• Arachneuss

Nejhorší obavy se potvrdily - Ninja Assassin je špatný film. Z nadějně vyhlížející rubačky zbyla pouze nekonečná řada levných triků pro efekt a bezpáteřní režie Jamese McTeigue, kterou do nejhlubších jam pekelných posílá scénář, splácaný z těch největších blockbusterových klišé historie. Nejhorší na celém snímku je ale fakt, že nefunguje ani jako hyper-akční řezničina pro otrlé. Vyumělkovaná choreografie zaniká díky špatnému střihu a pokud už se najde světlá chvilka pro detailnější záběr na bojující postavy, tak je během sekundy úspěšně zruinována stíny a tmou, což orientaci v "Kdo koho sakra seknul?!" ještě ztěžuje. Hektolitry počítačové krve zkrátka na natočení druhého Matrixu někdy nestačí.(15.2.2010)

Zatím nejkrvavější film tohoto roku, co minuta filmu to litr krve. Docela velké zklamání, na to jak jsem se těšil. Očekával jsem lepší film než byl Ninja, ale nakonec je to téměř nastejno. Prvních 40 minut jsem se musel zuby, nechty držet, abych film nevypnul - hrozná Angličtina v podání asiatů, nesympatičtí herci, příběh a dialogy k smíchu. Přesto se z druhé poloviny vyklubal, alespoň částečně ten film, který jsem tak očekával a dostal jsem pořádnou porci Akční Ninjoviny. Hodně mě překvapil Rain, který hrál Raiza a zprvu jsem ho vůbec nepoznal. Hudební stránky filmu jsem si ani nevšimnul, ale efektově to zas tak špatné nebylo - zpomalení boje s Kusarigamou, zrychlení pohybu a občas zajímavý záběr Jediné co mi na akčních scénách vadilo, že byli dost temné a občas se v nich špatně orientovalo. Poslední půl hodinka , přidala filmu dost, ale na 4 * to ani z daleka nestačí. Po zkouknutí jsem si zkontroloval jestli mám srdce na správné straně(Levá). 50 %(4.5.2010)

• teutates

Najslabší čin James-a McTeigue-a... v podstate od začiatku mi to pripadalo strašne smiešne... celé to prevedenie, to ninja boom, taktiež ninja konšpirácia, kde ninja sú v podstate všade navôkol, ale nik o nich nevie... (myslím, že táto časť sa dala rozhodne previesť a upraviť oveľa lepšie). Film pôsobi naivne a ani tie potoky krve, o ktoré nie je núdza nestačia na priemerný dojem filmu. Z mojej strany veľké sklamanie... potešilo pár scén z ninja "campu" - toť vše 4/10 Len dodám, že scénar je príšerný a Naomie Harris radšej nekomentujem (len ma rozbolela hlava).(12.2.2010)

• Sobis87

Úvodní minuty filmu jsou hned jeho vrcholem a explicitně vypovídají o tom, na čem je celý Ninja Assassin postavený – na množství digitální krve a s tím spojenou estetizovanou brutalitou, přičemž samotné choreografické kousky se utápějí ve tmě. Ať už jsou tedy samotné souboje z choreografického hlediska jakkoliv působivé, špatné nasvícení scén a nesoustředěná režie z toho dělají akorát nepřehlednou skrumáž záběrů. Pár efektivních záběrů se tu sice najde, ve svém celku ale film kromě zmíněné brutality nedokáže oslnit a od původně komiksového scénáristy Michaela Straczynskiho, který napsal mimo jiné i skvělou Výměnu, jsem popravdě čekal něco víc než jen plytký příběh ředící provařená klišé. Rain jako ninja-řezník naštěstí obstál a tempo filmu zase celkem úspěšně zabraňuje tomu, aby se divák ukousal nudou. Čekal jsem prostě něco víc než jen triviální béčko omílající už stokrát provařený příběh. 50%(4.3.2010)

• Renton

Scénář: J. Michael Straczynski, Matthew Sand .. Na to, jaký producentský team se snaží reinkarnovat ninja styl, je výsledek hodně nevýrazný. Úvodní rozčtvrťovací sekvence navnadí, ale kostra příběhu je vystavěna na nezáživném a omletém příběhu vzpoury jedince proti organizaci, která mu ublížila a že zrovna on byl jejím černým koněm... Děravé a mizivě zajímavé, proti tomu popstar Rain se hodně snaží a ještě zbývá ta řezničina, která je ovšem mnohdy krásně efektivní. Ubírá jí jen občasná nepřehlednost pramenící z nutnosti ninjů být kryti temnotou a přemíra krve skupiny “jedniček a nul.“(12.2.2010)

• - Zbraň, kterou Raizo (Rain) používá nejčastěji, je zmodernizovaná verze tzv. kyoketsu-shoge, oboustranného ostří připevněného řetězem nebo vlascem ke kruhu nebo závaží. (Ficik)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu při tetování, je „The MC“ od Ryuzo. Na konci filmu pak hraje „Shazam“ od Spiderbait. (Duoscop)

• - Film měl být původně uveden v roce 2008. (KucC)