Důstojník Tom Farrell pracuje v Pentagonu. Na večírku se seznámí s přitažlivou Susan Atwelovou. Po vášnivé noci se však dlouhou dobu nesetkají. Až o několik měsíců Farrell zjistí, že je milenkou jeho nadřízeného, tajemníka ministerstva obrany Davida Birce. Ten po hádce Susan zabije. Jeho oddaný pobočník Pritchard nastraží falešné stopy. Obavy má však i Farrell, policii se dostaly do rukou negativy, na kterých je spolu se Susan. Podaří se mu odhalit vraha dříve než ho zatknou? (oficiální text distributora)

xaver

Neuvěřitelně pošahaný námět. To, že si někdo začně s milenkou svého nadřízeného je možná celkem běžné, ale ty konce. ()

iXtr3m3

Ani neurazí, ale ani nenadchne. Ale ako prešpekulovaná hra mačky s myšou a naopak s jedným WTF momentom na záver stačí... ()

pipapa

Napínák na jedno zkouknutí, podruhé už bych to nedala. První polovina filmu pouze neustálé až otravné sex-techtle-mechtle mezi Costnerem a Youngovou, až na "kozičky" samozřejmě haulywůdsky cenzurované, často s pocitem jako by Costner ani o ni neměl valný zájem, zatímco ona by ho sežrala. Costner, lamač ženských srdcí (mého určitě ne!), vypadá jak po tyfu, takové "mužské" nic. Uniforma mu sice sluší, ale občas v ní vypadá jako člen disco-group Vilidž Pípl...Velmi lajdácké zakončení/rozuzlení této "fikce" o US-americké politické realitě. ()

helloween93

Standartní thriller se synťákovým soundtrackem, mladým Costnerem a slušným scénářem. Na tu čtvrtou hvězdu filmu něco chybí, možná lepší závěr. Shlédnuto na AMC. 3* ()

Ygnor

No thriller to není vůbec špatný, poctivé tři a půl hvězdičky. Sympatické Kevinovo období a příjemný scénář. Podle mne mírně podhodnocený snímek, který si zaslouží určitě "zčervenat". ()

waska

Klasický americká thriller s de facto tuctovou zápletkou, nebýt toho pro mě dost zajímavého a překvapivého konce. Ještě pořád začínající, ale už dobrý Costner, matador Hackman a asi největší slizoun mezi herci Patton se perfektně doplňují. Je to rychlé, svižné a i docela napínavé. ()

Likan7

Ne moc zajímavý thriller, který je v první polovině lepší než ve druhé. Překvapivě od momentu, kdy film začíná nabírat na obrátkách, moje spokojenost upadala. Ta linka s "milostným" trojúhelníkem byla dobře natočená i vypointovaná. Díky skvělýmu Costnerovi si film ale udržuje úroveň i během honbě za špionem. Závěr je sice fajn, ale pokud znáte tvorbu Donaldsona (Test), dokážete celkem brzo odhalit závěrečnou pointu. Celkem dobře to odsýpá, herci hrají svůj standart, ale za nějaký čas o filmu nebudete vědět. ()

celticek

Sice je to už obstarožní exemplář, ale dá se na to v pohodě podívat. Dobrá zápletka i rozuzlení. Směšní jsou oba zabijáci. Hackman i Costner si odehráli svoje, zaujme i slizká, ulízaná bukvice Scott. ()

subic

Thriller, kterému rozhodně nechybí napětí. Po spoustě let jsem se na to rád podíval. Podle mě asi první nejvýraznější role Kevina Costnera, tentokrát ve slušivé bílé námořní uniformě. Najít si milenku, která je zároveň milenkou nového nadřízeného, to není jen tak. Posledních pár minut v podstatě celý příběh posune úplně do jiné roviny. 70% ()

johnsnow

Dobrý film ktorý am slušných hercov, zápletku nejakú tu akciu. Len škoda, že tan záverečný zvrat je síce dobrý ale debilne využitý. Keby ho upravili 5* jak bič. ()

majk_n

Výborný thriller, který udrží v napětí až do konce (pokud vám někdo neprozradí zápletku). Duo Hackman- Costner nemá chybu ()

Gortyna

A nejhorší je, když se u vážně myšleného filmu musíte místy smát, což je případ většiny filmů s Costnerem, beroucím se vážně vskutku smrtelně. Docela by mě zajímalo, jestli jsem byl jediný, komu vztah Hackmana a Pattona připadal podobný jako Burnse a Snyderse ze Simpsnů. ()

Ironhead

Jop, celkem slusny kriminalne-politicky thriller s hvezdnym obsazenim a se slusnym mindfuckem na uplnem konci... s ohledem na rok natoceni ;) Lepsi tri hvezdicky, chvilku jsem uvazoval i nad ctyrma. ()

PenelopaW

!!! POZOR SPOILERY !!! Kdysi dávno jsem viděla parodii na scénu v limuzíně, a i když si už nepamatuji, v jakém to bylo snímku, pátrala jsem od té doby příležitostně po originálu. Jelikož jsem zdaleka netušila, kdo hrál hlavní roli (nevím proč jsem tipovala Richarda Gera), dopátrala jsem se až letos. Po shlédnutím musím souhlasit s komentáře od Faidry: 1/ Ano, Costnerovi to v bílé setsakra sluší. I když byl tehdy ještě docela ucho, bílé společenské boty jsem viděla poprvé, a bílé ponožky mne samy o sobě odpuzují, seklo mu to moc a v noci jsme pak spolu v mých představách prožili moc hezké chvíle. 2/ Pořád si nemohu vzpomenout, kdy jsem zparodovanou scénu viděla, ale mám před očima černošského řidiče, kterak běží vedle jedoucího okna a očumuje milující se dvojici. 3/ Souhlas. Obzvlášť, když Vám ministr šéfuje a po boku má věrného a bezskrupulózního poskoka. 4/ Anebo vymyslet imaginární válku (Vrtěti psem), popřípadě včas vytáhnout informace o kometě, která se chystá zničit lidstvo (K zemi hleď). 5/ A zrovna ten závěr jsem čekala. Vím, že svého času to nebývalo ani zdaleka zvykem, ale kdyby se většina komentářů zde obtěžovala se spoiler alertem, tak bych byla šokovaná mnohem víc. Jakmile se "na scéně" objevil Jurij, tak trochu jsem to čekala, i když jsem chvíli zvažovala, jestli by agentem nemohl být samotný Scott. Od natočení filmu uplynula už nějaká ta voda a není tomu tak dávno, co jsem viděla Saltovou s Angelinou, která pracuje s obdobným schématem. Na Kevina se mi ovšem koukalo podstatně líp, konečně jsem si splnila sen a shlédla scénu v limuzíně, jak výstižně napsal dopitak, tlačila jsem poklop ventilace, a nahánění v Pentagonu mělo říz. Víc než samotný závěr mi nesedla spíše scéna u ministra, od Scotta jsem celou dobu čekala něco víc než to, co trefně pojmenoval Gilmour93. I přes starší dobu vzniku to byla slušná podívaná, nechápu ta nízká hodnocení... ()