Claire kdysi pracovala v CIA, Ray zase v MI6. Místo ochrany bezpečnosti státu se vrhli do světa průmyslové špionáže, kde žádný trik není dost podlý. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi, objevit tajemství té druhé a zapříčinit její pád. Claire se nechá zaměstnat v kosmetické firmě Howarda Tullyho a Ray začne pracovat pro jeho největší konkurenci Dicka Garsika. Vzájemný vztah Claire i Raye je ozvláštněn tím, že by si mohli důvěřovat, ale jejich profesní zkušenost jim velí nikomu nevěřit. Postupem času si nikdo není jistý svou pozicí, každý se snaží obelstít toho druhého. Nakonec oba zjistí, že jejich misi ohrožuje jediná věc, a tou je rodící se láska. (TV Nova)

bartias

Překombinovaná romance s nádechem Dannyho parťáků se odehrává v prostředí průmyslové špionáže. Clive Owen je po nějaké době opět okouzlující, Julia Roberts se s ním snaží držet krok, ale působí unaveně. Každý následující zvrat převrací na hlavu ten předchozí, jenže jich je nakonec tolik, že děj přestává být napínavý. ()

Aquarius

Skvelé rozprávanie (1 krok dopredu, 3 kroky dozadu,1 dopredu, 2 dozadu, 1 dopredu, 1 dozadu), skvelé dialógy, skvelí herci. ()

otík

Film ve stylu hesla "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne" by se dal shrnout do věty "Tak dlouho se podvádí, až ..." Neradno prozrazovat snad jedinou zajímavou věc na tomto hvězdně obsazeném snímku. Film bez jediné svižnější scény, bez výraznějšího rysu, jen samé dialogy a dialogy. A i když je pronášejí výteční herci, je to těžká nuda. Orientovat se ve snímku také není zrovna nejsnažší, ale dá se to. Celkově panuje velké zklamání. Hudba: James Newton Howard ()

Radiq

Zamotany. Ale za zmínku stojí scéna při začátečních titulcích, když se Wilkinson a Giamatti mlátěj na letišti ve zpomalenejch záběrech, chch. Julia Roberts je už stará baba a vyloženě mi tam vadila. Ale ta mi vadila už v Pretty Woman. Nežral jsem jim to. Místo toho jsem žral rohlik s nivou=2. ()

tom88

Nie zlý film, ale pre mňa nezáživná téma s nezáživným spracovaním a bohužial príliš dlhý film na to aby ma dokázal baviť počas celej stopáže. Dve hodiny je pridlho, prvú hodinu som tápal a mal som v deji chaos, neskôr sa vyjasnilo, ale chváliť si rozhodne nebudem. Dvojitú hru si už veru nepozriem, ani kôli kvalitnému obsadeniu. Inak po technickej stránke priemer, no pripájam viacej subjektiviti a dávam za 50%. ()

eJacques

Tony Gilroy opět nezklamal a po Michaelu Claytonovi natočil další skvělý snímek z prostředí průmyslové špionáže... Film je ale příliš dlouhý a někomu nesedne mnoho flashbacků do minulosti, ale orientovat v ději se dá snadno... Navíc to byl úmysl, nechat diváka tápat do poslední chvíle... ()

Sonnik

Outwit. Outspy. Outsmart. Outplay. Then get out. O 20 minut míň a možná bych dal 4 hvězdičky. Film se snaží být sofistikovaným a elegantním, ale Gilroyovi se to podle mě moc skloubit nepodařilo stejně tak, jako se mu nepodařilo namíchat mezi dvěma špionama (Julia dává Clivovi na zadek) tu správnou chemii. Protože bez zbytečného cukrování a s trochou více důrazu na superně obsazené bosse kosmetických firem by se nám "Dvojí hra" stoprocentně přehoupla do červeného. Takhle je to jenom snůžka pravd a nepravd, které ve mně nevyvolaly nějaký hlubší zájem. "Do you trust me?" ()

ecceHOMMO

Hra mačky s myšou...ala...nikomu never...ala ...kto z koho............snímok treba na môj vkus až príliš koncentrovane sledovať,... aby sa vám náhodou nestalo že stratíte niť .....alebo jej podstatnú čriepku......***/**** ()

rowdys

Gilroy má doma asi dosť klzkú podlahu, lebo v Duplicity sa mu šmýka že až. Julia Roberts je na takúto úlohu už pristará, ako zbitý pes sa v každom filme tváriaci Owen ma tiež neohúril. Takže zatiaľ máme nič moc scenár a nesympatické hlavné duo, ktorého romantická zápletka deju len a jedine škodí. Záver byť ani presušenejší nemohol, navyše keď zakaždým postavy prevracajú kabáty, tak im to veľa na kredite nepridá, to si rovno pozriem znovu Prison Break od druhej série, tam sa aspoň zasmejem. Gilroy, Gilroy, napíš radšej poriadny scenár štvrtému Bournovi, nech toľko Greengrass s Damonom nešpekulujú. Giamatti a Wilkinson palec hore. ()

neoBlast

Co si budeme nalhávat, scénář není celkově zrovna příliš chytrý, málo věcné a hlavně nudné dialogy určitě nejsou jeho silnou stránkou. Chemie mezi hlavní dvojicí nefunguje na sto procent, ale Wilkinson s Giamattim to vynahrazují. Je trochu paradoxní, že u áčkové scénáristy jakým je Gilroy se dá ocenit pouze vizuální a zvuková stránka. Stylovost nabírá vysokých obrátek, ale celá Dvojí hra by potřebovala prostříhat a trochu popohnat. 45 % ()

asirtes

Zaujímavá skladačka špionážnych (a iných) prvkov vedúca cez dokonalé výhony Owena a Giamattiho + dobre načasovaná hračka vyúsťujúca do pôsobivého a "voňavého" výteru. Zaokrúhľujem bez váhania nahor. (p.s.:Komu sa páčili Owen a Roberts v CLOSER, tak tých tento film myslím dostane!) ()

ywo666

No. Bol tu nábeh na slušnú katastrofu. Asi prvé dve tretiny ma film vôbec nechytal. Nič mi nehovoril. Dokonca som sa miestami pekne nudil. Posledná tretina kde čo vyjasnila a bolo to už lepšie. Aj tak celkom sklamnie. 3*. Aj to zchránené až na koniec. Rozhodne to patrí do kategórie horších filmov, ktoré som videl v poslednej dobe. A to napriek tomu filmy v ktorých hrá Clive Owen ma celkom bavia. Král Atrtuš, Shoot 'Em up, Inside man, Children of men a Jason Bourne. Všetko dobré kúsky. Toto je mimo. Škoda. Potenciál bol väčší. ()

Mishqo

hlava sa mi z toho motala ale nakoniec sa to všetko pekne ukázalo...príjemný scenár, príjemná Julia a Clive, príjemná hudba...proste príjemná podívaná :) rozhodne by som povedal že trošku podhodnotené to tu je ()

JohnSmith

Bývalý agent MI6 a bývalá agentka CIA slídí v oboru farmacie. No popravdě nebýt Owena a jeho slovních přestřelek s Robertsovou, nestálo by to ani za ty dvě hvězdy. Celé je to jinak nudné a nezáživné. škoda ()

zdenny

Tak vynikající obsazení a taková blbost. Díky tomu obsazení musím být přísnější. Celý film člověk neví, co a jak, kdo je kdo, kdo chce co, pořád se opakující dialogy a neviditelná příprava na velkou akci, která nevyjde. No já nevím - nemělo to šmrnc, grády, zdálo se mi, že místy i logiku - takže jsem se fakt dost nudil. Mrzí mě to. ()

jujec

Dlouhé, částečně zmatené. Možná kdybych se víc soustředil, tak pochopím přesně všechny souvislosti - toto opravdu není oddechový film. Ale závěr je velmi překvapující. ()

VanTom

Říkají (průmyslově) špiónská, ale ve své podstatě více "podfukářská" (zamotaná a lehce nevážná) hra mezi dvěma "na nože" konkurenčními dermatologickými společnostmi, kdy jedna chce získat přísně střežený produkt té druhé. A toho hodlají k značnému obohacení využít i naši dva vykutálení profíci, jimž ale plány komplikuje jejich romantický vztah. Který se mi hodně líbil, jak se jasně milují, zároveň si ale stále nejsou jistí, jestli si můžou věřit a nešijí na sebe boudu. Lepší 3*. ()

FrajerTom

Filmu možná i trošku škodí jméno Tonyho Gilroye. Po nadupaných Bournech a vynikajícím Michaelu Claytonovi ale nešlo mít malé očekávání. Já měl velké, přiznávám. Nemůžu však říct, že bych byl vyloženě zklamán, to vůbec. Herecké obsazení je naprosto skvělé, Clive Owen alá bond, velmi příjemná Julie Roberts a úžasná dvojce Tom Wilkinson a Paul Giamatti si i vaše sympatie bezpochyby získají. Je ale pravda, že tomuto inteligentnímu a místy velmi vtipnému thrilleru oproti Michaelu Claytonovi a třetímu dílu Jasona Bourna něco chybí. ()

blackJag

Úvodní sekvence navnadí, titulková pasáž pobaví zpomalenou studií "korektního" jednání dvou nesmiřitelných bossů konkurenčních kosmetických společností, ale pak to jaksi zatuhne, aby to roztálo v poslední půlhodince. Tony Gilroy, režisér i scénárista (na kontě má třeba scénáře k Bournovské trilogii) v jedné osobě mne nadchnul svou prvotinou na postu režiséra, filmem MICHAEL CLAYTON (samozřejmě napsal i scénář), ale tentokrát mne bavil jen průměrně. Jde vidět, že to má promyšlené (velmi dobře napsané dialogy) a že nechce diváka zatáhnout do složitých konstrukcí jako DANNYHO PARŤÁCI, ale člověk v podobně laděných filmech prostě rád čeká nečekané. Body dolů šly i za Robertsovou, která mne v posledních letech a při svých účastích v hlavních rolích začíná iritovat. 60% ()

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Julia Roberts jako špiónka

Julia Roberts jako špiónka

03.02.2008

Ano, je to podivná kombinace. Ale v novém filmu Tonyho Gilroye, scenáristy všech tří Bourneů a režiséra oscarovými nominacemi vyšperkovaného Michaela Claytona to bez komplikovaných špionážních her… (více)