Když se po premiéře Spartaka: Krve a písku vynořily výsměšné komentáře vyčítající seriálu přespřílišnou míru digitální krve, asi nebyl Ninja Assassin ještě tolik známý. Tady jsou totiž useknuté hlavy a litry krve na denním pořádku. Po zásahu hvězdice se z hrudi nastávajícího nebožtíka vyvalí tolik životodárné tekutiny, že by nenaplnila ani cisternu od Benziny; po amputaci končetiny tryská gejzír větší, než v Karlových lázních. Ještě, že to nikomu nevadí, když to celé vypadá tak dobře. Navíc akce jede a jako odpočinek slouží pouze Raizovo vzpomínání na bojový výcvik... Čtyři hvězdičky unikly o vlásek, zejména kvůli absenci akční výraznější daylight scény a směšnému konci. Jinak pecka. P.S. Vždyť scénář MOC nekulhá... Straczynski měl sice na víc, ale asi měl plno práce s jinými projekty.(14.11.2010)

CITÁT : Ninja, ninja, ninja, málem jsem té tvé krvavé historce uvěřil.... A pak to přišlo, prvních pět minut filmu a už je jasné, že to bude hodně krvavé. Raizův ( Rain ) příběh nám pomalu vyplouvá na hladinu plné krve, šílených soubojů, lásky, zrady a pomsty. Velká škoda je, že se podstatná část akčních soubojů odehrává ve tmě. Kamera se taky nechová moc přátelsky k našim očím a skáče jak pominutá. Souboj mezi ohněm je nádherný a už jen pro něj to stojí za podívání. Hudbu stvořil Ilan Eshkeri. CITÁT : Slabost si vynucuje sílu. Zrada plodí krev.(8.5.2010)

Na návrat k subžánru mého dětství jsem se těšil, zvláště za účasti samotného Kosugiho, nicméně zejména trailer má očekávání postupně tlumil. Musím však nakonec po zhlédnutí vyjádřit poměrnou spokojenost. Příjemná komiksová pocta nejen ninja filmům, která má spád a je příjemně brutální. Tematiku aktualizuje a podává v rámci možností temných kulisách a souvislestech, takže "muži v černém" nepůsobí směšně, jak jsme bývali zvyklí ve flácích Godfreyho Ho apod. Ostře řezaný Kosugi je velkou devízou filmu, která však také poukazuje na jeho velkou slabinu. A tou je unilý Rain, kdy na nás právě v konfrontacích s Kosugim dýchá jeho mizivé charisma. Problémem je samozřejmě i úlitba americkému publiku v podobě černé vyšetřovatelky a spousta nesmyslů. Za nesmysl nepovažuju svépomocné hojení ran či uhýbání střelám, to k žánru patří, ale pecky typu: Stopuje nás komando vrahů, kteří nás najdou i po čuchu, ale my necháme auto posetý šurikenama zaparkovaný před motelem. Tyhle momenty pak samozřejmě působí velmi rušivě. Film celkově mírně nadhodnocuju, bavil jsem se fajn.(2.8.2010)

• Zíza

Nevím proč, ale tak mě během sledování napadlo: "Raději si přečtěte něco o Anite Blakeové.", ačkoliv to nemá s danou tématikou nic dělat, zřejmě mě ta všudypřítomná cákající, stříkající, oslepující krev asociovala na Provinilé slasti. Byla to nuda. Děsná. Vypadá to trochu jako vykrádačka Kill Billa (viz krev, katany), ale horší. Z chudáka Biho (Rain) mi tu udělali absolutně nepřitažlivého týpka, takže se nebylo ani na co dívat (na černé kočky nejsem a starší muži mi prozatím nijak neimponují, takže se tu OPRAVDU nebylo na co dívat). Škoda, že ona přežila. Ještěže já jsem přežila. O hudbě se nemá cenu zmiňovat, nic speciálního to není. Efekty, no, efekty tam byly, ale tak leda pro srandu králíkům. Jediné, co na tom musím ocenit je to, co ani ve filmu nebylo vidět - ta jejich píle, se kterou se vše učili a připravovali. Viděla jsem video, kde cvičí pro film nějaké bojové scény a kvůli tomu jsem se chtěla podívat. No, neprohloupila bych, kdybych zůstala jen u jejich "snaživého" videjka. Naštěstí to má jen 99 minut. A taková škoda, že je to zrovna od režiséra, co mi dal tak skvělou Vendetu :-)(17.2.2010)

James McTeigue je pro někoho možná jen tím hloupým americkým chlapečkem, co si tak rád hraje se samurajským mečem, ale jeho Ninja Assassin je coby víkendová jednohubka k nezaplacení. Navíc je radost pohledět na takové množství protržených krevních konzerv. Akorát se mi nechce věřit, že se na tak béčkovém scénáři podílel TEN J. Michael Straczynski, co se vytasil s Výměnou nebo komiksovou Krajinou půlnočních stínů.(27.2.2010)

• - Film měl být původně uveden v roce 2008. (KucC)

• - Bratry Wachowské natolik zaujal Rainův výkon ve filmu Speed Racer (2008), že se rozhodli vytvořit tento projekt právě pro něj. (KucC)

• - Zbraň, kterou Raizo (Rain) používá nejčastěji, je zmodernizovaná verze tzv. kyoketsu-shoge, oboustranného ostří připevněného řetězem nebo vlascem ke kruhu nebo závaží. (Ficik)