Rozpočet $40miliónovTržby USA $38,122,883Tržby Celosvetovo $61,590,252Tržby za predaj DVD v USA $13,554,326 //počet predaných kusov 715,657║ James McTeigue akoby po skvelom V ako Vendetta zaspal na vavrínoch a okrem rýchlej akcie a nenudiaceho deju, nedá nič na vrch, určite vykreslenie príbehu tu je ale nemá to skutočnú hĺbku, cit a ani emócie, takže okrem hektolitrov krvy, poletujúcich končatín, si tu nič inšie neužijeme, takže samoúčelný masaker čo sa dá zjesť ale nenasýti. /60%/(4.8.2010)

V akčních scénách vynikající a zábavné, ve všech ostatních směrech únavné béčko, jehož klidnější pasáže měly skončit na podlaze střižny ve prospěch ultimátního martial art proma, které by při hodinové stopáži nakopávalo zadky ve velkém stylu. Velká škoda, že McTeigue občas nechal "herce" mluvit a pokusil se vyprávět extrémně dementní příběh, který by spíchnul i žák základní školy, před jehož očima se alespoň jednou prohnal Michael Dudikoff. Dokud stříká digitální malinovka a končetiny létají zleva doprava a nazpátek, je index zábavnosti sakra vysoko. Všechno ostatní ho zbytečně sráží do míst, kde slunce (ani žárovky) nesvítí. P.S.: Těším se na film, v němž budou digitální cákance krve nejen létat, ale i dopadat. A je mi jedno jestli na něčí údy nebo na podlahu. Není nic blbějšího než když kolem vrchního řezníka poletují hektolitry rudých jedniček a nul a on je přitom až na trochu prachu a popela čistý jako čerstvě umytá dětská prdelka. 5/10(27.2.2010)

Nekorektní řezničina, bohužel obsahově velmi zredukovaná, zesterilizovaná a osekaná (jak příhodné) na nejzákladnější žánrová klišé - tzn. deux ex machina, tuny a tuny retrospektiv a sem tam nějaká ta hláška. Expresivita násilí zjevně inspirovaná v některých anime brutalitkách (z poslední doby jmenujme především Afro Samuraie) sice potěší, práce se světlem taktéž, akce jako taková (pokud se zrovna nezrychluje - nechápu, proč se k tomu tvůrci stále uchylují, když to vypadá pokaždé naprosto trapně a neumětelsky) je velmi solidní (Třístovkové fígle fungují), po skončení se ale nemohu zbavit dojmu z nedomrlého seriálového pilotu. Vyšumí to, než byste řekli Ninja.. Škoda.. P.S.: Zdá se, že replika "My turn..." se jeví býti McTeigueovým trademarkem.. ;) A díky bohu za něj...(6.3.2010)

"Ninja po Americku": Uneste středně vychrtlého korejského sirotka, svářte s pronikavě sadistikým japonským Senseiem, přidejte dvacet let zenbudhistických žvástů a za občasného bičování přiveďte k nepříčetnosti. Doporučujeme podávat se dvěma nesympatickými agenty FBI. Dostáváte středně krvavý bluf podivné formy, čpící Dudikoffovskou poetikou, nicméně proti Ninjovi bez Assassina stále lehce stravitelný. Dobrou chuť.(15.2.2010)

• becki_tu

Přestřelený béčkový paskvil, který není cool a to je u podobných filmů problém. Sešel se tu producentský tým jak kdyby se měl točit další díl Matrixu, ale panu režisérovi se to trochu vymklo z rukou (za to může i z velké části slabý scénář), což dokazují nudné flashbacky a akční scény jak přes kopírák. Za zmínku snad stojí jen finále, které ale není nic jiného, než jedna velká krvavá řežba. PS.: Ve škole nám tvrdili, že lidské tělo obsahuje kolem 5 litrů krve, ne 5 kýblů :)(6.3.2011)

• - Film měl být původně uveden v roce 2008. (KucC)

• - V 54. minutě jeden z vyšetřovatelů říká, že Raizo (Rain) nevypadá jako zabiják, ale spíše jako člen chlapecké kapely. To lze brát jako narážku na Raina, který se vedle herectví věnuje také hudbě. (AlekiCornski)

• - Korejská popová hvězda Rain před filmem neměl s bojovým uměním žádné zkušenosti. Vše se naučil za 6 měsíců. (KucC)