledoval, tuhle jsem vždycky viděl spíš sporadicky, i když mě zaujala vždycky o trochu víc. Teď jsem ji konečně zhlédl pořádně epizodu za epizodou a nestačil jsem se divit, jak skvěle funguje i teď. Jednotlivé planety jsou opravdu famózní a je vidět, že autoři se na nich maximálně vyřádili. Ta radost z dobrodružství z toho číší ještě teď. oblíbené části: 05 - Zpívající planeta, 07 - Proměnlivá planeta, 08 - Zrychlená planeta ()

Marek1991

Pre mňa to isté, čo prvá séria, nevtipné, ale sledovateľné. V animácii mi to prišlo lepšie, ale predsa ubehol nejaký ten čas. ()

corpsy

Pripraviť sa, pozor, štart! Aladár nám lieta z planéty na planétu a mi sa pri tom skvelo zabávame. Jednoducho. ()

stration

Snad nejlepší animovaný seriál. Vždycky mě hrozně štvalo, když se dlouho vybavoval doma nenafukoval už raketu. Už leť, sakra, ať už jsi na nějaké planetě. Doma je nuda. :-) ()

ibeh

TV Prima Cool mi udělala neskutečnou radost, že se pustila do vysílání tohoto retro seriálu. Je to nostalgie jako prase :) ()

easaque

nostalgické 5* Tento seriál patří neodmyslitelně k mému dětství a tak je vysoká známka pochopitelná. Bylo to citelné zpestření mezi tou šedí, která se tehdy pouštěla v televizi. Ty fantastické příběhy a humor mi byli hodně blízké. Nejvíc mě bavila druhá série, kterou si i nejvíc pamatuju ... Ládínek a jeho Guliver 5 . Stejně tak i třetí, kdy cestuje celá rodinka po světě, což tehdy bylo nepředstavitelné. První sérii, jsem snad viděl až jako poslední. Dabing byl taky slušný, tak co si víc přát. Nevím jak tento seriál osloví dnešní mladou rozmlsanou generaci, ale to je mi vlastně jedno.... za sebe prostě nostalgické TOPka. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Hennes

Asi bych psal podobný komentář jako u "Odkazu" či "Prázdnin", je to prostě klasika a na tu dobu dobré sci-fi. ()