Reklama

Reklama

Epizody(13)

Gábi Smolíková dostává nečekaný dopis. Ozvala se jí její dávná láska, nepřekonatelný Pišta, kterému Pepa Smolík nesahá ani po paty – jak ostatně „nešťastná” Gábi svému manželovi ráda a často připomíná. Pišta posílá pět letenek a zve Gábi s celou rodinkou, aby za ním přijeli na návštěvu do exotické Austrálie. To je nabídka, kterou nemůžou odmítnout nejen Smolíkovi, ale ani jejich zvědavý soused Halíř. Když zmerčí jednu letenku navíc, neváhá a hned se k nim přidává. A tak začíná rodinná dovolená i další neštěstí. Smolíkovi se proti své vůli podívají nejen do Austrálie, ale i do všech ostatních koutů světa! Ukazuje se, že Pišta je obyčejný podvodník a Smolíkovi kvůli němu uváznou daleko od domova úplně bez peněz. Nezbývá jim než se dostat zpátky na vlastní pěst. Spolehnout se můžou jedině sami na sebe a cestou zažívají humorná a bizarní dobrodružství na těch nejpodivnějších místech – od jižního pólu až po Ostrov duchů. Ocitají se ve spárech mafie, narazí na černé zlato, a dokonce jsou pohřbeni zaživa! A když konečně překonají všechny neuvěřitelné útrapy, doma na ně čeká ještě jedno poslední nepříjemné překvapení… (TV Prima)

(více)

Recenze (97)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Miazgovci" - otec Gejza, matka Paula, pubertálna dcéra Kristína, syn Aladár a ich čierna mačka Mafia. Výprava za starou láskou pani Miazgovej, údajným milionárom Pištom Hufnágelom, je pre mňa najobľúbenejšia séria ich dobrodružstiev. Precestujú, spoločne so svojim povýšeneckým susedom Závišom, takmer celú zemeguľu, ale Pišta alias Steve Hufnagel im stále uniká. "Podivuhodné prázdniny rodiny Miazgovcov" som si užil a dobre sa pri nich pobavil. **** ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Smolíkovi patří k mému dětství stejně tak jako panenky nebo klepač, na kterém jsme každý den viseli ;-) Úžasná dobrodružství, které jsme jako děti prožívali u obrazovek a do dnešní doby se mi vryla věta z tohoto seriálu, kterou s oblibou občas zopakuji "proč já husa si raději nevzala Pištu Hufnágla" ;-)) ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Z odstupem doby a s přívalem konkurence moderních animovaných seriálů, jako jsou Simpsonovi, na kterých se vyřádili celé pluky scénáristů, už pochopitelně někdejší kultovní obraz rodiny Smolíkových poněkud vybledl. Tempo je z dnešního pohledu příliš pomalé, chybí vychytávky typu měnících se úvodních "titulkových" vtípků atd. Je ale nutné si uvědomit, že v době vzniku šlo na našich obrazovkách o bombu, o průnik kresleného animovaného dílka z dětského světa do sféry nejširší rodinné zábavy uváděné v zajímavých vysílacích časech. Postupně se objevily 3 série, z nichž Prázdniny jsou nejzralejší a s přesahem pro dospělého diváka. Vůbec není náhodou, že první dvě série, víc dětské, mají i vyšší hodnocení, holt nostalgie tady hraje podstanou roli. Smolíkovi si vlastně zopakovali podobnou cestu, jakou podnikl o nějakou tu generaci dříve hrdina románu Julese Verna. Jen ty problémy jsou současnější, takže mj. si rodinka maďarských popletů odsloužila tvrdý žoldnéřský výcvik v tropické Africe nebo střetnutí s jihoamerickou mafií. Byl to jediný maďarský seriál, který se zapsal do vzpomínek diváků tehdejší doby a který se dnes dá bez problémů reprízovat. Soused Halíř je životním ztělesněním skepse a představuje nový level zapšklosti. Celkový dojem: 90 %. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Přišlo psaní od Pišty Hufnágla ! To je ten australský milionář? A moje první láska. Ano, ozval se Pišta Hufnágl, dávná láska Gábi Smolíkové ! A tak začínají další neuvěřitelná dobroudružství této populární rodinky a s nimž cestují i další viz. např. starý známý dr. Halíř který je zlákán dovolenou zadarmo, kočka Mafie (už ne Žofie)..aj. Naopak se zde už neobjeví Ládínkův kamarád pes Zorro, a problém s ním tu není bohužel vůbec nijak odůvodněn. ps: Ano, ano ta hláška byla nezapomenutelná:-) Tím se připojuji k Canakjovi. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

JIž ne tak dobré jako série s nafukovací raketou, pořád ale plné humoru, který je, světe div se, převážně konverzační. Obzvláště první díl vynikající, pětihvězdičkový. Ovšem i v pozdějších dílech si člověk užije Ládínkovu vynalézavost, Týniny jízlivé poznámky, krásně středoevropské hašteření manželského páru Smolíkových a Halířovo ostentativní pohrdání nevzdělanou lůzou. Slabší ****. ()

Zajímavosti (6)

  • Ideologickému dozoru nad dabingem se zdálo původní jméno Týniny kočky Mafie nepatřičné, a proto ji přejmenovali na Žofii, to ale v tomto díle přineslo nelogičnost a zmatek, protože do hry vstupuje organizace mafie a dochází k záměně se jménem kočky, nezbývalo tak než kočku přejmenovat. (sator)
  • V máji 2017 boli na serveri Youtube nečakane zverejnené dve nové desaťminútové epizódy. Ako sa ukázalo, jedná sa skutočne o začiatok 4. série z roku 2005. Nie je známe, či sa jedná o prvú epizódu rozdelenú na dve časti, alebo či krátke diely s dĺžkou iba 10 minút boli už pôvodným zámerom tvorcov. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama