Epizody(13)

Gábi Smolíková dostává nečekaný dopis. Ozvala se jí její dávná láska, nepřekonatelný Pišta, kterému Pepa Smolík nesahá ani po paty – jak ostatně „nešťastná” Gábi svému manželovi ráda a často připomíná. Pišta posílá pět letenek a zve Gábi s celou rodinkou, aby za ním přijeli na návštěvu do exotické Austrálie. To je nabídka, kterou nemůžou odmítnout nejen Smolíkovi, ale ani jejich zvědavý soused Halíř. Když zmerčí jednu letenku navíc, neváhá a hned se k nim přidává. A tak začíná rodinná dovolená i další neštěstí. Smolíkovi se proti své vůli podívají nejen do Austrálie, ale i do všech ostatních koutů světa! Ukazuje se, že Pišta je obyčejný podvodník a Smolíkovi kvůli němu uváznou daleko od domova úplně bez peněz. Nezbývá jim než se dostat zpátky na vlastní pěst. Spolehnout se můžou jedině sami na sebe a cestou zažívají humorná a bizarní dobrodružství na těch nejpodivnějších místech – od jižního pólu až po Ostrov duchů. Ocitají se ve spárech mafie, narazí na černé zlato, a dokonce jsou pohřbeni zaživa! A když konečně překonají všechny neuvěřitelné útrapy, doma na ně čeká ještě jedno poslední nepříjemné překvapení… (TV Prima)

Diego75

Smolíkovi jsou legendární rodinka. Jejich hlášky a příhody jsou nezapomenutelné a všechny tři seriály se povedly. Zatím nejvíce mě oslovila tato série s pátráním po Pištovi Hufnáglovi, protože je dobrodružná, správně vtipná a rozmanitá. Každou epizodou se děje něco jiného a divák se tedy ani minutu nenudí. Smolíkovi opět dokázali, že mají skutečně SMŮLU. ()

mortak

Proč jsem si já nebohá nevzala Pištu Hufnágla. Než poslouchat v reálném životě tuto větu, tak jsem se raději neoženil. Díky Gábi! Maloměšťácká rodinka na prázdninách je od shlédnutí tohoto seriálu moje noční můra. A tak zatímco mí kolegové trpí na dálnici do Chorvatska, já si pouštím v klidu rodinu Smolíkovu. ()

subic

Pamatujete si na nezapomenutelnou hlášku velké mamky Gábi: Proč já si nevzala Pištu Hufnágla? Přišel dopis, tak jedou, resp. letí prvně do Austrálie, ale ještě před tím prodají veškerý nábytek, aby měli na útratu. Pak se honí za iluzí Pišty Hufnágla, který se naopak nastěhuje k nim do bytu. A když se vrátí domů do prázdného bytu, v kapse ani floka, tak aby spali na zemi :-) ()

J.Crusader

Za mě nejslabší série. Po nedávném opáčku jsem byl překvapen tím, že jsem si NIC nepamatoval z minulosti (což je v příkrém kontrastu s Ládínkovými dobrodružstvími z druhé série, kde jsem si naopak pamatoval téměř kompletní děj všech dílů/planet). Navíc mi přišlo, že ze v této "prázdninové dovolené" udělali ze všech postav tvůrci ne už komické klauny, ale rovnou totální idioty. Notným úbytkem intelektu prošel dokonce i Ládínek a především dr. Halíř. Gábi byla k nevydržení tupá a Týna byla předurčena jen k tomu, aby dvakrát či třikrát za díl řekla nějakou rádoby vtipnou hlášku. Měl jsem problém dokoukat poslední díly. Tři hvězdy s notně odřenýma ušima - první za celkem povedenou znělku, druhou za zlepšení kresby (zvláště v porovnání s první sérii) a třetí z nostalgie. Jesli si ale někdy znovu budu chtít občerstvit zážitky z mládí, raději zašmátrám pod postel, jestli pod ní náhodou nenahmátnu houslové pouzdro a sifonovou láhev... ()

Kri-kri

Jsem asi jedním z mála, ale ze Smolíkovské trilogie se mi tento seriál líbí nejvíc. Mám rád, když na sebe jednotlivé díly navazují a seriál tak tvoří od začátku do konce ucelený příběh. Pozitivem pro tuto sérii je i absence prvků sci-fi, přece jen k rodinnému seriálu se lépe hodí realističtější děj (třebaže občas trochu přitažený za vlasy). Navíc v této řadě dostanou rovnoměrným podílem prostor nejen všichni členové rodiny, ale také věčně pesimistický a ironický soused Halíř. Rodina působí pospolitější a není nouze ani o vtipné hlášky (zejména Týna perlí jednu hlášku za druhou) a originální, sotva uvěřitelné zápletky. Nápaditost je i v tajemném a stále se skrývajícím Pištovi Hufnáglovi. Výslednou kvalitu dokresluje povedený brněnský dabing v podání vesměs málo známých divadelních herců. 80% ()

• Tato epizoda vypráví o mafii v USA. Tohle jméno ale v Americe mafie nepoužívá. Na území Spojených států používají jméno „Cosa nostra“. (sator)
  • V máji 2017 boli na serveri Youtube nečakane zverejnené dve nové desaťminútové epizódy. Ako sa ukázalo, jedná sa skutočne o začiatok 4. série z roku 2005. Nie je známe, či sa jedná o prvú epizódu rozdelenú na dve časti, alebo či krátke diely s dĺžkou iba 10 minút boli už pôvodným zámerom tvorcov. (Raccoon.city)