Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmoví tvůrci Matrixu a V jako Vendetta, přinášejí v Ninja Assassin další krev (hodně krve!) do žánru filmů o bojových uměních. Korejská popová hvězda Rain (Speed Racer) hraje hrdinského, smrtelně nebezpečného Raiza, vychovávaného od dětství po způsobu mýtického klanu Ozunu. Teď ale bývalí spolubojovníci Raiza pronásledují, protože se odvrátil od nich i jejich autoritativního patriarchy (legenda bojových umění Sho Kosugi)... a je na útěku s agentkou Europolu (Naomie Harris), která má důkaz, že klan prodává své zabijácké služby vládám různých zemí. Film je přehlídkou akce od počátku až do konce - rychlé, kruté, plné zbraní (řetězů, mečů, holí, hvězdic) a úžasných fyzických výkonů. Nebojte se zbraně, ale ruky, která ji ovládá. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (445)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Nevím proč, ale tak mě během sledování napadlo: "Raději si přečtěte něco o Anite Blakeové.", ačkoliv to nemá s danou tématikou nic dělat, zřejmě mě ta všudypřítomná cákající, stříkající, oslepující krev asociovala na Provinilé slasti. Byla to nuda. Děsná. Vypadá to trochu jako vykrádačka Kill Billa (viz krev, katany), ale horší. Z chudáka Biho (Rain) mi tu udělali absolutně nepřitažlivého týpka, takže se nebylo ani na co dívat (na černé kočky nejsem a starší muži mi prozatím nijak neimponují, takže se tu OPRAVDU nebylo na co dívat). Škoda, že ona přežila. Ještěže já jsem přežila. O hudbě se nemá cenu zmiňovat, nic speciálního to není. Efekty, no, efekty tam byly, ale tak leda pro srandu králíkům. Jediné, co na tom musím ocenit je to, co ani ve filmu nebylo vidět - ta jejich píle, se kterou se vše učili a připravovali. Viděla jsem video, kde cvičí pro film nějaké bojové scény a kvůli tomu jsem se chtěla podívat. No, neprohloupila bych, kdybych zůstala jen u jejich "snaživého" videjka. Naštěstí to má jen 99 minut. A taková škoda, že je to zrovna od režiséra, co mi dal tak skvělou Vendetu :-) ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Zatím nejkrvavější film tohoto roku, co minuta filmu to litr krve. Docela velké zklamání, na to jak jsem se těšil. Očekával jsem lepší film než byl Ninja, ale nakonec je to téměř nastejno. Prvních 40 minut jsem se musel zuby, nechty držet, abych film nevypnul - hrozná Angličtina v podání asiatů, nesympatičtí herci, příběh a dialogy k smíchu. Přesto se z druhé poloviny vyklubal, alespoň částečně ten film, který jsem tak očekával a dostal jsem pořádnou porci Akční Ninjoviny. Hodně mě překvapil Rain, který hrál Raiza a zprvu jsem ho vůbec nepoznal. Hudební stránky filmu jsem si ani nevšimnul, ale efektově to zas tak špatné nebylo - zpomalení boje s Kusarigamou, zrychlení pohybu a občas zajímavý záběr Jediné co mi na akčních scénách vadilo, že byli dost temné a občas se v nich špatně orientovalo. Poslední půl hodinka , přidala filmu dost, ale na 4 * to ani z daleka nestačí. Po zkouknutí jsem si zkontroloval jestli mám srdce na správné straně(Levá). 50 % ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

aneb jak Wachovské napadla skvělá myšlenka, že tentokráte zkusí změnit cílové publikum a po stylizovaném a sakra rychlém Speed Racerovi, který ale byl "jen" pro děti, přesídlí na úplně opačnou hranici a natočí ultrabrutální znovu stylizovaný film o z nějakého divného důvodu se msticím ninjovi, kde budou stříkat hektolitry strašné digitální krve, budou tam flashback záběry (tak oblíbené...) ukazující totálně tvrdý výcvik a nebude tam žádný smysluplný dialog a už vůbec žádný děj. No ty poslední dva body možná nebyly až tak očekávané, ale i kdyby opravdu vsadili bratři jen na ty souboje, stejně by prohráli.. Prostě úplně odbytý film bez života, s formálně hrajícími a tvářícími se postavami, hlavně ti detektivové či co to bylo, jsou k smíchu a scény s nimi jsou jak z nějakého německého TV filmu.. Příběh, jak jsem už napsal, vůbec neexistuje, nebo možná ano, ale je tak okleštěn na úkor vizuálu, že se nemá cenu o něm vůbec zmiňovat. Vizuál samotný, který měl být podle všeho jedinou zbraní filmu, nefunguje přesně tak, jak by měl.. Když jsem se těšil na tento film, rozhodně jsem nečekal, že nějakého McTeiguea nechají Wachovsti až tak ujet a vůbec nedokážou ukočírovat tak nadějný projekt. Ano, stále jsou některé bitvy ninja vs. sto ninjů relativně úžasné, ale jen kvůli tomu, abych viděl jak někdo kosí jednoho nepřítele za druhým, jsem tento film vidět nechtěl. Nemluvě o tom, že Rainova nesmrtelnost, pitomé videoklipové záběry a ta debilní černoška mě strašně štvaly.. Chceš návod, jak poznat, že se kolem tebe pohybuje ninja? stačí poslouchat a když uslyšíš tichý zlověstný svist, resp. se ti podaří uvidět podivně rozmazanou černou čmouho jak z nějakého hororu, věz, že zabiják je blízko. A je opravdu neviditelný, má takové dokonalé maskování jak predátor, vlastně ještě lepší.. Ale nemusíš se bát, protože stačí aby přišel náš hrdina Rain, který si dává jednoho za druhým k snídani jakoby se nechumelilo.. Prostě strašná retardace a jen díky i když nesmyslným, ale přesto bitkám, které vypadaly jakž takž a občas jsem se nad některými pohyby pousmál, dávám dvě.. (prostě jsem se nudil méně než u New Moonu, ale musím se přiznat, že jsem občas musel přesouvat..) ()

verbal 

všechny recenze uživatele

"Ninja po Americku": Uneste středně vychrtlého korejského sirotka, svářte s pronikavě sadistikým japonským Senseiem, přidejte dvacet let zenbudhistických žvástů a za občasného bičování přiveďte k nepříčetnosti. Doporučujeme podávat se dvěma nesympatickými agenty FBI. Dostáváte středně krvavý bluf podivné formy, čpící Dudikoffovskou poetikou, nicméně proti Ninjovi bez Assassina stále lehce stravitelný. Dobrou chuť. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nerozeznám kickbox od kung-fu, taekwonda, muay thai ani od většiny jiných bojových vylomenin, ale proti filmovým setkáváním chodidel s hlavami nemívám výraznějších výhrad. Tedy pokud je vidím. V tomto případě však byla většina soubojů rozmazána nocí, zběsile nepřehledným střihem a uměním epileptického kameramana, do tak neurčité podoby, že to nezachránily ani hektolitry rozstříkané krve, ani oddělené končetiny poletující do všech světových stran a už vůbec ne nulová kreativita snaživě opisujícího scénáristy. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (8)

  • Zbraň, kterou Raizo (Rain) používá nejčastěji, je zmodernizovaná verze tzv. kyoketsu-shoge, oboustranného ostří připevněného řetězem nebo vlascem ke kruhu nebo závaží. (Ficik)
  • Producenti Andy a Larry Wachowští si najali J. Michaela Straczynskiho, aby 6 týdnů před natáčením přepsal scénář. Zvládl to za 53 hodin. (TomikZlesa)
  • Bratry Wachowské natolik zaujal Rainův výkon ve filmu Speed Racer (2008), že se rozhodli vytvořit tento projekt právě pro něj. (KucC)

Související novinky

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (více)

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (více)

Vraždy podle Edgara Allana

Vraždy podle Edgara Allana

16.11.2009

Příští týden má světovou premiéru akční krvák Ninja Assassin, který v produkci bráchů Wachowských (Larryho penis prý neskončil v koši) natočil James McTeigue. Film byl dotočen už loni, takže McTeigue… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Jistě, útočí už odpradávna (když se v tom začneme vrtat, zjistíme, že i Ben Hur byl vlastně remake), ale poslední dobou jakoby jejich nápor sílil a válcoval všechno ostatní. Až má člověk dojem, že… (více)

Reklama

Reklama