V akčních scénách vynikající a zábavné, ve všech ostatních směrech únavné béčko, jehož klidnější pasáže měly skončit na podlaze střižny ve prospěch ultimátního martial art proma, které by při hodinové stopáži nakopávalo zadky ve velkém stylu. Velká škoda, že McTeigue občas nechal "herce" mluvit a pokusil se vyprávět extrémně dementní příběh, který by spíchnul i žák základní školy, před jehož očima se alespoň jednou prohnal Michael Dudikoff. Dokud stříká digitální malinovka a končetiny létají zleva doprava a nazpátek, je index zábavnosti sakra vysoko. Všechno ostatní ho zbytečně sráží do míst, kde slunce (ani žárovky) nesvítí. P.S.: Těším se na film, v němž budou digitální cákance krve nejen létat, ale i dopadat. A je mi jedno jestli na něčí údy nebo na podlahu. Není nic blbějšího než když kolem vrchního řezníka poletují hektolitry rudých jedniček a nul a on je přitom až na trochu prachu a popela čistý jako čerstvě umytá dětská prdelka. 5/10(27.2.2010)

James McTeigue je pro někoho možná jen tím hloupým americkým chlapečkem, co si tak rád hraje se samurajským mečem, ale jeho Ninja Assassin je coby víkendová jednohubka k nezaplacení. Navíc je radost pohledět na takové množství protržených krevních konzerv. Akorát se mi nechce věřit, že se na tak béčkovém scénáři podílel TEN J. Michael Straczynski, co se vytasil s Výměnou nebo komiksovou Krajinou půlnočních stínů.(27.2.2010)

Když se po premiéře Spartaka: Krve a písku vynořily výsměšné komentáře vyčítající seriálu přespřílišnou míru digitální krve, asi nebyl Ninja Assassin ještě tolik známý. Tady jsou totiž useknuté hlavy a litry krve na denním pořádku. Po zásahu hvězdice se z hrudi nastávajícího nebožtíka vyvalí tolik životodárné tekutiny, že by nenaplnila ani cisternu od Benziny; po amputaci končetiny tryská gejzír větší, než v Karlových lázních. Ještě, že to nikomu nevadí, když to celé vypadá tak dobře. Navíc akce jede a jako odpočinek slouží pouze Raizovo vzpomínání na bojový výcvik... Čtyři hvězdičky unikly o vlásek, zejména kvůli absenci akční výraznější daylight scény a směšnému konci. Jinak pecka. P.S. Vždyť scénář MOC nekulhá... Straczynski měl sice na víc, ale asi měl plno práce s jinými projekty.(14.11.2010)

Je to mierne nadpriemerný akčný film. Má pomerne dobrý príbeh o prvotriednom nájomnom zabijakovi, ktorý bol vychovaný v tajnom klane ninjov, kde aj patril medzi najlepších, ale po jednej nepríjemnej udalosti jeho vernosť skončila, obrátil sa proti svojim a tak teraz bojuje proti nim. Keď na stopu ninjov príde vytrvalá agentka tajnej služby, ninjovia sa ju rozhodnú odstrániť, ale on jej pomôže a spolu musia bojovať o svoje životy. Spracovanie je ale iba úplne priemerné, ešte úvodná sekvencia pôsobí veľmi dobre, ale následne už cítiť, že to opäť nič výnimočné nebude. Určite musím pochváliť mimoriadne svižné tempo, tu sa skutočne stále niečo deje a tak som sa ani na okamih nenudil a hlavne posledná tretina je nadmieru dynamická, no celé to pôsobí až príliš béčkovo, ale tým horším spôsobom, vôbec mi nesadol ten prístup k ninja tématike, ktorý je úplne americký, takže to pôsobí skôr hlúpo a navyše to využíva skôr komiksový štýl a ten tiež vôbec nemusím. Ale zase pozerať sa na to dá. Akcie je tu plno, ale je iba priemerná. Oceňujem jej rozmanitosť, keďže sa tu nájdu súboje jeden na jedného, proti presile, ale aj veľkolepejšie akcie, pričom sa občas používajú aj strelné zbrane a väčšinou je aj celkom slušne natočená, pokiaľ sa neodohrávajú v tme, ale veľkým záporom je tá komiksová štylizácia, kvôli ktorej to pôsobí úplne nereálne, akčné scény sú zbytočne dlhé a preefektované a používanie zbraní zase pôsobí neefektívne, čo hlavne pri tejto tématike nemám rád. A samostatnou kategóriou je prístup k drsnosti, na prvý pohľad síce poteší, že krvi a rôznych useknutých častí je tu nespočet, ale nanešťastie je to tak digitálne, že to už nepôsobí drsne, ale skôr smiešne. Najviac sa mi páči úvodná likvidácia gangsterov, prepadnutie sídla ninjov zásahovou jednotkou alebo aj akcia na ceste. Herecké obsadenie je tiež iba priemerné, Rain je na tom fyzicky bez problémov, ale inak ma moc nebavil a navyše ani nie je Japonec, vedľajšie postavy ma tiež moc nebavili, hlavne agentka, ale aspoň záporáci sú celkom slušní, či už Shô Kosugi alebo aj Rick Yune. A čo sa týka réžie a technickej stránky, chválim celkom slušný vizuál, teda až na tie efekty, ale celkovo to na ten žánrový priemer stačí. Takže stačilo, aby to bolo reálnejšie, či už samotní ninjovia, ale aj akcia a mohlo to dopadnúť podstatne lepšie, ale aj tak je Ninja assassin aspoň obstojné béčko, ktoré sa raz, dva krát dá pozrieť. 55%(4.3.2014)

Bratia Wachowski realizujú prostredníctvom svojho dvorného režiséra áčkovú ninja sekanicu, ktorá je poriadne krvavá, efektne nasnímaná a prehnaná ako sa na poriadny ninja film patrí. Čo viac si priať?! Akcie je dosť, krvi ešte viac, nenudil som sa, idem dohnať zameškané kultové ninja filmy – Adkinsovou Ninjou počínajúc a Americkou Ninjou končiac. Film spravil chuť a preto ho patrične oceňujem.(27.2.2010)

• - Bratry Wachowské natolik zaujal Rainův výkon ve filmu Speed Racer (2008), že se rozhodli vytvořit tento projekt právě pro něj. (KucC)

• - Zbraň, kterou Raizo (Rain) používá nejčastěji, je zmodernizovaná verze tzv. kyoketsu-shoge, oboustranného ostří připevněného řetězem nebo vlascem ke kruhu nebo závaží. (Ficik)

• - Centrála Europolu nie je v Berlíne, ale v Haagu. (beso74)