Vlak do pekel

všechny plakáty

Akce se odehrává kdesi ve východní Evropě. Skupina amerických sportovců se potká ve vlaku. Tohle však není normální vlak..... Během jízdy se cestující začínají ztrácet. Jsou vězněni a mučeni v kovových klecích sadistickým vrahem a jeho pomocníky. Námět byl vzat z hororu TERROR TRAIN, ve kterém si hlavní roli zahrála Jamie Lee Curtis. (LIVINGDEAD)

Chen

Co si ti Američané myslí, že tu v Evropě provádíme? I když pravda, jízda některými našimi vlaky je podobným utrpením. ()

kombajn

PLUS: brutalita, MINUS: scénář, dialogy, chování postav... Po většinu času si jen člověk myslí WTF. Bohužel, protože jinak jsou krvavé části dostatečně nechutné, ale film je totálně předvídatelný (kromě mnoha momentů, kdy by člověk čekal, že se družstvo zápasníků bude umět prát), zkrátka ZLO. MÁSLO. Doporučuji se vyhnout tomuto filmu... ()

Martin741

Nicim vynimocny horor od rezisera Gideon Raffa o hororovej ceste vlakom, pocas ktorej skupinke studentov bude odobrata vacsina telesnych organov pre obchod s tymito organmi. Hlavna herecka Thora Birch sa sice snazi, ale viac ako priemerne herecke schopnosti zo seba nevyda, zvysok hercov sa vacsinou trapi. Ako zaujimavost mozno uviest fakt, ze tu hral Ivan Barnev /Obsluhoval Jsem Anglickeho Krale/. Aspon ze Vlak do pekel mal aku-taku strasidelnu atmosferu a efektivne vyvrazdovacky. 68 % ()

zdenotvor

Ako hororového fanúšika ma toto príjemné Bčko celkom potešilo, samozrejme je tu plno logických chýb,hlúpstí, nezmyselného konania postáv a všetko som to už videl niekde v podobných hororch, ale celkovo ma to bavilo. Train radím medzi tie tie klasické hororové Bčka, ktoré ani neurazia, ani extra nenadchnú. Taká večerná oddychovka na vypnutie mozgu. ()

honajz2

Hele, mě gore nevadí, spíš naopak, ale když je celý film postavený jenom na gore a něco jako zajímavé postavy, děj, logika atd. nejsou, tak se mi ten film fakt líbit asi nebude. A tohle to jenom potvrzuje. Kromě slušného gore tu pak jsou neskutečně stupidní postavy, úplně divně vedený děj postrádající logiku a neskutečně otravná kamera. Možná tak ta poslední scéna by to z té bídy maličko vytáhla, ale fakt jenom maličko, tak, že to s hodnocením skoro nehne. A to jsem doufal, že to bude dobrý, ze začátku to vypadlo zajímavě. Bohužel se mi už brzo ukázalo, že opak bude pravdou. 1* ()

bourec

Podobnejch filmů už člověk viděl dost,aby mohl porovnávat.Je to sice blízko,jak tady už někdo napsal,Hostelu,ale ty pohnutky proč se to děje sou o dost pragmatičtější.Tady se prostě nevraždí jen tak pro zábavu,takže tenhle film je o poznání kvalitnější než Hostel.Od začátku filmu sem řešil,jestli rejža je nějakej přejmenovanej ukrajinec nebo rus,protože tak jednostrannej průběh děje byl dost lezoucí na nervy.Nakonec sem se přiklonil k názoru,že východní,potažmo postsovětský země nesnáší,,a udělal z nich negramoty a prasata.Jinak filmově dost průměrný,ale konec mi udělal radost.50%. ()

cariada

Poměrně hodně depresivní horor. Už jen díky těmhle filmům bych na Ukrajinu či do Ruska nikdy ject nechtěl a ještě k tomu vlakem, prostě z toho mám strach. Horory ve vlaku se moc často netočí, proto jsem za každý slušný rád. Skupina sportovců jede někam na závody, ale nastoupí do špatného vlaku. Kde se turisté stávají jen kusem masa k ukojení potřeb bohatých a nemocných lidí, který potřebují orgány. Celé je to sice od začátku jasné i kdo přežije. (prakticky vždy zůstane poslední holka) Co mě poněkud zarazilo,je jak i obyčejný cestující jsou naprosto neteční a nikdo nepomůže. Ani hlavní protagonisté nejsou zrovna moc sympatický. Docela by mě zajímalo, jak ty boháči se dostali k těmhle řezníkům. I celkem divné bylo jak ty lidi brutálně masakrovali a přitom je potřebovali na orgány. Spíš bych čekal že jim je v klidu odejmou a pak zabijou a dělat to za jízdy ve vlaku, musí být při nejmenším dost nepohodlný. Určitě tohle není film pro slabší povahy. ()

destroy83

Kvalitní zástupce novodobých kruťáren, který gore scénami vskutku nešetří. Příběh se točí kolem hrstky amerických atletů, jež jsou okolnostmi nuceni využít náhodnou nabídku svezení vlakem do Oděsy poté, co plánovaný spoj nestihli. Po úlevném pocitu, že se na ně usmálo štěstí, přichází velmi bolestné prozření. Snímek americké produkce opět vykresluje východní Evropu po svém. V tomto ohledu je srovnávání s Hostelem více než na místě. Ale vraťme se k vlaku do pekel, vlastně do Oděsy, kde zatím nic netušící skupinka sportovců v čele s Thorou Birch a svérázným asistentem trenéra hraje flašku. Thora umí hrát nejen výše zmíněnou flašku, ale je také velmi dobrá herečka, což již několikrát předvedla, takže ústřední postava je naprosto uvěřitelná a ani další postavy nejsou nijak křečovité a v jednoduchém příběhu působí naprosto přirozeně. Záporáci jsou správně slizcí a provádějí opravdu nehezké věci, kterých se kamera vůbec nebojí, takže si fanoušci gore přijdou opravdu na své. Prostředí špinavého rachotícího vlaku nádherně dokresluje velmi zábavná jatka, místy spojená se sexuálním násilím. Tvůrci mimo jiné do snímku fikaně propašovali i porci silikonů. Výsledný dojem je mlýnek na maso s nijak objevným příběhem, ale se slušnými herci a kvalitní řemeslnou stránku. Takže u mě v pohodě za čtyři hvězdy. ()

tom88

Žiaden zázrak v žánri, priemernosť smrdí na kilometre o béčkovosti ani nehovoriac. No koniec koncov som sa celkom bavil a katastrofa rozhodne nenastala. Krvavý hororík na jeden pekný, neskorý večer. Bohužiaľ z hlavy vyfrčí skôr, ako som si myslel. 50% ()

Sabrewulf

Plagiát Hostelu, který sice vypadá celkem slušně, ale od poloviny filmu jakoby si režisérskou židličku půjčil Uwe Boll. Hledání kamarádů ve vlaku zásadně probíhá lezením zvenčí do okna a za jízdy, 40ti kilová slečna nejenže má neskutečnou sílu, ale ještě v pohodě ustojí několik POŘÁDNÝCH pěstí přímo do ksichtu (nebýt tou slečnou Thora Birch, která mi naštěstí není nějak nesympatická, ale nějaká kravka, byl by to odpad), celý vlak se umí vypařit z kolejí a mnoho jiných debilit včetně té, na kterou jsem čím dál víc alergický a to - chlapa, který zabil mé kamarády a chce zabít i mě, omráčím a místo toho, abych ho dorazil, tak ho nechám ležet a utíkám pryč. ()

Prometheus69

Luxusní nelogické a góre.... sice neumí moc překvapit (tedy mimo brutality.. ta mě překvapila vcelku dost!), ale rozhodně potěší... zejména k závěrečné dekapitaci... jen tleskám! Takhle má vypadat pořádnej horror! Co na tom že herci jsou toporný dřeva... bez tak posloužily většinou jen jedinému účelu a to velice dobře. I když je dost znát že ani sám režisér nevěděl co od toho vlastně chce.. pač to chvílemy vypadalo spíš na vlak kanibalů. Nebo myslíte že to co servírovali v jídelním voze bylo skopové? Já se bavil a to zrovna nějakému mučení neholduju. :) ()

lennyd

Několik amerických studentů přejíždí z turnaje na turnaj napříč post-sovětskými státy. Jelikož jim ale ujede mezinárodní rychlík, musí vzít zavděk místní lokálkou. I když cesta vypadá zpočátku relativně idylicky, po čase se změní v jejich nejhorší noční můru. Jeden po druhém se stávají obětmi sadistických vrahů, kteří mají tento vlak jako svoji základnu... Člověk by se až divil, jak je vůbec možné ve střední a východní Evropě přežít. Alespoň jak je viděno různými hollywoodskými režiséry - kamkoliv člověk v Evropě vleze, tam jej rozřežou na maličké kousíčky a naloží do formaldehydu. A je jedno, jestli je to diskotéka, hotel nebo třeba vlak. Vlak do pekel patří k typickým zástupcům tohoto žánru, se všemi klady i zápory, který tento žánr přináší. Už od první vteřiny je jasné, kdo bude oním jediným přeživším, stejně tak je jasné, jakýže to chvat použije na zneškodnění posledního protivníka (i když jsem čekal, že skupina judistů bude pro východoevropské trhany větším soustem). Každopádně je třeba se nad filmem moc nezamýšlet, a už vůbec si neklást otázky (třeba jak je možné, že z venku má vlak pár vagónků, ale vevnitř má kromě normálních vagónů, jídelních vozů také laboratoř, mučírnu a další, ne zcela obvyklé náležitosti). Po herecké stránce kromě - mne nesympatické - Thory Birch nic extra, snad jen musím podotknout, že český dabing rusky mluvících občanů se vyloženě nepovedl... ()

Duoscop

Jak jsem viděl vlak, hned jsem věděl, že se film bude odehrávat v Evropě (podle vlaku). A tyhle horory mají jedno společné - udělat z nás tu největší zvěř, která jen čeká na vaše játra, ledvinu, oční bulvu.... Je to prostě Hostel na kolejích. Ale ten konec? ()

Tereza666

Do háje, já už nikdy nesednu do vlaku. Když ne film PŮLNOČNÍ VLAK, tak Train. Film byl skvělý, brutalní. Jediné co mě štvalo byla hrozná Thora Birch, kterou prostě nemůžu vystát. Přišlo mě jako by jí ta role vůbec nebavila. Ale co se týče brutálních scén..Ty byly skvělé. Perfektní horor. ()

zdenny

Během sledování tohoto filmu jsem si vzpomněl na film "Transsibiřský expres". Samozřejmě to nebylo tak do hloubky, protože tady šlo především o horror. Co se ale týká prostředí, tak to bylo naprosto stejné a naprosto stejně beznadějné. Otázkou je, proč Američané přisuzují Slovanům vlastnosti zaostalých lopaťáků. Studená válka už dávno není. Takže bych řekl, že to je tím, že tak Američanům opravdu připadáme. A já se jim vůbec nedivím. Mám také své místa na světě, kam bych strašně nerad jel na dovolenou. Jedná se o všechny země mimo EU, USA, Kanadu, Japonsko, Austrálii a další - prostě pro mě nestabilní země. A hlavně beru v potaz to, jak bych se domluvil s místní policií při nějakém problému. Zda by mi byli schopni naslouchat a případně mi pomoct. Nevěřím, že bych se toho dočkal v případě Ruska nebo posovětských zemí. Co se týkalo zaměření filmu, šlo o "Turistas" bez krásné přírody a bez normálního chirurga. Místo něj tam byl tlustý mamut, který by normálně uměl tělo rozřezat maximálně krumpáčem. To, že ti hajzlové vláčeli své oběti přímo vagóny obsazenými cestujícími, pro mě znamená pouze skutečnost, že v Rusku je prostě lepší držet hubu, protože taky o ni může člověk přijít. V Rusku jsem sice nikdy nebyl, ale na dovolenou bych se tam bál, protože mi prostě Rusáci připadají zvířecí a zaostalí. Třebaže Češi pro hodně lidí z civilizovaného světa západní kultury taky. Filmu dávám dvě hvězdy proto, že na mě působil celkem triviálně a postavy, jak kladné tak záporné, byly takové divné. PS: Mohl by někdo vyměnit fotku Thory Birch zde na csfd? Fakt už tak škaredá není. PPS: Toho malého zmrda, co "dostal" oči od mého kluka, bych (být hlavní hrdinkou) normálně umlátil palicí. A před zraky její matky bych si ty oči vzala zpátky. Takhle si myslím, že by ten film měl nějakou satisfakci, ikdyž třeba velice diskutabilní. ()

Danny F.

Tento styl alá Hostel tu už byl ale netvrdím že to bylo špatné. Brutalitou a drsným zacházením v tomto filmu nešetřili. Obchod s orgány je naprosto reálný nápad a řezničina místo operací neměla chybu. 70% ()

Andreas83

Myslím že námět nebyl vůbec špatný ale nedostatek financí a vykrádání jiných podobných snímků vše srazilo do podprůměrných hlubin! ()

drackula

Medzi pozitíva by som zaradil zaujímavé prostredie vlaku a naozaj dobre zvládnutá brutalita. Inak však ide iba o ďalší klišoidný koncentrát stokrát videného nápadu. Len namiesto bohatých úchylákov v duchu hostelu, tu máme bohatých zúfalcov, ktorý si tiež radi zaplatia za svoje "potreby". 55 % ()

Guzo

Nic nového pod sluncem, přesto se jedná o to trochu lepší z béčkového žánru. Jako většina podobných filmů ale trpí Train hlavně do očí bijící hloupostí jednotlivých postav. "Něco se ve vlaku děje, ztratili se tu už dva lidi, pojďte se rozdělit ať snáz přijdem všemu na kloub." Bože.. ()