Zľahka nábeh na guilty pleasure. Jednoducho ma to bavilo. Vďaka geniálnej úvodnej scéne sa dá prežiť nasledujúca cca 30-minútovka, ktorá je pekelná po všetkých stránkach (herecky i scenáristicky, dialógy sú čistý hnoj, navyše to vyzerá príšerne lacno a televízne), ale potom už vypukne nonstop bitúnok a človek si môže užívať slušnú choreografiu a gejzíry (digitálnej) červenej. Iste, všetky bitky sa kvôli nindža-spôsobu boju odohrávajú v prítmí a tieňoch, takže mnohí budú namietať, že je to neprehľadné, ale ten občasný chaos je zámerný a účelný. Pri útoku nindžov ide práve o to, aby nebolo poriadne vidieť, čo sa stalo, len pekne lietajú ruky a nohy ;-). Dokonca aj tomu Rainovi som to žral, hoci jediná solídna hláška filmu ("Toto že je obávaný zabijak? Vyzerá ako člen chlapčenskej skupiny!") má niečo do seba. Samozrejme, od Wachowských človek čaká omnoho viac, ale pre ľudí, čo sú pre trochu "bojových umení" ochotní stále sledovať vandammovky a seagalovky, bude NA film storočia.(14.2.2010)

• Adrian

V podstate rovnaka hovadina ako Florentinov Ninja. Lenze u Florentina si svaly pretahoval Adkins a hoc je to herecke poleno, vdaka jeho bojovym schopnostiam sa ta hodka a pol dala bez problemov zvladnut. Ninja Assassin pri rovnakej stopazi mi prisiel dvakrat taky dlhy - suboje hoc nepostradali tvrdost, bolo na nich vidiet vyumelkovanost a to, ze hoc sa Rain par tyzdnov na svoju ulohu tvrdo pripravoval, na to aby zvladol utiahnut cely film cisto len na fyzicke nema. V podstate Ninja assassin je rovnako nezazivne ako Blood:THe Last Vampire, kde to tiez v podobnom digitalnom nanose skusala pre zmenu zenska korejska hviezda.(13.2.2010)

Tuctová moderní zábava,která se mírně snaží opírat o staré fláky a zároveň se snaží zakomponovat novodobé triky a přesně to,co se ,,udajně´´ novodobému fanouškovi bojových filmů líbí.Každopádně se to v případě Ninja Assassin určitě daří minimálně dobře,film nenudí,celkem pěkně odsejpá,takže ta 100 minutová stopáž utečě pěkně.V záplavě filmů s touto tématikou slabší nadprůměr.3,5*(19.4.2010)

Ninja Assasin -přímočaré jméno pro přímočarý film, který příběh upozaďuje za intenzivní akci. Ovsem s tím že jeho děj kupodivu není až tak pitomý, aby urážel inteligenci žánru znalého diváka, byť logickým lapsům se nevyhne. Diváka ale kupodivu uráží ohledu jiném a to právě v tom pro žánr nejpalčivějším - v akci. Obzvlášť pro mě, maximálně natěšeného pár videi z tělocvičny kde se představitel hlavní postavy na film připravoval, jo to selhání o to bolestnější... protože fyzicky na to ten kluk má víc než kdo jiný. Jenže jeho bojovou ekvilibristiku sabotuje samotný režisér, akci utápí ve tmě, zmateném střihu a digitlálních efektech, a pohříchu místo na kontaktní souboje tělo na tělo či katana na katanu ho většinu času nechá mávat CGI čepelí na špagátu a metat přestylizované hvězdice, přičemž kolem přehnaně odletují kusy těl i hektolitry krve. Pak ještě do jina vcelku seriozního filmu přimíchá i mírné fantasy prvky... a z potenciálně velmi kultovního filmu se tak stává jen standartní akční řežba kořeněná přepálenými gore efekty. 6/10(14.5.2010)

Jako démon seslaný z pekla, který přichází ze stínů.... Musím napsat, že pro mě je film vcelku překvapením! Čekal jsem humus jako v Ninjovi, ale film o tom, co se stane, když NINJA opustí svoji rodinu, zase takovým průserem není. Samozřejmě všemu vévodí úvodní krvavá řezničina, která člověka navnadí k daleko lepšímu zážitku. Bohužel tvůrci místo zajímavosti chorea a ,,líbivých“ záběrů vsadili na řežbu a krev. A jelikož se při sledování bez emoční a bez nápadité akce občas nudím, musím řešit i příběh. Což filmu dost škodí. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci se naučit rozbít (cizí) hlavou (cizí) pisoár. 2.) Zjistím, že nadprůměrně pořezanýmu Korejci stačí na zotavení podprůměrný čas. 3.) Chci vidět film s největším počtem lidí se srdcem vpravo. (nezaměňovat se srdcem na pravým místě!!). PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(13.1.2011)

• - Zbraň, kterou Raizo (Rain) používá nejčastěji, je zmodernizovaná verze tzv. kyoketsu-shoge, oboustranného ostří připevněného řetězem nebo vlascem ke kruhu nebo závaží. (Ficik)

• - Bratry Wachowské natolik zaujal Rainův výkon ve filmu Speed Racer (2008), že se rozhodli vytvořit tento projekt právě pro něj. (KucC)

• - V 54. minutě jeden z vyšetřovatelů říká, že Raizo (Rain) nevypadá jako zabiják, ale spíše jako člen chlapecké kapely. To lze brát jako narážku na Raina, který se vedle herectví věnuje také hudbě. (AlekiCornski)