"Nevypadá jako vraždící stroj !! Spíš jako z klučičí kapely !!" ;) Už když jsem viděl Ninja Assassin poprvé, za mě osobně tahle kulervoucí řezničina vzdávající hold japonským sedmdesátkovým exploation snímkům s motivy pomsty či raději s nadsázkou řečeno absolutní gorefest jasně aspiroval na guilty pleasure movie, tedy učebnicovou sračku, která většinu diváků šíleně baví, přičemž se k tomuto poklesku žádný nechce přiznat, roku 2009 !! Samozřejmě se i srovnání s Tarantinovým eposem Kill Bill přímo nabízí, McTeigue ani Straczynski se však Quentinovi nemohou rovnat, a tak by duchaplný příběh bez nutných klišé, které však v rámci celku působí velmi příjemně a nenuceně, čekal snad jen skutečný blázen !! Celé je to pouze o hektolitrech digitální krve, masakru těl, oddělování různých končetin, které však díky té temné, snad až komiksové, stylizaci i střihu často vyznívají dost nepřehledně, ne že by právě na téhle skutečnosti zvlášť záleželo, práci s identifikací částí těl nechme koronerovi či forenzním vyšetřovatelům, a také velké spoustě parádních úderných hlášek s množstvím odkazů, přičemž ta výše uvedená mě naprosto odrovnala..;) Vliv Wachovských a jejich efektních matrixových lahůdek skládajících výsledný lahůdkový vizuál na diváka pomrkává prakticky při každé akční scéně, ani choreografie bojových scén nemůže nikoho urazit !! Teď po druhé projekci po takřka čtyřech letech a dvou sezonách Spartaka, který mě dokonale namlsal, mé nadšení snad maličko opadlo, nicméně jsem si McTeigueho kousek užil skoro stejně jako poprvé, a tak mě pouze mrzí, že hlavní roli nepřijal Jet Li, nic proti popíkáři Rainovi, a že talentovaný Ilan Eshkeri nedokázal přijít s trochu odvázanějším soundtrackem, pak bych zřejmě neměl Ninja Assassin coby nekončící béčkové jízdě vůbec co vytknout !!(19.9.2013)

Pro ninje mám slabost :) ale po druhém zhlédnutí snižuji hodnocení o jednu hvězdičku. Závěrečné akční scény jsou neskutečně trapné a radost tak zůstane pouze z dobré choreografie bojů. Ve filmu o ninjích bych čekal více napětí, tajemna a strachu. Nejlepší scény zde byly ty, jak Raizo vzpomínal. Nedostatek: Když je Raizo zajat a spoután ke zdi v cele, dobře si všimněte jeho oblečení. Jakmile se totiž osvobodí a pošle Mikku do auta, bude už mít v následujících záběrech zcela jiný oděv. To se stihl s bandou ninjů v zádech převlíct?(21.9.2010)

Tuctová moderní zábava,která se mírně snaží opírat o staré fláky a zároveň se snaží zakomponovat novodobé triky a přesně to,co se ,,udajně´´ novodobému fanouškovi bojových filmů líbí.Každopádně se to v případě Ninja Assassin určitě daří minimálně dobře,film nenudí,celkem pěkně odsejpá,takže ta 100 minutová stopáž utečě pěkně.V záplavě filmů s touto tématikou slabší nadprůměr.3,5*(19.4.2010)

• Isherwood

Občas si při sledování některých filmů kladu otázku, zda-li jsou si tvůrci vědomi toho, jakou že to sračku vlastně točí. Ninja Assassin mě donutil ptát se co pět minut. Těžko pálit do konkrétních věcí, když člověk chápe, že to měla evidentně být áčková bojovka v módním outfitu MTV, která místo make-upu dávkuje hektolitry digitální krve. Jenže ten film je směšný tou svojí naivitou, kdy předkládá motivy starodávných bojových umění, nenaplněné lásky i spiknutí zlovolných korporací a vlád. Násilně do toho naroubuje hysterickou černošku do hlavní role (nechci být rasista, tenhle element mě ale neskutečně vytáčí) a spasit to všechno má jeden vtip o velikosti džínů. Jsem ochoten uznat dva, tři záblesky stylovosti a fajn závěrečné titulky, ale jinak spíše uznale pokyvuju hlavou nad tím, že to distributor raději u nás do kina ani nenasadil.(12.3.2010)

• kitano

James Mc Teigue zbabral čo sa dalo. Zápletka by aj mohla fungovať keby režisér nerozprával neúnosne slimačím tempom s kopou nevhodne povkladaných flashbackov. Kvalitnú akciu zasa kazia prehnáné efekty a hektolitre neprirodzene posobiacej umelej krvi. Veľká škoda pretože niektoré scény (nahánačka cez dopravnú premávku) sú skutočne špičkovo prevedené. Pritom stačilo trochu zjednodušiť naráciu (trening v detstve, konflikt, útek, nejaky rundown a vyúčtovanie) a malo by to omnoho vačši spád. Takto mám z toho pocit že sa proste posralo čo sa dalo posrať. (5/10)(24.3.2010)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu při tetování, je „The MC“ od Ryuzo. Na konci filmu pak hraje „Shazam“ od Spiderbait. (Duoscop)

• - Centrála Europolu nie je v Berlíne, ale v Haagu. (beso74)

• - Zbraň, kterou Raizo (Rain) používá nejčastěji, je zmodernizovaná verze tzv. kyoketsu-shoge, oboustranného ostří připevněného řetězem nebo vlascem ke kruhu nebo závaží. (Ficik)