• Flakotaso

V průběhu filmu mě neustále napadala myšlenka, že by tento film by mohli výrobci kečupu používat na svou prezentaci. Třeba Heinz, nebo spíše nějaký neznačkový, aby odpovídala "kvalita" :). Za druhé, když už tvůrci chtěli točit tak pompézní soubojový film, kde je nějaká pořádná hudba? Navíc onen nápad s nožíkem na řetízku, který rozseká všechno v okruhu pěti mil je fakt stupidní i na poměry amerických béček. Snímek stojí za vidění snad jenom kvůli Rainovi, který je opravdu slušně namakaný, ale jinak je to hodně velká bída.(18.2.2012)

James McTeigue je pro někoho možná jen tím hloupým americkým chlapečkem, co si tak rád hraje se samurajským mečem, ale jeho Ninja Assassin je coby víkendová jednohubka k nezaplacení. Navíc je radost pohledět na takové množství protržených krevních konzerv. Akorát se mi nechce věřit, že se na tak béčkovém scénáři podílel TEN J. Michael Straczynski, co se vytasil s Výměnou nebo komiksovou Krajinou půlnočních stínů.(27.2.2010)

"Ninja po Americku": Uneste středně vychrtlého korejského sirotka, svářte s pronikavě sadistikým japonským Senseiem, přidejte dvacet let zenbudhistických žvástů a za občasného bičování přiveďte k nepříčetnosti. Doporučujeme podávat se dvěma nesympatickými agenty FBI. Dostáváte středně krvavý bluf podivné formy, čpící Dudikoffovskou poetikou, nicméně proti Ninjovi bez Assassina stále lehce stravitelný. Dobrou chuť.(15.2.2010)

Ninja Assasin -přímočaré jméno pro přímočarý film, který příběh upozaďuje za intenzivní akci. Ovsem s tím že jeho děj kupodivu není až tak pitomý, aby urážel inteligenci žánru znalého diváka, byť logickým lapsům se nevyhne. Diváka ale kupodivu uráží ohledu jiném a to právě v tom pro žánr nejpalčivějším - v akci. Obzvlášť pro mě, maximálně natěšeného pár videi z tělocvičny kde se představitel hlavní postavy na film připravoval, jo to selhání o to bolestnější... protože fyzicky na to ten kluk má víc než kdo jiný. Jenže jeho bojovou ekvilibristiku sabotuje samotný režisér, akci utápí ve tmě, zmateném střihu a digitlálních efektech, a pohříchu místo na kontaktní souboje tělo na tělo či katana na katanu ho většinu času nechá mávat CGI čepelí na špagátu a metat přestylizované hvězdice, přičemž kolem přehnaně odletují kusy těl i hektolitry krve. Pak ještě do jina vcelku seriozního filmu přimíchá i mírné fantasy prvky... a z potenciálně velmi kultovního filmu se tak stává jen standartní akční řežba kořeněná přepálenými gore efekty. 6/10(14.5.2010)

Na návrat k subžánru mého dětství jsem se těšil, zvláště za účasti samotného Kosugiho, nicméně zejména trailer má očekávání postupně tlumil. Musím však nakonec po zhlédnutí vyjádřit poměrnou spokojenost. Příjemná komiksová pocta nejen ninja filmům, která má spád a je příjemně brutální. Tematiku aktualizuje a podává v rámci možností temných kulisách a souvislestech, takže "muži v černém" nepůsobí směšně, jak jsme bývali zvyklí ve flácích Godfreyho Ho apod. Ostře řezaný Kosugi je velkou devízou filmu, která však také poukazuje na jeho velkou slabinu. A tou je unilý Rain, kdy na nás právě v konfrontacích s Kosugim dýchá jeho mizivé charisma. Problémem je samozřejmě i úlitba americkému publiku v podobě černé vyšetřovatelky a spousta nesmyslů. Za nesmysl nepovažuju svépomocné hojení ran či uhýbání střelám, to k žánru patří, ale pecky typu: Stopuje nás komando vrahů, kteří nás najdou i po čuchu, ale my necháme auto posetý šurikenama zaparkovaný před motelem. Tyhle momenty pak samozřejmě působí velmi rušivě. Film celkově mírně nadhodnocuju, bavil jsem se fajn.(2.8.2010)

• Rain

• - Bratry Wachowské natolik zaujal Rainův výkon ve filmu Speed Racer (2008), že se rozhodli vytvořit tento projekt právě pro něj. (KucC)

• - Producenti Andy a Larry Wachowští si najali J. Michaela Straczynskiho, aby 6 týdnů před natáčením přepsal scénář. Zvládl to za 53 hodin. (TomikZlesa)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu při tetování, je „The MC“ od Ryuzo. Na konci filmu pak hraje „Shazam“ od Spiderbait. (Duoscop)