George C. Scott jako John Russell - hlavní postava filmu, učitel a hudební skladatel ztrácí při autonehodě manželku s dcerkou. Přestěhuje se do obrovského starého domu. Po nastěhování slýchává každé ráno neznámé rány... Míček po zesnulé dcerce si bezstarostně hopsá po schodech z patra přesto, že byl zavřený v sekretáři... A proč jsou dveře do podkroví zamaskovány regálem? Výskyt něčeho děsivého nabývá na intenzitě. John Russel začne pátrat po bývalých obyvatelích tohoto domu... (Kulihrášek)

filmmovier

Poměrně slušný atmosférický horor (či spíše thriller) s detektivní zápletkou a pár zajímavými a šokujícími odhaleními v průběhu. George C. Scott je vynikající, režie perfektní, hudba skvělá, atmosféra výtečná...Nadprůměrná záležitost, je velká škoda, že tenhle film není tolik znamý, a vůbec přitom nevadí, že k absolutní žánrové špičce rozhodně nepatří, takhle kvalitních duchařských hororů bylo málo i tenkrát. A navíc zdejší strašidelný obří dům je jeden z těch vůbec nejlepších a jak hrdina postupně odhaluje jeho minulost, atmosféra příjemně houstne, takže já jsem náramně spokojen. Žánrová klasika, kterou určitě nelze minout. 75%. ()

Cushing

Televizní nedokoukatelná nuda. Zvukové efekty přímo duní umělou hmotou, nejdou "ze scény", nevěříme, že je slyší hrdina a my "jen náhodou" s ním -- ne, my je slyšíme dřív než on, a "tajemnou" hudbou jsme připravováni na další "šok". To je pak veškeré napětí v tahu. Škoda času. ()

noriaki

Martin Scorsese označil tento film jako šestý nejděsivější horor všech dob, což by mělo znamenat, že strašpytlové jako já by ho měli sledovat za plného světla a ideálně u toho někoho držet za ruku, aby se nebáli. Pustil jsem si ho v noci o samotě, a během něj jsem několikrát projevil mírnou obavu o některou z postav. The Changeling není strašidelný a není ani tísnivý. Na duchařský film je překvapivě shovívavý - až na jednu opravdu silnou scénu. Řemeslně je to slušná práce, síla žánru má však ležet v atmosféře. ()

FIBO

Já ten zvuk prostě miluju (dutý těžký úder do plechové vany). Kdo si vzpomene, tak stejný byl ve filmu The Haunting (1963). Na tomhle filmu se mi líbí, že narozdíl od mnoha jiných hororů pracuje s reálnou látkou a svým způsobem si nevymýšlí, což, pokud se ztvární a věrohodně, tak to dá ve výsledku hodně kvalitní počin. Osobně mi to přišlo trochu natažené, ve druhé části začal nad hororem přesahovat trochu detektivní žánr a některé diváky tato změna mohla vyvést z míry. Dobré 2/3 filmu se mi hodně libí, zbytek je už takový nemastný neslaný a finále mi přijde takové, zvláštní. Ne, že by bylo nesmyslné, ale prostě mi tak nějak úplně nezapadlo do těch prvních dvou třetin. ()

bari68

Kvalitná a ešte tej doby poctivá atmosferická ducharina. Film nemal výrazné slabiny, ale bohužiaľ ani nijako ničím prekvapivým neoslnil a nezaujal. Celkovo sa ale dá hovoriť o úspechu a spokojnosti. ()

Han22

Vynikající duchařina a to tenhle subžánr moc nemusím. Changeling ale mísí opravdu skvělý detektivní příběh s opravdu strašidelnýma scénama. Všechny ty seance, bouchající dveře a podobné chuťovky opravdu fungují na sto procent a při scéně s vozíkem nebo flashbacku s vanou mě opravdu mrazilo v zádech. Navíc tu je nepříliš slavný, ale kvalitní herec George C. Scott (Paton, Nemocnice), výborná kamera i hudba a film ani na chvíli nenudí nebo nedělá z diváka idiota. A i to finálne a rozuzlení je povedené. Není to úplně pětihvězdičková záležitost, ale úpřimně nebýt ve stejném roce žánrově podobné, ale nesrovnatelné Osvícení, těch pět bych možná i dal. ()

Eraserhead

Vynikající duchařina z dob, kdy se stavělo na kvalitním scénáři, hereckých výkonech, strašidelné hudbě - tím myslím skutečné hudbě, ne to dnešní nemelodické hučení. Z tohodle by si všechny Annabelly a spol., které se nezmůžou na víc než pár hlasitých lekaček, měly brát příklad. ()

Disease

Body nahoru za skvělou atmosféru. Obvykle model "strašidelný dům" moc nemusím, ale v tomhle případě v pohodě. ()

Asmodin

Na svou dobu zajímavý a poutavý film. Jen závěr byl příliš uspěchaný a nelogicky přenechán na představivosti diváka. SPOILER Nikdo se nepodivil jak se dostal senátor do domu. Víc by se mi líbilo, kdyby třeba dostal infarkt ve své kanceláři než když zemře v domě. Nepřipomíná vám dítě ve studni Ring? Asi se nechali inspirovat. ()

Arach.No

Duchařina, z níž většinu použitých prvků poznáte, protože se jedná snad o jeden z nejvlivnějších opomíjených filmů tohoto žánru. Bylo fascinující sledovat kolik záběrů, scén, rekvizit a prvků vyprávění bylo použité v pozdějších filmech (nejen James Wan musí mít nastudováno do detailů). Tohle vše se díky inspirativní režii povedlo skloubit se zajímavě vystavěným gotickým příběhem zasazeným do konce 70. let a s výborným obsazením. V Changeling vše funguje, budu ho doporučovat na všechny strany a snad jen kvůli nepříliš překvapivé pointě zatím nejdu na plné hodnocení. I když to může být problém jen toho, že jsme viděli tolik snímků, které si z tohoto půjčují plnými hrstmi. Většinu z nich stále rozhodně předčí, a po pár dalších zhlédnutích asi půjdu na plný počet. ()

camper

Podle mě velmi kvalitní film, byť jsem z něj docela rozpačitý. Nevím jestli jsem se koukal na horor anebo na detektivku... Mám pocit, že na obojí. Bylo tam napětí, párkrát jsem se lekl a málem vstal ze židle, pak přišlo zase vyšetřování a tak dále... ()

bozka10

Veľmi dobrá ducharina ktorá pracuje výlučne s atmosférou.Režisérsky výborne zvládnuté, skvelá hudba a herci perfektne dotvárajú atmosféru. ()

Raziel_cz

Jediná konkurence Vymítače ďábla. Tedy v tom, že jde o starosvětský, chytrý film s přesahem, který horor a prakticky brakovou zápletku používá jako metaforu pro ztrátu blízké osoby. Výborně natočené a ozvučené, emotivní a děsivé, s nulovým počtem lekaček – což je můj oblíbený počet lekaček. George C. Scott je jediný člověk, co může charismatem konkurovat Miloši Kopeckému a s přehledem táhne celý film prakticky sám. Respekt. ()

Volpe

I když je tato Výměna trochu zapadlejší titul, rozhodně by ji neměli přehlédnout fanoušci takových klasik jako jsou Rosemary má děťátko, Osvícení nebo Vymítač ďábla. Mizanscéna je místy opravdu lahůdková a kamera pomocí jednoduchých prostředků (jako např. chytrého užití širokoúhlých objektivů) dokáže vytvořit nezaměnitelnou atmosféru. Bez lekaček i speciálních efektů, jen perfektní souhra obrazu, hudby a zvuků. Škoda trochu nedotaženého scénáře. ()

JimiH

Generál Patton v neoriginálním hororu, jehož největší slabinou není ani tak klišovitost příběhu, jako chybějící atmosféra. V konkurenci filmů té doby, jako Přichází satan nebo Vymítač ďábla je tento snímek druhořadou povídačkou. ()

Johny M.

Parádní atmosferickej počin s vynikajícím příběhem, hudbou, herci... hororům, u kterejch pocítim aspoň náznak strachu (a že jich neni moc), dávám automaticky plnej počet... ()

kersten

"Strachy jsem se málem podělala". Kam sa hrabú dnešné béčkove horory typu Paranormal activity a pod. Bolo to výborné. Celý čas napínave, hustá atmosféra a predovšetkým to malo aj logiku. Hodnotím tento film veľmi pozitívne. Horory mám veľmi rada a tento naozaj patrí medzi moje naj. ()